Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, aflinta napisał:

Jakby tak podpiąć wszystkich frustratów do takiego systemu... to każdy byłby kontent i świat byłby piękny i szczęśliwy :mrgreen:

Kiedyś tak było u ruskich: pamiętam jak byłem dzieciakiem i pojechałem na Ukrainę to w każdym domu wisiał pod sufitem taki głośnik - miał chyba tylko pokrętło głośności. Na zasadzie radiowęzła to było "Toczka się nazywało. Ciągle włączone i leciała propaganda. Jak kto miał wyłączone i somsiad podpierdzielił służbom to w kajdany. Przypomniało mi się jak teraz o tym w Archipelagu Gułag czytam :]

Edytowane przez eurojanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, radekk napisał:

Choć ludzie stali przy którymś z nich i zachwycali się obrazem.

Samsung ma genialny marketing. Słabo brzmiącą "kwantową kropkę" nazwali chwytliwie QLED, ludziom się to kojarzy z OLED, nawet takim "ulepszonym" OLED bo nie wypalającym się (takie ulotki można znaleźć na TV Samsunga w marketach). Mało kto drąży temat szczegółów technicznych i budowy matrycy. Dokładamy ładny wygląd, bajer w rodzaju "one connect" I już można ekran 65 calowy LCD sprzedawać za 10 tys. 

I nie mówię że Samsungi to złe telewizory są, jako jedni z niewielu produkują swoje wyświetlacze a nie kupują z "chińskiego marketu"ale czy warte swojej ceny?

 

ps.

Przy okazji one connect samsunga nasuwa mi się refleksja. Czy ktoś pamięta jeszcze jak przy okazji debiutu HDMI sprzedawcy w sklepach wciskali super "złote" kable HDMI za kupę kasy, bo kabel musi być super inaczej HD, 3D, 4K i  co tam jeszcze nie zadziała.

A Samsung teraz jednym cienkim kabelkiem o długości 5 m i wyglądzie grubszej żyłki przesyła i obraz i zasilanie ekranu. :omg:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adam12 napisał:

to jest jedna z wad/cech technologii LCD.

Wszystkie TV w sklepach chodzą w specjalnych trybach poprzez zintegrowany system dystrybucji sygnału/kontentu. Najlepiej nagrać swój materiał na usb i poprosić żeby obsługa puściła wyłączając tryb "shop".

tyle że żadne innych firm nie wykazywały takich tendencji, pod katem obraz traci nasycenie, biel się robi bardziej szara, może wpada odrobinę w róż, ale to co było na tych Samsungach to była porażka, ja bym nie mógł na coś takiego patrzeć. By mi za 100 zł zaoferowali bym nie wziął, a na pewno nie żeby osobiście tego używać. To mój jakiś 7 letni Panasonic dużo lepiej pod tym względem wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2019 o 10:16, Jaca68 napisał:

A Samsung teraz jednym cienkim kabelkiem o długości 5 m i wyglądzie grubszej żyłki przesyła i obraz i zasilanie ekranu. :omg:

 

to się nazywa rozwój technologii..... Na upartego można by to zrobić bezprzewodowo ale do 4K jest wymagane szerokie pasmo.

W dniu 17.01.2019 o 13:20, radekk napisał:

tyle że żadne innych firm nie wykazywały takich tendencji, pod katem obraz traci nasycenie, biel się robi bardziej szara, może wpada odrobinę w róż,

 

sprawdziłem to na kilku egzemplarzach. Co prawda nie na TV ale matryce takie same i nie zauważyłem podobnego efektu. Może wstawię kilka fotek ja znajdę chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżę trochę temat , coś sie zmieniło ? weszły jakieś nowości , itd, ? muszę kupić 5 TV , i muszę do Media Markt dać symbole , ( nie drążcie tematu dlaczego MM ) po prostu tak :) . 

2 x TV 65 - 75 cali , 3 TV ok 50 - 55 cali .

Dodam , nikt z nas nie jest audiofilem , i ogladamy wieczorami raczej sporo , naziemna TV prawie nas nie interesuje , oglądamy Nkę , i Netflix , i praktycznie nic więcej , zero konsoli , zero gier na nich , drogie TV dla pokazu powyżej 10k mnie interesują , zbędne bajery też , ale wifi , BT , koniecznie , nie wiem czy OLED czy 4K bo widzę spore różnice w cenie  ,i czy wogóle poczuje różnicę , celuję raczej w Samsung / LG , niż SONY , philips itd. , chyba że ktoś mnie naprawdę sensownie przekona :) to z chęcią wysłucham :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ipsx82 napisał:

Jeśli mus w MM to przed zakupami tam obejrzyj koniecznie ten film, który nie powie jaki tv najlepszy ale uchroni przed kupnem badziewia leżakowego :

 

 

 

Mus w MM , że mam podać symbol jaki mnie interesuje i mi ściagną , a cenę jaką mi mogą zrobić nie pobije żaden inny sklep w Polsce ;) . Przetestowane na sprzecie AGD .... MM i Saturn , to największy gracz na rynku ;) a zwyczajnie mam tam przyjaciela Dyrektora i sporo " może " ;) 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung ma zbyt dużą ilość awarii TV ale może to być związane z tym że są bardzo popularne w stosunku do innych TV ale mi jeden samsung padł znajomemu 2 samsungi padły Kuzynce samsung padł. LG ma zdecydowanie lepszą obsługę menu niż Sony (mam LG i Sony w domu ). Więcej porównań brak. U Szwagra jest samsung z którym ciężko mi sparować się za pomocą telefonu mojego o dziwo też samsung Note 8. W LG bez problemu telefon i laptop. Najlepiej pobawić się w takie użytkowanie typu parowania bo to później najbardziej wkkkkk gdy coś nie idzie, szczególnie po 2 butelce ze znajomymi na imprezie. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma w domu Philipsa? Wpadł mi w oko 43-calowy 43PUS6753 z Ambilight - jak to się sprawdza w praktyce? Faktycznie dobry efekt, czy znudzi się po pół godzinie i wyłączę? Ekran będzie przymocowany do ściany i do oglądania filmów przekręcony pod kątem, więc jedna krawędź będzie przy samej ścianie a druga dalej, jestem ciekaw jak to oświetlenie sprawdzi się w praktyce.

 

https://www.philips.pl/c-p/43PUS6753_12/6700-series-niezwykle-smukly-telewizor-led-smart-4k-uhd-z-3-stronnym-systemem-ambilight

 

Może wiecie, czy funkcja "Micro Dimming Pro" koryguje podświetlenie w różnych obszarach ekranu jak niektóre modele, czy to tylko marketingowy bełkot? 

 

Ewentualnie poproszę o polecenie - idealnie 40 cali, max 43, telewizji żadnej nie mam, więc ma służyć wyłącznie do podłaczenia przez HDMI do komputera i obejrzenia filmu z VOD od czasu do czasu. Z funkcji smart, aplikacji i innych pierdołów nie planuję korzystać - sąsiad ma jakiś 60" Sony Bravia i ja szybciej dojdę do swojego, włączę komputer i odpalę film, niż oni przeklika się literka po literce w "smart" wyszukiwarce netflixa  :)

 

Do tej pory mam jakis 12-letni Samsung 32" 720p, więc pewnie nawet nowy z Lidla będzie lepszy niż ten obecny, ale jednak wolę jakoś rozsądnie wydać pieniadze. 

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

51 minut temu, carfit napisał:

Odświeżę trochę temat , coś sie zmieniło ? weszły jakieś nowości , itd, ? muszę kupić 5 TV , i muszę do Media Markt dać symbole , ( nie drążcie tematu dlaczego MM ) po prostu tak :) . 

2 x TV 65 - 75 cali , 3 TV ok 50 - 55 cali .

Dodam , nikt z nas nie jest audiofilem , i ogladamy wieczorami raczej sporo , naziemna TV prawie nas nie interesuje , oglądamy Nkę , i Netflix , i praktycznie nic więcej , zero konsoli , zero gier na nich , drogie TV dla pokazu powyżej 10k mnie interesują , zbędne bajery też , ale wifi , BT , koniecznie , nie wiem czy OLED czy 4K bo widzę spore różnice w cenie  ,i czy wogóle poczuje różnicę , celuję raczej w Samsung / LG , niż SONY , philips itd. , chyba że ktoś mnie naprawdę sensownie przekona :) to z chęcią wysłucham :) 

Dobre i tanie, a zarazem coś sobą reprezentujące będą tv powyżej 50' ze stajni samsunga, a dokładnie serii NU8XXX. 49 w dół mają matryce 60Hz, z kolei 55 w górę mają VA 120Hz.

Edytowane przez Dymian
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma w domu Philipsa? Wpadł mi w oko 43-calowy 43PUS6753 z Ambilight - jak to się sprawdza w praktyce? Faktycznie dobry efekt, czy znudzi się po pół godzinie i wyłączę? Ekran będzie przymocowany do ściany i do oglądania filmów przekręcony pod kątem, więc jedna krawędź będzie przy samej ścianie a druga dalej, jestem ciekaw jak to oświetlenie sprawdzi się w praktyce.
 
https://www.philips.pl/c-p/43PUS6753_12/6700-series-niezwykle-smukly-telewizor-led-smart-4k-uhd-z-3-stronnym-systemem-ambilight
 
Może wiecie, czy funkcja "Micro Dimming Pro" koryguje podświetlenie w różnych obszarach ekranu jak niektóre modele, czy to tylko marketingowy bełkot? 
 
Ewentualnie poproszę o polecenie - idealnie 40 cali, max 43, telewizji żadnej nie mam, więc ma służyć wyłącznie do podłaczenia przez HDMI do komputera i obejrzenia filmu z VOD od czasu do czasu. Z funkcji smart, aplikacji i innych pierdołów nie planuję korzystać - sąsiad ma jakiś 60" Sony Bravia i ja szybciej dojdę do swojego, włączę komputer i odpalę film, niż oni przeklika się literka po literce w "smart" wyszukiwarce netflixa 
 
Do tej pory mam jakis 12-letni Samsung 32" 720p, więc pewnie nawet nowy z Lidla będzie lepszy niż ten obecny, ale jednak wolę jakoś rozsądnie wydać pieniadze. 
Mam inny model z końcówką 6262 ale też z Ambilight.
Zdecydowanie polecam jeżeli oglądasz w pomieszczeniu niezbyt jasnym. W słoneczny dzień albo przy pełnym oświetleniu wiele nie daje ale wieczorem efekt jest super.

U mnie tv stoi więc jest równolegle do ściany. Jeśli będzie u Ciebie pochylony to siłą rzeczy krawędź bliżej ściany mocniej będzie świecić.

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, carfit napisał:

Odświeżę trochę temat , coś sie zmieniło ? weszły jakieś nowości , itd, ? muszę kupić 5 TV , i muszę do Media Markt dać symbole , ( nie drążcie tematu dlaczego MM ) po prostu tak :) . 

2 x TV 65 - 75 cali , 3 TV ok 50 - 55 cali .

Dodam , nikt z nas nie jest audiofilem , i ogladamy wieczorami raczej sporo , naziemna TV prawie nas nie interesuje , oglądamy Nkę , i Netflix , i praktycznie nic więcej , zero konsoli , zero gier na nich , drogie TV dla pokazu powyżej 10k mnie interesują , zbędne bajery też , ale wifi , BT , koniecznie , nie wiem czy OLED czy 4K bo widzę spore różnice w cenie  ,i czy wogóle poczuje różnicę , celuję raczej w Samsung / LG , niż SONY , philips itd. , chyba że ktoś mnie naprawdę sensownie przekona :) to z chęcią wysłucham :) 

 

Polecam LG OLED'a seria B8 w dobrej cenie będzie, jak cena nie gra większej roli to C8 (teraz weszła nowość seria B9 i C9, ale jak to nowosc - cena wyzsza).

Jakies 2 miesiace temu zmienilem 8 letnia plazme panasonica na OLED'a B8 i jestem zachwycony.

 

Seria B8

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-lg-oled55b8pla

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-lg-oled65b8pla

 

Seria C8

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-lg-oled55c8pla

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-lg-oled65c8pla

  • Super! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Korton napisał:

 

Polecam LG OLED'a seria B8 w dobrej cenie będzie, jak cena nie gra większej roli to C8 (teraz weszła nowość seria B9 i C9, ale jak to nowosc - cena wyzsza).

Jakies 2 miesiace temu zmienilem 8 letnia plazme panasonica na OLED'a B8 i jestem zachwycony.

 

Seria B8

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-lg-oled55b8pla

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-lg-oled65b8pla

 

Seria C8

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-lg-oled55c8pla

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-lg-oled65c8pla

Dzięki i to jest konkret :) , czyli rozumiem że warto do OLED dopłacić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, carfit napisał:

Dzięki i to jest konkret :) , czyli rozumiem że warto do OLED dopłacić :)

Wg mnie warto, w OLED każdy pixel sam świeci, nie potrzebuje podświetlenia matrycy z tyłu, z tego względu ma idealną czerń bez poświaty.

porównanie (OLED vs QLED/LCD):

Znalezione obrazy dla zapytania QLED vs OLED dimming

 

Jedną wadę ma OLED, wypalanie matrycy przy bardzo długich wyświetlaniach statycznego obrazu. Do użytku domowego nie jest to problemem, ale np gdybyś chciał go używać w firmie i wyświetlać przez cały dzień statyczny obraz (np kolejke zamówień, itp) - to OLED do tego się nie nadaje. Jeśli zamierzasz puszczać cały dzień kanały informacyjne (gdzie cały czas są wyświetlane paski informacyjne) to też OLED'a można odradzić.

 

OLED'a też nie powinno się  odłączać od zasilania po skończeniu oglądania, należy go wyłączyć pilotem, bo w stanie czuwania co pewien czas przeprowadza on kompensacje matrycy - by wyeliminować ryzyko wypaleń.

 

https://www.videotesty.pl/artykul/1547/wypalanie-sie-telewizorow-oled-czy-jest-sie-czego-obawiac/

 

obszerny test LG B8:

https://hdtvpolska.com/lg-oled-55-b8-2018-test-organiczny-wyswietlacz-4k-hdr-z-technologia-thinq-ai/

Edytowane przez Korton
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, carfit napisał:

2 x TV 65 - 75 cali , 3 TV ok 50 - 55 cali .

 

Kup plazmy, zimą nie będziesz musiał uruchamiać ogrzewania ;)

 

W poważnie, to najlepiej wszystko tej samej marki żeby do siebie pasowało, te same piloty, styl TVików. My wybraliśmy SONY, miało łady, spokojny design, obraz w porównaniu do innych TV najbardziej nam odpowiadał a do tego najbardziej intuicyjne menu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paaanie. Temat rzeka z wyborem TV. Co do OLED to słusznie prawi kolega Korton - rewelacja, ale bez obrazów statycznych.

Niezależnie od wyboru polecam albo poczytanie artykułów o zalecanych ustawieniach danego telewizora albo zamówienie kalibrowania, ale takiego prawdziwego - nie "marketowego". Ja jak kupowałem 2 lata temu QLED-a od Samsunga to po włączeniu w domu lekko się załamałem, na szczęście po korekcie nastawów nastąpiła gigantyczna poprawa. 

Wiele osób ma naprawdę fajne telewizory, ale skalibrowane tak, że jakość obrazu (o efekcie teatrzyku lub z angielaska SOE (soap opera effect) nie wspominając) jest na poziomie dobrze skalibrowanego budżetowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, może istotne info. LG posiada system WebOS - bardzo dobry system, ale ma on uboższą ofertę aplikacji jak na androida, np do ElevenSport nie ma aplikacji. Jeśli byłby to problem, a chcemy OLED'a to philips, sony maja OLED (matryce od LG) z androidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carfit napisał:

Dzięki i to jest konkret :) , czyli rozumiem że warto do OLED dopłacić :)

skoro piszesz że w głównej mierze i tak oglądacie wieczorami to dla mne z tego względu warto iść w OLEDa

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, radnor napisał:

Czy poza marketingowymi, są jakieś powody dla których nikt nie produkuje telewizorów OLED mniejszych niż 55"? Nie chcę mieć takiej krowy na ścianie dominującej cały pokój. :(

Zakładają chyba, że przy tych cenach OLED-y kupują ludzie posiadający pokoje o ścianach troszkę większych niż 55''. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, carfit napisał:

 

Mus w MM , że mam podać symbol jaki mnie interesuje i mi ściagną , a cenę jaką mi mogą zrobić nie pobije żaden inny sklep w Polsce ;) . Przetestowane na sprzecie AGD .... MM i Saturn , to największy gracz na rynku ;) a zwyczajnie mam tam przyjaciela Dyrektora i sporo " może " ;) 

 

Już się tak nie chwal :OO:. Jak kupowaliśmy AGD do kuchni to Kierownik sklepu MM też zrobił fajny rabacik a co dopiero Dyrektor. Swego czasu zajmowałem się Car Audio więc tam kiedyś były niezła marża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, llkuba napisał:

Swego czasu zajmowałem się Car Audio więc tam kiedyś były niezła marża ;)

No mają .... mi na samej lodówce zrobili 1000zł mniej od najtańszego na ceneo.pl :)

3 godziny temu, Korton napisał:

Jeszcze jedno, może istotne info. LG posiada system WebOS - bardzo dobry system, ale ma on uboższą ofertę aplikacji jak na androida, np do ElevenSport nie ma aplikacji. Jeśli byłby to problem, a chcemy OLED'a to philips, sony maja OLED (matryce od LG) z androidem.

Przekonałeś mnie zamówiłem LG OLED C8 :) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przymar napisał:

Zakładają chyba, że przy tych cenach OLED-y kupują ludzie posiadający pokoje o ścianach troszkę większych niż 55''. 

MI brakuje opcji w granicach 58-60 cali. Jeszcze do niedawna kilku producentów miało w tym rozmiarze TV, obecnie się chyba wszyscy wycofali. 55 jest ok ale mógłby być większy, jak kiedyś z innego pokoju przeniosłem 65 to już zaburzał mi estetykę:mrgreen:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...