Skocz do zawartości

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie proszę o radę :)

 

Jako, że wybieram się w tym roku na Istrię podpowiedzcie mi gdzie lepiej/ciekawiej będzie skoczyć. Mam na oku Umag, Novigrad, Poreć, Rovinj. Wiem, że parę osób było w tej ostatniej miejscowości, ale może jeszcze ktoś mi coś powie o trzech pierwszych? Może jakieś ciekawe miejscówki dla dwóch osób z małym dzieckiem?

W Chorwacji byłem 2 razy ale w rejonie Zadar-Split, także Istria jest mi niezbyt znana :)

 

Akurat w tych miejscowościach nie byliśmy mieszkalismy w VRSAR ale Istrie zjechać całą w wzdłuż i wszerz to 2dni :) Warto i to bardzo odwiedzić rezerwat KAMIENIAK niedaleko PULI można do niego wjechać samochodem naprawdę niesamowite widoczki. w Puli jest bardzo dobrze zachowane koloseum ot tu troszkę fotek

http://www.google.pl/search?q=pula+chor ... 66&bih=574

 

Ale tak od siebie będąc w południowej Dalmacji to Istria jest kompletnie nie ciekawa. Na twoim miejscu skupił bym się na półwyspie Pleisac rzut beretem do Dubrovnika blisko do Mostaru w BiH po drodze Karvice wodospady i odwiedziny na wyspy Korculi promem obowiązkowe

http://www.google.pl/search?q=korcula&h ... 66&bih=574

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tych miejscowościach nie byliśmy mieszkalismy w VRSAR ale Istrie zjechać całą w wzdłuż i wszerz to 2dni Warto i to bardzo odwiedzić rezerwat KAMIENIAK niedaleko PULI można do niego wjechać samochodem naprawdę niesamowite widoczki. w Puli jest bardzo dobrze zachowane koloseum ot tu troszkę fotek

http://www.google.pl/search?q=pula+chor ... 66&bih=574

 

Ale tak od siebie będąc w południowej Dalmacji to Istria jest kompletnie nie ciekawa. Na twoim miejscu skupił bym się na półwyspie Pleisac rzut beretem do Dubrovnika blisko do Mostaru w BiH po drodze Karvice wodospady i odwiedziny na wyspy Korculi promem obowiązkowe

http://www.google.pl/search?q=korcula&h ... 66&bih=574

 

 

Dzięki za info.

Istria może i nie jest zbyt ciekawa, ale po dwóch latach bez żadnego urlopu i jako pierwszy wyjazd z naszą malizną to będzie i tak super :)

 

Może jeszcze ktoś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak od siebie będąc w południowej Dalmacji to Istria jest kompletnie nie ciekawa.

Coś w tym faktycznie jest. Jak się już widziało tamte rejony to Istria (choć jest urokliwa) to już nie zwala z nóg.

 

Istria może i nie jest zbyt ciekawa, ale po dwóch latach bez żadnego urlopu i jako pierwszy wyjazd z naszą malizną to będzie i tak super :)

Bez przesady. Istria ma swój indywidualny styl, jest bardzo urokliwa, malownicza (ale nie tak spektakularnie jak np.: Riviera Makarska).

Ja mieszkałem tylko w Rovinji, nieduże miasteczko, bardzo przyjemne, mimo, że ludzi tyle co wszędzie to jednak dało się wyczuwać swego rodzaju spokój. No jak w domu się tam czułem. Pula jest warta zwiedzenia, ale mieszkać wolałbym gdzieś indziej. Na inne miasta brakło czasu. Raz miałem tylko 7 dni i nie chciałem ich spędzić w aucie. Za drugim razem, po paru dniach jechaliśmy właśnie bardziej na południe na resztę urlopu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samej miejscowości Makarska nie polecam tym co cenią sobie spokój i wypoczynek bez setek ludzi na plaży i wszystkich cen x2

Przykład Piwko Makarska 30kun (to już lepiej napić się go w tej samej cenie w Dubrovniku w uliczkach starego miasta) 30km dalej Gradac 15kun i tak samo jest z restauracjami. Sporo osób mówi jak to w Chorwacji jest drogo a to nie prawda. W tym roku opcje mamy trzy :) Chorwacja, Włochy Toskania lub ew Spokój i cisza w Zielonogórskich lasach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Istria może i nie jest zbyt ciekawa, ale po dwóch latach bez żadnego urlopu i jako pierwszy wyjazd z naszą malizną to będzie i tak super :)

IMO nieprawda. Istria jest inna niż południe ale na pewno nie jest nieciekawa! No chyba, że pojedziesz w drugiej połowie września to musisz liczyć się z jesienną pogodą (choć to nie reguła).

 

Dla wypoczynku i z małym dzieckiem polecałbym Premanturę. Są to w zasadzie przedmieścia Puli, tuż przed wspominanym już Kamenjakiem. Blisko morza, spokojnie, nie przy drodze, knajpki są... Wypisane przez Ciebie miejscowości warto zobaczyć ale jeśli do szczęścia nie potrzebujesz promenady i dance-flooru to poprzestałbym na odwiedzinach :mrgreen:

 

Gdybyś chciał skonsultować bliższe namiary to dawaj znać.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecałbym Premanturę

 

Brałem przez chwilę to miejsce pod uwagę, ale jest za daleko od Włoch i Słowenii, a planujemy tam trochę pobuszować.

 

do szczęścia nie potrzebujesz promenady i dance-flooru

 

Hmmm tego staramy się raczej uniknąć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem przez chwilę to miejsce pod uwagę, ale jest za daleko od Włoch i Słowenii, a planujemy tam trochę pobuszować.
Premantura - Rovinj (BTW sympatyczne miasteczko) - 57km w tym 40km autostradą... Daleko?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś leciał z Rovinji do Puli to polecam drogę lokalną. Jest bardziej malownicza, ciekawa pod względem zakrętów, jest za darmo i ruch jest na niej niewielki. Tylko na Chorwatów trzeba uważać - ładują pełnym butem wszędzie gdzie się da i tam gdzie się nie da też. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premantura - Rovinj (BTW sympatyczne miasteczko) - 57km w tym 40km autostradą... Daleko?

 

Gdybym miał zrobić na północ jedną wycieczkę to nie jest daleko, ale moje plany oscylują głównie w tamtych rejonach także za każdym razem walić dodatkowe 60km nie bardzo mi się widzi. Dzięki za propozycję, ale chyba region Porec-Rovinj jest złotym środkiem 8)

 

Jakby ktoś leciał z Rovinji do Puli to polecam drogę lokalną. Jest bardziej malownicza, ciekawa pod względem zakrętów, jest za darmo i ruch jest na niej niewielki

 

Dzięki, zapamiętam sobie :)

 

Tylko na Chorwatów trzeba uważać - ładują pełnym butem wszędzie gdzie się da i tam gdzie się nie da też

 

Parę kilometrów w Chorwacji już zrobiłem i to po różnych drogach, największym problemem był.....pewien niebieski Pan :mrgreen: ale tylko z pozoru - okazał się bardzo rozumnym człowiekiem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jakby ktoś leciał z Rovinji do Puli to polecam drogę lokalną. Jest bardziej malownicza, ciekawa pod względem zakrętów, jest za darmo i ruch jest na niej niewielki

Dzięki, zapamiętam sobie :)

Jeśli będziesz jechał A1 przez Słowenię, sugeruję zjechać na drogę 208 zamiast ładować się przez Koper i na A9. Przed rokiem zaliczyłem tam koszmarny korek przez dobrych kilkanaście kilometrów. Serpentyny, samochody z przyczepami, +35stC i kilka już zagotowanych sztuk na poboczu...

Gdybyś miał fantazję, ten odcinek wart jest pokonania subaru :mrgreen: A w Buzet (warte odwiedzenia!) polecam restaurację specjalizującą się w truflach. Trzeba spróbować (bo z nich Istria słynie) :wink: .

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz jechał A1 przez Słowenię, sugeruję zjechać na drogę 208 zamiast ładować się przez Koper i na A9. Przed rokiem zaliczyłem tam koszmarny korek przez dobrych kilkanaście kilometrów. Serpentyny, samochody z przyczepami, +35stC i kilka już zagotowanych sztuk na poboczu...

A jechałeś do przejścia granicznego drogą 111 czy 11 ?? Bo tam są zdaje się 2 przejścia obok siebie. Ja dwukrotnie jechałem 111 i na przejściu stało może 5-6 samochodów. No chyba, że po prostu miałem farta :) A drogą 111 (nad samym brzegiem morza) warto pojechać ze względu na widoki - szczególnie jak się ma w samochodzie osoby nieprzyzwyczajone do takiej scenerii :)

 

A z ciekawostek to znajomi byli w HR Toyotą Prius i dwukrotnie wywaliła im Check Engine. Po powrocie do kraju w serwisie stwierdzili, że check związany był z kiepskiej jakości paliwem. Niestety szczegółów nie znam, nie wiem też jakie konkretnie parametry zmierzyło ECU ale trochę się zdziwiłem bo o paliwach w HR raczej słyszy się same pozytywy. Sam również miałem zawsze bardzo dobre spalanie na ich paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o paliwach w HR raczej słyszy się same pozytywy

 

A to Ci numer :shock: Ja słyszałem dokładnie odwrotnie.

Ponadto pamiętam jak pewnego razu kolega nalał ich LPG 60L do butli która miała pojemność 48 :mrgreen: a w innym aucie (3 lub 4 letnie a4) padła pompa paliwa :wink:

 

Jak dla mnie to ich paliwo zawsze miało kiepską opinię, może teraz się coś zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jechałeś do przejścia granicznego drogą 111 czy 11 ?? Bo tam są zdaje się 2 przejścia obok siebie.
Jechałem 11 i problemem nie było samo przejście tylko wyjazd z Koper(a?). Im bliżej przejścia tym luźniej się robiło.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dzięki bo ja z reguły gubię takie drobiazgi.

 

A gdzie jedziesz i kiedy?

Widzę, że parę osób się wybiera do HR w tym roku. W jakimś innym wątku widziałem, że raczej w okolicach czerwca/lipca. My też się wybieramy, ale dopiero we wrześniu. Wolę jechać na urlop, gdy już wszyscy dawno ze swoich wrócili :mrgreen:

Szczegółowych planów jeszcze nie mamy, kwaterę chcemy znaleźć na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siemanko,

wybieram sie 1-8 lipiec do Chorwacji autem i w związku z tym mam kilka pytań:

 

1. Gdzie dokładnie jechać? (wiem, że najlepiej na południe od Splitu.) Planujemy dużo pozwiedzać, pojeździć po urokliwych miejscach itd. Na co zwrócić uwagę?

2. Jaką trasę obrać, aby mieć jak najlepszą drogę (najlepiej 2 pasu najdłużej jak się da) - nie jedziemy Subarakiem, więc frajdy z ciasnych winkli nie będzie.

3. Jaką walutę brać, gdzie wymieniać, jak teraz mniej więcej kształtują się tam ceny?

4. Jakieś inne, cenne uwagi?

5. Gdzie szukać noclegów, żeby wcześniej zarezerwować, czy lepiej jechać w ciemno? Najfajniej by było, gdybyśmy mieli jakiś mały domek (4 os.) dla siebie, chociaż nie jest to warunkiem.

 

Z góry dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...