Skocz do zawartości

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Tak przeczytałem wątek "Bardzo dziekuje za opisy" I moze sie zdecyduje...

Takie małe ptyanie do osob opisywanych...

 

Koszta orientacyjne - Auto, wacha, autostrady , winiety , zarcie i noclegi - zamykały sie jaka kwota ??

 

Jesli nie oficjalnie to prosze na PW...

 

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeczytałem wątek "Bardzo dziekuje za opisy" I moze sie zdecyduje...

Takie małe ptyanie do osob opisywanych...

 

Koszta orientacyjne - Auto, wacha, autostrady , winiety , zarcie i noclegi - zamykały sie jaka kwota ??

 

Jesli nie oficjalnie to prosze na PW...

 

Dziekuje

Za 2 tygodniowy pobyt w zalezności od terminu i ile jesteś w stanie wypić i zjeść, w opcji z przyzwoitym apartamentem z klimą w popularnej miejscowości wychodzi od 2 do 3 tyś za osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeczytałem wątek "Bardzo dziekuje za opisy" I moze sie zdecyduje...

Takie małe ptyanie do osob opisywanych...

 

Koszta orientacyjne - Auto, wacha, autostrady , winiety , zarcie i noclegi - zamykały sie jaka kwota ??

 

Jesli nie oficjalnie to prosze na PW...

 

Dziekuje

Za 2 tygodniowy pobyt w zalezności od terminu i ile jesteś w stanie wypić i zjeść, w opcji z przyzwoitym apartamentem z klimą w popularnej miejscowości wychodzi od 2 do 3 tyś za osobę.

 

 

O to juz dlamnie cos... dziekuje za informacje...

Termin blizej wakacyjny chodz jeszcze nie okreslony... wypic sporo zjesc tyle samo... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeczytałem wątek "Bardzo dziekuje za opisy" I moze sie zdecyduje...

Takie małe ptyanie do osob opisywanych...

 

Koszta orientacyjne - Auto, wacha, autostrady , winiety , zarcie i noclegi - zamykały sie jaka kwota ??

 

Jesli nie oficjalnie to prosze na PW...

 

Dziekuje

Za 2 tygodniowy pobyt w zalezności od terminu i ile jesteś w stanie wypić i zjeść, w opcji z przyzwoitym apartamentem z klimą w popularnej miejscowości wychodzi od 2 do 3 tyś za osobę.

 

 

O to juz dlamnie cos... dziekuje za informacje...

Termin blizej wakacyjny chodz jeszcze nie okreslony... wypic sporo zjesc tyle samo... :mrgreen:

Ja byłem w HR już 6 razy, a na ten rok mamy już zarezerwowną chałupę dla 16 osobowej ekipy w Vodicach w pierwszej połowie sierpnia. Jakbyś chciał sie dowiedzieć więcej co i jak to zadzwoń do mnie (508-041-908) w przyszłym tygodniu, bo chwilowo to leżę chory :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się wybierasz w znane/popularne miejsca to odradzam pierwszą połowę sierpnia. Masakryczny ścisk, brak miejsc i ceny znacznie wyższe. Generalnie różnice w cenach apartamentów na północy i południu Chorwacji sięgają 50%.

Jeśli masz możliwość zarezerwuj sobie apart. już teraz.

 

-- 9 mar 2011, o 12:07 --

 

picie i jedzenie jest tanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeczytałem wątek "Bardzo dziekuje za opisy" I moze sie zdecyduje...

Takie małe ptyanie do osob opisywanych...

 

Koszta orientacyjne - Auto, wacha, autostrady , winiety , zarcie i noclegi - zamykały sie jaka kwota ??

 

Jesli nie oficjalnie to prosze na PW...

 

Dziekuje

Za 2 tygodniowy pobyt w zalezności od terminu i ile jesteś w stanie wypić i zjeść, w opcji z przyzwoitym apartamentem z klimą w popularnej miejscowości wychodzi od 2 do 3 tyś za osobę.

 

 

O to juz dlamnie cos... dziekuje za informacje...

Termin blizej wakacyjny chodz jeszcze nie okreslony... wypic sporo zjesc tyle samo... :mrgreen:

Ja byłem w HR już 6 razy, a na ten rok mamy już zarezerwowną chałupę dla 16 osobowej ekipy w Vodicach w pierwszej połowie sierpnia. Jakbyś chciał sie dowiedzieć więcej co i jak to zadzwoń do mnie (508-041-908) w przyszłym tygodniu, bo chwilowo to leżę chory :wink:

 

 

PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to najdroższa rzecz w HR :?

Jak porównujesz do cen w Tesco czy innych megamarketach to jest drożej, ale jak do sklepu osiedlowego PL, to kosztuje tyle samo, a trzeba pamiętać że to są sklepiki w "kurortach". Piwo kosztuje do 3zł, woda około 2 zł/1,5l (i tu ciekawostka - wszystkie PETy mają doliczoną kaucję i są zwrotne :idea: ), wyraźnie droższe są wędliny, ale są zupełnie inne od naszych. W knajpie pizza kosztuje średnio 20zł, dania miesne od 30zł, najdroższe są owoce morza, a browar 8-10zł/0,5l. Wg mnie to tanio, bo tyle to się płaci nad polskim morzem za pangę na papierowej tacy z plastikowymi sztucami, piwem w plastiku i siedzi się w byle jakim barku z krzesłami i stolikiem turystycznym, albo co gorsza w chacie góralskiej (sic!) nad morzem, zamiast w urokliwej knajpce przy porcie czy na starówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

planuje w tym roku pojechac na chorwacje. ma moze ktos jakies doswiadczenia z wynajmem domku najlepiej na plazy 8) . jesli ktos ma jakies namiary to bede wdzieczny. jakie miejsce polecacie nigdy wczesniej nie bylem w chorwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego szukasz - ja mogę Ci polecić miejscowość Brela na Makarskiej Riwierze pomiędzy Omiszem i Makarską to już chyba jest środkowa Dalmacja - cicho, spokojnie, bardzo klimatyczne miejsce, byłem tam trzy razy. Tylko z "domkiem na plaży" kłopot mały może być :wink:. Najlepiej coś zaklepać, chociaż ja dwa razy w "ciemno" jechałem i problemu z kwaterą nie było. W ubiegłym roku płaciliśmy coś około 60 E za dobę, byliśmy tam 14 sierpnia, i fakt, że było tłoczno - sporo Włochów przyjechało jakby na weekend czy cóś i kto nie miał zaklepanego miejsca, to miał troszkę stresu. Chorwaci u których mieszkliśmy mówili, że z roku na rok mają w tej miejscowości coraz większe obłożenie w sezonie. Nasza kwatera była tak położona, że GPS pokazywał ok 100 n.p.m (+-15m) - wymagało to trochę samozaparcia :P przy powrotach z plaży, ale widoki z balkonu rekompensowały z nawiązką wysiłek.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z benzyną i jej jakością w głębi Chorwacji ?? W zeszłym roku będąc w Chorwacji uniknąłem konieczności tankowania, ale stacje, które widywałem jakoś nie budziły mojego zaufania. Forek N/A dużo zniesie, ale jak dostanie mało oktanów to będzie mu ciężko. Poza tym nie chciałbym mieć Check'a na urlopie. Będę leciał najprawdopodobniej wzdłuż wybrzeża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z benzyną i jej jakością w głębi Chorwacji ?? W zeszłym roku będąc w Chorwacji uniknąłem konieczności tankowania, ale stacje, które widywałem jakoś nie budziły mojego zaufania. Forek N/A dużo zniesie, ale jak dostanie mało oktanów to będzie mu ciężko. Poza tym nie chciałbym mieć Check'a na urlopie. Będę leciał najprawdopodobniej wzdłuż wybrzeża.

Zero problemów - to jest kraj w którym wszelkie przepisy fiskalne i inne normy sa naprawdę przestrzegane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwko jest spoko - dwa razy byłem dyzlem i dwa razy Forkiem - tankowałem w sieci stacji INA - chociaż dyszel jakby na ichniejszym oleju zauważalnie więcej kopcił - może zbieg okoliczniści, benzyna ok . W ubiegłym roku płaciłem za paliwo kartą - jest to niewątpliwie wygodne za granicą, ale się okazało, że przelicznik nie był zbyt korzystny. W sumie koszta paliwa do Forysława i opłaty autostradowe w ub. roku to coś około 1800 zeta ( 1500 benzin + 300 drogi) - ok 3000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass, kos, dzięki za info. W takim razie jestem spokojny :) W tym roku uderzam dalej na południe dlatego musiałem zorientować się jak jest z paliwem. Zastanawiałem się też co zrobić jak coś padnie w Forku w trakcie wyjazdu. Znaleźć w Chorwacji speca od Subaru to spore wyzwanie. No ale podobno Subaru się nie psuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...