Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Panzerpferd napisał(a):

Chyba czas powoli zacząć szanować auto :biglol:

Przecież u Ciebie to niemożliwe :biglol:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Panzerpferd napisał(a):

 

Chyba czas powoli zacząć szanować auto :biglol:

 

 

23 minuty temu, Oktan napisał(a):

Przecież u Ciebie to niemożliwe :biglol:

 

Jak to mawia pewien jutjuber motoryzacyjny: "Jak dbasz tak masz - sr...". :upside-down-face_1f643-small: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2023 o 17:58, Iglak napisał(a):

Witam. W końcu ogarnąłem tylne zawieszenie w Legacy.

Zrobione zostało:

- Wymiana wszystkich tulei metalowo- gumowych w wahaczach plus nowe śruby od zbieżności

- Wyczyszczenie i pomalowanie wahaczy

- Postanowiłem podnieść tylne zawieszenie dokładając dystanse+3cm 

- Wyregulowałem  hamulec ręczny

- Na koniec ustawienie geometrii całego zawieszenia 

Wrzucam kilka fotek z całej operacji :)

IMG_20230109_134326902.jpg

Masz może gdzieś zapisaną listę potrzebnych rzeczy? Jakie to koszta z grubsza? :P te dystanse podwyższające masz 3 sztuki x 1cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, VEC napisał(a):

poniżej dychy celsjusza przez dobe to strzał w kolano :P

Samochód stoi sobie w ogrzewanym garażu, inaczej bym nawet nie próbował :P cenna uwaga dla innych:thumbup:

Edytowane przez aplam13
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawy przy forku ciąg dalszy dziś po jednym z znanych warsztatów pod wawa poprawiałem swoje bębny jak sie okazało chłopaki wymienili gumy na tłoczku szkoda że nie wyregulowali przez co w sumie nie miałem tylnych hamulców:wacko:

  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kris16 napisał(a):

Zabawy przy forku ciąg dalszy dziś po jednym z znanych warsztatów pod wawa poprawiałem swoje bębny jak sie okazało chłopaki wymienili gumy na tłoczku szkoda że nie wyregulowali przez co w sumie nie miałem tylnych hamulców:wacko:

która strona wisły?:upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z powyższym tematem sam nie wiem co ja dzisiaj zrobiłem??? Następny niebieski bugeye :) Chcę go przywrócić technicznie i wyglądowo podobnie do tego mojego poprzedniego WX955 lecz nie popełniając niektórych błędów. Aktualnie piec zgon, ja też wypłukałem się totalnie z kasy więc wóz trochę postoi zanim wyjedzie. 
Technicznie to kanada mały hamulec, fotele kondon i naleśnik z tyłu czego przeżyć nie mogę. Powoli go odszykuje. 

IMG_20230114_141337 kopia.jpg

IMG_20230115_104959 kopia.jpg

IMG_20230120_125229 kopia.jpg

IMG_20230120_124940 kopia.jpg

322349734_704846241344587_2578167558004277677_n.jpg

  • Super! 8
  • Trzymaj się 1
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2023 o 20:15, ZdanoG6 napisał(a):

Zgodnie z powyższym tematem sam nie wiem co ja dzisiaj zrobiłem??? Następny niebieski bugeye :) Chcę go przywrócić technicznie i wyglądowo podobnie do tego mojego poprzedniego WX955 lecz nie popełniając niektórych błędów. Aktualnie piec zgon, ja też wypłukałem się totalnie z kasy więc wóz trochę postoi zanim wyjedzie. 
Technicznie to kanada mały hamulec, fotele kondon i naleśnik z tyłu czego przeżyć nie mogę. Powoli go odszykuje. 

IMG_20230114_141337 kopia.jpg

IMG_20230115_104959 kopia.jpg

IMG_20230120_125229 kopia.jpg

IMG_20230120_124940 kopia.jpg

322349734_704846241344587_2578167558004277677_n.jpg

Jak zawsze pomożemy :thumbup:

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, _akir_ napisał(a):

Auto już terenu nie zobaczy :) 

A całkiem dobrze sobie w terenie radziło, trochę zatem szkoda;):)

4 godziny temu, _akir_ napisał(a):

wiem że nie przeszkadza ale irytował mnie dźwięk :biglol:

A to zatem całkiem zrozumiałe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie OC z Assistancem ogarnięte :) Natomiast zastanawiam się z czego to wynika, że rok wcześniej dało rady osobno załatwić taniej OC i osobno bardziej dostosować Assistance? @Yato004 Siedzisz w temacie. Wytłumaczysz jaki mechanizm steruje tymi stawkami? :) Może ktoś z Was jeszcze działa w ubezpieczeniach komunikacyjnych i się podzieli opinią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad roku zbierania gratów, w końcu zebrałem się w sobie, domówiłem ostatnie brakujące rzeczy i złożyłem klocki w całość. W poniedziałek montaż, więc się okaże co jak siadło.. :ph34r:

 

Było 

E0C1AF01-9C44-4FE7-A203-B4F9A71F2FDF.thumb.jpeg.a40e3d17efb29d9037aaa224517cd833.jpeg

 

Jest

354D35A5-09AD-4011-A77B-F2DCBF7595C1.thumb.jpeg.6109044c1b79377a675083d646610bdf.jpeg
 

Dla zainteresowanych:

- amortyzatory KYB AGX do Buga Sti

- sprężyny Prodrive Bug Sti

- górne mocowania zamiennik KYB

- bałwanki i osłonki od kurzu KYB

- pozostałe graty (gumy, podkładki, mocowania sprężyn) OE Subaru - gumy w sumie mogłem w zamienniku, 2x taniej, ale jakoś stwierdziłem, że jak już robić to porządnie… 

- podkładki na tył 1 cm MPBS

 

Przy okazji pytanie dla bardziej doświadczonych… czy ja dobrze złożyłem przód? Według manuali jakie znalazłem, powinno być ok, ale no nie wiem… Głównie chodzi o to górne mocowanie sprężyny przód (20323FA000). Ono ma takie 3 otwory i te otwory powinny być od strony koła? 
8CE356E4-C5C5-472B-913F-CC7CBFE357C9.thumb.jpeg.778b0f5c436c1ea213d96a0e6605c387.jpeg


No i standardowo jak to bywa, tego typu prace bez rzeźby, to nie prace… W moim przypadku fabryczne szpilki od tylnych mocowań amortyzatorów były za krótkie. Sama podkładka 1 cm raczej nie robiła by krzywdy, ale zachciało mi się jeszcze rozpórki kielichów z tyłu… Po kalkulacjach na sucho, po złożeniu wszystkiego w całość zostałoby mi jakieś 2 mm gwintu na nakrętki, więc no tak średnio.
Decyzja - wymiana szpilek z mocowań na dłuższe. Jak rzeźnik wybiłem fabryczne szpilki i już zadowolony chce montować nowe, dłuższe i lipa. Radełko ma mniejszą średnicę i nie blokuje się w otworze :facepalm: 

 

Pytanie nr 2 - czy ktoś wie gdzie można dostać szpilki m8 z radełkiem 11 mm? O ile takowe istnieją… Ktoś kto robił lift może ma dojście? Nowe, które kupiłem mają radełko 9mm… Mam jeszcze trochę czasu, to mogę podmienić i po problemie. Jak nie znajdę, to pewnie walnę jakimś klejem (no rzeźba i drut jak pisałem), by tylko nie wypadły przy montażu i tyle. Na sucho jak dokręcałem, to jakoś tam się blokowały po mocniejszym dokręcaniu, więc jakoś je tam dociągnę.

 

Oryginalna szpilka

B9DF6ED9-6815-41ED-8BA9-1D15851C40B3.thumb.jpeg.94e45a0802334a1b3565067c3d66f5cd.jpeg

 

Dłuższy zamiennik, który ma też mniejszy łepek, więc pewnie podkładkę jeszcze tam dam…

1B9D5036-C5F5-45C8-9E9D-73CF500FA64B.thumb.jpeg.8c8c6fc105732ef5bb49bce94328e8de.jpeg

  • Super! 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MrJ napisał(a):

Po ponad roku zbierania gratów, w końcu zebrałem się w sobie, domówiłem ostatnie brakujące rzeczy i złożyłem klocki w całość. W poniedziałek montaż, więc się okaże co jak siadło.. :ph34r:

 

Było 

E0C1AF01-9C44-4FE7-A203-B4F9A71F2FDF.thumb.jpeg.a40e3d17efb29d9037aaa224517cd833.jpeg

 

Jest

354D35A5-09AD-4011-A77B-F2DCBF7595C1.thumb.jpeg.6109044c1b79377a675083d646610bdf.jpeg
 

Dla zainteresowanych:

- amortyzatory KYB AGX do Buga Sti

- sprężyny Prodrive Bug Sti

- górne mocowania zamiennik KYB

- bałwanki i osłonki od kurzu KYB

- pozostałe graty (gumy, podkładki, mocowania sprężyn) OE Subaru - gumy w sumie mogłem w zamienniku, 2x taniej, ale jakoś stwierdziłem, że jak już robić to porządnie… 

- podkładki na tył 1 cm MPBS

 

Przy okazji pytanie dla bardziej doświadczonych… czy ja dobrze złożyłem przód? Według manuali jakie znalazłem, powinno być ok, ale no nie wiem… Głównie chodzi o to górne mocowanie sprężyny przód (20323FA000). Ono ma takie 3 otwory i te otwory powinny być od strony koła? 
8CE356E4-C5C5-472B-913F-CC7CBFE357C9.thumb.jpeg.778b0f5c436c1ea213d96a0e6605c387.jpeg


No i standardowo jak to bywa, tego typu prace bez rzeźby, to nie prace… W moim przypadku fabryczne szpilki od tylnych mocowań amortyzatorów były za krótkie. Sama podkładka 1 cm raczej nie robiła by krzywdy, ale zachciało mi się jeszcze rozpórki kielichów z tyłu… Po kalkulacjach na sucho, po złożeniu wszystkiego w całość zostałoby mi jakieś 2 mm gwintu na nakrętki, więc no tak średnio.
Decyzja - wymiana szpilek z mocowań na dłuższe. Jak rzeźnik wybiłem fabryczne szpilki i już zadowolony chce montować nowe, dłuższe i lipa. Radełko ma mniejszą średnicę i nie blokuje się w otworze :facepalm: 

 

Pytanie nr 2 - czy ktoś wie gdzie można dostać szpilki m8 z radełkiem 11 mm? O ile takowe istnieją… Ktoś kto robił lift może ma dojście? Nowe, które kupiłem mają radełko 9mm… Mam jeszcze trochę czasu, to mogę podmienić i po problemie. Jak nie znajdę, to pewnie walnę jakimś klejem (no rzeźba i drut jak pisałem), by tylko nie wypadły przy montażu i tyle. Na sucho jak dokręcałem, to jakoś tam się blokowały po mocniejszym dokręcaniu, więc jakoś je tam dociągnę.

 

Oryginalna szpilka

B9DF6ED9-6815-41ED-8BA9-1D15851C40B3.thumb.jpeg.94e45a0802334a1b3565067c3d66f5cd.jpeg

 

Dłuższy zamiennik, który ma też mniejszy łepek, więc pewnie podkładkę jeszcze tam dam…

1B9D5036-C5F5-45C8-9E9D-73CF500FA64B.thumb.jpeg.8c8c6fc105732ef5bb49bce94328e8de.jpeg

to do Forka, rozumiem?

czemu nie np gotowiec pedders?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, VEC napisał(a):

to do Forka, rozumiem?

Ahh tak, do Forczysława. Nie wiem czemu z góry założyłem, że jak masz zawias od Imprezy STI, to przecież pakujesz go do Forka :biglol: Logiczne :D 

 

2 godziny temu, VEC napisał(a):

czemu nie np gotowiec pedders?

Bardzo dobre pytanie. Szczerze, nie wiem :upside-down-face_1f643-small:

Jakoś tak na początku chyba cena zestawu mnie nie przekonała (sam se taniej złoże), ale finalnie jest chyba drożej niż dedykowany Pedders… (przed odp sprawdziłem i w zasadzie te same pieniądze wychodzą teraz. Rok temu Pedders chyba tańszy był)

 

Plus ja jednak lubię sobie tak klocki składać. Mam z tego większy fun, niż jak już z finalnego produktu…

 

No i AGX mają 4-ro stopniową regulację tłumienia! Super „ficzer”.
To, że pewnie ustawie go na 1 wszędzie i nigdy więcej nie będę ruszał, to druga sprawa :mellow:

 

Prawda taka, że w tej cenie pewnie dałoby radę znaleźć jakiś spoko, używany gwint z dużo lepszymi perspektywami ustawień, itp. ale ja chciałem taką opcję i taką mam. Prawie :biglol:
 

Pierwotnie miały być różowe sprężyny STI, ale tych chyba nie da się już znaleźć, a że ICP na ebayu miało prodrvie za 1k pln pod dom, to nie mogłem tego odpuścić… 

 

Czy można prościej? Można

Czy można lepiej? Można

No, ale mam tak jak mam i się z tego cieszę, a to chyba najważniejsze. Przynajmniej dla mnie. 

  • Super! 2
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MrJ napisał(a):

Ahh tak, do Forczysława. Nie wiem czemu z góry założyłem, że jak masz zawias od Imprezy STI, to przecież pakujesz go do Forka :biglol: Logiczne :D 

 

Bardzo dobre pytanie. Szczerze, nie wiem :upside-down-face_1f643-small:

Jakoś tak na początku chyba cena zestawu mnie nie przekonała (sam se taniej złoże), ale finalnie jest chyba drożej niż dedykowany Pedders… (przed odp sprawdziłem i w zasadzie te same pieniądze wychodzą teraz. Rok temu Pedders chyba tańszy był)

 

Plus ja jednak lubię sobie tak klocki składać. Mam z tego większy fun, niż jak już z finalnego produktu…

 

No i AGX mają 4-ro stopniową regulację tłumienia! Super „ficzer”.
To, że pewnie ustawie go na 1 wszędzie i nigdy więcej nie będę ruszał, to druga sprawa :mellow:

 

Prawda taka, że w tej cenie pewnie dałoby radę znaleźć jakiś spoko, używany gwint z dużo lepszymi perspektywami ustawień, itp. ale ja chciałem taką opcję i taką mam. Prawie :biglol:
 

Pierwotnie miały być różowe sprężyny STI, ale tych chyba nie da się już znaleźć, a że ICP na ebayu miało prodrvie za 1k pln pod dom, to nie mogłem tego odpuścić… 

 

Czy można prościej? Można

Czy można lepiej? Można

No, ale mam tak jak mam i się z tego cieszę, a to chyba najważniejsze. Przynajmniej dla mnie. 

było pare opinii że Pedders się szybko sypie, więc pewnie będziesz zadowolony. Ja tylko zbieram opinie i argumenty bo sam się zastanawiam :lol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...