Skocz do zawartości

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby komuś znudziła się południowa Chorwacja, to polecam Istrię. Niby to samo ale inne ;-) Jest włosko (zabytki!), zielono (roślinności bez porównania więcej niż na południu) i nieco bliżej (droga także mniej zakorkowana bo mija się Zagrzeb i magistralę na południe).

A linje na żaru i ryba z grilla takie same :lol:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka właśnie wróciłem z południowej Dalmacji byliśmy 40km od Makraskiej miejscowość GRADAC pozwiedzaliśmy Mostar w Bośni i Hercegowinie wyskoczyliśmy również do Dubrownika. Postaram się wrzucić jakieś fotki dziś wieczorkiem.

Co do drogi nie ma co się pchać na Słovenie ani jechać autostrada na Budapeszt (to juz w ogóle na około i kompletnie bez sensu). Droga nr 86 przez Węgry jest całkiem w porządku 100-120 można spokojnie lecieć. Czas przejazdu 1180km Mostar-Bielsko-Biała 14,5h w tym 1,5h drzemki po drodze.

Za granica Wegiersko Słoveńską na pierwszym rondzie zjeżdżamy w lewo i jedziemy do miejscowości Lendava (uwaga jadąc na wprost na rondzie wbijemy się na słoweńską Autostradę) kilka kilometrów sloveni i jesteśmy w Chorwacji dalej już na Zagrzeb i na chorwacką autostradę którą przelatuje sie cala w 3,5h. Nie warto zjeżdżać na Karlovac i jeziora plitvickie chyba ze ktoś chce pozwiedzać Owszem droga jest całkiem niezła allleeeeeee przed Splitem już nie pamiętam dokładnie w jakiej miejscowości droga nr 1 z Plitvic dalej na południe jest zamknięta, a objazd wygada jakby się jechało przez kanion Colorado strata w czasie ze 3godziny chociaż widoki niesamowite. Wracaliśmy już normalnie Autostradą i przeskoczenie Chorwacji to dosłownie moment.

W zeszłym roku byliśmy na Istri w miejscowości Vrsar niedaleko Rovini ogólnie bardziej nam się jednak podoba południe Chorwacji. Widoki dużo ładniejsze ceny niższe bo o wiele mniej Niemców i Włochów. Będąc Na Istri warto przejechać się do Puli niedaleko tez jest rezerwat przyrody KAMIENIAK można za niewielka oplata wjechać samochodem piękne wybrzeże to sam dolny czubeczek Istri.Jak ktoś ma jakieś pytanka to zapraszam na PW. Pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]rezerwat przyrody KAMIENIAK można za niewielka oplata wjechać samochodem piękne wybrzeże to sam dolny czubeczek Istri.Jak ktoś ma jakieś pytanka to zapraszam na PW.
Kamenjak w sezonie ma jedną zaletę: "wsysa" wszystkich mobilnych plażowiczów i plaża w Premanturze jest dzięki temu prawie pusta ;-)

Niestety Chorwaci przesadzają z wpuszczaniem tam samochodów i zamiast podziwiać krajobraz zastanawiasz się jak ominąć tumany kurzu na głównych traktach.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest właśnie w Chorwacji na objazdówce. Dziś będąc 2 godziny w Zagrzebiu dostałem mandat za wycieraczkę, za nie zapłacenie opłaty parkingowej. Czy ktoś się orientuje jaka jest ściągalność tego w Polsce? ;> Jest sens to płacić. W Polsce w sumie mandatów zza wycieraczki nie opłacam nigdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji i Dalmacji bezkonkurencyjny jest Dubrovnik, najlepiej wynająć pokój w jakimś domu na stoku i mieć widok na miasto z góry. Mniejsza wersja Dubrovnika to Korcula.

 

 

Hmm Dubrovnik ma kiepska linie Brzegową i plaże również. Owszem stare miasto jest piękne z piwkiem za 30kun :) i nic poza tym. To miasto do jednodniowego zwiedzania ,a żeby wypocząć to np Tucepi, Gradac i,(Makarska jeżeli ktoś toleruje większą ilość ludzi kurort typu Władysławowo) i inne mniejsze miasteczka na riwierze Makarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji i Dalmacji bezkonkurencyjny jest Dubrovnik, najlepiej wynająć pokój w jakimś domu na stoku i mieć widok na miasto z góry. Mniejsza wersja Dubrovnika to Korcula.

Chyba zimą... Byłem tam pół dnia w lipcu i w tych murach dłużej się nie da wytrzymać... Jest dużo ciekawszych miejsc do odpoczynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram sie do Chrowacji po 20 sierpnia ale właśnie nie moge się zdecydowac gdzie dokładnie jechac.

Ostatnio w HR byłem z 7 lat temu, w Mali Losinj było przefajnie ale z checią pojechałbym zobaczyc cos nowego.

Myślałem nad wyspą Hvar, Korcula, może Orebic ale co czytam o różnych innych miejscach to coraz wieksze dylematy...

Macie może jakieś namiary na fajne lokum w tych rejonach?? Nie koniecznie musi byc hotel, mogą byc jakies apartamenty lub inne kwatery.

Nie chce się osadzac na jakims totalnym odludziu, może byc jakoś niedaleko od centrum zeby sobie zrobic spacerek ale centrum tez nie bedzie złe :)

Nastawiłem się na wyspy, bo jeśli jedziemy samochodem to można je sobie zwiedzic wzdłuż i wszerz, no chyba że są jakieś miejsca na lądzie warte wiekszej uwagi :)

Z tego co poczytałem to pewnie będziemy jechac przez Słowację i Węgry.

Ogólnie czekam na jakieś wskazówki, porady gdzie tu sie kierowac 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leć na południe okolice Makarskiej niekoniecznie do samej makarskiej.

 

 

 

Wybieram sie do Chrowacji po 20 sierpnia ale właśnie nie moge się zdecydowac gdzie dokładnie jechac.

Ostatnio w HR byłem z 7 lat temu, w Mali Losinj było przefajnie ale z checią pojechałbym zobaczyc cos nowego.

Myślałem nad wyspą Hvar, Korcula, może Orebic ale co czytam o różnych innych miejscach to coraz wieksze dylematy...

Macie może jakieś namiary na fajne lokum w tych rejonach?? Nie koniecznie musi byc hotel, mogą byc jakies apartamenty lub inne kwatery.

Nie chce się osadzac na jakims totalnym odludziu, może byc jakoś niedaleko od centrum zeby sobie zrobic spacerek ale centrum tez nie bedzie złe :)

Nastawiłem się na wyspy, bo jeśli jedziemy samochodem to można je sobie zwiedzic wzdłuż i wszerz, no chyba że są jakieś miejsca na lądzie warte wiekszej uwagi :)

Z tego co poczytałem to pewnie będziemy jechac przez Słowację i Węgry.

Ogólnie czekam na jakieś wskazówki, porady gdzie tu sie kierowac 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też właśnie wczoraj wróciłam z Chorwacji byłam na wyspie Brać i w pierwszym tyg nie bylo pogody a wieczory wrecz zimne:( natomiast w drugim tyg.zaczęły sie już upały....Według mnie jest dużo mniej turystów niż w zeszłym roku tekże w Makarskiej....też jechalałam przez Słowację i Węgry,jechalo sie super ani razu nie staliśmy na bramkach,na granicy:) bardzo płynna jazda:P złapał nas za to straszny deszcz juz na Węgrzech i padało aż do Zagrzebia:) w drodze powrotnej był dość duży ruch i długo staliśmy na bramkach:(

 

 

tym co się dopiero wybierają życze udanego wypoczynku i dużo słońca:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjeżdzam z rodziną w piątek w nocy. Jadę przez węgry. Znaktoś jakieś noclegi w rejonie kvarner, a może ktoś też jedzie w piątek. W kupie siła :D

 

-- Pn sie 08, 2011 8:15 pm --

 

Ja wyjeżdzam z rodziną w piątek w nocy. Jadę przez węgry. Znaktoś jakieś noclegi w rejonie kvarner, a może ktoś też jedzie w piątek. W kupie siła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjeżdzam z rodziną w piątek w nocy. Jadę przez węgry. Znaktoś jakieś noclegi w rejonie kvarner, a może ktoś też jedzie w piątek. W kupie siła :D

 

-- Pn sie 08, 2011 8:15 pm --

 

Ja wyjeżdzam z rodziną w piątek w nocy. Jadę przez węgry. Znaktoś jakieś noclegi w rejonie kvarner, a może ktoś też jedzie w piątek. W kupie siła :D

 

Nawet jadąc w ciemno nie martw sie o nocleg zawsze bedą stac przxy drodze naganiacze z kartką apartament w ręku.

Jadąc przez Węgry nie pchaj się przypadkiem przez Budapeszt i Balaton za Bratysławą pierwszy zjazd z Węgierskiej Autostrady M5 w Drogę nr 86

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też właśnie wróciłem z Rovinj - gorąco polecam!!

No to chyba byliśmy w Rovinji w tym samym czasie :) Jakim pojazdem byłeś ?? Subaraków tam mało, a ja Forkiem jeździłem tylko do discountu Valalta po piwko i chleb :)

 

To miasto do jednodniowego zwiedzania ,a żeby wypocząć to np Tucepi, Gradac i,(Makarska jeżeli ktoś toleruje większą ilość ludzi kurort typu Władysławowo) i inne mniejsze miasteczka na riwierze Makarskiej.

Zgadzam się, Dubrovnik czy Split najlepiej traktować jako miejsca wycieczek :) Wypoczynek zdecydowanie najlepiej w mniejszych miasteczkach - zdecydowanie mają swój urok i klimat :) Druga część wyjazdy spędziłem na polu w Zivogosce obok Makarskiej - super widoki, z dala od tłumów, dno morza bez jeżowców - bajka. :) Makarska pięknie wygląda nocą patrząc z drogi :) Przejeżdżałem też przez Omis - bardzo ładne miasteczko ale straszne korki tam się tworzą.

 

Jeżdżę zawsze przez Czechy, Austrię i Słowenię - żadnych korków, żadnych problemów. W Chorwacji również swobodny przejazd autostradami. W Chorwacji na stacjach mają bardzo dobre paliwo. Do Chorwacji jechalem na 95 ze Statoila polskiego. 30% klimatyzacja i spalanie 9l. 4 osoby, baaardzo dużo bagażu i boks na dachu. Powrót na paliwie z OMV - takie samo obciążenie, klima praktycznie 80% i spalanie 7,5l. Styl jazdy ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga część wyjazdy spędziłem na polu w Zivogosce obok Makarskiej - super widoki, z dala od tłumów, dno morza bez jeżowców - bajka. :)
Czyżby Zivogosce Blato? Byliśmy tam przed dwoma laty, w drugiej połowie września. Urocza 'dziura', ludzi niewiele, mała ale ładna plaża...

No i działa tam najlepsza (a do tego najtańsza) restauracja nad Adriatykiem jaką kiedykolwiek widziałem :shock:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Zivogosce Blato?

niestety nie :wink: Camp Dole, który jest 3 kilometry od miasteczka. Bardzo klimatyczny, fajnie zacieniony, sanitariaty ok, na miejsce sklep z podstawowymi artykułami, jakieś knajpki, bankomat, kantor :) Na plaży prysznice - co jest naprawdę bardzo wygodne :) No i ceny atrakcyjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie :wink: Camp Dole, który jest 3 kilometry od miasteczka.
A no to oczywiście, że w Zivogosce Blato byłeś... Z kampu schodzi się po schodkach w dół na "promenadę", na prawo masz knajpy a po lewej przystań gdzie co rano przywożą łodziami ryby...

Niezła impreza musiała być skoro nie wiesz gdzie mieszkałeś :mrgreen:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...