Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobiłem.....? raczej co zrobił mój mechanik: przywrócił działalność pompki tylnego spryskiwacza - co zdaje się jest przypadłością aut sprowadzanych  (czytaj: dłużej stojących bez użytku), wymienił olej/płyn w skrzyni biegów - okazało się ze trochę go tam brakowało (ok 1 l) konsystencja tez wskazywała na potrzebę wymiany (wskazanie dla wszystkich sprowadzanych aut , nie czekajcie z wymiana oleju w CVT) - zastosował Febi Blistein 7 litrów , do tego poszedł do wymiany filtr - uwaga jest  duży rozstrzał cenowy na rynku. Nie szukajcie uszczelki do miski - ta jest wklejana.
I jeszcze pierda ale ważna - padła mi wieczorowa porą żarówka i straciłem wszystkie pozycyjne i oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Na szczęście trasa wiodła ruchliwą i oświetloną S6 wiec poza sygnałem od kierowcy innego auta nic się wydarzyło. Zdziwiło mnie ze nie ma żadnego komunikatu na tablicy. Co się stało? Okazało się że w całym aucie są LEDy padł jeden z oświetlających tablicę rejestracyjną , co spowodowało zwarcie i wywalenie bezpiecznika 10A. Okazuje się że LEDy sa fajne ale co jakiś czas robią zwarcie w instalacji w razie przepalenia (rzadko ale jednak) Zatem wypada mieć zestaw bezpieczników i świateł LED w schowku auta. W Imprezie po 2017 są mini bezpieczniki o niskim profilu - na stacjach benzynowych w zasadzie niedostępne.

Słowa klucze :Impreza V, LED, CVT, Filtr , olej, Silniczek pompka spryskiwacza

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechały Peders'owe mocowania magla, rzednie Eibach'y, jak i nowy OEM'owy uszczelniacz na wałku pompy wody, Brembo jednak poczeka jeszcze trochę...

Dzięki sprężynom udało się nieco położyć przód.B)

Przegląd podbity, czekamy na ciepło, żeby dorzucić kilka kolejnych dodatków i zmienić koła na 18"...:faja:

image.jpeg

20221219_153230.jpg

20221224_121705.jpg

Edytowane przez Maciek Niemy
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciek Niemy napisał(a):

Wjechały Peders'owe mocowania magla, Eibach'y na przód, jak i wymienić uszczelniacz na wałku pompy wody, Brembo jednak poczeka jeszcze trochę...

Dzięki sprężynom udało się nieco położyć przód.B)

Przegląd podbity, czekamy na ciepło, żeby dorzucić kilka kolejnych dodatków i zmienić koła na 18"...:faja:

image.jpeg

20221219_153230.jpg

20221224_121705.jpg

Rzuć nałóg - zostanie więcej na Subaru. :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, _akir_ napisał(a):

Zrobione BT dziś :)

wszystko gra i buczy aczkolwiek większy nalot rdzy się pojawił na wahaczu

w moim jeepie miałem "nalot rdzy" na podłużnicy 

spanikowany do mechaniora na cito ratuj pan, to cię ozłocę (w rozsądnej cenie oczywiście i z naliczeniem rabatu) 

mechanior podniósł auto, ogląda;

Paanie gdzie ta rdza?

no tu Paaanie ratuj pacz aż płatami odchodzi

Mechanior za metalowy młot kowalski... jeeeeeeebuutttttt

Paaaanie ja tu żadnej rdzy nie widzę....

(ja lekko ogłuszony) A to przepraszam, uszanowanie szanownemu Panu

 

  • Super! 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio była przerwa ale znów trafiła się okazja do pogrzebania wleciała nowa maglownica plus geometria oraz nowe sprężyny iron man na przód (stare jedna pękła ) przy okazji wyleciały dystanse z pod armotyzatorow więc jakby sztywniej . W najbliższym czasie w końcu wydech z nierdzewki 3 cale why? Bo mogę 

Edytowane przez kris16
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor LPG nie domagał, membrana stara jak widać. Zakupiłem zestaw naprawczy, wymiana filtrów, sprawdzenie szczelności instalacji. Korzystając z okazji gdy czekałem na graty to postanowiłem uzajebisścić sobie kluczyk;) kolor oczywiście jak subi 32j. 

 

IMG_20230105_171115.jpg

IMG_20230105_190905.jpg

IMG_20230105_190916.jpg

IMG_20230104_190612.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2023 o 22:41, Kiwi 4ester napisał(a):

@Andrzej Szczepanek wstawił kolektor i tłumik :yahoo: dzięki :hi:IMG_20230105_173156.thumb.jpg.36bd367e9ce46d82563ca0b94322f10f.jpg

 

IMG_20230105_171916.thumb.jpg.efa07c0a31f4a12e894b033860a5e2f7.jpg

A tłumik końcowy jaki Waszeć dobrałeś? ;) 

P.S. Moja wyprawa na Śląsk Cieszyński z października 2021 i powrót "już po" to jeden z milszych epizodów w etapach serwisowania Imprezy :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blackphoenix1212 napisał(a):

A tłumik końcowy jaki Waszeć dobrałeś? ;) 

MG Motorsport dedykowany do Forestera :)

 

5 godzin temu, blackphoenix1212 napisał(a):

 P.S. Moja wyprawa na Śląsk Cieszyński z października 2021 i powrót "już po" to jeden z milszych epizodów w etapach serwisowania Imprezy :) 

 

Tak, zgadzam się :D normalnie jakby się jechało zupełnie innym samochodem :thumbup:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...