Skocz do zawartości

Trawniki i ogrody forumowe


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.04.2022 o 20:14, bikeman1 napisał:

Jeśli chcesz coś liznąć o bonsai to polecam http://Www.ilovebonsai.pl

...

 

 

Upiteee woda ognistą Yamadori - czy jakoś tak.

 

Dziękuje tu koledze bike... za bardzo ciekawą stronkę, zajawka z niej : http://www.ilovebonsai.pl/pozyskiwanie-materialu-na-bonsai-z-natury-yamadori/

 

To już trzeci wypad, polecam, piaskownie, gruzowiska, chudy, rozlewiska wodne z podłożem torfowym itd. Teraz jest bardzo dobry czas, w lubelskim padały obfite deszcze, roślinki są Upiteee, jest wiosna wegetacja startuje.

Materiał ma się dobrze. Oby tyko przeżył i idzie w grunt, jak zbudują się korzenie kępczaste, dalej się będzie myśleć.

Krótka relacja z dzisiejszego dwu godzinnego wypadu, na torfniaki położone w zagajniku leśnym.

Szpadel dla porównania grubości pieńka pozyskanego materiału.

Mam jeszcze dębaczka upatrzonego, tez z ładnym pieńkiem.

278996690_556556786099056_111283257684120829_n.jpg

278981622_533032478290396_3524036645430258737_n.jpg

278930509_1328932444284849_3359970581282296216_n.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bikeman1 napisał:

Szalejesz:) to z tym grubym pieńkiem na końcu to co to jest?

Grabek, złamany jakieś max do 2 lat wstecz. W tamtym miejscu mam jeszcze ze trzy sztuki do pozyskania, Dziś mocno padało, warunki sprzyjają.

Wczoraj udało się pozyskać 9 sztuków.

A torfowe podłoże jest rewelacyjne do pozyskiwania, dwie sztuki łapie za pieńki, o  ruszają się, pociągnąłem lekko do góry wychodzi no i wyszedł sam bez odkopywania.

A została sztuka co szpadla nie mogłem wbić tyle korzeni, olch.

Bedzie dogrywka.

Trza działać bo zaraz skończy się przychylny czas na przesadzanie i trza będzie do jesieni czekać.

 

Na niedzielnej giełdzie staroci kupiłem mała saperkę wzór z czasów II wojny światowej z pokrowcem za 8 dych. Przywiozłem do drewutni no i trza podostrzyć, szurnąłem trochę kątówką i krawędź natarcia i boczne też. Przy chowaniu do pokrowca krawędzią boczna kciuka rozciąłem (skóra przecięta na 3 centach - zawsze coś).

Spoczywa w bagażniku z mała siekierką jako wyposażenia standardowe.

 

Edytowane przez Sykatore
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamado...

 

Brzoza, dębaczki, a szczypce półkoliste te mniejsze są rewelacyjne, nie sadziłem że to takie poręczne.

Brzoza ciężko się przyjmuje na wiosnę, ale dajmy jej szansę.

Siedzą w gruncie, do jesieni, tylko podlewać co jakiś czas.

 

Zasadnicze pytanie: Jak odbudować korę na obciętej gałęzi przy samym pieńku, szczypcami wklęsłymi, posmarowane maścią ogrodniczą do szczepień i elastyczna owijka ?

 

Podjęto próbę szczepień na odwiert, daje to możliwość ukierunkowania gałązki, oby tylko się przyjęło.

 

DSC_3086.JPG

DSC_3088.JPG

DSC_3089.JPG

DSC_3082.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyła się kosiarka elektryczna i czas na nową. Do koszenia ok 600 m2. I tu pytanie ma kabel czy akumulatorowa. Myślałem o Rybi bo mam już jeden akumulator i tylko drugi trzeba by dokupić, choć one chyba i na jednym chodzą. Ma ktoś takie ryobi na aku? Podzieli się ktoś doświadczeniami z użytkowania kosiarki na aku vs na kabel, głównie czas pracy 

Robota nie biorę pod uwagę, bo za dużo nieregularnych rabatek na trawniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jumpman napisał:

Robię raz w roku wertykulacje wertykulatorem elektycznym

e no -bez przesady. Dziś właśnie robiłem - da sie przeżyć. Lepiej niż spalinowym bo lżejszy sporo. A na aku nie ma chyba jeszcze. Ale podkaszarkę na baterię sobie chwalę bo często używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Xathrin napisał:

Ma ktoś takie ryobi na aku?

Ma i daje radę jako wsparcie dla traktora 4x4 i spalinowej Hondy, ale ja mam do koszenia 4000 m2.

 

Baterie ONE+ 4 Ah i 9 Ah.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2022 o 08:43, Xathrin napisał:

Podzieli się ktoś doświadczeniami z użytkowania kosiarki na aku vs na kabel, głównie czas pracy 

 

Jak już gdzieś pisałem, użytkuję system Bosch 36V (kosiarki, wkrętarki etc.) od około 15 lat. Kosiarka może nie ma dużej szerokości koszenia (43 cm) ale do koszenia niewielkich powierzchni w sam raz.

 

Mamy teren urozmaicony, z nachyleniami, jak to na pogórzu. Dodatkowo różne roślinki, krzewy, więc jest sporo manewrowania. Koszenie lekką kosiarką akumulatorową jest bardzo wygodne. Jak ktoś ma trawnik w koncepcji boiska piłkarskiego, to na pewno lepsza kosiarka spalinowa.

 

Zasada jest taka, że najlepiej mieć 2 baterie. Na zmianę. Jedną się kosi, druga się ładuje. Dodatkowo, nie warto dopuszczać do wysokiej trawy. Zatem koszenie 1 raz na miesiąc, może być uciążliwe. Ale raz na 2 tygodnie z koszem idzie bardzo gładko.

 

I jeszcze jedna zaleta takiej kosiarki. Jest naprawdę cicho podczas koszenia.

 

 

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że podłoże musi być równe. Trawa max 6-7 cm, ala ja mam Edge do cięcia trawy przy obrzeżach, nie wiem jak większe, ale pewnie dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eloszka

Tuje szmaragdy posadzone rok temu marzec/kwiecień, przyjęły się znakomicie. W zeszłym roku przyrosły z 20 cm kikucika, do 60 cm fajnych już drzewek. No i co się dzieje, otóż niektóre zaczynają mieć takie mega jasne listki, niektóre całe gałęzie. Dwie spośród 120 sztuk są po postu w połowie wyblakłe i tracą liście. Nawóz podsypany, co robić ?

Edytowane przez Panbenonium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Zupełnie nie w temacie świnek...

Poszukuję traktorka do koszenia trawy, mam działkę 3000m więc zwykła pchana odpada. Zajeździłem już dwie. Jako że nie mam miliona monet to szukam używki. Budżet jest skromny więc i oczekiwań wielkich nie ma.

 

Czy ktoś mi może powiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jakie są najczestrze usterki? Jakie są newralgiczne miejsca?

 

Na oku mam taka: https://www.olx.pl/d/oferta/traktorek-kosiarka-mtd-11-5km-CID628-IDP5NWb.html

 

Jest blisko mnie więc grzech nie obejrzeć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Simmi napisał:
Siema,
Zupełnie nie w temacie świnek...
Poszukuję traktorka do koszenia trawy, mam działkę 3000m więc zwykła pchana odpada. Zajeździłem już dwie. Jako że nie mam miliona monet to szukam używki. Budżet jest skromny więc i oczekiwań wielkich nie ma.
 
Czy ktoś mi może powiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jakie są najczestrze usterki? Jakie są newralgiczne miejsca?
 
Na oku mam taka: https://www.olx.pl/d/oferta/traktorek-kosiarka-mtd-11-5km-CID628-IDP5NWb.html
 
Jest blisko mnie więc grzech nie obejrzeć 

Moze ProfChriss pomoze? Ma tych traktorow dużo. Ostatnio

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Aga
Wulgaryzm wykropkowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Simmi napisał:

Siema,

Zupełnie nie w temacie świnek...

Poszukuję traktorka do koszenia trawy, mam działkę 3000m więc zwykła pchana odpada. Zajeździłem już dwie. Jako że nie mam miliona monet to szukam używki. Budżet jest skromny więc i oczekiwań wielkich nie ma.

 

Czy ktoś mi może powiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jakie są najczestrze usterki? Jakie są newralgiczne miejsca?

 

Na oku mam taka: https://www.olx.pl/d/oferta/traktorek-kosiarka-mtd-11-5km-CID628-IDP5NWb.html

 

Jest blisko mnie więc grzech nie obejrzeć 

Ale to trawnik typu pole golfowe, czy trawnik trawnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Panbenonium napisał:

Ale to trawnik typu pole golfowe, czy trawnik trawnik ?

Typu trawnik, zdecydowanie. To stara ziemia rolna. Trochę nierówności. Ogólnie twardo i trochę kretowisk jednak od dwóch lat staram się zrobić z tego jak najładniejsze miejsce. Trawa bujna. W zasadzie najlepiej pasuje słowo łąka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na finansach... kup quada, kup kosiarkę do niego, etc.... z resztą na quadach znam się tak samo jak i na traktorkach więc  pytanie o to na co zwracać uwagę by pozostało tylko tyczyło by się innego pojazdu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...