Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

 
Ale nie chcesz mi przypadkiem w tym pomóc ?
 
 
Żona skarżyła się, że njedawno "coś jej błysnęło jak jechała", a auto zarejestrowane na mnie ... :huh:

To nie radar, nie martw się…stałeś się sławny w 3miescie i paparazzi na Ciebie polują, tym bym się martwił


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2022 o 21:25, Subary napisał:

Jak reagować na autostradowych poganiaczy/błyskaczy ?

Dopóki nie jedzie agresywnie i nie siedzi na zderzaku - nijak. Przy najbliższej bezpiecznej okazji zjechać na prawy i niech jedzie w cholerę. W zasadzie to wolę gdy mi ktoś z odpowiedniego dystansu mignie niż jak siedzi na d***e nie wiem czego oczekując... że się rozpłynę? Uniosę? A niestety jak na razie przytrafiają mi się niemal wyłącznie tacy :toobad:

  • Super! 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Daroot napisał:

Przecież obowiązuje ruch prawostronny, a lewy służy do wyprzedzania,  więc jeśli ktoś jedzie szybciej i mruga, to znaczy że niepotrzebnie jedziesz lewym pasem.

No tak - wyprzedzając ciężarówkę i jadąc np 120-140km/h niepotrzebnie jadę blokując kogoś jadącego 140 +...

z reguły tacy mrugający zapieprzają ponad dozwoloną prędkość a później zdarza się że już się im nie spieszy blokując innych i hamując przed zderzakiem.

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież obowiązuje ruch prawostronny, a lewy służy do wyprzedzania,  więc jeśli ktoś jedzie szybciej i mruga, to znaczy że niepotrzebnie jedziesz lewym pasem.

A jak jedziesz lewym wyprzedzając lub nie, z prędkością dopuszczalną + 20 ? Niepotrzebnie jedziesz lewym ? Bo chyba o takich przypadkach mowa, a nie o kółkach różańcowych toczących się w niedzielę po mieście.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, DEXiu napisał:

Dopóki nie jedzie agresywnie i nie siedzi na zderzaku - nijak. Przy najbliższej bezpiecznej okazji zjechać na prawy i niech jedzie w cholerę. W zasadzie to wolę gdy mi ktoś z odpowiedniego dystansu mignie niż jak siedzi na d***e nie wiem czego oczekując... że się rozpłynę? Uniosę? A niestety jak na razie przytrafiają mi się niemal wyłącznie tacy :toobad:

Problem w tym, że takie zachowania są nagminne. 

Kilka raz w tygodniu na obwodnicy 3miasta zdarzają się stłuczki i korki z powodu tych, którym się wydaje, że im szybciej jadą, tym "większe pierwszeństwo" mają. 

Mieliście kilka próbek, że nie należę ani do wolnych kierowców ani do blokujących lewy pas, ale unikam obwodnicy i wybieram podobnej długości trasę przez miasto, bo szkoda mi zdrowia na debili.  :)  

 

P.S. Tip dla @Snuff gdyby chciał mi błysnąć :OO:

Edytowane przez Blixten
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blixten napisał:

Mieliście kilka próbek, że nie należę ani do wolnych kierowców ani do blokujących lewy pas, ale unikam obwodnicy i wybieram podobnej długości trasę przez miasto, bo szkoda mi zdrowia na debili.  :)  

Jeżdżę i przez miasto, bo mam 10 km mniej niż obwodnicą, ale obwodnicą również. Na obu trasach są debile, a w moim odczuciu w mieście jest ich więcej ;)

Na lewym pasie na obwodnicy też zdarza się kółko różańcowe, które wyprzedzam prawym pasem i to oni mi później najczęściej mrugają, o przyspieszaniu w trakcie wyprzedzania już tu pisałam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Aga napisał:

Jeżdżę i przez miasto, bo mam 10 km mniej niż obwodnicą, ale obwodnicą również. Na obu trasach są debile, a w moim odczuciu w mieście jest ich więcej ;)

Ci debile jadący przez miasto są mniej niebezpieczni od tych na obwodnicy, którzy zasuwają znacznie większą prędkością.

Nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem stłuczkę w mieście, a na obwodnicy prawie zawsze trafiam na korek... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blixten napisał:

Ci debile jadący przez miasto są mniej niebezpieczni od tych na obwodnicy, którzy zasuwają znacznie większą prędkością.

To prawda ;)

 

3 minuty temu, Blixten napisał:

Nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem stłuczkę w mieście, a na obwodnicy prawie zawsze trafiam na korek... 

Korki się tworzą i bez stłuczek, szczególnie między Matarnią i Osową jest prawie zawsze, no i w okolicy Karwin. To w stronę Gdyni, wracam najczęściej przez miasto ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka historia:

Mam w robocie takiego Nowego, co to trenuje sztuki walki, do drzwi wchodzi bokiem, bo nosi arbuzy pod pachami i nikt mu nie podskoczy... Do czasu...
Z nowym były stale problemy, bo brak miejsca na parkingu nie stanowił dla niego problemu - potrafił zaparkować na trawniku, w bramie zakładu, abo na drodze, choć tam linia ciągła i ostry zakręt. Z parkowania w bramie i na łuku drogi wyleczyli go kierowcy Tirów, smarując mu gównem wymieszanym z towotem klamki auta... Ostatnio Nowy pochwalił się, że wracając z rodzinnej wycieczki w góry, ktoś go nagrał i wysłał filmik na policję... nie dociekałem, bo mi to potrzebne jak świni siodło... ale... Nowy zaliczył już wizytę na komendzie i... Tu posłużę się jego opisem (choć nie dosłownie, bo uje i rukwy staram się pomijać: "Przychodzę na komendę o wskazanej w wezwaniu godzinie, a ten pajac z dyżurki każe mi czekać, aż se ktoś kawusię wypije... normalnie miałem ochotę go wyciągnąć przez to malutkie okienko... po dwudziestu minutach przyszedł po mnie taki szczaw, którego bym kichnięciem przewrócił... i zaprowadził do pokoju... Pokazał mi filmik, a właściwie dwa (jeden nagrany przez zgłaszającego, a drugi przez jego brata jadącego innym autem). Oba te auta jechały dłuższy kawał drogi obok siebie. Mrugałem, trąbiłem, dojeżdżałem do zderzaka, ale bez efektu... to mnie wrukwiło, bo nie pozwalały się wyprzedzić.... dojechaliśmy do skrzyżowania ze światłami... oni zajęli oba pasy ruchu do jazdy na wprost, więc ja zająłem ten do skrętu w prawo... kiedy zapaliło się zielone ruszyłem z piskiem i wpakowałem się przed nich... na filmiku widać jak przejeżdżam ciągłą linię i obszar wyłączony z ruchu (wysepka)...  teraz ja ich spowalniałem... Tak dojechaliśmy do następnego skrzyżowania ze światłami, gdzie miałem skręcać w lewo... facet zatrzymał się obok, na psie do jazdy na wprost i pokazał kamerkę... coś mu tam nabluzgałem i kiedy zapaliło się dla niego zielone, ten ruszył pokazując "fakalca"...  o Ty pi, pi, pi, pi ... pojechałem za nim z pasa do skrętu w lewo na czerwonym... wyprzedziłem na ciągłej i wyhamowałem do zera... wylazłem z auta, ale pi, pi, pi, pi, mnie ominął i zdążyłem mu tylko lusterko "złożyć"... pogonił bym go jeszcze, ale żona zaczęła jęczeć, zrzędzić i odpuściłem..."
Zapytałem, a właściwie stwierdziłem - to straciłeś prawko?!
- Nie, nie dałem szczylowi... i chyba dlatego zaproponował mi taki mandat.
-Jaki?
- 3250 zł, ale nie zapłacę, bo odmówiłem przyjęcia. Naliczył mi też 26 punktów karnych...
- No, mnie też tyle wyszło... a w sądzie zapłacisz więcej, bo Ci doliczą jeszcze koszty sądowe. Prawo jazdy i tak masz zatrzymane, choć nosisz je przy dupie... - teraz wystarczy je zatrzymać wirtualnie. Swoją drogą z Rybnika nie masz daleko, to możesz jeździć rowerem do roboty (jego mina bezcenna)...
Pozdrawiam.

  • Haha 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2022 o 19:38, Daroot napisał:

Przecież obowiązuje ruch prawostronny, a lewy służy do wyprzedzania,  więc jeśli ktoś jedzie szybciej i mruga, to znaczy że niepotrzebnie jedziesz lewym pasem.

 

Fakt. Ruch prawostronny obowiązuje.

Ale obowiązuje też ograniczenie prędkości. Co więcej (i tu zaskoczenie) obowiązuje z tą samą mocą co ruch prawostronny :)

 

Z moich obserwacji nic tak nie cywilizuje ruchu na drogach wielopasmowych jak pomiar odcinkowy.

W Warszawie na S8 czy w tunelu S2 jeździ się obecnie niezwykle kulturalnie.

 

Edytowane przez Bosman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2022 o 15:48, dako napisał:

Nie zatrzymanie się przed znakiem S2 tzw" zielona strzałka w prawo", 100 PLN i 1 pkt karny ;)

S2 to klasyczny przykład jak infrastruktura drogowa może zwiększać zagrożenie. Znam trochę skrzyżowań, że mimo S2 przejazd jest bezkolizyjny. Stawiam, że drogowcom nie chciało się stawiać oddzielnego S3 więc doczepili strzałkę. Prawie nikt się nie zatrzymuje i potem na innych jadą analogicznie i może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rombu napisał:

 

Również z pieszymi i rowerzystami na DDR ?

 

 

Tak, są takie skrzyżowania. O ile dobrze kojarzę w wielu krajach jest to rozwiązane inaczej, był o tym materiał (tylko nie pamiętam gdzie :D ).

 

Przykład z Krakowa:

image.thumb.png.861ff76cac47924161e949a90632e639.png

Edytowane przez LosioDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też znam takie skrzyżowania w Warszawie, gdzie jest zielona strzałka zamiast zielonego, mimo że przejazd całkowicie bezkolizyjny.

Chaos z tymi strzałkami potęgowany jest przez fakt, że od wielu lat są one naprzemiennie likwidowane, przywracane, wygaszane, zasłaniane szmatą (ostatnio), znowu przywracane, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rombu napisał:

 

Również z pieszymi i rowerzystami na DDR ?

 

 

Długi czas w Olsztynie najbardziej bezkolizyjne były właśnie strzałki warunkowe (piesi zielone mieli razem z zielonym dla samochodów, a nie ze strzałką). Najciekawiej było gdy nagle trochę ten układ miejscami zmienili.

 

Ciekawa była też panika gdy po wielu latach odkryli u nas, że można stosować kolizyjne lewoskręty. :biglol:

(to było chyba w tym samym momencie co zmiana bezkolizyjności strzałek)

Edytowane przez jpol
Kasowanie bzdury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...