Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Po dwóch miesiącach odebrałem Forka od Carfita. Silnik przeszedł remont i teraz pracuje "aksamitnie". Każdy element silnika i jego osprzętu umyty i błyszczący na tyle ile pozwala wiek auta (Subariady, i inne przejażdżki zostawiają przecież swoje piętno)

IMG_20200708_131616.thumb.jpg.8b8528fb8faebc03f7052ff72a570b20.jpg

 

Tak lubię, tak mi się podoba.

 

 

Edytowane przez Daniel Janus
  • Super! 11
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daniel Janus napisał:

Każdy element silnika i jego osprzętu umyty i błyszczący na tyle ile pozwala wiek auta

 

Polecam Koch Chemie Motorplast, polej silnik wodą i spryskaj. Będzie wyglądał jeszcze lepiej - czerń gum i plastików wyjdzie jak poniżej. W temacie wątku jak widać poniżej wpadła rozpórka staff'a pod maskę. Mieści się idealnie.

 

IMG_7990.jpeg.122e76fda747581dcf3467cd5d53ee2d.jpeg

  • Super! 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kiwi 4ester napisał:

Tak po prostu spryskaliście tym specyfikiem i później Karcherem??

Ja tak właśnie robię. A myjkę mam taką, że tira by umyła. Na pewno wskazane byłoby popędzlować troszku po silniku, ale ponieważ ja myję go każdego roku, to aż tak wiele brudu nie ma. K2 Akra usuwa wszelkie tłuste zabrudzenia. APC czy inne piany aktywne do mycia karoserii też dają radę.

 

Dodam tylko, że ja myję absolutnie zimny silnik, nie odpalany od 12h.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem auto do gości od klimatyzacji na regulację luzu sprzęgła. Za fiksa nie dało się wyciągnąć :th_dash:, a to kwestia jednej podkładki :facepalm: mają działać ściągaczem. Jak już skasują subarowe nic to przynajmniej trochę odkurzą z pyłu :upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aplam13 napisał:

Pierwszy raz wpychałem swojego do garażu:angry: zostawiłbym na polu ale akumulator padł a szyber zostawiłem otwarty jak zaparkowałem pod domem:facepalm:

Szyber możesz zasunąć manualnie za pomocą imbusa (lepiej i łatwiej się zamyka grzechotką z odpowiednią nasadką) , w bagażniku masz w podsufitce zaślepkę silniczka. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

Osłona pasków osprzętu to skąd takie?

Eeeetam, zaraz osłona. To chyba raczej, żeby pot obfity z lica mechanika biedzącego się nad zagadkami awarii w Subaru nie kapał na paski.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...