Skocz do zawartości

Fajny film wczoraj widziałem, a momenty były?


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.facebook.com/anotherdayoflife/

Lubię Kapuścińskiego, czytawszy kilka pozycji (akurat o epizodzie angolskim - nie) ze 20 lat temu. Poszedłem na film z dość wysokimi oczekiwaniami, nie zawiodłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 godziny temu, Ayo napisał:

z tego co pisal @BartZ film jest mega

 

Obleci, muzycznie super, ale przedstawili Frieddiego zmanierowanego do granic możliwości, on nigdy nie był taki w wywiadach.

 

Spoiler

Fakty też nie do końca trzymają się kupy, przed koncertem Live Aid Queen grali z powrotem razem prawie rok i zrobili sporą trasę koncertową, w filmie dwie próby i na wembley.

 

I jako ciekawostka, maly easter egg:

 

Spoiler

Aktor grający producenta który odmówił wydania Bohemian Rhapsody pod pretekstem "to nie jest piosenka, do której ludzie będą trzepać włosami w samochodach" to Mike Myers.


Ten sam, który w Wayne's World trzepał włosami do Bohemian Rhapsody w samochodzie. :)

 

 

 

 

Edytowane przez radnor
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadza się tez m.in moment w którym Freddie dowiaduje się o chorobie i mówi o tym zespołowi plus kilka innych rzeczy, ale w końcu to nie dokument... Mi się podoba, pomimo kilku rzeczy które pewnie moznaby zrobić lepiej ;) Ale ja kocham Ferddiego i lubię Malika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2018 o 16:48, Ayo napisał:

z tego co pisal @BartZ film jest mega

Ale ja nie mówię, że nie jest. Jest mega, zwłaszcza na dużym ekranie i z dobrym nagłośnieniem. Ale u mnie pozostał jednak niedosyt bo oprócz tego wszystkiego o czym pisze @radnor to film kończy się w najlepszym momencie i chociaż nie spodziewałem się dokumentu to film dość mocno skręca już nawet nie w stronę fabuły co hagiografii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W "Bohemian Rapsody" - wiadomo, muzyka i kila-naście momentów ale arcydzieło kinematografii to to dla mnie nie jest.

"Narodziny gwiazdy" - dla mnie świetny. 

"Żona" - faktycznie bardzo dobra rola Glenn Close. Nie jest to łatwy film  ale wart obejrzenia wg mnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ayu napisał:

W "Bohemian Rapsody" - wiadomo, muzyka i kila-naście momentów ale arcydzieło kinematografii to to dla mnie nie jest.

Potwierdzam, szalu ni ma, ale warto obejrzec dla samej muzyki. I warto wybrac sie do kina, przede wszystkim, z dobrym naglosnieniem.

26 minut temu, Ayu napisał:

"Narodziny gwiazdy" - dla mnie świetny

Nie za bardzo "babski", bo dziewczyna mnie ciagnie i nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2018 o 12:03, Ayu napisał:

@pajac_am wg mnie nie i warto zobaczyć, ale ja może za bardzo wrażliwy jestem. Doświadczenie mi podpowiada, że po takich filmach stwierdzenie "dziewczyna mnie ciągnie" zmienia trochę "składnię" :D

 

Podpisuje sie, „Narodziny gwiazdy” to zdecydowanie bardzo dobry film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie pokazana jest w filmie  opieszałość władz rosyjskich zanim pozwolili zbliżyć się norweskiej łodzi z Russelem na pokładzie do miejsca katastrofy z nowoczesnym sprzętem które Rosjanie nie posiadali. Z filmu wynika że 3 razy próbowali się dostać do włazu Kurska ale ich łódz ratunkowa była stara jak świat i nie mogli się przyssać przez co wracali i ładowali 12 godzin akumulatory (bo nie mieli zapasowych) i tak w kółko. Fajnie pokazane jest jak wyglądała reakcja władz rosyjskich na to jak inne państwa zadeklarowały pomoc i walka kobiet marynarzy zamkniętych we wraku Kurska. Ogólnie lubię takie klimaty więc gorąco polecam.

Edytowane przez tomekmix
  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...