Jump to content

Chorwacja Południowa Dalmacja samochodem.

Recommended Posts

"placic nie placic., poprzymierzac warto"., ja przelecialem bez winiety ku zgrozie mojej slubnej, mam nadzieje ze nikt nie lapal :)

pozdrawiam

Piotr

gdyby cie zlapali bez winety to zaplacilbys 800eu :twisted:

• Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jako, że dwa tygodnie temu byłem na nurkowaniu w tych rejonach, postaram się pomóc. 1.Drogi - kosmos. Moim zdaniem najlepsze w Europie. Zarówno autostrady ( mały ruch, piękne widokowo, dobre oznakowa

Wylądowałem w Ulcij w Czarnogórze i jak żyję takich tłumów nie widziałem. Droga przez Czarnogórę a zwłaszcza Tara kanyon nie do zapomnienia. Jako że tłumów nie tolerujemy 3 godz dalej na południe

Zazdraszczam   jak jesteś w Molunacie to warto skoczyć, zobaczyć   http://crolove.pl/konavoske-stijene-strome-klify-poludniowej-dalmacji/   https://goo.gl/maps/hT35ERovGfz

Posted Images

13 euro kosztuje winieta na 7 dni wróciłem tydzień temu (w niedzielę raniutko nabyta w sobotę późno wyjazd). w tamtą stronę błyskawicznie bez korków z powrotem 40 minut na granicy Słowenia /Austria. naa wyjeździe stał patrol i każdy samochód oglądali( kilka znaleźli bez winiet i mandacik był )

Ja w tym roku zaliczyłem pobyt na Peljesacu w miejscowosci Trpanj.

Generalnie elegancko. Na miejsce jechałem przez Słowację i Węgry ( drogami lokalnymi z noclegiem ) i juz Chorwacja.

Z powrotem to przez Słowenię, Austrię, Słowację ( puściutka droga ).

Jeśli na temat furaka mam się wypowiadać to w 5 osobowym składzie, pełne obciążenie i kufer na dachu, średnie spalanie 6,6 L :o . Wiem snułem się jak diabli ( jechaliśmy na 2 auta i w sumie nigdzie się nie spieszyło, a drugie auto to skoda fela :) ). Co ciekawe pogoda była taka iz nie musiałem w zasadzie włączac klimy.

Z powrotem 7L :D - ale nonstop włączona klima

Do Chorwacji warto się wybrać, szczególnie w terminie do końca czerwca. Mamy wówczas wrażenie totalnej eksluzywności ( stosunkowo mało ludzi ). Później to zalew DE, CZ i reszty.

Dubrownik nie zrobił na mnie szczególnego wrażenia, ale Korcula ..... SUPER.

FOREK MY09, diesel.

Winiety do Austrii i Słowenii można nabyć wcześniej w PL czy trzeba szukać na pierwszych stacjach ?

z góry dziękuję

U nas decyzja zapadła: 1szy tydzień Novi Vinoddolski koło KRK a potem drugi tydzień Brela na Makarskiej. Powrót może być trochę długi więc chyba z noclegiem.....

Dziękuję za dotychczasowe informacje.

Nie wiem czy juz pisalem o tym, ale jak dwa lata temu wracalismy to super sie jechalo *mniej wiecej* ta droga: http://tiny.pl/h7ctr

Czyli albo kawalek przez Slowenie i potem Węgry, albo tylko Węgry (niedaleko za granicą odbić na północ i do Austrii. Droga jest taka jak nasza krajowa, ale równa, prosta i przede wszystkim PUSTA. Dużo miejscowości po drodze, ale ponieważ domy wszystkie stoją daleko od drogi to wszędzie ograniczenia podniesione do 90 w ter.zab. Jechało się świetnie!

Winiety do Austrii i Słowenii można nabyć wcześniej w PL czy trzeba szukać na pierwszych stacjach ?

do Austrii na naszej granicy można kupić ,do Słowienii na ich granicy kupiliśmy( nie pamiętam czy na naszej były).

• 2 weeks later...

dzięki.

-- 3 sie 2010, o 12:35 --

W ubiegłym roku jak wyżej pisałem objechałem autostradę słoweńską, znajomy, który jechał z nami poprzednio, w tym roku stwierdził, iż pojedzie płatną drogą, ponieważ ktoś mu powiedział, że autostrada jest pociągnięta "prawie" do granicy, jechał 45 minut po czym utknął na 2,5 godziny w korku na granicy słoweńsko-chorwackiej - nie zdążył zjechać na inne, luźniejsze przejście graniczne. W takim przypadku 30 eurasów niby nie dużo, ale mając świadomość, że jadąc objazdem w sumie około 30 minut dłużej niż autostradą do granicy i też stojąc ostatecznie w tym samym korku można się zastanowić czy warto. Ale co kto lubi :wink: .

Z uwag wynika, że jednym z rozsądnych objazdów to zjazd w Austrii tuż przed granica ze Słowenią na Mureck, potem Lenart i Ptuj.

Zjazd na autostradę A4->A2 w Słowenii czy dalej w Chorwacji ? Na mapie nie widać za bardzo innej drogi niż E59 łączącej się z A2 w Chorwacji.

http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... 68356&z=11

To prawda, że 30 euro to nie majątek ale jak podliczymy opłaty za przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwację to trochę się uzbiera.

Z uwag wynika, że jednym z rozsądnych objazdów to zjazd w Austrii tuż przed granica ze Słowenią na Mureck, potem Lenart i Ptuj.

Dokładnie tak, potem za Ptujem przejeżdżasz most i dojeżdżasz do końcówki autostrady (czyli E59 czy droga nr 9, nie trzeba już płacić) i tak dojeżdżasz do Chorwacji.

wielkie dzięki. chyba z tego skorzystam bo odleglość niewielka a 33 euro ( nowa stawka ) zainwestuję w płyny :)

W Chorwacji płaci się na bramkach ? Można kartą czy trzeba mieć euro lub ichniejsze ?

W Chorwacji płaci się na bramkach ? Można kartą czy trzeba mieć euro lub ichniejsze ?

Placi sie na bramkach wyjazdowych, mozna placic w kunach lub euro (nie wiem jak inne waluty). Widzialem tez specjlane bramki dla placacych karta, ale nie jestem pewien ze na wszystkich zjazdach z autostrady.

Widzialem tez specjlane bramki dla placacych karta, ale nie jestem pewien ze na wszystkich zjazdach z autostrady.

na wszystkich i dodatkowo odbywa sie to calkowicie automatycznie, zadnych podpisow i pinow :shock: wkladasz karte, wyciagasz i wypad :mrgreen:

Widzialem tez specjlane bramki dla placacych karta, ale nie jestem pewien ze na wszystkich zjazdach z autostrady.

na wszystkich i dodatkowo odbywa sie to calkowicie automatycznie, zadnych podpisow i pinow :shock: wkladasz karte, wyciagasz i wypad :mrgreen:

To dziwne, chyba bez zadnej autoryzacji nie mozna..., a nie sa to specjalne karty tylko na autostrady doladowywane z gory?

To dziwne, chyba bez zadnej autoryzacji nie mozna..., a nie sa to specjalne karty tylko na autostrady doladowywane z gory?

mozna przy niskich kwotach, na A4 Katowice - Krakow rowniez tak jest, daje karte pani, przeciaga przez czytnik i podaje mi kwitek, nie ma podpisow i pinow.

specjalne karty autostradowe sa dla miejscowych, dzialaja na czunik i nawet nie trzeba stawac tylko zwlaniasz i szlaban sam sie podnosi.

mozna przy niskich kwotach, na A4 Katowice - Krakow rowniez tak jest, daje karte pani, przeciaga przez czytnik i podaje mi kwitek, nie ma podpisow i pinow.

Dzieki, nie slyszalem o tym, przyda sie - w wekend wyjazd do Legnicy.

Guest zosteros

Sprawdzone dla jadących przez Austrię. Ostatni zjazd z autostrady na Spielfield, na rondzie w lewo i w kierunku na Maribor równolegle do autostrady. Po ok. 20 km wjazd na tzw. autostradę ( lub jeżeli ktoś cyka to jeszcze ok 35km do Hum na Sutli tą drogą) do przejścia. 30 € w kieszeni albo ok 30 minut drogi

Sprawdzone dla jadących przez Austrię. Ostatni zjazd z autostrady na Spielfield, na rondzie w lewo i w kierunku na Maribor równolegle do autostrady. Po ok. 20 km wjazd na tzw. autostradę ( lub jeżeli ktoś cyka to jeszcze ok 35km do Hum na Sutli tą drogą) do przejścia. 30 € w kieszeni albo ok 30 minut drogi

nie ma co ryzykowac, bo mandat 800eu za brak winety, a jednak trzeba przez chwile jechac na autostradzie, mnie kontrolowali np juz na granicy austriackiej w drodze powrotnej.

nas też jak wracaliśmy sprawdzali czy mamy winiety wyjeżdżając ze Słowenii, kilka samochodów nie miało - wyszło dużo drożej :(

Jadąc objazdem przez Mureck - Lenart- Ptuj nie jedzie się nawet przez chwilę po drodze wymagającej wykupienia winiety, więc i stresu o mandat 800 eurasów nie ma.

Autostrada w Chorwacji 1 odcinek platny 40kuna, drugi do Posedorje (wysokosc Zadaru) 103 Kuna, wiadomo ze im nizej tym wiecej, ale chyba maxymalnie w granicach 160-170kuna. Jak zwykle warto placic kartami bo jest dobry przelicznik, oraz warto zabrac zlotowki i zmieniac walute w bankach, a nie kantorach. (W banku obecnie dostaje sie za 100zl ok 170-175kun)

A o złotówkach i wymianie ich w bankach, to Ty tak serio piszesz :?: Bo ja w tych rejonach byłem ostatnio w 1978r. więc pewnie trochę się zmieniło :)

Autostrada w Chorwacji 1 odcinek platny 40kuna, drugi do Posedorje (wysokosc Zadaru) 103 Kuna, wiadomo ze im nizej tym wiecej, ale chyba maxymalnie w granicach 160-170kuna. Jak zwykle warto placic kartami bo jest dobry przelicznik, oraz warto zabrac zlotowki i zmieniac walute w bankach, a nie kantorach. (W banku obecnie dostaje sie za 100zl ok 170-175kun)

A o złotówkach i wymianie ich w bankach, to Ty tak serio piszesz :?: Bo ja w tych rejonach byłem ostatnio w 1978r. więc pewnie trochę się zmieniło :)

serio, tylko pamietaj ze w Bankach, a nie w agencjach (cos jak nasze kantory)

Karlovacko. Przywiozlem :) Jeść owoce, pić wino, moczyć dupsko, nie martwić się. Brać Subaru, fajne drogi do poganiania na miejscu.

Placic karta, albo brac Euro/PLN i wymieniac, jak pisze Komancz.

Karlovacko. Przywiozlem :) Jeść owoce, pić wino, moczyć dupsko, nie martwić się. Brać Subaru, fajne drogi do poganiania na miejscu.

Placic karta, albo brac Euro/PLN i wymieniac, jak pisze Komancz.

Burzum - gdzie przekraczałeś granicę z Czechami? Ja co roku jeździłem przez Krnov, raz przez Głuchołazy - w tym rozważam ponownie Głuchołazy, ale i tam patrząc na mapę kiepska ( mocno kręta= wolna ) droga do Ołomuńca. Jakieś remonty drogowe po czeskiej stronie?

pozdr