Skocz do zawartości

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim jeżeli w wakacje to najlepiej lipiec i to pierwsza połowa. W sierpniu zjeżdżają Włosi, jest tłum i 1/2 drożej.

Co do kosztów to w zeszłym roku w 4 osoby 3 tygodnie nie żałując sobie niczego - 12 000 zł za całość z podróżą. Np. autostrada od granicy do Splitu ok. 40 euro

Jedzenie można ogarnąć taniej, albo trochę puszeczek z Polski ( smalec, kiszony ogór i zimna wódeczka o zachodzie słońca na plaży bezcenne 8) , albo mule prosto z hodowli po ok. 6 zł/kg :twisted:

Piwo w cenie polskiej, lżejsze i mocniej gazowane. Wino markowe drogie ok. 40 zł/ 0,7, własnej roboty na litry trzeba znaleźć dobrego producenta, bo różnie to bywa. Polecam Prosek - słodkie, ale wesoło kręci. To samo z rakiją, śliwowicą i travaricą - próbować i raczej prosto z gospodarstw, a nie na bazarach. Wódeczka czysta to tylko z Polski.

Ryby i owoce morza na targowiskach są dosyć drogie, ale to też różnie bywa. W Rogoznicy krewety z kutra ok. 40 zł/kg , a na bazarze rybnym w Splicie prawie połowę tańsze :shock:

Warto przestawić się na owoce: arbuzy, brzoskwinie - przystępnie tanie.

Mięso dosyć drogie, ale baranina w przydrożnych grillach to obowiązek.

Dosyć tanim zapychaczem są pizze i pizzeriny ( mała wersja w piekarniach )

Poza tym, warto poszukać knajpek w górach - trzeba odjechać kawałek od wybrzeża. Można znaleźć regionalne przysmaki za rozsądną cenę - w porównaniu do nadmorskich miejscowości.

Jak coś służę pomocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja byłem 2 razy na Chorwacji. Pierwszy raz w Pakostane (obok Zadaru) w lipcu , a drugi raz przypadło na Vodice w sierpniu. Za każdym razem jechaliśmy na ślepo... :) oczywiście z własnym jedzeniem. Za każdym razem znaleźliśmy super apartament z klimą 55 euro za osobę na tydzień :) Więc jak najbardziej polecam. W tym roku wybieramy się do Czarnogóry, był ktoś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

wybieramy sie ze znajomymi do chorwacji na ok 10 dni ,bedzie nas trzy rodziny z malymi dziecmi ( 2+1 , 2+1 , 2+2 ) i poszukujemy kwatery na ok 2-3 dni , na sam poczatek bo obawiamy sie za po tak dlugiej podrozy mozemy niczego nie znalezc, a potem juz na spokojnie bedac na miejscu na reszte urlopu cos poszukamy, najlepiej cos na poludniu, macie moze jakies namiary na tak krotki okres i czy wynajmuja na tak krotko, dodam ze jest to nasz pierwszy wyjazd do chorwacji i stad nasze obawy , z gory dzieki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

ładne zdjęcia!!!gratuluję!

 

-- N maja 08, 2011 4:48 pm --

 

Witam serdecznie

wybieramy sie ze znajomymi do chorwacji na ok 10 dni ,bedzie nas trzy rodziny z malymi dziecmi ( 2+1 , 2+1 , 2+2 ) i poszukujemy kwatery na ok 2-3 dni , na sam poczatek bo obawiamy sie za po tak dlugiej podrozy mozemy niczego nie znalezc, a potem juz na spokojnie bedac na miejscu na reszte urlopu cos poszukamy, najlepiej cos na poludniu, macie moze jakies namiary na tak krotki okres i czy wynajmuja na tak krotko, dodam ze jest to nasz pierwszy wyjazd do chorwacji i stad nasze obawy , z gory dzieki, pozdrawiam

 

 

Polecam cały domek, sprawdź sobie na www.interhome.pl, prowadzę biuro podróży gdzie między innymi jest ta firma, więc polecam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wybieramy się do Czarnogóry, był ktoś może?

 

był ;) i turystycznie lepiej jak dla mnie niż w HR. Jeszcze im tam palma nie odbiła ;)

 

 

Ja mam wręcz odwrotne odczucie. O stokroć wolę Chorwację. Czarnogóra fajna na parę dni, Kotor jest rewelacyjny.

 

Ale to może dlatego że ja poprostu uwielbiam Chorwację, szczególnie Chorwackie wyspy :mrgreen:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że ja poprostu uwielbiam Chorwację, szczególnie Chorwackie wyspy :mrgreen:

Ja też uwielbiam chorwackie wysepki, szczególnie takie urocze, sąsiadujące ze sobą i przedzielone wąską cieśniną, jak na zdjęciu poniżej :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że ja poprostu uwielbiam Chorwację, szczególnie Chorwackie wyspy :mrgreen:

Ja też uwielbiam chorwackie wysepki, szczególnie takie urocze, sąsiadujące ze sobą i przedzielone wąską cieśniną, jak na zdjęciu poniżej :mrgreen::mrgreen:

 

 

Piekny kraj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja jest świetna i jeśli wydaje Wam się, że skoro byliście w Dalmacji, to widzieliście wszystko, to jesteście w błędzie. ;)

 

Spędźcie wakacje w regionie Kvarner. Polecam miejscowość Novi Vinodolski - szeroka plaża, dużo atrakcji i właściwie wszędzie blisko. Jak znudzi się wam leżakowanie na plaży można zobaczyć Istrię (ja osobiście polecam miasto Pula, po prostu się zakochałam) albo ruszyć w głąb kraju i zobaczyć Gorski Kotar - nazywany Szwajcarią Chorwacji. Poza tym nie możemy zapomnieć też o Jeziorach Plitwickich. ;)

 

Biuro Adriatyk ma świetne oferty w dobrych cenach. Przykładowo tygodniowy pobyt z dojazdem własnym w apartamentach prywatnych w Novi Vinodolski dla 2 dorosłych osób to koszt tylko 828 złotych! Taniej niż w Mielnie... ;)

 

Jakby ktoś chciał, wrzucam link do oferty: http://www.adriatyk.com.pl/index.php

 

Byłam w Chorwacji już dziesiątki razy i nadal kocham ten kraj! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Koszta orientacyjne - Auto, wacha, autostrady , winiety , zarcie i noclegi - zamykały sie jaka kwota ??

 

 

Jeśli chodzi o benzynę to ceny są zbliżone do polskich, nie wiem, ile pali Twój samochód, więc nie jestem w stanie tego wyliczyć. Jeśli wybierasz najlepszą moim zdaniem trasę (Słowacja-Węgry-Chorwacja) to winiety kosztują kolejno: Słowacja - 4,90 € - naklejka ważna 7 dni, 9,90 € miesięczna, 36,50 € roczna; Węgry - Opłata za autostrady jest zryczałtowana (e-winieta); cena: 1530 forintów za 4 dni, 2550 HUF - tygodniowa, 4200 HUF - miesięczna i 37200 HUF - roczna; w Chorwacji płacisz już za przejazd autostradami.

 

Noclegi z biurem Adriatyk możesz znaleźć naprawdę w atrakcyjnych cenach. Nasze super oferty są też dostępne na Grouponie i wtedy to jest już w ogóle taniocha. ;)

 

A jedzenie - to też kwestia uzależniona od Ciebie. Możesz jeść w restauracjach, tańszych knajpach albo sam sobie gotować, w każdej kwaterze jest kuchnia. :)

 

Jak widzisz, wszystko jest uzależnione od wielu czynników. :)

 

 

A tu link do Adriatyku: www.adriatyk.com.pl

Życzę udanego pobytu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

poszukuje apartamentu z dwoma pokojami i z salonem jedziemy w dwie rodziny 4+2 , najlepiej poludnie chorwacji ale zadowolimy sie ...byleby byly sprawdzone, najlepiej plaza niedaleko i piaszczysta:-) bo jedziemy z dziecmi i ciezko im przetlumaczyc ze na plazy w butach:-) termin czeriwc , plis pomozcie, z gory dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej plaza niedaleko i piaszczysta:-) bo jedziemy z dziecmi i ciezko im przetlumaczyc ze na plazy w butach:-)

 

Lepiej jednak wytłumacz, że na plaży tylko w butach jak nie chcesz do końca urlopu resztek jeżowca wydłubywać dzieciom z piętaszków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jedziemy z dziecmi i ciezko im przetlumaczyc ze na plazy w butach:-)

 

Plaży piaszczystej w HR to raczej brak

 

 

Lepiej jednak wytłumacz, że na plaży tylko w butach jak nie chcesz do końca urlopu resztek jeżowca wydłubywać dzieciom z piętaszków

 

jest gdzieś w okolicach makarskiej :roll:

 

 

ale ja jej nie znalazłem, dlatego preferuję mimo wszystko Czarnogórę :!: Tam Ci piachu dostatek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co moja kobitka mówiła to na południu o plażę piaszczystą wcale nie jest jakoś super trudno. Zresztą w tym roku mamy pojechać w jakieś miejsce gdzie ponoć ma być. Nie zależy mi na tym, i tak siedzę non stop w wodzie, ale dla dzieciaków piach to mega frajda. Jak byłem bajtlem to sam uwielbiałem konstrukcje z piasku. Dopiero na studiach zmieniłem materiał na metal :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

dzieki za podpowiedzi, do Czarnogory moze w przyszlym roku, ale teraz poraz pierwszy go Chorwacji, tyle sie naczytalem i mam nadzieje ze sie nie rozczaruje, mamy juz cos zaklepane w miescie o nazwie Trogir, czy moze ktos z Was byl ?

 

mam tez pytanie jak najlepiej dojechac od strony Monachium ( tam planujemy postuj) wlasnie do Trogir, oczywiscie pytam doswiadczonych bywalcow, chodzi o winety, autostrady itd. wyruszamy na noc z ponidzialku na wtorek, niechcemy robic postoju na nocleg, jaka polecacie najlepsza trase ta oprucz ktorej znajde w google:-) pozdrawiam

 

PS.jaki koszt winietek po drodze do Chorwacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...