Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, leto napisał(a):

Czy to znowu nasi przed wyborami troszczą się o głosy rolników?

Raczej wręcz przeciwnie bo torszczyć się trzeba było wcześniej a nie na 3 dni przed końcem embargo. za to w odwecie Ukraina wprowadziła embargo na nasze produkty rolne więc to raczej strzał w rolników.

 

23 minuty temu, GREGG napisał(a):

przed wyborami grają pod publikę konserwatywną i ściągają ich głosy przez wywołanie konfliktu z Ukrainą 

i to chyba jest clue problemu. Podgryzanie konfederacji idzie w najlepsze.

 

I żeby nie było - nasz rynek rolny trzeba chronić nawet przy konflikcie z UE ale trzeba miec na to plan i umiec to robić. A oni jak zawsze sasinują. Czego się nie tkną to spartolą. Z kolei ukraińckie kombinaty rolnicze, które na tym tracą to przecież głnie zachodni kapitał. Nie tylko niemiecki jak się to stara przedstawiać Pis ale głównie. Sam znam gościa, który przez wiele lat prowadził interesy polskich inwestorów w tej branży. Mieli kilka tyś. hektarów

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, STIFF napisał(a):

Raczej wręcz przeciwnie bo torszczyć się trzeba było wcześniej a nie na 3 dni przed końcem embargo. za to w odwecie Ukraina wprowadziła embargo na nasze produkty rolne więc to raczej strzał w rolników.

 

i to chyba jest clue problemu. Podgryzanie konfederacji idzie w najlepsze.

 

I żeby nie było - nasz rynek rolny trzeba chronić nawet przy konflikcie z UE ale trzeba miec na to plan i umiec to robić. A oni jak zawsze sasinują. Czego się nie tkną to spartolą. Z kolei ukraińckie kombinaty rolnicze, które na tym tracą to przecież głnie zachodni kapitał. Nie tylko niemiecki jak się to stara przedstawiać Pis ale głównie. Sam znam gościa, który przez wiele lat prowadził interesy polskich inwestorów w tej branży. Mieli kilka tyś. hektarów

 

I smutne jest to, że taki putin pęka pewnie teraz ze śmiechu ... :facepalm:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Blixten napisał(a):

 

I smutne jest to, że taki putin pęka pewnie teraz ze śmiechu ... :facepalm:

Nie przyszło Koleżeństwu do głowy, że taka między innymi rola została Polsce przydzielona? Przecież ta wojna to ustawka między Rosją i USA a USA uwielbiają prowadzić wojnę z daleka od swoich terytoriów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, STIFF napisał(a):

za to w odwecie Ukraina wprowadziła embargo na nasze produkty rolne

Chyba się wycofali z tej decyzji / propozycji.

 

58 minut temu, STIFF napisał(a):

I żeby nie było - nasz rynek rolny trzeba chronić nawet przy konflikcie z UE ale trzeba miec na to plan i umiec to robić.

 

Ale ty my - konsumenci płacimy wtedy więcej.

Jakoś mojej branży nikt nie reguluje / dotuje itp.

Mam sobie radzić sam.

Niech rolnicy tez sobie radzą, a nie Krusy, dotacje, pozwolenia, reglamentacje, kwoty mleczne itp.

I na koniec wychodzi to jak teraz.

Jak można konkurować z "Ukrainą" w produkcji zboża ? Nie da się. Trzeba przestawiać produkcję na coś innego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rombu napisał(a):

Jak można konkurować z "Ukrainą" w produkcji zboża ? Nie da się. Trzeba przestawiać produkcję na coś innego.

Nie do końca. Subwencje na produkcję rolną w UE chyba po to są, aby nas w określonych okolicznościach nie zagłodzili. Analogia z rosyjskim gazem sama się nasuwa. Wiadomo, że można taniej, ale tu chodzi o stabilność przepływu. A że jest to przy okazji pole do nadużyć to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, STIFF napisał(a):

Z kolei ukraińckie kombinaty rolnicze, które na tym tracą to przecież głnie zachodni kapitał.

 

Częściowo zachodni, ale na pewno nie głównie. Często są to spółki zarejestrowane w Holandii i notowane u nas na giełdzie np. Astarta, ale kontrolę ma jakiś oligarcha

Zachodni kapitał nie inwestował samodzielnie na Ukrainie bo tam był zakaz sprzedaży ziemi rolnej, można ją było tylko dzierżawić         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rombu napisał(a):

Ale ty my - konsumenci płacimy wtedy więcej.

Jakoś mojej branży nikt nie reguluje / dotuje itp.

Mam sobie radzić sam.

nie do końca to tak działą - rynek się sam reguluje jak jest zdrowa konkurencja. Jak wyceniam projekt to mniej więcej wiem jakie stawki sa na rynku - czasem dam 10%mniej czasem więcej Ale nie 50% mniej. Ty też nie musisz sie obawiać, że wejdzie gość z cenami na poziomie 1/3 twoich. A w przypadku zboża tak właśnie jest. a różńica w cenie wynika wprost z ograniczeń i obostrzeń nakładanych na producentów ze wspólnego rynku UE, a które zniesiono wobec Ukrainy aby im ułatwić życie. I piszę nie o chorych brukselskich dyrektywach o krzywiznie banana czy średnicy ziarna pszenicy ale o przepisach zapewniających zdrowie Tobie, mi i naszym rodzinom np. w zakresie stosowania pestycydów, warunków składowania, zawartości grzybów etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

Nie przyszło Koleżeństwu do głowy, że taka między innymi rola została Polsce przydzielona? Przecież ta wojna to ustawka między Rosją i USA a USA uwielbiają prowadzić wojnę z daleka od swoich terytoriów.

Nigdy nie wykluczam niewykluczonego ;), ale prędzej jednak obstawiałbym nieudolność PiSu, albo, że jakiś pociotek jakiegoś posła czy senatora PiSu zrobił na tym majątek życia … :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Blixten napisał(a):

Nigdy nie wykluczam niewykluczonego ;), ale prędzej jednak obstawiałbym nieudolność PiSu, albo, że jakiś pociotek jakiegoś posła czy senatora PiSu zrobił na tym majątek życia … :facepalm:

Niestety, polecenia przychodzą nie od sekretarza stanu tylko z ambasady i zdaje się, że nie wprost od ambasadora tylko jego szofer je przekazuje. I zapewniam - nie jestem wyznawcą spiskowej teorii dziejów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, STIFF napisał(a):

zapewniających zdrowie Tobie, mi i naszym rodzinom

Od takich spraw, są instytucje typu sanepid. Nasz rząd wydaje mi się że wysuwa się przed szereg.
Słyszałem jak politycy mówili wprost, że zboże z Ukrainy jest zatrute i robaczywe, przemysłowe, nie nadaje się dla ludzi. Dowodów specjalnie nie widziałem.
Premier o tej wdzięczności którą Oni mają nam okazywać.. Ja jednak jestem wdzięczny, że może w biedzie, ale w zdrowiu i z rodziną mogę być z dala od konfliktu.

Gdyby jakiś normalny dialog i negocjacje były prowadzone.. ale wyszło jakoś tak "po pisowsku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo znajomy dzięki BK 2% drugi miesiąc czeka na przyznanie kredytu (zielone światło z banku miał już ponad miesiąc temu), a deweloper wiecznie czekać nie będzie.. ostatecznie idzie podpisać umowę z deweloperem ufając, że bank nie powie mu "wiesz co, nie ma, nara" bo będzie smutek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Luku napisał(a):

dodatkowo znajomy dzięki BK 2% drugi miesiąc czeka na przyznanie kredytu (zielone światło z banku miał już ponad miesiąc temu), a deweloper wiecznie czekać nie będzie.. ostatecznie idzie podpisać umowę z deweloperem ufając, że bank nie powie mu "wiesz co, nie ma, nara" bo będzie smutek..

Niech Twój znajomy pójdzie do innego doradcy i ten mu złoży wniosek do "normalnego" banku  - i za 3-5 dni będzie miał decyzję a być może i umowę KH.

Oczywiście jeśli zaciąga kredyt bez gwarancji BGK - czyli ma 20%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostając w temacie nieruchomości-dziś doznałem lekkiego szoku, gdy przyszło rozliczenie wody z kawalerki 19m2, w której mieszkała 1 osoba. Za pół roku 920 zl niedopłaty. Opłata za podgrzanie wody to 57 zl/m3!!! A pamietam jak byla po 19 zl. (Niby ze takie stawki spoldzielni przesłała veolia). Szok trochę. Czynsz za 19m2 ok. 500 zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PiotrGS napisał(a):

Niech Twój znajomy pójdzie do innego doradcy i ten mu złoży wniosek do "normalnego" banku  - i za 3-5 dni będzie miał decyzję a być może i umowę KH.

Oczywiście jeśli zaciąga kredyt bez gwarancji BGK - czyli ma 20%

 

 

no właśnie problem ten, że on się jeszcze łapie na 2% i o ile wszystko fajnie w propagandowych spotach to wygląda to nie jest to tak kolorowe jak się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciek323 napisał(a):

BK 2% nieźle namieszał na rynku, zapyziałe kawalerki na Bródnie/Targówku w wielkiej płycie w pół roku skoczyły o 20-25% albo i lepiej w cenie. Wszystko co łapie się na kredyt z dopłatą zdrożało ostro.

 

Dobry moment na sprzedaż, nie na kupno ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Luku napisał(a):

 

no właśnie problem ten, że on się jeszcze łapie na 2% i o ile wszystko fajnie w propagandowych spotach to wygląda to nie jest to tak kolorowe jak się wydaje

Ja piszę o BK2% tylko w innym banku (mBank) niż aktualnie złożony wniosek Twojego znajomego.
Złoży, dostanie umowę i będzie sobie czekał na to PKO czy PEKAO lub Alior

Zajmuję się tym ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, dako napisał(a):

 

Dobry moment na sprzedaż, nie na kupno ;)

Ponoć tak, ale nie wiadomo. Jeśli dalej będzie inflacja, psucie pieniadza, kolejne dopłaty dla banków, deweloperów i kupujących...  to nikt nie zagwarantuje że za rok, dwa średnia cena metra w Warszawie nie osiągnie 20 tysięcy złotych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Luku napisał(a):

dodatkowo znajomy dzięki BK 2% drugi miesiąc czeka na przyznanie kredytu (zielone światło z banku miał już ponad miesiąc temu), a deweloper wiecznie czekać nie będzie.. ostatecznie idzie podpisać umowę z deweloperem ufając, że bank nie powie mu "wiesz co, nie ma, nara" bo będzie smutek..

Z deweloperami to trzeba uważać. Szykuje się fala spektakularnych upadków. Jeden bardzo duży deweloper już zamyka budowy na kłódkę, warto dodać że budowy na których sprzedał 90% mieszkań. Duża część na etapie dziur w ziemi lub części murów dopiero postawionych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RadziejS napisał(a):

Pozostając w temacie nieruchomości-dziś doznałem lekkiego szoku, gdy przyszło rozliczenie wody z kawalerki 19m2, w której mieszkała 1 osoba. Za pół roku 920 zl niedopłaty. Opłata za podgrzanie wody to 57 zl/m3!!! A pamietam jak byla po 19 zl. (Niby ze takie stawki spoldzielni przesłała veolia). Szok trochę. Czynsz za 19m2 ok. 500 zl. 

Może zaczęła tam mieszkać nastolatka albo i nastolatek? Nastolatki potrafią nabić rachunki za wodę, w szczególności ciepłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...