Skocz do zawartości

Zimowe buciki dla Forysia


stablo

Rekomendowane odpowiedzi

Mój potForek w lecie śmiga na Geolandarach G900, ale po 3 latach męczarni i pisków na asfalcie mam ich dość i zapewne na wiosnę wyskoczę w Bridgestone'ach Potenza (opony z STi lub Forestera 2.5XT). Opony strasznie się ścierały i o ile w lekkim terenie jeszcze dawały radę, o tyle na trasie czy na szybkich łukach szybko (i dosłownie) "wymiękały".

 

Natomiast jako zimówki polecam Nokiany WR G2. Na asfalcie z solą są bardzo ok, na suchej nawierzchni i na mokrym też nie mam zastrzeżeń, natomiast jeśli chodzi o śnieg, to ma lekką tendencję do nadsterowności, ale mnie jakoś to nie przeszkadza.

Dodatkowo, po 3 latach opony praktycznie się nie zużyły mimo ostrego traktowania, tą i następną zimę powinny jeszcze wystarczyć. W tym roku mam zamiar sprawdzić, jak będą spisywać się na torze ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal 66

Albo ja nie umiem ich znaleźć w rozmiarze 215/60/16, albo ich po prostu nie ma :roll: ...

 

Nokiany WR G2. Na asfalcie z solą są bardzo ok, na suchej nawierzchni i na mokrym też nie mam zastrzeżeń, natomiast jeśli chodzi o śnieg, to ma lekką tendencję do nadsterowności

... i może na tych właśnie się skończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A co sądzicie o takich oponach do Forestera z 2004, 125 koni.

215/75 R 15 100 S

http://www.oponybfgoodrich.pl/bfgoodrichpl/pl/nasze-opony/rozmiary/20080204175996.html

 

Bardzo interesuje mnie Wasze zdanie.

Troszkę jeżdżę w błocie ale również po Warszawie do pracy.

 

Dzięki i pozdrawiam :)

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinii kolegów użytkujących AT-ki (i MT-ki) na innych autach 4x4 niż Subaru (np. Cherokee) w zimie te opony nadają się jedynie do wykopywania z głębokiego śniegu. Na ubitym śniegu lub mokrym asfalcie jest jak na łyżwach. Te opony nie mają lamelek (tzn. AT ma szczątkowe) tylko grube "klocki" do wgryzania się w błoto itp. Porównaj bieżnik z oponą zimową 4x4 tego samego producenta - fotkę wkleiłem parę postów wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie nalewek-Miałem 2 różne kmpl bo mam wulkanizatora który miedzy innymi tym handluje i kupiłem w dobrej cenie.Na dzień dobry mimo wyważenia kierownica drgała niesamowicie.Oponki jeździły w oplu astrze , po kolejnych próbach skutecznego wyważenia musiałem je reklamować oczywiście reklamacja odmowna.Kumpel dał mi drugie bo na te już znalazł naiwnego.Niestety następny komplet wcale nie lepszy.Po sezonie praktycznie nowe końcówki i maglownica do wymiany.Zgodzę się że na śniegu rwały jak głupie i w tych pieniądzach na polne drogi to oponki dadzą radę , zdecydowanie nie polecam na asfalt.Teraz jeżdżę na oponach leżakowanych , kupiłem w dobrej cenie ContiWinterContact TS 790-Opony zajefajne na każde warunki.Dodam , ubiegłej zimy wyciągałem mazdę 626 z zaspy i linka stalowa nie wytrzymała.Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokiany WR G2. Na asfalcie z solą są bardzo ok, na suchej nawierzchni i na mokrym też nie mam zastrzeżeń, natomiast jeśli chodzi o śnieg, to ma lekką tendencję do nadsterowności

... i może na tych właśnie się skończy...

 

Wiesz, ta nadsterowność to jak mocno w zakręcie przyciśniesz ;) W każdym razie kontrolę na i w śniegu masz wg mnie na wysokim poziomie. W sumie to może niech się wypowie jakiś przeciwnik Nokianów, bo być może to ja się mylę i "promuję" beznadziejne opony... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz może coś uniwersalnego na lato/zima ?

 

Nie znam, a przynajmniej nie na polską zimę, Jak kupowałem Forka w Niemczech to w ogłoszeniu było, że ma opony letnie i zimowe, na miejscu okazało się, że to jedne i te same opony Uniroyal Rainsport. Bieżnik co prawda agresywny, ale na zimę to chyba tylko na Autobahnie jak deszcz popada:

 

tuniroyalRainSport.jpg

 

Więc dokupiłem na zimę kółka 15" i BF Goodrich Winterslalom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Michelin Pilot Alpin Winter 215/60/16, takie od zeszłej zimy ma mój leśnik. Świetne na asfalt, błotko pośniegowe i autostradę- są bardzo ciche, dobrze trzymają na zakrętach, auto nie pływa. Natomiast na śniegu, raczej radzą sobie przeciętnie. Jest to raczej opona zimą do miasta i na autostrady do szybkiej jazdy, na ubitym śniegu radzi sobie ale są lepsze opony od niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmienilem Geolandary na zimowe Yamahy Iceguardy IG30 na 16 calowych felgach. Letnie mam 17-tki.

Wedlu norweskich testow, ktore w przeciwienstwie do polskich sa dosc obiektywne, te opony plasuja sie w czolowce.

http://www.naf.no/Forbrukertester/Dekk/ ... test-2009/

W tablece sa wyniki testow dotyczace: hamowania i przyspieszania na sniegu, lodzie, suchym asfalcie i mokrym asfalcie, manewrowania, stabilnosci i komfortu jazdy.

W tym tescie wyrozniaja opony bezkolcowe:

Michelin X-Ice X12, Nokian Hakkapeliitta R i wlasnie IG30.

Michelin Primacy Alpin dostal bardzo niska note.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlu norweskich testow, ktore w przeciwienstwie do polskich sa dosc obiektywne, te opony plasuja sie w czolowce.

http://www.naf.no/Forbrukertester/Dekk/ ... test-2009/

W tablece sa wyniki testow dotyczace: hamowania i przyspieszania na sniegu, lodzie, suchym asfalcie i mokrym asfalcie, manewrowania, stabilnosci i komfortu jazdy.

W tym tescie wyrozniaja opony bezkolcowe:

Michelin X-Ice X12, Nokian Hakkapeliitta R i wlasnie IG30.

Tylko że to są opony "nordyckie" - niedostepne na rynku polskim i mające sie zupełnie nijak do opon sprzedawanych u nas, szczególnie jeśli chodzi o zachowanie na lodzie i śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...