Skocz do zawartości

Zimowe buciki dla Forysia


stablo

Rekomendowane odpowiedzi

dla forka 2000 rok oryginalny rozmiar opon to 185/80R15 ale widze ze nikt tutaj na 15-tkach nie jezdzi o co tu chodzi? czy te oryginalne felgi stalowe które widzę na forkach z ogłoszeń sprzedazy to 15-tki?

Możesz powiedzieć skąd wiesz, że ten rozmiar jest oryginalny?

 

Pytam, ponieważ na słupku bocznym mojego s-turbo z 2000 r. panowie z subaru nakleili takie coś:

post-17054-0-25227100-1445497540_thumb.jpg

 

W manualu również nie wymieniają podanego przez Ciebie rozmiaru.

Edytowane przez AdamB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/70R15 to zamiennik/odpowiednik 195/80R15 przy czym szersza opona 205 na lato a węższa 195 na zimę,tak radzi oponeo.pl


 

dla forka 2000 rok oryginalny rozmiar opon to 185/80R15 ale widze ze nikt tutaj na 15-tkach nie jezdzi o co tu chodzi? czy te oryginalne felgi stalowe które widzę na forkach z ogłoszeń sprzedazy to 15-tki?

Możesz powiedzieć skąd wiesz, że ten rozmiar jest oryginalny?

 

Pytam, ponieważ na słupku bocznym mojego s-turbo z 2000 r. panowie z subaru nakleili takie coś:

attachicon.gifDSC_0140.JPG

 

W manualu również nie wymieniają podanego przez Ciebie rozmiaru.

 

bo S-Turbo ma więcej koni stąd szersze opony na twoim słupku- na zimę 205/70 , w forkach z silnikiem 125KM na zimę podają 195/80 przy czym moim zdaniem węższa opona na ubitym śniegu szybciej się wkopie i dojdzie do asfaltu (nawierzchni twardej) z doświadczenia wiem że przy hamowaniu efekt jest podobny na szerokiej oponie jedziesz po śniegu jak byś na pontonie zjezdzał z górki na pazurki, ja pracuję w DE i mój kolega z pracy ma do sprzedania 4szt. opon letnich Michelin Synchrone 195/80R15 za 150 Euro , oglądałem je i są jak nowe bo przejechał na nich 200km bo kupił sobie alusy 16-tki i teraz ich nie potrzebuje, ja jeszcze nie mam forka -zamierzam kupić, te opony jak by ktoś chciał to mogę przywiezć jak pojadę do PL myśle ze warto bo nowe kosztują jakoś 417 zł szt. i cieszą sie bdb opinią


fotka


fotka


szkoda ze to nie zimowki

post-11294-0-47603900-1445502336_thumb.jpg

post-11294-0-04769400-1445502546_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry,

 

Świeżo po zmianie na zimowe kapcie: Gislaved Euro Frost 5 (215/60/R16) i jak na razie rewelka - opony naprawdę ciche.

Miałem kiedyś w Passacie Gislavedy i byłem z nich mega zadowolony - zimą w śnieg czy błoto posniegowe wgryzywały się niczym Reksio w schabowego :)

 

Czekamy zatem aż "białe poleci" aby bardziej potestować..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Świeżo po zmianie na zimowe kapcie: Gislaved Euro Frost 5 (215/60/R16) i jak na razie rewelka - opony naprawdę ciche

nie ma co sie dziwic to prawie continental :)

 

prawie robi wielką różnicę

20 lat handluję oponami i Conti nie jest dla mnie numerem 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie zgodnie z tabelką na drzwiach. Zakładam zgodnie z tradycją 205/70/15" , natomiast 65 wyglądały w Leśniku MY 06 jak przykrótkie spodnie u Edda z Gangu Olsena. Jeśli chodzi o szerokość to na miejską zimę 205 ma lepsze uzasadnienie  z racji tego że odgarniają i sypią, tym bardziej że w Symetrical AWD jest dobrym wsparciem i poradzi z szerokością.

Edytowane przez diamond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zdecydować pomiędzy oponą Nokian WR D3 205/70 R15 100 H XL a Hankook i*cept RS W442 205/70 R15 96 T.

Czy moglibyście coś doradzić/ podpowiedzieć ?

Edytowane przez Masu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpuściłem do zimowek po 2.0 do kół zgodnie z zaleceniem producenta, ale jakoś miękko jest, nawet za .....

 

Bo zalecenia producenta uwzględniają jazdę po gorszej nawierzchni i względy bezpieczeństwa, dlatego jeżdżąc na asfalcie lepiej te 10% dodać. Poza tym pompując powietrzem, w zimie ciśnienie spadnie przy spadku temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam możecie polecić jakieś zimowki do S-turbo bo tyle tego jest ze ciężko się zdecydować.i pytanie jeszcze takie czy zakładać 215/60R16 czy może 205/65R16. Pozdro

 

Ja założyłem 205/55/R16, gdyż nie lubię takich balonów. Lubię bardziej czuć auto. Fakt że są trochę mniejsze, ale bez problemu dają radę. Continental TS830.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...