Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pomogę Ci pewnie za bardzo, ale kiedy mi padło wisko w bądź co bądź starym aucie, przebiłem oponę wracając do domu z pracy, myślałem, że te 4km wolnym tempem do domu na kapciu nic złego nie spowoduje, później w MTS dostałem info, że przebieg na barkach miała spory, gdyby nie kapeć pewnie bym jeździł i kilka lat bez problemu, niestety ten krótki odcinek jazdy na flaku tylko ją dokończył. Ogólnie jestem psycholem pod pewnym względem, bo nie mam zaufania do regeneracji, wole wydać więcej ale kupić sobie spokój, jestem już po ponad 30tys km po wstawieniu nowej ori chyba za 3k zł i póki co odpukać auto śmiga.

 

Pozdrawiam!

 

Edit.

 

Korzystając z okazji, że to wątek o naszych spec b, to może ktoś gdzieś poszukuje ori felg z przedlifta? Mam aktualnie na sprzedaż swoje Enkei 18, dodatkowo reflektor lewy w dobrym stanie w wersji europejskiej również u mnie zalega.

Edytowane przez nysiopysio84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, pytanie do Was, czy ktoś wie, czy te ori felgi ENKEI do spec.b, wejdą na 4 tłoczkowy zacisk? Padło pytanie na priv właśnie odnośnie tych kół, które chciałbym ze swojego speca sprzedać, ale nie mam pojęcia czy one na 4ro tłok wchodzą, skoro spec b ma tylko 2wu tłoka :D

 

Bardzo bym prosił o informację.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez nysiopysio84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.11.2021 o 00:14, dr.elich napisał:

Na jakich oponach zimowych jeździcie w swoich Specach?

 

Dotychczas jeździłem na 17kach, ale rozważam przejście na 18ki - mam drugi komplet felg.

W rozmiarze 215/45/18 wybór opon jest mały albo kosztują niewspółmiernie dużo. Sensownym wyjściem są tylko jakieś Nexeny. Goodyear któego chciałem takich opon nie robi.

Rozmiar 225/45/18 to moim zdaniem pomyłka na zimę.

Rzmiar 215/55/17 - musiałbym bawić się w przekładki opon w drugim aucie by podkraść 1 komplet felg.

Ja mam yokohama w.drive 215/45 18 i są zajebiste. Mam je już piąty sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc wszystkim!

Probowalem przeczytac ten watek, ale 183 strony mnie pokonaly.

Mam prosbe o szczera opinie, co do szacowanych kosztow posiadania omawianej w tym watku Subaru Legacy 3.0 Spec B. Konkretnie natknalem sie na to ogloszenie: 
https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-subaru-legacy-spec-b-manual-android-auto-apple-car-play-kamera-cofania-ID6ElDio.html

Niestety moj mechanik powiedzial, ze jesli kupie to auto, to bede musial znalezc inny serwis, gdyz w jego opinii (subiektywnej oczywiscie) koszty napraw tego auto to "milion zlotych". I jakkolwiek cenie mojego mechanika i wiem, ze chce dla mnie dobrze, to czy mozecie sie rzeczowo podzielic:
- na jakie wieksze naprawy moge sie natknac w przypadku tego auta jesli zakupie je w wieku 16 lat
- na jakie koszty musialbym sie przygotowac - moga byc bardzo orientacyjne, czyli z dokladnoscia do 1k pln?
- czy cos jeszcze powinienem wiedziec?

Z gory dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gianfra napisał:

Czesc wszystkim!

Probowalem przeczytac ten watek, ale 183 strony mnie pokonaly.

Mam prosbe o szczera opinie, co do szacowanych kosztow posiadania omawianej w tym watku Subaru Legacy 3.0 Spec B. Konkretnie natknalem sie na to ogloszenie: 
https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-subaru-legacy-spec-b-manual-android-auto-apple-car-play-kamera-cofania-ID6ElDio.html

Niestety moj mechanik powiedzial, ze jesli kupie to auto, to bede musial znalezc inny serwis, gdyz w jego opinii (subiektywnej oczywiscie) koszty napraw tego auto to "milion zlotych". I jakkolwiek cenie mojego mechanika i wiem, ze chce dla mnie dobrze, to czy mozecie sie rzeczowo podzielic:
- na jakie wieksze naprawy moge sie natknac w przypadku tego auta jesli zakupie je w wieku 16 lat
- na jakie koszty musialbym sie przygotowac - moga byc bardzo orientacyjne, czyli z dokladnoscia do 1k pln?
- czy cos jeszcze powinienem wiedziec?

Z gory dziekuje!

 

W tych silnikach uszczelka pod głowicą się kończy gdzieś tak koło 300.000. Bywa że szybciej, bywa że później. Tego bym się głównie obawiał bo koszt wtedy to od paru do parunastu tysięcy złotych. Reszta to nie wiem czy jest jakoś bardzo awaryjna, raczej nie. W tym roczniku to raczej po prostu rzeczy się poddają ze względu na wiek i od czasu do czasu coś tam wymienić trzeba i to nie jest super tanie ale też nie jest turbo (he he) drogie. Jak liczysz się z kasą to pamiętaj że auto mało nie spali i tak raczej 12l/100km weźmie chyba że tylko trasy spokojnie planujesz robić. W kwestii tego konkretnego auta to jest tu dedykowany wątek na takie pytania:
 

 

ale tak na szybko to:

 

1. Brak vinu

2. olej w skrzyni, przednim moście, silniku --> bo ja to np. nie mam przedniego mostu no ale pewnie to tylko przejęzyczenie i chodzi o tylny ;) 

3. świece, sprawdzenie luzów zaworowych --> z tego co wiem to do regulacji luzów trzeba wyjąć silnik i to nie jest tania sprawa więc profilaktycznie to raczej chyba nikt tego nie robi

4. wymienione amortyzatory i sprężyny przednie --> dopytałbym na jakie konkretnie bo chwile wcześniej jest mowa o "oryginalne zawieszenie Bilstein" więc jakby to brać dosłownie to znaczy że właściciel wymienił amorki na OEMowe a te są dostępne tylko w ASO i są dość drogie i chyba mało kto (nikt?) tak nie robi tylko kupuje się nowe Bilstein-y dedykowane do Legacy. Chyba że ktoś kupił używane.

 

Legacy może jakoś bardzo nie rdzewieją ale w tym wieku to na bank trzeba sprawdzić i tak. Auto stoi na felgach dedykowanych do speca więc miło. Zużycie wnętrza z tego co widać to tak na oko by pasowało do przebiegu. 

 

Jak chcesz bezpieczniejszą opcję to Impreza 2.0 160konna z manualem może być dobrym kompromisem. Nie zbiera się niestety tak jak spec (za to prawie tyle samo pali :D ), raczej poprawnie toczy ale bardzo przyjemnie się prowadzi. Silnik miewa problem z muleniem ale to jest do ogarnięcia i kosztowo to bez porównania z UPG w H6 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pytanie w temacie grubszego tylnego staba - jakie łączniki dajecie? W moim specu siedzi z tyłu Whiteline 20mm, nowe OEM łaczniki staba "wytrzymały" dosłownie chwilę. Po około 1-2tyś km pojawił się już na nich delikatny luz przy bujnięciu budą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, frisco napisał:

Pytanie w temacie grubszego tylnego staba - jakie łączniki dajecie? W moim specu siedzi z tyłu Whiteline 20mm, nowe OEM łaczniki staba "wytrzymały" dosłownie chwilę. Po około 1-2tyś km pojawił się już na nich delikatny luz przy bujnięciu budą...

Ja na stabie Whiteline miałem łączniki też od Whiteline, ale po krótkim czasie niemiłosiernie skrzypiały i wymieniłem na zwykłe 555. Na razie jest ok tyle, że dopiero z 1000km zrobiłem na nich.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy luz i lekkie stukanie na półosiach powinien być czy jednak nie? Odkręciłem koło i będąc na lewarku łapie półoś w łapę i próbuję ruszać przód/tył, tzn w stronę skrzyni i z powrotem w stronę koła, jest wyczuwalny luz i stukanie w momencie tego ruszania, czy takie coś jest normalne czy jednak wsio powinno być sztywne? 

 

To jest cały czas próba znalezienia źródła lekkiego głuchego "przeskakiwania", stukania przy hamowaniu, ruszaniu, czy jechaniu, kiedyś diagnoza padła na jarzma i prowadnice - zrobione a stuki zostały, łączniki stabilizatora sztywne, końcówki drążków również, jest kolejna diagnoza luzów na przekładni - dowiadywałem się i regeneracja przekładni ponoć jest możliwa jedynie w oparciu o wycieki, a nie o luzy, nowa - 10k brutto..

 

Bardzo bym prosił o doświadczonych w temacie jak powinny się zachowywać półosie napędowe wychodzące ze skrzyni w naszym aucie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z was ma zamotowane dystanse (żeby pomieścić Brembo z STI)? Jak to się sprawuje, jakieś większe wady takiego rozwiązania?

Szukam póki co jakiegoś kompromisu,  bo zaciski już mam, teraz przydałyby się felgi, ale to już droższa zabawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, raci napisał:

Czy ktoś z was ma zamotowane dystanse (żeby pomieścić Brembo z STI)? Jak to się sprawuje, jakieś większe wady takiego rozwiązania?

Szukam póki co jakiegoś kompromisu,  bo zaciski już mam, teraz przydałyby się felgi, ale to już droższa zabawa.

 

Hej, ja mam dystans 1cm przód i tył. Felgi z 17 cali STI z et53, zacisk mam Brembo z Megane RS. Nie widzę wad dystansów w takim rozmiarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za szybki odzew, muszę teraz pomierzyć ile tego dystansu potrzebuję i czy w ogóle się da na fabrycznej feldze 18.

 

To jeszcze dwie sprawy.

Czy ktoś ma jakieś sprawdzone felgi 17 wchodzące na STIowe Brembo? Do moich już dystansu nie dam, także na zimę będę potrzebował zmienić felgi.

Druga sprawa, jakiś zestaw tarcza-klocek polecany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, raci napisał:

Dzięki koledzy za szybki odzew, muszę teraz pomierzyć ile tego dystansu potrzebuję i czy w ogóle się da na fabrycznej feldze 18.

 

To jeszcze dwie sprawy.

Czy ktoś ma jakieś sprawdzone felgi 17 wchodzące na STIowe Brembo? Do moich już dystansu nie dam, także na zimę będę potrzebował zmienić felgi.

Druga sprawa, jakiś zestaw tarcza-klocek polecany?

 

Na feldze seryjnej 18 cali (et pewnie 55) myślę, że możesz dać maksymalnie 1,5 cm może 2 cm dystans. W Legacy jest mało miejsca i zbyt duży dystans wypchnie za bardzo koło i zaburzy prowadzenie auta. 

Sprawdzona felga 17 to seryjna Enkei z STI 2001-2004 5x100 et53. Polecam felga mocna i jeszcze w rozsądnych pieniądzach. 

Tarcze i klocki temat rzeka, ja polecam zawsze tarcze DBA :) wysoka jakość ale i cena wysoka. Klocek też może być DBA, może być Hawk lub inne. Wszystko zależy od stylu jazdy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2022 o 22:41, Herostrates napisał:

Na feldze seryjnej 18 cali (et pewnie 55) myślę, że możesz dać maksymalnie 1,5 cm może 2 cm dystans. W Legacy jest mało miejsca i zbyt duży dystans wypchnie za bardzo koło i zaburzy prowadzenie auta. 

Po pobieżnych oględzinach wychodzi, że 2cm to maks. Nie wiem, czy to się zmieści, bo po pierwsze, ori śruby od iarzma zdaje się nie pasują do zacisku z STI (muszę dokupić), także nie przykręciłem go jak trzeba, no i ori tarcza też nie wchodzi, także wypadałoby wrzucić docelową i wtedy pomierzyć.

 

W dniu 2.06.2022 o 22:41, Herostrates napisał:

Sprawdzona felga 17 to seryjna Enkei z STI 2001-2004 5x100 et53

Felga fajjna, ale trudno dostępna, trzeba polować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, raci napisał:

Po pobieżnych oględzinach wychodzi, że 2cm to maks. Nie wiem, czy to się zmieści, bo po pierwsze, ori śruby od iarzma zdaje się nie pasują do zacisku z STI (muszę dokupić), także nie przykręciłem go jak trzeba, no i ori tarcza też nie wchodzi, także wypadałoby wrzucić docelową i wtedy pomierzyć.

 

Felga fajjna, ale trudno dostępna, trzeba polować.

E tam, na OLX masz teraz dwa zestawy w dobrych pieniądzach :) Regenerację trzeba tylko sobie zrobić i wio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Herostrates a widzisz, bo ty chyba piszesz o tych:
Felgi 17" Subaru STI GD 5x100 + opony Yokohama 225/45

 

A ja myślałem o tych:
Felgi Enkei STI 17" 7.5J 5x100 ET55 JDM

 

Faktycznie te pierwsze cenowo są bardzo ok, no ale te drugie jednak bardziej kuszą.

A czy 18" w takich pieniądzach też się da jakieś znaleźć, wtedy może bez dystansów?
Ehh. po ostanich zachciankach, czyli wymianie wszystkich tulei i lakierowaniu większości elementów w tylnym zawieszeniu trzeba trochę przystopować :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, raci napisał:

@Herostrates a widzisz, bo ty chyba piszesz o tych:
Felgi 17" Subaru STI GD 5x100 + opony Yokohama 225/45

 

A ja myślałem o tych:
Felgi Enkei STI 17" 7.5J 5x100 ET55 JDM

 

Faktycznie te pierwsze cenowo są bardzo ok, no ale te drugie jednak bardziej kuszą.

A czy 18" w takich pieniądzach też się da jakieś znaleźć, wtedy może bez dystansów?
Ehh. po ostanich zachciankach, czyli wymianie wszystkich tulei i lakierowaniu większości elementów w tylnym zawieszeniu trzeba trochę przystopować :D

 

 

Ten drugi komplet jest mój, nie jest jeszcze klepnięty, ale mam dwóch chętnych. Co do 18" z tych felg to będę miał również na miejscu taki komplet w sierpniu tego roku i nie 4, a 5 felg. W Polsce mam Prodrive GC-010G 18x7,5 5x100 ET48, parametry w zasadzie idealne do Legacy, ale do Brembo potrzebny jest co najmniej 5mm dystans.

 

i-img1196x1146-1643871557sbeyum25661.thumb.jpg.172e69acb4e1a143113dad6b1ef25dbb.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za szybki odzew, muszę teraz pomierzyć ile tego dystansu potrzebuję i czy w ogóle się da na fabrycznej feldze 18.
 
To jeszcze dwie sprawy.
Czy ktoś ma jakieś sprawdzone felgi 17 wchodzące na STIowe Brembo? Do moich już dystansu nie dam, także na zimę będę potrzebował zmienić felgi.
Druga sprawa, jakiś zestaw tarcza-klocek polecany?
 
Work Emotion CR kai wchodzi na brembo, 17x8 takie mam, fajnie wygladaja. 
53f89eb3a724072b3700dc16b87cc2b1.jpg
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, widzę że wątek na wymarciu ale pozwolę sobie ożywić.

 

image.thumb.jpeg.55bebecb978b118e1a4eed123bbbdf53.jpeg

 

Auto mam od tygodnia, kupiłem u p. Dominika z Radwanic, jeśli czyta to pozdrawiam :)

(Btw, chyba już nie są spece tak poszukiwane jak kiedyś, auto stało 4 miechy. No ale wiadomo, pesel robi swoje a też cena jakoś nie chce spadać)

 

Chodziło mi to po głowie od dłuższego czasu, można powiedzieć że marzenie spełnione.

 

Z rzeczy których mi brakuje planuję dołożyć bluetooth i może czujnik parkowania.

 

A tak to jaram się za każdym razem kiedy mam gdzieś jechać ;) 

No i mam nadzieję że zima już niedługo zaskoczy drogowców :D

 

 

pozdrawiam,

Tom

 

  • Super! 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...