Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Szürkebarát napisał:

Dzisiaj znalazłem kolejne wgniecenie na masce, po uderzeniu kamieniem :cry: . Tylko po równych asfaltach ostatnio jeżdżę :angry: ! K!

Znam ten bol. 2 miesiące temu lakierowa Lem grilla. Juz ma 2 odpryski i 2 pęknięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co prawda nie dzisiaj ale tydzień temu zmieniłem koła wraz z oponami. Te z przodu dałem na tył bo były bardziej "zjechane" od tylnych.

I w zasadzie nic w tej czynności nie było nadzwyczajnego ale.............

Przed zmianą całych kół zadzwoniłem do serwisu autoryzowanego z pytanie czy aby po zmianie (przód na tył, tył na przód) TPMS nie zaświeci się.

Serwis powiedział,że tak nie można ,że powinienem do nich przyjechać zmienić u nich a oni swoim spec przyrządem na nowo zaprogramują pozycje kół.

Ale to mi nie dawało spokoju zadzwoniłem do jeszcze jednego niezależnego warsztatu specjalizującego się w naprawach mechanicznych Subaru , który to Warsztat jest obecny na forum. Usłyszałem taką samą odpowiedz,że nie można bo TPMS się zaświeci . Minął tydzień i nic się nie zaświeciło,na zegarach czysto nie świeci się pomarańczowa kontrolka jest OK.  To jak to jest z tą wiedzą mechaników , zgadują czy na odczepnego udzielają błędnych informacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mechanik napisał:

Sporo. 

Myślisz o zmianie wehikułu? 

Tak, koniecznie, ale jeszcze belkę z tyłu muszę wymienić. Młotek wpadł do środka :mrgreen:

 

IMG_20200702_190651.jpg

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mechanik napisał:

No faktycznie. Trzeba myśleć o zmianie.

Belkę wymienię, mam już w lepszym stanie, ale zaczynam myśleć co kupić ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mio1 napisał:

Witam, co prawda nie dzisiaj ale tydzień temu zmieniłem koła wraz z oponami. Te z przodu dałem na tył bo były bardziej "zjechane" od tylnych.

I w zasadzie nic w tej czynności nie było nadzwyczajnego ale.............

Przed zmianą całych kół zadzwoniłem do serwisu autoryzowanego z pytanie czy aby po zmianie (przód na tył, tył na przód) TPMS nie zaświeci się.

Serwis powiedział,że tak nie można ,że powinienem do nich przyjechać zmienić u nich a oni swoim spec przyrządem na nowo zaprogramują pozycje kół.

Ale to mi nie dawało spokoju zadzwoniłem do jeszcze jednego niezależnego warsztatu specjalizującego się w naprawach mechanicznych Subaru , który to Warsztat jest obecny na forum. Usłyszałem taką samą odpowiedz,że nie można bo TPMS się zaświeci . Minął tydzień i nic się nie zaświeciło,na zegarach czysto nie świeci się pomarańczowa kontrolka jest OK.  To jak to jest z tą wiedzą mechaników , zgadują czy na odczepnego udzielają błędnych informacji.

 

Generalnie to pierwszy serwis miał racje. Ale z tego co piszesz nie udzelił informacji czy będzie błąd czy nie. Teraz jak je zamieniłeś to Ty wiesz że gdy spadnie Ci ciśnienie w przednim prawym to tak naprawdę będzie to tylne prawe. Stąd ta konieczność nowego programowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2020 o 12:28, Szürkebarát napisał:

Dzisiaj znalazłem kolejne wgniecenie na masce, po uderzeniu kamieniem :cry: . Tylko po równych asfaltach ostatnio jeżdżę :angry: ! K!

Są alternatywne metody ratowania się w takich przypadkach...B)

63999E6C-9E41-47E6-8FD1-48366B3FB382.png

  • Haha 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...