Skocz do zawartości

Leasing, gdzie najlepiej?


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba że zadeklarujesz tylko użytek firmowy plus kilometrówka to wtedy 100%

 

no i firma nie może być zarejestrowana w miejscu zamieszkania. W takim przypadku na 100% zakwestionują odliczenie i trzeba będzie walczyć.

 

Ponad to jeżeli auto 3 letnie to leasing max 2 lata.  Z tego co pamiętam to minimalny okres leasing operacyjnego też chyba jest 2 lata ale tego nie jestem pewień.

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba że zadeklarujesz tylko użytek firmowy plus kilometrówka to wtedy 100%

 

 

no i firma nie może być zarejestrowana w miejscu zamieszkania. W takim przypadku na 100% zakwestionują odliczenie i trzeba będzie walczyć.

 

Ponad to jeżeli auto 3 letnie to leasing max 2 lata.  Z tego co pamiętam to minimalny okres leasing operacyjnego też chyba jest 2 lata ale tego nie jestem pewień.

umowa leasingu, w przypadku gdy korzystającym nie jest osoba fizyczna, została zawarta na czas oznaczony, stanowiący co najmniej 40% normatywnego okresu amortyzacji, jeżeli przedmiotem umowy leasingu są podlegające odpisom amortyzacyjnym rzeczy ruchome lub wartości niematerialne i prawne, albo została zawarta na okres co najmniej 5 lat, jeżeli jej przedmiotem są podlegające odpisom amortyzacyjnym nieruchomości;

 

Okres amortyzacji nowego samochodu osobowego 5 lat - 40% dwa lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na 100% zakwestionują odliczenie i trzeba będzie walczyć.

Pewnie tak by było. Dlatego ja nawet nie próbuję walczyć o te 100%. Kupiłem sobie cieżarówkę VAT1 z silnikiem benzynowym i zapomniałem o temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na 100% zakwestionują odliczenie i trzeba będzie walczyć.

 

Pewnie tak by było. Dlatego ja nawet nie próbuję walczyć o te 100%. Kupiłem sobie cieżarówkę VAT1 z silnikiem benzynowym i zapomniałem o temacie ;)
Ale nie nazywasz tego optymalizacja ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

umowa leasingu, w przypadku gdy korzystającym nie jest osoba fizyczna,

 

a jak to jest obecnie przy osobach fizycznych prowadzących działalność ?  Też min. 2 lata ?


 

 

Pewnie tak by było. Dlatego ja nawet nie próbuję walczyć o te 100%. K

 

w praktycy to "nie tracimy" owych 50% VAT ponieważ trafia on w "koszty". No ale zawsze zostaje 81% z nieodliczonego VAT.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na 100% zakwestionują odliczenie i trzeba będzie walczyć.

Pewnie tak by było. Dlatego ja nawet nie próbuję walczyć o te 100%. Kupiłem sobie cieżarówkę VAT1 z silnikiem benzynowym i zapomniałem o temacie ;)
Ale nie nazywasz tego optymalizacja ?

 

Nie. Potrzebne mi było takie auto. Dlatego świadomie wybrałem benzynowe - bo zdecydowanie bardziej mi sie opłąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

umowa leasingu, w przypadku gdy korzystającym nie jest osoba fizyczna,

 

 

a jak to jest obecnie przy osobach fizycznych prowadzących działalność ?  Też min. 2 lata ?

Pewnie tak by było. Dlatego ja nawet nie próbuję walczyć o te 100%. K

 

 

w praktycy to "nie tracimy" owych 50% VAT ponieważ trafia on w "koszty". No ale zawsze zostaje 81% z nieodliczonego VAT.

2 lata

 

 

 

na 100% zakwestionują odliczenie i trzeba będzie walczyć.

 

Pewnie tak by było. Dlatego ja nawet nie próbuję walczyć o te 100%. Kupiłem sobie cieżarówkę VAT1 z silnikiem benzynowym i zapomniałem o temacie ;)
Ale nie nazywasz tego optymalizacja ?

Nie. Potrzebne mi było takie auto. Dlatego świadomie wybrałem benzynowe - bo zdecydowanie bardziej mi sie opłąca.

Zeby byla jasnosc też popieram walkę z okupantem wszelkimi sposobami za słuszną, ale walka ta to nie optymalizacja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 100% i ewidencję nawet nie zamierzam się bawić bo skoro US zostawia sobie tak szeroką furtkę to na pewno kiedyś nią do mnie wlezą z buciorami.

 

Co do okresu to jest widzę w sieci sporo informacji o możliwościach dłuższego okresu dla 3-latków. Mnie interesuje 3-letni okres ze względu na kwotę  końcowego wykupu - dla 24 m-cy wykup to 19% zazwyczaj (tyle znalazłem). Pora zweryfikować to w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no i firma nie może być zarejestrowana w miejscu zamieszkania.

Nie mogę zrozumieć co to ma do rzeczy ?

Może ktoś napisać ?

 

Jeśli masz firmę zarejestrowaną w miejscu zamieszkania, automatycznie łączysz wykorzystywanie samochodu w celach służbowych i prywatnych. (dojeżdżając do firmy dojeżdżasz również do domu), a to w myśl ustawy wyklucza możliwość 100% odliczenia. Nie będę komentował, co o tych przepisach osobiście myślę, bo skończyłoby się paskiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 100% i ewidencję nawet nie zamierzam się bawić bo skoro US zostawia sobie tak szeroką furtkę to na pewno kiedyś nią do mnie wlezą z buciorami.

 

Co do okresu to jest widzę w sieci sporo informacji o możliwościach dłuższego okresu dla 3-latków. Mnie interesuje 3-letni okres ze względu na kwotę  końcowego wykupu - dla 24 m-cy wykup to 19% zazwyczaj (tyle znalazłem). Pora zweryfikować to w praktyce.

2 lata to minimalny okres trwania umowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam :) Ktoś z Was miał do czynienia z Idea Leasing? Chcę wziąć w leasing Astona Martina z 2009 roku na 4 lata i tylko 2 firmy zgodziły się. Idea Leasing i Getin.

Miałem w Getin kredyt, nadplacalem zmieniałem kwoty rat, wszystko bez żadnego problemu i bez żadnych dodatkowych opłat

Tak z ciekawości jakie dali Ci warunki

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja może zadam inne pytania, ale też w temacie:

  1. Gdzie na pewno NIE polecacie? Czytając temat wiem, że EFL odpada, ale czy ktoś jeszcze jest zdecydowanym anty-bohaterem?
  2. Jak się odnosicie do kalkulatorów leasingowych typu http://kalkulator-leasingowy.pl/ który ma w swojej ofercie dość ciekawe warunki na Subaru? Troszkę podejrzanie wygląda ta strona, ale może to paranoja ;)
  3. Co powiecie o agregatorze ofert leasingowych https://www.fmleasing.pl/ ? Taka forma wygląda na dość uczciwą, ale może są tam jakieś ukryte kruczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EFL został nie słusznie opluty na tym forum. Wg mnie jest to najlepsza firma leasingowa w PL o jasno napisanych warunkach umowy. Porównywałem mnóstwo umów i fajnie ,że konkurencja  ma niższą sumę spłat ale ma masę ukrytych kruczków które sumarycznie podbiją cenę wyżej. Rzeczywiście może być tak że jak jesteś szarym robaczkiem z małymi obrotami i 2 leasingami na krzyż to załatwianie spraw na infolinii może być kłopotliwe. Ja mam ten plus ze mieszkam we Wrocławiu gdzie jest centrala w której mam wielu znajomych którzy zawsze pomogą. Płatne smsy czy inne bzdury można odmówić w 5 min ale lepiej gadać głupoty niż się wysilić.

Wg mnie każdy leasing działa dość podobnie i na każdego sprzedawce dobrze działają oferty konkurencji żeby obniżyć cenę . Generalnie im lepiej stoi Twoja firma i ma dobry scoring u leasingodawcy tym lepsze warunki dostaniesz.  W moim przypadku tj wielomilionowego zaangażowania  w EFL mam super warunki cenowe jak i dowolność odnośnie ustalania wpłat początkowych czy wykupów końcowych. 

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lisek napisał:

EFL został nie słusznie opluty

 

3 minuty temu, Lisek napisał:

jest to najlepsza firma leasingowa w PL

 

4 minuty temu, Lisek napisał:

mieszkam we Wrocławiu gdzie jest centrala w której mam wielu znajomych

 

4 minuty temu, Lisek napisał:

wielomilionowego zaangażowania  w EFL mam super warunki cenowe

 

tekst sponsorowany ;)

efl jest jaki jest i nazywanie go 'najlepsza firma leasingowa w PL' to mocne przegiecie

 

tapatalked

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Lisek napisał:

jaki jest EFL wg Ciebie?:) 

 

po przejeciu przez francuzow zostal troche ucywilizowany ale niestety czesc starej ekipy pozostala

to chyba najwiekszy problem bo robienie w wala klientow maja we krwi ;)

 

18 minut temu, minder napisał:

Co z moimi pozostałymi pytaniami?

 

przy trzech leasingach korzystalem z subarowego raiffaisena

sprawdzalem przez kalkulator leasingowy ale roznice w kasie byly minimalne, najlepsze finansowanie wtedy dawal vbleasing (teraz to chyba getin)

dla spokoju i zaoszczedzenia czasu pozostalismy w raiff bo wszystko zalatwialem w salonie

 

tapatalked

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...