Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

 

A reprywatyzacja w Warszawie, dotycząca również lokali skomunalizowanych? Teraz, gdy ktoś zajmujący się nieruchomościami usłyszy to słowo do siebie skierowane robi się przeźroczysty albo w ułamek sekundy rozwiewa się jak dym. :biglol:

To trwało tylko kilka lat, realnie dotyczyło max 2-3 tysięcy lokali mieszkalnych. Zatem mały promil zasobów miasta. Zresztą to nie był element polityki mieszkaniowej państwa/miasta, tylko próba wyprostowania stosunków własnościowych, zaburzonych przez dekret Bieruta. Wszystkim którzy wtedy stracili mieszkanie komunalne miasto zapewniało lokale zastępcze. Często nowy/stary właściciel kamienicy też załatwiał lokale zastępcze.

Dobra była scena jak na Komisji Weryfikacyjnej jedna babka lamentowała że zły przedwojenny właściciel (czy to nabywca roszczeń, bez znaczenia) pozbawił biedną panią mieszkania komunalnego, gdzie płaciła czynsz 70 groszy za metr. I dyskusja między ową panią a prawnikiem, który przedstawił ciekawe dowody. Okazało się że pani mieszkała w ładnym domu pod Warszawą, mąż pani ma dwa mieszkania własnościowe, a mieszkanie komunalne biedna pani wynajmowała na wolnym rynku po rynkowych stawkach...  ale ona pierwsza pokrzywdzona !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Nie wiem jak bardzo zajedzie teorią spiskową, ale przed chwilą skończyłem słuchać taki wywiad, który pokazuje w jaką stronę może to iść.

https://m.youtube.com/watch?v=7xeii5zutsU

Genialne: ślad węglowy + CBCD i 15 minutowe miasta.

Wszystko się łączy. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć pasujący temat, więc zapytam w tym:

Moge spłacić hipoteke, po 6 latach od jej powzięcia. Minął czas, kiedy za wcześniejsza spłatę płaciłbym jakieś "kary", a że jest szansa, to chciałbym mieć to z głowy. Pytanie brzmi: czy wcześniejsza spłata spowoduje zwrot jakichś kosztów kredytu ze strony banku ? Dzwoniłem w tej sprawie do PKO BP, ale gość mi dziwny makaron zaczął nawijać.

Jakby to miało pomóc, to kredyt wzięty w zł, w 2016 roku, okres spłaty do 2026, raty stałe.

Edytowane przez Panbenonium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Panbenonium napisał(a):

Ciężko znaleźć pasujący temat, więc zapytam w tym:

Moge spłacić hipoteke, po 6 latach od jej powzięcia. Minął czas, kiedy za wcześniejsza spłatę płaciłbym jakieś "kary", a że jest szansa, to chciałbym mieć to z głowy. Pytanie brzmi: czy wcześniejsza spłata spowoduje zwrot jakichś kosztów kredytu ze strony banku ? Dzwoniłem w tej sprawie do PKO BP, ale gość mi dziwny makaron zaczął nawijać.

Jakby to miało pomóc, to kredyt wzięty w zł, w 2016 roku, okres spłaty do 2026, raty stałe.

Jak możesz spłacić bezkosztowo to spłać:) co z tego będziesz miał? Nie oddasz im więcej odsetek, a co do reszty to musisz umowę przejrzeć. U mnie w banku mi powiedzieli, że jeśli będę miał na spłatę całego zadłużenia to, żebym przy spłacie zostawić jakieś tam parę złotych, bo chodziło o odsetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blixten napisał(a):

"Jeśli Polska 2050 będzie w rządzie, to w Orlenie nie będzie ludzi Kaczyńskiego, Tuska, Hołowni, Kosiniaka-Kamysza, Czarzastego czy Biedronia" 

 

No to już wiemy, kogo na pewno nie będzie w przyszłym rządzie 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2023 o 16:47, Kiwi 4ester napisał(a):

Jak możesz spłacić bezkosztowo to spłać:) co z tego będziesz miał? Nie oddasz im więcej odsetek, a co do reszty to musisz umowę przejrzeć. U mnie w banku mi powiedzieli, że jeśli będę miał na spłatę całego zadłużenia to, żebym przy spłacie zostawić jakieś tam parę złotych, bo chodziło o odsetki.

 

też tak miałem w pko bp

chyba jakaś opłata 2% od spłacanego kapitału była

więc spłaciłem większość kredytu i za miesiąc jak przeliczyli harmonogram spłat spłaciłem resztę

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ESP napisał(a):

Hołowni nie będzie

 

11 godzin temu, B-52 napisał(a):

Hołowni w ogóle nie będzie

 

10 godzin temu, GREGG napisał(a):

No to już wiemy, kogo na pewno nie będzie 


W Ukrainie sprawdził się komik, więc może prezenter TV w Polsce też dałby radę ? Nie chcecie dać szansy komuś nowemu ? :scenic:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

W USA aktor komediowy też dał radę więc na Ukrainie nie da rady? No chyba, że jest z dużo niższej ligi.


Ukraiński prezydent pokazał wszystkim prawdziwą klasę, jedyne czego mu w tej chwili bardzo brakuje to środków takich jakie mają USA i Europa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kubanow napisał(a):

 

też tak miałem w pko bp

chyba jakaś opłata 2% od spłacanego kapitału była

więc spłaciłem większość kredytu i za miesiąc jak przeliczyli harmonogram spłat spłaciłem resztę

Nie ma jak XXI wiek. Akurat, z racji że najbardziej opłacalną opcją była nadpłata zrobiłem gigantyczną nadpłatę kapitału w ING. Przeliczenie nowego harmonogramu i rat było momentalnie. Zobaczyłem raty i odsetki przed, spłaciłem i sprawdziłem ponownie. I tak to powinno działać.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał(a):

 

 


W Ukrainie sprawdził się komik, więc może prezenter TV w Polsce też dałby radę ? Nie chcecie dać szansy komuś nowemu ? :scenic:
 


Ja chętnie, ale na pewno nie jemu.

Żeby chociaż był komikiem, chociaż trochę śmiesznym…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego prezentera TV kiedyś próbowano wypromować na kandydata na prezydenta RP i zrobiła się z tego taka gównoburza, że nawet dzieci zrozumiały jak to domino w w III RP zostało poukładane.

 

Aktor na Ukrainie gra dobrze. Prezydent RP gra już słabiej bo to przecież amator ale grają ten sam scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Kto bogatemu zabroni? ;)

Mieszkanie sprzedałem dopóki jeszcze było za w miarę rozsądną cenę i było komu sprzedać. Policzyłem ile za tą kasę będę miał przez najbliższy czas niższą ratę i wynajem nijak by tego nie wyrównał. A z wynajmem wiadomo jak jest. 

 

Cena sprzedaży nie była oszałamiająca, ale w tym wypadku jak policzyłem to każdy miesiąc poszukiwania kosztowałby mnie 4 tysie (czynsz + wyższa rata kredytu) więc czas miał tu kluczowe znaczenie. A w kwestii kredytu - jednym z kluczowych dla mnie warunków była możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych opłat. To co robi PKO BP to rozbój (wiem, bo moja siostra ma u nich kredyt i dopiero ostatnio po kilku latach miała możliwość takiej bezkosztowej spłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, przymar napisał(a):

Mieszkanie sprzedałem dopóki jeszcze było za w miarę rozsądną cenę i było komu sprzedać. Policzyłem ile za tą kasę będę miał przez najbliższy czas niższą ratę i wynajem nijak by tego nie wyrównał. A z wynajmem wiadomo jak jest. 

 

Cena sprzedaży nie była oszałamiająca, ale w tym wypadku jak policzyłem to każdy miesiąc poszukiwania kosztowałby mnie 4 tysie (czynsz + wyższa rata kredytu) więc czas miał tu kluczowe znaczenie. A w kwestii kredytu - jednym z kluczowych dla mnie warunków była możliwość wcześniejszej spłaty bez dodatkowych opłat. To co robi PKO BP to rozbój (wiem, bo moja siostra ma u nich kredyt i dopiero ostatnio po kilku latach miała możliwość takiej bezkosztowej spłaty.


No dobra, ale dajmy na to przykładowo mam raty 1100 zł z czego 1000 to kapitał a 100 odsetki. Zostało mi do spłaty 50 rat, to spłacam 50x1000 czy 50x1100 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przymar napisał(a):

To co robi PKO BP to rozbój (wiem, bo moja siostra ma u nich kredyt i dopiero ostatnio po kilku latach miała możliwość takiej bezkosztowej spłaty.

 

Jak ja brałem (w BP właśnie), to nadpłata była darmowa od samego początku, mimo że przepisy (chyba nadal) pozwalają stosować pięcioletni okres dodatkowej prowizji od wcześniejszej spłaty. I wiele innych banków maksymalnie wykorzystywało ten okres.

 

Szybki rzut oka w ranking (https://www.najlepszekonto.pl/ranking-kredytow-hipotecznych) mówi, że to Pekao nadal trochę się broni, ale w BP nadpłata jest za zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jpol napisał(a):

 

Jak ja brałem (w BP właśnie), to nadpłata była darmowa od samego początku, mimo że przepisy (chyba nadal) pozwalają stosować pięcioletni okres dodatkowej prowizji od wcześniejszej spłaty. I wiele innych banków maksymalnie wykorzystywało ten okres.

 

Szybki rzut oka w ranking (https://www.najlepszekonto.pl/ranking-kredytow-hipotecznych) mówi, że to Pekao nadal trochę się broni, ale w BP nadpłata jest za zero.

 

nadpłata była darmowa, ale spłata do spodu już nie - tutaj wchodziła jakaś prowizja i to wcale nie taka mała (chyba 2% od spłacanej kwoty)

kredyt brany w 2010 roku

Edytowane przez kubanow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Panbenonium napisał(a):


No dobra, ale dajmy na to przykładowo mam raty 1100 zł z czego 1000 to kapitał a 100 odsetki. Zostało mi do spłaty 50 rat, to spłacam 50x1000 czy 50x1100 ?

Zależy. Jak masz kredyt o równej racie to każda kolejna zawiera więcej kapitału a mniej odsetek (bo odsetki płacisz od pozostałego salda zadłużenia). Jak stała rata kapitałowa, to rata coraz mniejsza bo odsetek liczonych, tak jak powyżej, jest co miesiąc coraz mniej.

 

Zasada jest prosta - jak masz inwestycje, których stopa zwrotu z uwzględnieniem podatku (Belki czy PIT) jest niższa od oprocentowania kredytu - spłacasz kredyt, bo to wtedy najlepsza "inwestycja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...