Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że każdy ma prawo do własnego zdania, a forum służy wymianie tych zdań.

Nie jestem za takim automatycznym podejściem, że każde zachowanie niezgodne z przepisami jest chamskie. Podobnie zresztą jak nie każe zachowanie zgodne z przepisami nie jest chamskie. A Krzysztof Hołowczyc, o ile nikomu swoją jazdą "nie zaszkodził", nie zachował się po chamsku. Nie mam cienia wątpliwości, że potrafi tak dobrze jeździć, że nikomu tą swoją jazdą (być może za szybką) nie przeszkodził, ani nic nie utrudnił. I tym samym nie zasługuje na bycie "bohaterem" tego wątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz Holek tu wyladowal gdyz watek porosza probematyke zachowan na drodze wiec lepiej bylo rozpoczac tu niz zakladac nowy temat.Cala ta historia z chamstwem ma niewiele wspolnego no moze za wyjatkiem zachowania policjantow z patrolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tichy ma troche racje bo rozpedzajac sie do 204 na szosie o 2 kierunkach ruchu stwarzamy niebezpieczenstwo dla innych.lub moga zdarzyc sie rowniez rzeczy nieprzewidywalne a przy 200 droga hamowania jest jaka jest. Jest to postepowanie moze nieodpowiedzialne ale nie chamskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, Hołek jest cacy, a boguś z M3, jest bee. Nie usprawiedliwiajcie go na siłę. Był równie niebezpieczny co i tamten. Wystarczyłoby żeby ktoś z naprzeciwka zaczął wyprzedzać..,

 

Można tu tworzyć różne tezy, hipotezy, robić pomiary itd.

 

W normalnym kraju, policjant daje mandat za to co zrobiłeś, a ty go przyjmujesz, bo wiesz ze to zrobiłeś. A sytuacja z Hołkiem to kolejny cyrk jakich wiele w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym, że jest cacy nie napisałem. A jeśli tak, to pokaż gdzie? Jeśli dopuścił się wykroczenia spotka go kara i cześć Tereska.

Niezależnie od powyższego uważam, że stawianie znaku równości pomiędzy "dokonaniami" tego faceta z M3, a tym, co w tym wypadku dotyczy Krzysztofa Hołowczyca jest nadużyciem i właśnie czymś takim "na siłę". Choćby dlatego, że nie da się porównać ruchliwego miasta z prostą drogą pomiędzy Mławą a Żurominkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym, że jest cacy nie napisałem. A jeśli tak, to pokaż gdzie? Jeśli dopuścił się wykroczenia spotka go kara i cześć Tereska.

Niezależnie od powyższego uważam, że stawianie znaku równości pomiędzy "dokonaniami" tego faceta z M3, a tym, co w tym wypadku dotyczy Krzysztofa Hołowczyca jest nadużyciem i właśnie czymś takim "na siłę". Choćby dlatego, że nie da się porównać ruchliwego miasta z prostą drogą pomiędzy Mławą a Żurominkiem.

Miesięcznie w W-wie na drogach ginie 3-5 osób a tych kilometrów dróg trochę jest. E77 to jedna z bardziej niebezpiecznych dróg więc te dwa miejsca od siebie zbytnio nie odbiegają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym, że jest cacy nie napisałem. A jeśli tak, to pokaż gdzie? Jeśli dopuścił się wykroczenia spotka go kara i cześć Tereska.

Niezależnie od powyższego uważam, że stawianie znaku równości pomiędzy "dokonaniami" tego faceta z M3, a tym, co w tym wypadku dotyczy Krzysztofa Hołowczyca jest nadużyciem i właśnie czymś takim "na siłę". Choćby dlatego, że nie da się porównać ruchliwego miasta z prostą drogą pomiędzy Mławą a Żurominkiem.

.....jak i umniejetnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja o tym, że jest cacy nie napisałem. A jeśli tak, to pokaż gdzie? Jeśli dopuścił się wykroczenia spotka go kara i cześć Tereska.

Niezależnie od powyższego uważam, że stawianie znaku równości pomiędzy "dokonaniami" tego faceta z M3, a tym, co w tym wypadku dotyczy Krzysztofa Hołowczyca jest nadużyciem i właśnie czymś takim "na siłę". Choćby dlatego, że nie da się porównać ruchliwego miasta z prostą drogą pomiędzy Mławą a Żurominkiem.

.....jak i umniejetnosci.

 

Umiejętności to nie wszystko. Wiadomo, że Hołek jest w stanie GTRem zrobić więcej niż przeciętny użytkownik przeciętnym autem. Chodzi o to, że inni mogą nie wiedzieć kto siedzi za kółkiem Nissana i reagować odpowiednio. Jak jadę i widzę, że ktoś zapitala ostro to dla własnego bezpieczeństwa zakładam, że to nie mistrz kierownicy a ktoś kto w życiu kontry nie założył. W konsekwencji trochę zwalniam i zjeżdżam bliżej krawędzi drogi. 

 

Jeszcze innym aspektem jest dawanie przykładu innym. Skoro "on" tak może to dlaczego nie "ja" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie absolutnie zgadzam prawo powinno byc rowne dla wszystkich a tym bardziej takie autorytety powinny powinny swiecic przykladem natomiast w odizolowaniu ciezko wrzucac to wykroczenie do tego samego worka z wykroczeniami popularnego Froga bo to troche inna para kaloszy.

inna sprawa jest co ta sprawa wogle robi w mediach.Jest duzo innych kierowcow kazdego dnia ktorzy zasluzyli na wlasna rubryczke za swoje wyczyny a media robia jaka wielka sprawe z tego ze pan Holowczyc 1.5 roku temu gdzies tam szybciej pojechl zapewne nie pierwszy i nie ostatni raz.Jedynym bledem w tej syt. Jest to ze Holek sie gdzies tam mizernie probuje usprawiedliwiac za miast po prostu odmowic komenarza w tej sprawie a rozstrzygniecie sporu zostawic sadowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z zalozenia jezeli kupuje sie takie auto to nie poto zeby jezdzic nim wolno ;)

to raz a dwa ze kierowcy wyscigowi i rajdowi adrenaline maja we krwi i jest to zwykly mit mowic ze w normalmym ruchu jezdza wolno.Sa na to niezliczone przyklady.Kiedys dawno temu widzalem pewnego krakowskiego kierowce o inicjalach LK jak meczyl jeden zakret w centrum miasta o 1 w nocy swoim wtedy EVO przez pol godziny pokonujac go bokiem tam i z powrotem :) To taki przyklad jeden z wielu.

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie jak sprawa się zakończy to Krzysztof musi uważać. Coraz więcej radiowozów ma wideoradary a nie wideorejestratory więc odpada konieczność trzymania prędkości pojazdu którego namierza się. Trafi na bardziej rozgarniętych policjantów i może mieć kłopot bo teraz za grube przekroczenia sąd często zatrzymuje prawko. Ciekawe czy nie skomplikowałoby to startu w Dakarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zeby wrócić do tematu chamów:wczoraj,na wewnętrznej uliczce obok giełdy kwiatowej,stoję sobie i rozkminiam jak wmiescic 8 niemałych kartonów do świniaka,za mną jakiś metr dalej stoi nowy avensis z kierowcą ok 60 lat na karku.Nagle pan odpala silnik w toyocie ,po czym klaksonem we mnie!Odwracam sie lekko wystraszony a jegomość z miną laleczki chucky gestykuluje cos w rodzaju" spieprzaj dziadu".Patrzę,a za jego toyotą ze 3metry luzu,wiec mu grzecznie pokazuję żeby wycofał to spokojnie wyjedzie omijając moje kartony z kwiatami.A on na to pelna agresja ,przegazowka i podjeżdża powoli dając do zrozumienia ze cofać to jaśnie królewicz nie ma zamiaru i zaraz mi pokaze jak się po kwiatkach przejeżdża.No to załączył mi się tryb "s" (trybu "race"nie włączałem bo w aucie młody siedział ;)) i mowie ze ma sobie cofnąć albo poczekac 5 min.jak nie umie cofać,no to on mi epitetami,ze ma dluzej prawko,jezdzil w rajdach itp.No to zamknalem drzwi i wlaczylem "R":D poszedł pocisk konkretny,a on gdzies dzwoni i mówi do Tel,przyjeżdżajcie,to sobie mysle "po ekipę dzwoni":P haha,za chwile udaje ze na policje dzwoni ,to mu mowie ze idiotę z siebie robi i jeszcze mandat dostanie i może od razu jak juz dzwoni to niech pobicie od razu zgłosi ;-) dyskusja trwala tak długo,ze zdazylem zapakować pudła i gość wyjechal bez cofania XD.

Edytowane przez Bo_Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rozstrzygniecie sporu zostawic sadowi.

 

Czyli tej sędzinie, która wyprosiła z sali dziennikarzy, choć ani prokurator, ani tym bardziej obrońca Hołowczyca o to nie wnosili...

Podsumowując Hołka- święta krowa, której nic nie zrobia, ponieważ trzyma z partyją rządzącą i sądy mogą co najwyżej mu naskoczyć.

Gratulacje natomiast dla tych Policmajstrów, którzy się nie ugięli i potraktowali go jak zwykłego użytkownika dróg łamiącego prawo.

Edytowane przez Markus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dobrze gdy widzi i wietrzy się wszędzie spiski,sitwy,święte krowy itp. :(

 

 

Czyli tej sędzinie, która wyprosiła z sali dziennikarzy, choć ani prokurator, ani tym bardziej obrońca Hołowczyca o to nie wnosili...

A widziałeś wszystkie akta sprawy i w nich wnioski pisemne prokuratury czy obrony? :huh: 

Wyrabianie sobie opinii i sądów na podstawie fragmentów sprawy,bez znajomości całości i wszystkich faktów,jest przynajmniej nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Autostradą pędził o ponad 100 km za szybko i zajmował dwa pasy ruchu. 33-letni kierowca BMW został zatrzymany przez policjantów z Bolesławca (woj. dolnośląskie). Okazało się, że już wcześniej na jego koncie było 19 punktów karnych."

 

http://www.tvn24.pl/dolny-slask-kierowca-bmw-pedzil-210-km-h,522428,s.html

 

lecz nie o prędkość i zachowanie na drodze chodzi co o jeden z komentarzy 

 

Screenshot%2B2015-03-09%2Bat%2B17.55.05.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie jest dobrze gdy widzi i wietrzy się wszędzie spiski,sitwy,święte krowy itp.

 

Taka rzeczywistośc.

 

 

 

A widziałeś wszystkie akta sprawy i w nich wnioski pisemne prokuratury czy obrony?

 

A co to ma do rzeczy?

http://wpolityce.pl/gwiazdy/236249-holowczyc-przekroczyl-predkosc-o-114-kmh-ale-nie-przyjal-mandatu-uznal-interwencje-policji-za-nietrafiona

 

 

 

 

 

Wyrabianie sobie opinii i sądów na podstawie fragmentów sprawy,bez znajomości całości i wszystkich faktów,jest przynajmniej nie na miejscu.

 

No gdyby te sądy były takie niezawisłe i sprawiedliwe, to zgadzam się. Niestety tak nie jest i mają opinie takie jakie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co to ma do rzeczy? http://wpolityce.pl/...-za-nietrafiona  

Zadziwiająca wiara w informacje medialne,zdaje się trochę "selektywna",akurat gdy pasują do założeń i teorii. :P  

Policję mamy jaką mamy i Sądy też,tu zmiany będą trwały sporo lat,jeśli do nich dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zadziwiająca wiara w informacje medialne,zdaje się trochę "selektywna",akurat gdy pasują do założeń i teorii.

 

To akurat przykład pierwszy z brzegu, bo dziennikarzy, których wyprosiła sędzina było więcej.  

 

 

 

 

Policję mamy jaką mamy i Sądy też,tu zmiany będą trwały sporo lat,jeśli do nich dojdzie.

 

Ano właśnie. I tu jest pies pochowany niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Autostradą pędził o ponad 100 km za szybko i zajmował dwa pasy ruchu. 33-letni kierowca BMW został zatrzymany przez policjantów z Bolesławca (woj. dolnośląskie). Okazało się, że już wcześniej na jego koncie było 19 punktów karnych."

 

http://www.tvn24.pl/dolny-slask-kierowca-bmw-pedzil-210-km-h,522428,s.html

 

lecz nie o prędkość i zachowanie na drodze chodzi co o jeden z komentarzy 

 

Screenshot%2B2015-03-09%2Bat%2B17.55.05.

 

hehe dobre. A w Arabii Saudyjskiej mozna ukamieniowac czlowieka za cudzolostwo - u nas nie tylko dlatego, ze tak sobie wymyslila grupa ludzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W nowym Motorze dość kompleksowo opisano metody pomiaru prędkości aut metodą, którą wykorzystano przy zatrzymaniu Hołowczyca. Nie miałem świadomości, że te urządzenia nie mają radaru, a mierzona jest tak naprawdę prędkość radiowozu, który powinien jechać przez dłuższą chwilę z identyczną prędkością co kręcony samochód. Przedstawiciel producenta tego rodzaju urządzeń stwierdza, że policjanci nieprawidłowo zrobili pomiar i szacuje prędkość Hołowczyca przed zatrzymaniem na 110 km/h. 

http://magazynauto.interia.pl/najnowsze-numery/news-motor-nr-12-2015,nId,1698847

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

prędkość Hołowczyca przed zatrzymaniem na 110 km/h.

Cłłłooooo ?  Jaaaaa ???  A w życiu, panie władzo, ten złom nie wyciąga więcej jak  85. Qrde ludzie, pan miszcz się obraził i udaje kretyna, albo poczuł się bogiem-celebrytą. Mówię to jako wielokrotny płatnik mandatów za prędkość (kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień) -  nie spotkałem się i nie znam sytuacji, żeby policja nakręcała wynik. Bo po co ?? "Klientów" jest bez tego pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...