Skocz do zawartości

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Kubabb dzięki za info właśnie też planowałem jechać drogą 86. W kwestii noclegów to jakich cen można się spodziewać za studio dla 2+1?

 

powinieneś znaleźć w granicach 10E od osoby wiadome ze im większy kurorcie tym drożej np Makarska. My byliśmy w Gradac 40km od Makarskiej za pokoik 3 osobowy z klimą tarasem i widokiem na morze 38E wiem ze jeszcze taniej tez można znaleźć. Tylko z granicy Węgiersko Słoweńskiej uważaj żebyś się nie wbił na Autostradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knurek, no faktycznie, zgadzało by się to co piszesz :mrgreen: Przyznam, że było mi na tyle gorąco, że waliłem browarki litrami. :mrgreen: Jak dotarliśmy na kamp'a o 19.00 po 7 godzinach jazdy z istrii ( w tym 2 godziny szukania fajnego pola namiotowego) to kumpel od razu wylecial z auta i zniknął. myslielismy, że poszedł do morza, a on wrócił z siatką browarow. Powiem szczerze, że chyba jeszcze nigdy tak bardzo nie smakowało mi piwo. Magia Chorwacji :) Teraz znów rok czekania na kolejny wyjazd. :cry:

 

-- So, 13 sierpnia 2011, 13:54 --

 

Na zakupy Wybierałem sie do Lidl lub Plodine

Tam też bywałem na zakupach :) Świat jest mały, niewiele brakło, a były zagraniczny spot. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała porada dla tych co jeszcze się wybierają do Chorwacji - chorwackie Tele2 ma do końca września promocję na startery do rozmów międzynarodowych - karta za 50 kuna (czyli około 27-30 zł) daje możliwość rozmawiania z zagranicznymi numerami stacjonarnymi za 0,07 kuna/minutę :-) Z komórkami za 1 kuna /minutę. Dzwoniąc na stacjonarne - jak za darmo :-)

Pozdrowienia z upalnej Chorwacji:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy na bramkach w HR dalej oszukują? Jakie są opcje płatności za autostradę w HR bo mimo, że byłem ostatni raz tylko rok temu to nie pamiętam - można w ojro czy tylko kuny?

 

Jak lepiej wymienic kase PLN-> kuny w polsce czy - PLN->euro->kuny czy można bez problemów na miejscu pln->kuny??? ostatnio na Pagu miałem w paru miejscach mozliwość wymienić pln na kuny i kurs byl znośny ale czy nie ma z tym większego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bramkach można w kunach i w Euro. Ale w Euro wychodzi drożej. Można też kartą płacić i to jedna z lepszych opcji - najkorzystniejszy kurs. A kuny na PLN najlepiej wymienić w Chorwacji - w Polsce jak liczyliśmy to kantor pobierał wyższe prowizje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na bramkach w HR dalej oszukują? Jakie są opcje płatności za autostradę w HR bo mimo, że byłem ostatni raz tylko rok temu to nie pamiętam - można w ojro czy tylko kuny?

 

Jak lepiej wymienic kase PLN-> kuny w polsce czy - PLN->euro->kuny czy można bez problemów na miejscu pln->kuny??? ostatnio na Pagu miałem w paru miejscach mozliwość wymienić pln na kuny i kurs byl znośny ale czy nie ma z tym większego problemu?

 

na bramkach kuny/euro i karty

 

Co do wymiany kasy - nam najlepiej wychodziło albo płacenie kartą albo wypłacanie kun z bankomatów z RORu.. W moim banku wypłaty z bankomatów są bezpłatne i bezprowizyjne także za granicą a kurs wymiany był bardzo korzystny... Sprawdź u siebie w banku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, moja droga to:

W-wa - Rzeszów - Koszyce - Budapeszt - Subotica (SRB) -> spanie

Subotica - Sombor - Vukovar - Tuzla - Sarajewo - Mostar -> spanie i oglądanie - warto :!:

potem rzut do okolic Sibenika i tam tydzień.

Następnie Plitvickie (oglądanie i spanie) i powrót:

Plitvice - Zagrzeb - Graz - Wiedeń - Brno - Ostrava - Żory na A1 i A4 :mrgreen: i Katowicką :evil: do Wawy

 

po drodze były też takie tereny...

dsc0040vr.jpg

 

Subarynek bardzo mało, jak już były to Forki niemieckie lub węgierskie; STI widziany tylko jeden, ze Szwajcarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bramkach można w kunach i w Euro. Ale w Euro wychodzi drożej. Można też kartą płacić i to jedna z lepszych opcji - najkorzystniejszy kurs. A kuny na PLN najlepiej wymienić w Chorwacji - w Polsce jak liczyliśmy to kantor pobierał wyższe prowizje.

 

tylko z płatnością karta ostrożnie

niestety nie każde bramki są wyposażone w taką możliwość

jeżeli płacimy w euro,a nie posiadamy odliczonej kwoty reszta zostanie Nam wydana w kunach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem dziś o 4 rano - już 5 raz ale dopiero tym razem się zapuściłem na samo południe. Jako, że tylko tydzień a oglądania trochę to zrezygnowałem z wysp - warto zobaczyc Mostar. Trafiliśmy na falę mega upałów - było tak gorąco, że zdechł mi termometr w samochodzie - doszedł do 50stC a potem tylko -- - potem się wskrzesił ale juz pokazywał bzdury - np. dziś o 2 w nocy termometr na trasie pokazywał 6stC a w aucie 32 :mrgreen:

Co do kasy - wymieniając złotówki na miejscu najlepszy przelicznik znalazłem 0.58pln za kunę w którymś z rzędu punkcie. W warszawie można kupić za 0.60 więc wielkiej różnicy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

W sierpniu byłem w Chorwacji i muszę przyznać, że bardzo pomocne były informacje zawarte w tym wątku, za co chciałem wszystkim piszącym podziękować.

Miejscowość Makarska; termin 13-21 sierpnia jechaliśmy z Poznania.

Auto RAV4 2.0AT spalanie średnie podeszło pod 9l.

Mijałem kilka Forków i sporo Legasiaków z Polski po drodze, ale Toyota była cywilna, nieoświniaczona.

Chciałbym pozdrowić ekipę z Forka XT na krakowskich blachach (był świniacz na lusterku), którego mijałem w Makarskiej codziennie w drodze do Kozum'a po piwo i bułki z nadzieją, że pojawi się kierownik i będzie można sięodezwać:) a także ekipę z Legacy z Gdańska, która pomogła nam w Splicie w nawigacji po mieście!

Widoki na trasie Riviery Makarskiej momentami zapierają dech. Polecam.

Forest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój tegoroczny wyjazd skończył się... No, drogo się skończył. Surowce u nich podrożały, więc postanowili sobie przerobić moją przyczepę od łódki na puszki Ożujska :wink: Wnioski na przyszłość - kolejna przyczepa będzie stalowa, a nie aluminowa :lol:, a autocasco do przyczepy wcale nie jest bezużyteczne. Całe szczęście dobrzy ludzie pożyczyli wózek i użyczyli placu na hodowlę łódki przez zimę (za jedyne 5k kn, co przy cenie 350 EUR za miesiąc w wodzie jest promocją jak diabeł).

Tak czy inaczej było pysznie jak zawsze. Odkrycia tego roku to grillowana jagnięca wątróbka, limonkowe dwuprocentowe piwo i przewracanie kamieni pod wodą z abc. Inny świat się pojawia - małe ośmiorniczki, rozgwiazdy, tysiące krabów, dziwaczne kolory... Chyba bym im jeszcze jedną przyczepę oddał, żeby znów tam być np pojutrze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwidon, nie będę się kłócił bo może na różnych przejściach różnie do tego podchodzą - faktem jest, że jadąc lądem do Dubrownika przecinamy na moment BiH i tam się jedzie na dowód ale już jadąc do Mostaru (początek września) potrzebowałem paszport i zieloną kartę i było to dokładnie sprawdzane, wracałem innym przejściem i też mnie sprawdzano łącznie z bagażnikiem (BOśniacy sprawdzali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwidon, nie będę się kłócił bo może na różnych przejściach różnie do tego podchodzą - faktem jest, że jadąc lądem do Dubrownika przecinamy na moment BiH i tam się jedzie na dowód ale już jadąc do Mostaru (początek września) potrzebowałem paszport i zieloną kartę i było to dokładnie sprawdzane, wracałem innym przejściem i też mnie sprawdzano łącznie z bagażnikiem (BOśniacy sprawdzali)

 

To dość częste :wink: Można się kłócić albo dać parę euro, oni właśnie na to liczą... Zielona karta jak najbardziej, natomiast paszport nie jest konieczny:

 

http://www.msz.gov.pl/Informacje,wizowo ... ,1799.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wróciliśmy z Chorwacji 12go września. Trzeba przyznać, że jest gdzie pojeździć, ale gdy jest się na stałym lądzie, a nie na wyspie, tak jak my byliśmy (Rab, Lopar). Dużo by opowiadać, wakacje bardzo udane, a tymczasem zalinkowany film z jednodniowej wycieczki na stały ląd w góry Velebit, miejsce zwie się Dabar.

(link zaktualizowany)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem, popływałem po wyspach, szkoda tylko że tak krótko

Trasa przez Austrię, Słowenię (z ominięciem autostrad), Kraków-Split, wyszło 1350 w jedną stronę, i spalanie około 12, przy jeździe tak do 130

Na granicach spokój wielki

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panie i Panowie proszę o radę :)

 

Jako, że wybieram się w tym roku na Istrię podpowiedzcie mi gdzie lepiej/ciekawiej będzie skoczyć. Mam na oku Umag, Novigrad, Poreć, Rovinj. Wiem, że parę osób było w tej ostatniej miejscowości, ale może jeszcze ktoś mi coś powie o trzech pierwszych? Może jakieś ciekawe miejscówki dla dwóch osób z małym dzieckiem?

W Chorwacji byłem 2 razy ale w rejonie Zadar-Split, także Istria jest mi niezbyt znana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...