Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem Forester, zmienione wtryski LPG na nowe, stare już się zużyły i odpracowały swoje (ok 100tys zrobione), następnie czyszczenie przepustnicy, okazało się na wstępie że puszka nie była złapana opaska do przepustnicy. Po zabiegu wszystko działa w najlepsze;)

Edytowane przez aplam13
  • Super! 3
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2023 o 11:06, Zajonc napisał(a):

Gazofilterki zmienione, na kilka miesięcy spokój :)

W odstojniku wyjątkowo sporo "masełka". Czymś się martwić czy nie?

Lepiej tam niż we wtryskach , pomyśl o skróceniu interwału wymian.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ipsx82 napisał(a):

Lepiej tam niż we wtryskach , pomyśl o skróceniu interwału wymian.

No właśnie wiem, że lepiej tu.

Do tej pory robiłem tak, że między wymianami zaglądałem i robiłem ewentualne czyszczenie odstojnika czyli szmatka, płukanko (odstojnika, nie filtra :P)

Za Twoją radą będę zaglądać częściej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu udało mi się zgubić zaślepkę dyszy spryskiwacza lampy.

Spodziewałem się tego prędzej czy później, bo trzymała się na miejscu tak sobie i była paskudna.
Zamówiłem oryginalną za niemałą sumę jak za 3 małe elementy, ale stwierdziłem, że jakoś to przeżyję. Do kompletu folia, by zakleić chrom, aby było symetrycznie.


Podczas przymierzania pokusiło mnie, by zobaczyć jak zamontowana jest druga z zaślepek - jeszcze bardziej paskudnie pomalowana na czarno. Udało mi się ją wyciągnąć i okazało się, że jest wydrukowana w 3D... Do tego tak niechlujnie i krzywo... Poszperałem i znalazłem dwa modele dające razem całą zaślepkę, która na pewno będzie się trzymać nie tak dobrze jak oryginalna część, ale ma potencjał na zrobienie czegoś indywidualnego. Co najważniejsze nie będzie mnie kosztować 540zł za komplet na oba światła. Oryginalna zaślepka, którą zamówiłem, poczeka więc w szufladzie na lepsze czasy lub porządne zwymiarowanie.

image.thumb.jpeg.9f24af0be526940b18b8420955e08623.jpeg

image.thumb.jpeg.14a87b78dc084ce4c9f54191725811fc.jpeg


Stwierdziłem, że nadszedł ten moment, kiedy dłużej nie będę się upierać swojemu uwielbieniu koloru pomarańczowego. Wydrukowałem obie zaślepki z PET-G w tymże kolorze. Niczym tego nie pokryłem w ramach eksperymentu. Zobaczymy jak będzie się brudzić, domywać i degradować.

 

image.thumb.jpeg.0ed2a3a204104f798fe1e4d9ea5b6c1a.jpeg

 

image.thumb.jpeg.e1fa288120e1acfa39a0ec5f03a11227.jpeg

 

Póki co miesiąc już jeżdżą smagane lodem, śniegiem, solą i całym syfem z dróg, nadal wyglądając jak świeżo wyjęte z drukarki. Jest więc potencjał. :D

 

image.thumb.jpeg.f10ce47f552acd90bc4011dc16fd8e33.jpeg

 

Nie obyło się też bez odrobiny rzeźby w wydrukowanych elementach. Jeżeli kiedyś się zmotywuję do wydrukowania kolejnych zestawów, to pewnie przemodeluję znalezione projekty tak, by nie musieć robić tego ręcznie po wydrukowaniu . Generalnie jednak modele są całkiem w porządku.

 

Gdyby ktoś chciał samodzielnie to wydrukować to podrzucam linki:
https://www.thingiverse.com/thing:4226473
https://www.thingiverse.com/thing:2192184

Edytowane przez halvaekiu
  • Super! 4
  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, halvaekiu napisał(a):

Jakiś czas temu udało mi się zgubić zaślepkę dyszy spryskiwacza lampy.

Spodziewałem się tego prędzej czy później, bo trzymała się na miejscu tak sobie i była paskudna.
Zamówiłem oryginalną za niemałą sumę jak za 3 małe elementy, ale stwierdziłem, że jakoś to przeżyję. Do kompletu folia, by zakleić chrom, aby było symetrycznie.

[...]

Nie obyło się też bez odrobiny rzeźby w wydrukowanych elementach. Jeżeli kiedyś się zmotywuję do wydrukowania kolejnych zestawów, to pewnie przemodeluję znalezione projekty tak, by nie musieć robić tego ręcznie po wydrukowaniu . Generalnie jednak modele są całkiem w porządku.

 

Wklejałeś te łączniki, czy połączyłeś je ze spryskiwaczem tylko na wcisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kiwi 4ester napisał(a):

@halvaekiu dobra robota :thumbup: apropo Twoich druków. W drzwiach kierowcy ograniczniki dalej dobrze trzymają :ok:

Super! Cieszę się, że służą. :D Teraz już nie mam wymówek, by samemu sobie ich nie założyć. Niezłym trzeba być leniuchem, by rozesłać już tyle zestawów, a samemu nadal nie mieć ich wymienionych, prawda?

 

8 godzin temu, _ONE_ napisał(a):

 

Wklejałeś te łączniki, czy połączyłeś je ze spryskiwaczem tylko na wcisk?

Wydrukowane elementy łączą się ze sobą na zasadzie zatrzasku. Nie sądzę, że byłbym w stanie je rozłączyć bez uszkodzenia.

 

Jeżeli chodzi natomiast o sposób mocowania tego do spryskiwacza to jest na wcisk. Nie musiałem używać znacznej siły - gdy już trafiłem odpowiednio to weszły z lekkim oporem. Druk 3D posiada warstwy, które przy odpowiednim ułożeniu mogą działać również jako zabezpieczenie przeciw wysunięciu elementu.

Wydruk w spryskiwaczu trzyma się całkiem dobrze. Nie wysuwa się i nie luzuje. Zobaczymy jak długo tak pozostanie i czy letnie temperatury coś zmienią.

 

Oryginalny zestaw zaślepki posiada także blaszkę, której wydrukowany model nie uwzględnia, więc będę obserwować, czy nie trzeba jej czymś zastąpić np w celu usztywnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, halvaekiu napisał(a):

Super! Cieszę się, że służą. :D Teraz już nie mam wymówek, by samemu sobie ich nie założyć. Niezłym trzeba być leniuchem, by rozesłać już tyle zestawów, a samemu nadal nie mieć ich wymienionych, prawda?

 

 

Szewc w dziurawych butach chodzi:upside-down-face_1f643-small:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, halvaekiu napisał(a):

[...]

 

Wydrukowane elementy łączą się ze sobą na zasadzie zatrzasku. Nie sądzę, że byłbym w stanie je rozłączyć bez uszkodzenia.

 

Jeżeli chodzi natomiast o sposób mocowania tego do spryskiwacza to jest na wcisk. Nie musiałem używać znacznej siły - gdy już trafiłem odpowiednio to weszły z lekkim oporem. Druk 3D posiada warstwy, które przy odpowiednim ułożeniu mogą działać również jako zabezpieczenie przeciw wysunięciu elementu.

Wydruk w spryskiwaczu trzyma się całkiem dobrze. Nie wysuwa się i nie luzuje. Zobaczymy jak długo tak pozostanie i czy letnie temperatury coś zmienią.

 

Oryginalny zestaw zaślepki posiada także blaszkę, której wydrukowany model nie uwzględnia, więc będę obserwować, czy nie trzeba jej czymś zastąpić np w celu usztywnienia.

 

Właśnie o to mi chodziło, że fabryka montuje na wcisk i dlatego je gubimy.

Zastanawiałem się nad solidnym wklejeniem, ale zdaje się, że PET-G słabo się klei...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _ONE_ napisał(a):

 

Właśnie o to mi chodziło, że fabryka montuje na wcisk i dlatego je gubimy.

Zastanawiałem się nad solidnym wklejeniem, ale zdaje się, że PET-G słabo się klei...?

Spróbuj na mastyce od sika sikaflex 529at,  chyba takie miała oznaczenie. W łazience mam przyklejone nierdzewne haczyki do polerowanej płytki i trzyma już ładnych parę lat:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, _ONE_ napisał(a):

 

Właśnie o to mi chodziło, że fabryka montuje na wcisk i dlatego je gubimy.

Zastanawiałem się nad solidnym wklejeniem, ale zdaje się, że PET-G słabo się klei...?

Przyznaję, że nie wiem. Musiałbyś z tym poeksperymentować. PET-G to tak na prawdę PET z dodatkiem glikolu. Powinien się "kleić" podobnie jak zwykłe butelki po napojach, które także w większości przypadków wykonywane są z PET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z żoną na temat rychłego zakupu. 

 

Żona: "całe szczęście, że zarabiasz lepiej ode mnie"

Ja: "????"

Żona: "bo jakbyś zarabiał mniej, to byś mi cały czas marudził, że 'dej bo mam hore Subaru'"

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś robota prawie zrobiona cała udało się wymienić poduszki tylnych amorów jak się okazało zgnitych na wylot . 

I prawie zrobiona wymiana przegubów przednich pół osi niestety okazało się że impreza GT ma inną liczbę zębów w wieloklinie przegubu  od strony pół osi(mam skrzynie od GT wraz z półosiami ) 

Edytowane przez kris16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, koziolek napisał(a):

Co tam zostało na liście zakupowej?:faja:

OBK 2/3 XT lub H6 ewentualnie legaś3 sedan w H6; 

 

Ale zważywszy że dzisiaj niemal Maksiu umarł może być, że przyjdzie forda zastąpić; to wtedy OBK4

 

Innymi słowy; trzymajcie jutro kciuki b9 mogę wracać z Wrocka OBKiem

  • Super! 2
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się dobierać do silniczka wycieraczki :)

IMG_20230213_195121.thumb.jpg.79822345aa85973b84cfdba59140e3ac.jpg

 

Niestety poległem przy ściąganiu ramienia :upside-down-face_1f643-small:jutro do niego podejdę ze ściągaczem. Może pójdzie. Przy okazji zdjęcia wyżej kto z Was wygłuszał klapę bagażnika? Czy wyklejaliście butylem tam w środku czy od zewnątrz zaklejając otwory technologiczne? Druga sprawa, czy oklejaliście ten plastik pianką wygłuszającą?

IMG_20230213_204210_edit_1006399923012056.thumb.jpg.5693cf665239981e115d51fe337ffd83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Zacząłem się dobierać do silniczka wycieraczki :)

IMG_20230213_195121.thumb.jpg.79822345aa85973b84cfdba59140e3ac.jpg

 

Niestety poległem przy ściąganiu ramienia :upside-down-face_1f643-small:jutro do niego podejdę ze ściągaczem. Może pójdzie. Przy okazji zdjęcia wyżej kto z Was wygłuszał klapę bagażnika? Czy wyklejaliście butylem tam w środku czy od zewnątrz zaklejając otwory technologiczne? Druga sprawa, czy oklejaliście ten plastik pianką wygłuszającą?

IMG_20230213_204210_edit_1006399923012056.thumb.jpg.5693cf665239981e115d51fe337ffd83.jpg

Ja kiedyś w innym aucie w środku pianka na kleju; otwory folią membranową a do tego od zewnątrz cienka pianka na kleju kontaktowym; faktycznie robi robotę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Zacząłem się dobierać do silniczka wycieraczki :)

IMG_20230213_195121.thumb.jpg.79822345aa85973b84cfdba59140e3ac.jpg

 

Niestety poległem przy ściąganiu ramienia :upside-down-face_1f643-small:jutro do niego podejdę ze ściągaczem. Może pójdzie. Przy okazji zdjęcia wyżej kto z Was wygłuszał klapę bagażnika? Czy wyklejaliście butylem tam w środku czy od zewnątrz zaklejając otwory technologiczne? Druga sprawa, czy oklejaliście ten plastik pianką wygłuszającą?

IMG_20230213_204210_edit_1006399923012056.thumb.jpg.5693cf665239981e115d51fe337ffd83.jpg

Wygłuszasz tak samo jak każde inne drzwi, tylko z tą różnicą, że nie potrzebujesz otworów na głośniki. Jak masz jakieś otwory technologiczne do wymiany żarówek, dostęp do zamka czy coś to zastanów się czy chcesz je zamykać bo potem średnio się odkleja takie rzeczy. 

Jeżeli klapa ma na spodzie otwory odpływowe jak drzwi boczne to pamiętaj zostawić od dołu 2cm żeby Ci się nie zrobiło akwarium. ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...