Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem boczne migacze. Jak wiadomo w subarowych bardzo często pękają zaczepy. Jakiś czas walczyłem z tymczasowym mocowaniem. Nie wiem po co projektanci zrobili dziurę nad blotnikem w SH . Skoro w poprzedniej wersji kierunkowskazy były w lusterkach. Dopiero polifty sh  tam mają. Są oczywiście części OEM i dużo używek które i tak się połamią. Chciałem też przyciemnić i znalazłem idealnie pasujące do dziury migacze z Mazda 6 wersja Led Smoke. Może to profanacja ale też do Japończyków. Nie chodzi tu głównie o Ledy, bo są też na żarówki. Chodzi o pasujący rozmiar i dokładnie wtyczka pasuje P&P. Są różne wersje kolorystyczne. Z tego co widziałem może pasować do innych subaraków które miały takie rozwiązanie. 

IMG_20200625_144616.jpg

IMG_20200625_144626.jpg

IMG_20200616_174647.jpg

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, hemi112 napisał:

Pękło mi w okolicy flanszy w Imprezie , dałem auto do warsztatu specjalizującego się w wydechach ,po 5h roboty i propozycji skasowania 200zł wydech darł japę ,a robota wyglądała tak.

wyd1.jpg

wyd2.jpg

wyd3.jpg

wyd5.jpg

Tego kolektora nie było sensu ratować. 

Zostawiłbym flansze, reszta do dorobienia od nowa. 

To jest ten kolektor by makul? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękło mi w okolicy flanszy w Imprezie , dałem auto do warsztatu specjalizującego się w wydechach ,po 5h roboty i propozycji skasowania 200zł wydech darł japę ,a robota wyglądała tak.wyd1.thumb.jpg.cb655f4d00e3b9b1ea603b9f86d7162a.jpg

wyd2.thumb.jpg.0d0670869574dafdab26daad7a0f0e57.jpg

wyd3.thumb.jpg.c0c04f57cbe773dcbf967012bad984bd.jpg

wyd5.thumb.jpg.6f84a9319487d59c2f36398b5584e276.jpg

 

Trochę spawam w życiu i już wiele artystycznych wytworów widziałem.

Szczerze to za takie " posmarkanie " to ja bym nie dał nawet 20 zł.

Gwarantuje że to po miesiącu się rozpadnie.

Bez kitu za 200 zł to kupił byś elegancki kolektor w używce. Albo nawet dwa.

 

Ja za swój na dawce do bulgotu dałem 50 zł.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2020 o 22:49, Norweski_Pacjent napisał:

W mojej jednostce z Chin jest pasta na styku końcówki z obudową robiącą za wymiennik ciepła.

 

Otworzyłem radio które teraz naprawiam (niedziałająca zmieniarka) i sprawdziłem czy styk między radiatorem, a końcówką mocy jest na tyle ciasny by dać tam pastę termo-przewodzącą.

Styk jest bardzo ciasny, idealny pod pastę, ale... ale fabrycznie w tym miejscu jest taśma termo-izolacyjna :D

 

Natomiast naprawa zmieniarki zapowiada się trochę czasochłonna - w radiu była sobie taka o to sprężynka luzem:

sprezynka.thumb.jpg.d6a48e301ae53740327360136535e1db.jpg

 

Nie mogę zlokalizować schematu więc zostaje szukanie :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem przetartą rurkę klimatyzacji. Pamiętajcie drogie dzieci, jak wstawiacie IC z STI to dodatkową gumową osłonę na cienkiej rurce od klimy po stronie kierowcy też trzeba zabezpieczyć żeby się nie zsunęła. O gumki trzeba dbać żeby się nie zsuwały, bo niespodzianka będzie i koszty :)

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, LosioDriver napisał:

 

Otworzyłem radio które teraz naprawiam (niedziałająca zmieniarka) i sprawdziłem czy styk między radiatorem, a końcówką mocy jest na tyle ciasny by dać tam pastę termo-przewodzącą.

Styk jest bardzo ciasny, idealny pod pastę, ale... ale fabrycznie w tym miejscu jest taśma termo-izolacyjna :D

 

Natomiast naprawa zmieniarki zapowiada się trochę czasochłonna - w radiu była sobie taka o to sprężynka luzem:

sprezynka.thumb.jpg.d6a48e301ae53740327360136535e1db.jpg

 

Nie mogę zlokalizować schematu więc zostaje szukanie :)

Może nie termo izolacyjna a pad termoprzewodzący.

 

Nie zazdroszczę samej naprawy mechanicznej, to diabelskie urządzenia.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ewemarkam napisał:

Może nie termo izolacyjna a pad termoprzewodzący.

 

Nie zazdroszczę samej naprawy mechanicznej, to diabelskie urządzenia.

 

Niestety nawet w service manualu do radia jest zaznaczone, że zmieniarkę się wymienia, a nie naprawia więc nie ma żadnego schematu. Będzie trzeba wymontować działające radio z auta i modlić się, żeby nie skończyć z dwoma nie działającymi zmieniarkami :D

 

To nie pad, to taśma kaptonowa :) Przynajmniej na taką wygląda. Dokładnie w jej miejscu jest styk końcówek mocy i "radiatora". Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, totalnie bez sensu. O ile jeszcze zrozumiałbym brak pada albo pasty, to zastosowanie takiej taśmy jest dziwne.

 

tasma.thumb.jpg.41658f8b20ef41c8b0c16a7c521eb8cc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzisiaj, ale w sobotę:  wymieniłem filtr kabinowy i przy okazji wyjąłem wentylator, żeby potraktować parownik/skraplacz (czy jak to się tam zwie ;)) pianką Motul wspomagając się endoskopem - potem także z drugiej strony przez kratkę nawiewu.

Pianka zrobiła co trzeba i grzecznie wyciekła przez rurkę od skroplin :D

Na sam koniec odpalona bombka odświeżająca od K2 (taka sobie, Wurth lepszy..).

 

20-06-27 15_02_56.png

 

20-06-27 15_03_23.png

 

20-06-27 15_04_03.png

 

20-06-27 15_13_50.png

 

IMG_20200627_152420349.jpg

 

IMG_20200627_152631392_BURST000_COVER_TOP.jpg

 

 

Edytowane przez czekker
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem się wczoraj naprawy zmieniarki w radiu (error 99).

 

Najpierw porównałem ułożenie elementów do mojej, potem zepsułem swoją (error 99 na obu), potem naprawiłem swoją, a finalnie grzebiąc w tej pierwotnie zepsutej znalazłem ułamane elementy mechanizmu (RIP).

Dalsza naprawa nie ma sensu ponieważ nie ma żadnego manuala serwisowego żeby nawet zobaczyć jakich części szukać.

 

Z ciekawości napisałem zapytanie o manual serwisowy oraz wycenę nowej zmieniarki. Manuala nie ma, przewiduje się tylko wymianę zmieniarki, koszt zmieniarki to zaledwie 3390zł + przesyłka. Gdyby ktoś był chętny mogę wziąć kilka :D

 

Ciekawe w sumie ile całe nowe radio by kosztowało :D

 

EDIT - Czemu ja napisałem w tym wątku? @Aga możesz przenieść do "Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)"?

Edytowane przez LosioDriver
  • Super! 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...