Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

I dźwiękiem a raczej jego brakiem ale myśle ze sportowe hybrydy Ala 918 to rozsądne połączenie techniki i ekologiii i w tym kierunku to bedzie zmierzać.

Ale zamian trafi do HOT hatch zapewne najpierw wyląduje w autach typu M5/3 , RS6/4 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Elektryki na zachodzie się przyjęły - teraz czas na nas.
 

 

ten Peugeot to nie "elektryk" czyli EV to jest hybryda  ;)

 

elektryk nie ma żadnej opcji silnika spalinowego

 

 

mnie hybryda typu Plug-in się bardzo podoba jako koncepcja, jeździłem testowo Mitsu Outlanderem PHEV - fascynująca technologia, odrobinę męcząca jazda (jak dla mnie kierowca i auto toczą bój o to kto je faktycznie prowadzi  ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o dwa silniki elektryki, które sa w 308R

 

tak samo dwa są w Mitsu Outlanderze PHEV ale jest też silnik spalinowy działający albo jako "generator prądu" albo jako napęd przedniej osi bezpośrednio

stąd to nie są auta elektryczne (tak je klasyfikują ortodoksyjni wyznawcy zasilania prądem ;) )

 

 

napędzanie tylnej osi silnikiem elektrycznym Francuzi już od dawna mają na rynku w Citroenie i Peugeocie w ramach hybrydy diesel + silnik elektryczny

 

największym problemem jest i tak pojemność baterii - częste intensywne wykorzystywanie silników elektrycznych momentalnie opróżnia baterię, natomiast do spokojniej jazdy w mieście czy trasie lokalnej jest w sam raz

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to kupa momentu na tyl jest dostępna od razu,a ta moc na przód dopiero rośnie przy jakichś tam obrotach.Kto wie,może zestrojone tak ze się uzupełnia.

Edytowane przez Bo_Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to kupa momentu na tyl jest dostępna od razu,a ta moc na przód dopiero rośnie przy jakichś tam obrotach.Kto wie,może zestrojone tak ze się uzupełnia.

 

pewnie startuje tylko na elektryce, silnik dla przedniej osi jest także rozrusznikiem silnika spalinowego (tak samo w trakcie jazdy jak i na postoju)

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze widziałem Tesle P85 na zywo jak "startuje" i to robi wrażenie.Tutaj co prawda o wiele mniej mocy w tym elektryku,ale sam fakt tego dostępu Nm od "zera" robi mega wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi ale brak jakiejkolwiek duszy klimatu ktory daje dźwięk silnika robi ten samochod kompletnie bezpłciowy.Dzwiek w aucie sportowym jest tak samo ważny jak moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiesta ST tez super mruczy i daje fajne wrażenie w połączeniu z mega krótka skrzynia.

Jeździłem pare razu tesla i nie mogę powiedzieć osiagi i prowadzenie robią wrażenie ale samochod calkowice bez duszy po prostu ładny i szybki środek transportu z A do B natomiast jak ktoś o tym aucie mowi premium to znaczy ze w premium nigdy nie siedział bo jedyne co tesla ma z premium wspólnego to cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem ostatnio Teslę na parkingu centrum handlowego. Zdziwiłem się, że palą się wszystkie światła, a nic nie słychać :huh:  Jeszcze bardziej się zdziwiłem, jak auto zaczęło cofać, a ja wciąż nie słyszałem nic oprócz toczących się opon :blink:  Dopiero jak zobaczyłem emblemat Tesli, to zrozumiałem o co chodzi :blush: Swoją drogą takie ciche samochody to niebezpieczne są  :P Technologia hybrydowa jakoś nie pasuje mi do HH, który powinien być zwinny i lekki, ale już w aucie typu HyperHH jak najbardziej. Tylko żeby to działało na zasadzie podobnej jak w LaFerrari, czy P1, gdzie silnik elektryczny wspomaga benzynowy tworząc jednostkę napędową, która w każdym zakresie obrotów dysponuje zapasem mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to kolejny ciekawy aspekt ktory wymieniłeś.Mieszkam w okolicy gdzie w co drugim domu jest przynajmniej jeden samochod elektryczny i jak nadjeżdżający z tylu to faktycznie nic nie słychać i jest to łamanie potwornie niebezpieczne zwłaszcza ze to okolica w której jest męstwo dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

szybki środek transportu z A do B
 

 

a i to pod warunkiem ze te punkty nie są specjalnie od siebie odległe  ;)

 

nie chce być źle zrozumiany, fascynują mnie auta elektryczne ale ich zasięg wciąż jest mocno ograniczony

nawet Tesli wraz z jej stacjami ładowania

 

nie wyobrażam sobie trasy 800-1500 km w jedną stronę z ładowaniem co 180-250 km nawet jeśli by w tych miejscach stały "szybkie stacje ładowania" 

bo jak rozumiem szybko tzn. 1 czy ciut więcej zamiast 10h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...