Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.06.2020 o 14:09, akir napisał:

Właśnie dostałem monit haha, ale mam ten sam problem. Rower 24kg brak haka, jak to najtaniej rozwiązać? Nie znalazłem na klapę nic co udźwignie elektryka. Na dach jestem za niski i za ciężki rower żeby bez uszkodzenia samochodu wsadzić taki rower

 

 

 

Nie wiem jakie masz auto, ale np do Forka SH koszt haka to <300zł, więc subarowe nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, 555marcin napisał:

 

Nie wiem jakie masz auto, ale np do Forka SH koszt haka to <300zł, więc subarowe nic.

Ale to cena samego haka bez wiązki. Uniwersalna to jakieś następne 150 zł. 
No i taki najtańszy hak się nie odpina. Jednak Ok 1000 zł trzeba na przyzwoity hak.

Temat mi bliski ostatnio bo szukam właśnie do auta... oczywiście na rowery;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, janekbe napisał:

Ale to cena samego haka bez wiązki. Uniwersalna to jakieś następne 150 zł. 
No i taki najtańszy hak się nie odpina. Jednak Ok 1000 zł trzeba na przyzwoity hak.

Temat mi bliski ostatnio bo szukam właśnie do auta... oczywiście na rowery;)

 

Hak z wiązką 350zł, odpinany. Innych niż odpinane nie można zresztą montować.

Wygląda na przyzwoity, opinii negatywnych w internecie nie spotkałem.

Do targania na granicy DMC może miałbym wątpliwości, ale dla rowerów...? ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, 555marcin napisał:

 

Hak z wiązką 350zł, odpinany. Innych niż odpinane nie można zresztą montować.

Wygląda na przyzwoity, opinii negatywnych w internecie nie spotkałem.

Do targania na granicy DMC może miałbym wątpliwości, ale dla rowerów...? ;)

Zapodasz jakiegoś linka? Być może jest odpinany ale pewnie trzeba odkręcać śruby. Ja szukam z automatem na kluczyk, te są trochę droższe. Na rowery powinien każdy wystarczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janekbe napisał:

Zapodasz jakiegoś linka? Być może jest odpinany ale pewnie trzeba odkręcać śruby. Ja szukam z automatem na kluczyk, te są trochę droższe. Na rowery powinien każdy wystarczyć 

Gdybym miał wybierać to te śruby darzyłbym większym zaufaniem niż jakiś tam kluczyk. Poza tym nie odpinasz tego ani w czasie jazdy ani kilka razy dziennie żeby nie móc schylić się z "dziesiątką" i odkręcić. ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Orear napisał:

Gdybym miał wybierać to te śruby darzyłbym większym zaufaniem niż jakiś tam kluczyk. Poza tym nie odpinasz tego ani w czasie jazdy ani kilka razy dziennie żeby nie móc schylić się z "dziesiątką" i odkręcić. ;)

Kluczyk jest poto tylko żeby ci ktoś kuli haka nie zajumał, kula jest wpinana i się zatrzaskuje, miałem taką z westwalii w VAG'u i siedziała sztywniej w belce haka niż obezna, która mam przykrecaną właśnie na śruby do belki haka. Swoją drogą belka haka do SG jest wątpliwej sztywności przynajmniej ta moja :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, janekbe napisał:

Zapodasz jakiegoś linka? Być może jest odpinany ale pewnie trzeba odkręcać śruby. Ja szukam z automatem na kluczyk, te są trochę droższe. Na rowery powinien każdy wystarczyć 

Jest wątek "Jaki hak" czy coś w tym stylu, niedawno ktoś zapodał linka do fajnego haka wypinanego całego w ocynku. Chyba była to Galia

https://steelcar.com.pl/product-category/subaru-2/forester-subaru-2/

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, yaroz napisał:

Jest wątek "Jaki hak" czy coś w tym stylu, niedawno ktoś zapodał linka do fajnego haka wypinanego całego w ocynku. Chyba była to Galia

https://steelcar.com.pl/product-category/subaru-2/forester-subaru-2/

Możliwe że ja, bo jestem na etapie dumania nad hakiem :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem w końcu bezużyteczny głośnik z bagażnika, czyli wywaliłem go i zamontowałem tam schowek. Powrót do normalności. :)

Teraz jeszcze muszę coś zrobić z koszmarnie niewygodnym fotelem kierowcy. Marzy mi się ten z Forka SF, bo był dużo wygodniejszy. Wie ktoś, czy pasuje do SG?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, suberet napisał:

Naprawiłem w końcu bezużyteczny głośnik z bagażnika, czyli wywaliłem go i zamontowałem tam schowek. Powrót do normalności. :)

 

Okazuje się że mógł nie być taki bezużyteczny. @LosioDriver zrobił czary mary z oem radiem i podobno coś już gra, ale kieszonka zacna rzecz :thumbup: a basy można zrobić z tylnych drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

.....a basy można zrobić z tylnych drzwi :)

Ale po co? System audio w forku SG i tak ma nadmiar basów. Niektórych radiowców z niskim głosem niewiele da się zrozumieć.. Poza tym nie lubię nie naturalnej, skrzywdzonej basami muzyki. Taki jestem! :P

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że mógł nie być taki bezużyteczny. @LosioDriver zrobił czary mary z oem radiem i podobno coś już gra, ale kieszonka zacna rzecz  a basy można zrobić z tylnych drzwi 
Głośnika w bagażniku to nie zmienia, ale od kiedy zrobiłem czary mary to każdego dnia jestem bardziej zadowolony :) Jak wcześnie drażnił mnie dźwięk z głośników (mam jakąś nadwrażliwość) to teraz słuchanie to czysta przyjemność. Nawet jak jest głośno to muzyka po prostu gra :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnika w bagażniku to nie zmienia, ale od kiedy zrobiłem czary mary to każdego dnia jestem bardziej zadowolony default_smile.png Jak wcześnie drażnił mnie dźwięk z głośników (mam jakąś nadwrażliwość) to teraz słuchanie to czysta przyjemność. Nawet jak jest głośno to muzyka po prostu gra default_smile.png
A co to za czary jeśli można wiedzieć? Bo jakość dźwięku w SG szału nie robi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LosioDriver napisał:

 

Część kosztuje z dostawą ok 30zł + koszt przelutowania. Ja lutuję samemu więc ta część kosztów mi odpadła :)

Masz jakąś fotkę jak to jest przylutowane? Bo może bym sam dał radę, zegarek w SF polutowałem i działa :) No i oczywiście namiar na końcówkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, suberet napisał:

Teraz jeszcze muszę coś zrobić z koszmarnie niewygodnym fotelem kierowcy. Marzy mi się ten z Forka SF, bo był dużo wygodniejszy. Wie ktoś, czy pasuje do SG?

Maaaatko!

 

To są jakieś mniej wygodne od SF?

 

Ps kto w Japonii wpadł na pomysł fotela w którym boczek jest w miejscu łopatki.....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, skwaro napisał:

Masz jakąś fotkę jak to jest przylutowane? Bo może bym sam dał radę, zegarek w SF polutowałem i działa :) No i oczywiście namiar na końcówkę...

 

 

Takie coś, chyba 25 nóżek.

lut.thumb.jpg.883fe2381094c5bfe31e94d458d7f189.jpg

 

https://allegro.pl/oferta/koncowka-mocy-wzmacniacz-tda7560-oryginal-tda-7560-9308986571

 

Jak coś to mogę przelutować, końcówki też mam :)

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...