Skocz do zawartości

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wyjeżdżam 15.08 na Korcule.

To juz mój trzeci wyjazd do Chorwacji i po raz trzeci jadę w ciemno, niestety nie subarakiem ze względu na koszta.

 

Mam nadzieję że pogoda dopisze.

W tym roku chcemy jeszcze na parę dni pojechać do Czarnogóry. Podobno jest przepieknie.

 

 

Szuba, miałeś na myśli chyba Karlovacko.

 

Mi jeszcze smakowało Ozujsko ( jeżeli nie pomyliłem ).

No i oczywiście tamtejsza kuchnia.

 

Palce lizać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlovacko. Przywiozlem :) Jeść owoce, pić wino, moczyć dupsko, nie martwić się. Brać Subaru, fajne drogi do poganiania na miejscu.

 

Placic karta, albo brac Euro/PLN i wymieniac, jak pisze Komancz.

 

Burzum - gdzie przekraczałeś granicę z Czechami? Ja co roku jeździłem przez Krnov, raz przez Głuchołazy - w tym rozważam ponownie Głuchołazy, ale i tam patrząc na mapę kiepska ( mocno kręta= wolna ) droga do Ołomuńca. Jakieś remonty drogowe po czeskiej stronie?

pozdr

 

ja jechałem przez Boboszów (Międzylesie?). Droga mi odpowiada, miejscami ekstremalnie kręta, ale to odcinek może 30km do autostrady. Generalnie z Kłodzka prościutko na południe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyjeżdżam 15.08 na Korcule.

W tym roku chcemy jeszcze na parę dni pojechać do Czarnogóry. Podobno jest przepieknie.

 

 

Szuba, miałeś na myśli chyba Karlovacko.

 

Mi jeszcze smakowało Ozujsko ( jeżeli nie pomyliłem ).

 

Czarnogora wg mnie krajobraz i klimat taki jak w Chorwacji, jest troche taniej. Warto sie wybrac ogladnac miejscowosc Bar i stary Bar, Kotor. Polecam Petrovac jako miejscowosc do wakacjowania.

 

Ozujsko wg mnie kiepskie, Karlovacko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem, byłem w Rogoźnicy na wyspie, koło Splitu.Ogólnie fajnie pogoda ok, woda wcale nie taka ciepła jak wszyscy straszyli -ale podobno w połowie lipca było ok 28stopni.

Dwie uwagi- jak planujecie wyjazd starajcie się nie ładować autem w wymianę turnusów. Ja dałem się namówić i zamiast wyjechać o 6 rano wyjechałem o 11. I Przejazd 400km przez Chorwację zajął mi 8h. Masakryczne korki na bramkach i na granicy.

Polecam zabrać trochę jedzenia z PL, ogólnie dość drogo.

Warto wymienić euro lub zł na kuny.

 

Pytanie przyszedł komuś mandat z fotopstryczka z Austrii? Uważajcie bo migają niemiłosiernie.

 

A i pozdrowienia dla dwóch subar z rejestracjami ELE....(chyba) gdzieś ok.5 sierpnia na drodze koło Splitu. Wbiłem si między Was :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie przyszedł komuś mandat z fotopstryczka z Austrii? Uważajcie bo migają niemiłosiernie.

 

mi w ciagu 3 wizyt w nocy mignal w sumie 4 razy :roll: i nic nie przyszlo, a minelo juz minimum 2 lata. Albo mam szczescie albo to byly straszaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie o trasę - jadę klasycznie - Brno > Wiedeń ale pytanie czy przez Znojmo czy Mikulov. Gdzieś przed granicą bede spał bo nie chce mi się wyjeżdżać w środku nocy a przed Mikulovem mam fajny motel. Natomiast jak potem przez Wiedeń. Słyszałem że jedzie się lepiej - bez świateł - prawda to?

 

Drugie pytanie - czy na autobanie w Chorwacji można płacic Euro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na autobanie w Chorwacji można płacic Euro?

 

można 8)

 

Czy ktos tu juz wspominal o szczegolnej ostroznosci jaka nalezy zachowac na autostradzie w HR?

 

-- 20 sie 2010, o 21:35 --

 

Plus:

 

Tak czytam i nie do konca rozumiem ten zachwyt nad trasa przez Czechy, wschodniarzesze i Slowenie. :wink:

 

Ja w VI '09 spokojnie wyruszylem sobie z KRK na E77, potem M0 kolo Budapesztu, dalej E71 (A1) az do samej Novalji na wyspie Pag. Czasu nie pamietam (bo i tak go nie licze :wink: ), ale wcale nie dluzylo sie. Plus jedna winieta (elektroniczna) na Wegry i jakies tam miedziaki w HR. Nie musialem kolekcjonowac jakichs dziwnych plakietek i zasmiecac sobie szyby nie wiadomo czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem wczoraj z Braci i jak dla mnie rewelecja!!!.Mam sprawdzoną mieścinkę Sumartin:).Prawie zero turystów, poza stałymi bywalcami!!.Pogoda była rewelacja w dzień Patelnia a w nocy chłodno i fajnie się spało!.Ceny wcale nie takie straszne czytałem troche fora jak wszyscy straszyli że drogo!!! a w cale tak nie jest.

 

Karlowacko,Ożujsko czy inny browar w butelce- 5,95 kn czyli troszkę ponad 3 zł!

Kalmary z grila z frytkami 50 kn-czyli nie całe 30 zł

Dobre wino 1l 20 kn-około 12 zł

Lody na gałki 5-6 kn za dużą porcje!!

Miałem trochę jedzenia z polski trochę kupiłem na miejscu i 2 osoby plus dziecko (cały wyjazd paliwo, opłaty za autostrady promy i kieszonkowe ) 1200e

I nie rozumię wszystkich tych którzy jeźdżą przez Austrią i Słowenie! 100 razy lepiej przez Słowację i Węgry!!

 

Za rok z nowu pewnie pojadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wybieram 3 września na Peljasec na surfing - dużo w tym temacie teorii na przejazd bazujących na doświadczeniach z zeszłych lat. A czy ci, którzy już byli w tym roku, mogą coś powiedzieć? :)

 

Niecale 2 miesiace temu tam bylem (Orebic - tam chyba jakas metka surfujacych jest) i wszystko co zostalo wczesniej napisane aktualne, czesc teorii jest z tego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wybieram 3 września na Peljasec na surfing - dużo w tym temacie teorii na przejazd bazujących na doświadczeniach z zeszłych lat. A czy ci, którzy już byli w tym roku, mogą coś powiedzieć? :)

a ja 3.09 jadę do Tribunj (obok Sibenika)...to może zrobimy mini konwój? :mrgreen: jadę przez Słowację i Węgry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja ruszam za ok 3 tygodnie - za namowa komanczersa jade do Pagu

 

planuje trase wlasnie przez Austrie

 

polece 1-ka do Cieszyna i tam na Mikulov, Wieden tylko pytanie co dalej - dajcie info na ktore miejscowosci sie kierowac ;)

Pag w wrześniu jest już "wymarły" Ja właśnie jestem i już robi się zauważalnie puściej niż jak przyjechałem 14-ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja ruszam za ok 3 tygodnie - za namowa komanczersa jade do Pagu

 

planuje trase wlasnie przez Austrie

 

polece 1-ka do Cieszyna i tam na Mikulov, Wieden tylko pytanie co dalej - dajcie info na ktore miejscowosci sie kierowac ;)

Pag w wrześniu jest już "wymarły" Ja właśnie jestem i już robi się zauważalnie puściej niż jak przyjechałem 14-ego.

 

no to super - bedzie mozna sie kotlasic po roznych plazach itp :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja ruszam za ok 3 tygodnie - za namowa komanczersa jade do Pagu

 

planuje trase wlasnie przez Austrie

 

polece 1-ka do Cieszyna i tam na Mikulov, Wieden tylko pytanie co dalej - dajcie info na ktore miejscowosci sie kierowac ;)

Pag w wrześniu jest już "wymarły" Ja właśnie jestem i już robi się zauważalnie puściej niż jak przyjechałem 14-ego.

 

no to super - bedzie mozna sie kotlasic po roznych plazach itp :mrgreen:

Jak lubisz nurkować i mega czystą wodę to polecam plaże po zachodniej stronie wyspy, a nie w zatoce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja ruszam za ok 3 tygodnie - za namowa komanczersa jade do Pagu

 

planuje trase wlasnie przez Austrie

 

polece 1-ka do Cieszyna i tam na Mikulov, Wieden tylko pytanie co dalej - dajcie info na ktore miejscowosci sie kierowac ;)

Pag w wrześniu jest już "wymarły" Ja właśnie jestem i już robi się zauważalnie puściej niż jak przyjechałem 14-ego.

 

no to super - bedzie mozna sie kotlasic po roznych plazach itp :mrgreen:

Jak lubisz nurkować i mega czystą wodę to polecam plaże po zachodniej stronie wyspy, a nie w zatoce.

 

mam plana zwiedzic wszystkie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos tu juz wspominal o szczegolnej ostroznosci jaka nalezy zachowac na autostradzie w HR?

Masz na myśli złe wydawanie reszty przez ludzi siedzących na bramkach?

Jeśli tak to sami tego doświadczyliśmy, oszukał nas jeden cwaniaczek na ok. 60 HRK... Łatwo się nabrać w tym amoku wyjazdowym, więc uważajcie tak samo jak na ukryty parkometr na parkingu w miejscowości Drvenik (skąd odchodzi prom na Hvar), też popłynęliśmy przez naszą nieuwagę na 70 HRK za dwa niezapłacone samochody, a miało być 140 HRK od jednego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...