Skocz do zawartości

Zimowe buciki dla Forysia


stablo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że tak naprawdę nie ma opon uniwersalnych, każda ma inne zalety, jedna jest cicha bo ma ,,łagodniejszy bieżnik", inna głośna, ale lepiej grzebie w luźnej nawierzchni itd itp, dlatego każdy powinien dobierać sobie według potrzeb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/70/15 - samochod w zimie uzytkowany glownie w kopnym sniegu na wiochach, zero tras i wiekszych predkosci

 

 

Jeśli zero tras i większych prędkosci polecam BF Goodrich Winterslalom. Miałem takie na Forku i rewelacyjną są w śniegu oraz błocku. Na innym samochodzie testowalem Debice Frigo. W sniegu sa znacznie lepsze niż polecane przez wielu Nokiany (mam porównanie - na imprezie mam właśnie te Nokiany, na turbodziadku - debice).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po minionej, wybitnie śnieżnej zimie złego słowa nie mogę powiedzieć o Nokianach WR G2 215/55/17 - na suchym, czy mokrym asfalcie całkiem ok jak na zimówki - opinia moja dotyczy tylko i wyłącznie tego rozmiaru - na innym zachowanie samochodu może być zupełnie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Oplu miałem Fuldy Montero 2. Jak dl amnie o wiele lepsze niz Michelin Alpin A2 na których jeździłem parę lat temu. Do Forestera zakupiłem Fuldy Control HP 215/60R16. Zobaczymy tej zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze sie zastanawiam czy nie zapodac rozmiaru 205/60/15 zamiast 215/60/16 bo chyba bym wolal troszeczke weziej na zime

Jak chcesz 205 to z profilem 65 żeby wysokość koła została mniej-więcej ta sama. Chociaż przy ponad 200 konnym aucie (2.5XT) zostałbym przy tym 215, chyba że szukasz opony do snieżnego upalania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie sporo śniegu u mnie zimą :twisted: Jednak ja to juz wies pod Wawą

Jakoś mnie zaćmiło i nie zwróciłem uwagi że masz 16" (bo przez pomyłkę napisałeś o 205/60R15) a w 16" brak opcji 205/65. Jak weźmiesz 205/60 to niestety stracisz trochę prześwitu. Moim zdaniem weź 215/60R16 tylko oponę bardziej śniegową niż autostradową, np: Dunlop, Sava, Semperit, Uniroyal (kolejność alfabetyczna :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie zastanawiam sie nad Savą. Mam w busie Savy na zime i daja rade

No ja bym busa do Forka 2.5 XT nie porównywał. Polataj po internecie są różne rankingi. Fulda to nie jest extraklasa a przeciez Twój samochód chyba jeździ deko szybciej od busa , no chyba, że busem tez robisz boczki. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mokrym/suchym gorzej, ale to jest zawsze coś za coś.

No dobra. To kto mi doradzi oponę zimową do Forka, który zwykle jeździ po mokrym lub po śniegowej papce, 75% czasu w mieście i po asfalcie?

Może być nawet ciut gorsza niż taka Sava na śniegu, 4x4 i tak dadzą radę przy moich mało ekstremalnych jazdach.

Rozważałem Nokiana WRG2 ale okazuje się wcale nie taka fajna, jak sądziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mokrym/suchym gorzej, ale to jest zawsze coś za coś.

No dobra. To kto mi doradzi oponę zimową do Forka, który zwykle jeździ po mokrym lub po śniegowej papce, 75% czasu w mieście i po asfalcie?

Może być nawet ciut gorsza niż taka Sava na śniegu, 4x4 i tak dadzą radę przy moich mało ekstremalnych jazdach.

Rozważałem Nokiana WRG2 ale okazuje się wcale nie taka fajna, jak sądziłem.

Jeżeli masz 16" to:

półka środkowa

Semperit, Uniroyal

a jak chcesz/możesz wydać więcej to" Conti, Dunlop, Goodyear

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...