Skocz do zawartości

Leasing, gdzie najlepiej?


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Lisek napisał:

Żaden sponsorowany ale jak się jest tam od zawsze i dostaje się od nich warunki i możliwości których inni odmówili to dla mnie są super. A jaki jest EFL wg Ciebie?:) 

 

Lisek: sprawdź Raiffeisen. Kasują sporo za każdą pierdołę ale same umowy i ubezpieczenie można negocjować i wychodzi bardzo konkurencyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści z placu boju w sprawie leasingu:

 

Kupiłem w leasingu Forka XT.

Brałem pod uwagę (dostałem oferty):

EFL, MLeasing, MilleniumLeasing, Idea Bank, AliorLeasing

 

35% wpłata własna, 3 lata, 1% wykup

 

Negocjowałem z tymi co startowe dali dobre oferty czyli mleasing i alior. Pozostali dali 106% i więcej.

 

Najtaniej wyszedł Alior i z niego skorzystałem. Całość zajęła niecały tydzień. Bez weksli, dokumentów finansowych, procedura uproszczona.

104,2% Brak opłat za rejestracje. Ubezpieczenie własne (z leasingu wyszło 2 tyś drożej).

Roczny abonament za leasing 130zł.

 

A i gap 40zł miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
8 godzin temu, Lisek napisał:

Mam ze 3 wózki widłowe tam ale jakość obsługi na dramatycznie wg mnie słabym poziomie

Trudno mi ocenić przypadek wózków widłowych. Jeżeli chodzi o samochody to raczej nie mamy skarg klientów. A jeżeli już coś się wydarzy, to zawsze jest jeszcze jakaś opcja pomocy za naszym pośrednictwem. Ponadto RL umożliwia ubezpieczenia w Warcie ( nie każdy leasing to robi), a tam są specjalne warunki ubezpieczenia ( np. pakiet "Bezpieczny kierowca").

Ponadto, dla wszystkich zainteresowanych rajdami, RL jest partnerem SPRT :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.03.2017 o 17:11, Dyrekcja napisał:

Trudno mi ocenić przypadek wózków widłowych. Jeżeli chodzi o samochody to raczej nie mamy skarg klientów. A jeżeli już coś się wydarzy, to zawsze jest jeszcze jakaś opcja pomocy za naszym pośrednictwem. Ponadto RL umożliwia ubezpieczenia w Warcie ( nie każdy leasing to robi), a tam są specjalne warunki ubezpieczenia ( np. pakiet "Bezpieczny kierowca").

Ponadto, dla wszystkich zainteresowanych rajdami, RL jest partnerem SPRT :)

 

Pozdrowienia

Potwierdzam

Korzystam z RL od kilku lat. Finansowałem zakup kilku pojazdów, tak 2 jak i 4 kołowych. Prawie zawsze było sprawnie, bez zbędnych formalności.

Nie zawsze RL jest najlepszy cenowo. Ale to często zależy od ewentualnej współpracy z importerem.

Ostatnią transakcję przeprowadzałem pod koniec lutego br a więc już po zmianach właścicielskich, właśnie na FXT. Całe moje zaangażowanie to podpisanie wniosku.

I pakiet Warty rzeczywiście atrakcyjny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dostałem ostatnio oferty na leasing takich aut

Ja patrzyłem na obciążenie miesięczne i okres

Ale moim zdaniem, leasing należy traktować jako swego rodzaju tarcze podatkową. Należy jednak pamiętać, ze raty trzeba płacić i nie powinny uniemożliwiać zaspakajaniu pozostałych potrzeb

Jest to zawsze sprawa indywidualna firmy. 

Jeśli miałbym odpowiednio wysokie stabilne przychody, prawdopodobnie wybrałbym krótki okres i wykup 1%

Jeśli przychody pokrywają potrzeby i zostaje odrobine, patrzyłbym na wysokość rat i zapewne wybrałbym dłuższy okres i max wykup

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MKK napisał:

 

Jeśli miałbym odpowiednio wysokie stabilne przychody, prawdopodobnie wybrałbym krótki okres i wykup 1%

 

 

Wykup 1 % jest możliwy tylko przy rozłożeniu na 3 lata, przy 2 letnim okresie spłaty nie możesz mieć 1%-towego wykupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, GrYzLy napisał:

A z podatkowego punktu widzenia? Raczej interesuje mnie 5 lat, minimalna kwota wplaty, i ogolnie najnizszy koszt calego zakupu.

Jeżeli zakup na firmę, to odliczasz cały VAT/pół VATu, do tego można odliczyć dochodowy. Cóż więcej? 5 lat to dłużej odliczasz.. duży wkład własny pozwala uniknąć wejścia w drugi próg podatkowy (jak nie masz liniowego). Ogólnie ze wszystkimi kosztami (AC, gap, odsetki) ciężko mieć leasing na trzy lata tańszy niż 110%. Kalkulator w dłoń i do dzieła :)

Edytowane przez msi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gourmet napisał:

Co jest negocjowalne przy leasingu? Wysokość raty przy danej wpłacie inicjalnej czy jeszcze inne elementy?

Ja za 7 zł więcej raty na Aygo dostałem: opony zimowe, dywaniki, serwis opon (wymiana, wyważanie kół), alarm i chyba coś jeszcze. Ceny nie udało mi się obniżyć, wpłata 10 proc. Leasing 3 lata. Serwis na 3 lata za 0 zł dają w Toyocie do każdego leasingu

Edytowane przez msi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAP nie jest obowiązkowy, podatkowo i kosztowo najbardziej opłaca się 45 % wpłaty własnej (masz od razu koszt na ten rok) 35 rat i wykup 1 % - ogarniesz to na poziome 103 % za całość. VAT odliczasz, dochodowy odliczasz, żyć - nie umierać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, outsider napisał:

GAP nie jest obowiązkowy, podatkowo i kosztowo najbardziej opłaca się 45 % wpłaty własnej (masz od razu koszt na ten rok) 35 rat i wykup 1 % - ogarniesz to na poziome 103 % za całość. VAT odliczasz, dochodowy odliczasz, żyć - nie umierać :-)

 

no i przy takich parametrach nikt nie będzie wołał od Ciebie nie wiadomo jakich papierów - formalności będą szły na zasadach uproszczonych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - szczególnie, że konta (zarówno prywatne jak i firmowe) mam w Aliorze i leasing wziąłem z AliorLeasing. Nie dość, że dostałem najlepszą ofertę to jeszcze nie musiałem składać po prostu żadnych, dosłownie żadnych dokumentów - moja opiekunka przyjechała z gotową umową, podpisałem i tyle. Zero stresu i załatwiania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, outsider napisał:

GAP nie jest obowiązkowy, podatkowo i kosztowo najbardziej opłaca się 45 % wpłaty własnej (masz od razu koszt na ten rok) 35 rat i wykup 1 % - ogarniesz to na poziome 103 % za całość. VAT odliczasz, dochodowy odliczasz, żyć - nie umierać :-)

 

wszystko zgoda tylko przy sprzedaży po wykupie VAT i PIT będzie do zapłacenia...... Chyba że zastosuje się inny wariant.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GREGG napisał:

Lepiej poczekać pół roku 

 

to w żaden sposób nie załatwia kwestii. Nie ma co tłumaczyć na forum. Polecam konsultacje z doradcą finansowym. Wytłumaczy jak zgodnie z prawem obniżyć zobowiązania podatkowe.

 

 

6 godzin temu, Sikor44 napisał:

od razu kolejny leasing i się bilansuje

 

jest to jedno z rozwiązań ale mniej korzystnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...