Jump to content

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.

Recommended Posts

Ja wyjeżdżam 15.08 na Korcule.

To juz mój trzeci wyjazd do Chorwacji i po raz trzeci jadę w ciemno, niestety nie subarakiem ze względu na koszta.

Mam nadzieję że pogoda dopisze.

W tym roku chcemy jeszcze na parę dni pojechać do Czarnogóry. Podobno jest przepieknie.

Szuba, miałeś na myśli chyba Karlovacko.

Mi jeszcze smakowało Ozujsko ( jeżeli nie pomyliłem ).

No i oczywiście tamtejsza kuchnia.

Palce lizać

• Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jako, że dwa tygodnie temu byłem na nurkowaniu w tych rejonach, postaram się pomóc. 1.Drogi - kosmos. Moim zdaniem najlepsze w Europie. Zarówno autostrady ( mały ruch, piękne widokowo, dobre oznakowa

Wylądowałem w Ulcij w Czarnogórze i jak żyję takich tłumów nie widziałem. Droga przez Czarnogórę a zwłaszcza Tara kanyon nie do zapomnienia. Jako że tłumów nie tolerujemy 3 godz dalej na południe

Zazdraszczam   jak jesteś w Molunacie to warto skoczyć, zobaczyć   http://crolove.pl/konavoske-stijene-strome-klify-poludniowej-dalmacji/   https://goo.gl/maps/hT35ERovGfz

Posted Images

Karlovacko. Przywiozlem :) Jeść owoce, pić wino, moczyć dupsko, nie martwić się. Brać Subaru, fajne drogi do poganiania na miejscu.

Placic karta, albo brac Euro/PLN i wymieniac, jak pisze Komancz.

Burzum - gdzie przekraczałeś granicę z Czechami? Ja co roku jeździłem przez Krnov, raz przez Głuchołazy - w tym rozważam ponownie Głuchołazy, ale i tam patrząc na mapę kiepska ( mocno kręta= wolna ) droga do Ołomuńca. Jakieś remonty drogowe po czeskiej stronie?

pozdr

ja jechałem przez Boboszów (Międzylesie?). Droga mi odpowiada, miejscami ekstremalnie kręta, ale to odcinek może 30km do autostrady. Generalnie z Kłodzka prościutko na południe.

tak to Karlovacko ,jak dla mnie lepsze niż Ozujsko 8)

Ja wyjeżdżam 15.08 na Korcule.

W tym roku chcemy jeszcze na parę dni pojechać do Czarnogóry. Podobno jest przepieknie.

Czarnogora wg mnie krajobraz i klimat taki jak w Chorwacji, jest troche taniej. Warto sie wybrac ogladnac miejscowosc Bar i stary Bar, Kotor. Polecam Petrovac jako miejscowosc do wakacjowania.

Ozujsko wg mnie kiepskie, Karlovacko ok

Właśnie wróciłem, byłem w Rogoźnicy na wyspie, koło Splitu.Ogólnie fajnie pogoda ok, woda wcale nie taka ciepła jak wszyscy straszyli -ale podobno w połowie lipca było ok 28stopni.

Dwie uwagi- jak planujecie wyjazd starajcie się nie ładować autem w wymianę turnusów. Ja dałem się namówić i zamiast wyjechać o 6 rano wyjechałem o 11. I Przejazd 400km przez Chorwację zajął mi 8h. Masakryczne korki na bramkach i na granicy.

Polecam zabrać trochę jedzenia z PL, ogólnie dość drogo.

Warto wymienić euro lub zł na kuny.

Pytanie przyszedł komuś mandat z fotopstryczka z Austrii? Uważajcie bo migają niemiłosiernie.

A i pozdrowienia dla dwóch subar z rejestracjami ELE....(chyba) gdzieś ok.5 sierpnia na drodze koło Splitu. Wbiłem si między Was :P

Pytanie przyszedł komuś mandat z fotopstryczka z Austrii? Uważajcie bo migają niemiłosiernie.

mi w ciagu 3 wizyt w nocy mignal w sumie 4 razy :roll: i nic nie przyszlo, a minelo juz minimum 2 lata. Albo mam szczescie albo to byly straszaki

Szybkie pytanie o trasę - jadę klasycznie - Brno > Wiedeń ale pytanie czy przez Znojmo czy Mikulov. Gdzieś przed granicą bede spał bo nie chce mi się wyjeżdżać w środku nocy a przed Mikulovem mam fajny motel. Natomiast jak potem przez Wiedeń. Słyszałem że jedzie się lepiej - bez świateł - prawda to?

Drugie pytanie - czy na autobanie w Chorwacji można płacic Euro?

no ja ruszam za ok 3 tygodnie - za namowa komanczersa jade do Pagu

planuje trase wlasnie przez Austrie

polece 1-ka do Cieszyna i tam na Mikulov, Wieden tylko pytanie co dalej - dajcie info na ktore miejscowosci sie kierowac ;)

czy na autobanie w Chorwacji można płacic Euro?

można 8)

Czy ktos tu juz wspominal o szczegolnej ostroznosci jaka nalezy zachowac na autostradzie w HR?

-- 20 sie 2010, o 21:35 --

Plus:

Tak czytam i nie do konca rozumiem ten zachwyt nad trasa przez Czechy, wschodniarzesze i Slowenie. :wink:

Ja w VI '09 spokojnie wyruszylem sobie z KRK na E77, potem M0 kolo Budapesztu, dalej E71 (A1) az do samej Novalji na wyspie Pag. Czasu nie pamietam (bo i tak go nie licze :wink: ), ale wcale nie dluzylo sie. Plus jedna winieta (elektroniczna) na Wegry i jakies tam miedziaki w HR. Nie musialem kolekcjonowac jakichs dziwnych plakietek i zasmiecac sobie szyby nie wiadomo czym.

Wróciłem wczoraj z Braci i jak dla mnie rewelecja!!!.Mam sprawdzoną mieścinkę Sumartin:).Prawie zero turystów, poza stałymi bywalcami!!.Pogoda była rewelacja w dzień Patelnia a w nocy chłodno i fajnie się spało!.Ceny wcale nie takie straszne czytałem troche fora jak wszyscy straszyli że drogo!!! a w cale tak nie jest.

Karlowacko,Ożujsko czy inny browar w butelce- 5,95 kn czyli troszkę ponad 3 zł!

Kalmary z grila z frytkami 50 kn-czyli nie całe 30 zł

Dobre wino 1l 20 kn-około 12 zł

Lody na gałki 5-6 kn za dużą porcje!!

Miałem trochę jedzenia z polski trochę kupiłem na miejscu i 2 osoby plus dziecko (cały wyjazd paliwo, opłaty za autostrady promy i kieszonkowe ) 1200e

I nie rozumię wszystkich tych którzy jeźdżą przez Austrią i Słowenie! 100 razy lepiej przez Słowację i Węgry!!

Za rok z nowu pewnie pojadę

Ja się wybieram 3 września na Peljasec na surfing - dużo w tym temacie teorii na przejazd bazujących na doświadczeniach z zeszłych lat. A czy ci, którzy już byli w tym roku, mogą coś powiedzieć? :)

Ja się wybieram 3 września na Peljasec na surfing - dużo w tym temacie teorii na przejazd bazujących na doświadczeniach z zeszłych lat. A czy ci, którzy już byli w tym roku, mogą coś powiedzieć? :)

Niecale 2 miesiace temu tam bylem (Orebic - tam chyba jakas metka surfujacych jest) i wszystko co zostalo wczesniej napisane aktualne, czesc teorii jest z tego sezonu.

a ja 3.09 jadę do Tribunj (obok Sibenika)...to może zrobimy mini konwój? :mrgreen: jadę przez Słowację i Węgry.

Than_Junior, tak jak pisalem - przełom czerwca/lipca jechalem, na Pljesacu bylem w zeszlym roku. Fajne warunki do plywania, pomiedzy polwyspem a korcula robi sie b. fajna dysza. Jedynym minusem jest to, ze plywajac przecina sie farwater.

polece 1-ka do Cieszyna i tam na Mikulov, Wieden tylko pytanie co dalej - dajcie info na ktore miejscowosci sie kierowac ;)

Pag w wrześniu jest już "wymarły" Ja właśnie jestem i już robi się zauważalnie puściej niż jak przyjechałem 14-ego.

Pag w wrześniu jest już "wymarły" Ja właśnie jestem i już robi się zauważalnie puściej niż jak przyjechałem 14-ego.

no to super - bedzie mozna sie kotlasic po roznych plazach itp :mrgreen:

Jak lubisz nurkować i mega czystą wodę to polecam plaże po zachodniej stronie wyspy, a nie w zatoce.

Jak lubisz nurkować i mega czystą wodę to polecam plaże po zachodniej stronie wyspy, a nie w zatoce.

mam plana zwiedzic wszystkie :mrgreen:

Czy ktos tu juz wspominal o szczegolnej ostroznosci jaka nalezy zachowac na autostradzie w HR?

Masz na myśli złe wydawanie reszty przez ludzi siedzących na bramkach?

Jeśli tak to sami tego doświadczyliśmy, oszukał nas jeden cwaniaczek na ok. 60 HRK... Łatwo się nabrać w tym amoku wyjazdowym, więc uważajcie tak samo jak na ukryty parkometr na parkingu w miejscowości Drvenik (skąd odchodzi prom na Hvar), też popłynęliśmy przez naszą nieuwagę na 70 HRK za dwa niezapłacone samochody, a miało być 140 HRK od jednego...