Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.04.2021 o 10:09, markos007 napisał:

https://www.wnp.pl/motoryzacja/ford-otosan-wstrzymuje-produkcje-w-turcji,462630.html

 

aktualnie czas oczekiwania na nowe BMW Premium 6 msc + możliwe dodatkowe 2 msc jeśli będzie problem z komponentami, a będzie

 

trzeba uważać na niektóre sektory bo jak widać problemy dopiero się zaczynają

 

https://youtu.be/L6x0SEPxT3c

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nieruchomości. Moim zdaniem jesteśmy w górce i nie ma szans żeby nie było spadków, tak jak to było 10 lat temu. 

Ale to jest moje prywatne zdanie. Inni mówią że będzie przeciwnie, mieszkania i inne nieruchomości będą już tylko drożeć, i żeby kupować teraz. Zastanawiam się czy jest rozwiązanie które połączyłoby te dwie hipotezy.
1. Scenariusz, w najlepszych lokalizacjach będą drożeć a cała reszta pójdzie w dół.

2. Nieruchomości pójdą w górę ale mniej niż wyniesie inflacja.
3. Ceny nieruchomości jeszcze się podniosą, ale w dłuższym okresie wyraźnie spadną.
4. Ceny spadną za moment, ale  po paru latach wyraźnie wzrosną.

1. Rada, jeżeli chcesz kupić w dobrej lokalizacji, to to zrób, jeżeli chcesz sprzedać w gorszej, to warto to zrobić.

2. Nieruchomości to w dalszym ciągu najlepsza lokata kapitału, ale nie najlepsza inwestycja.
3. Jeżeli potrzebujesz nieruchomość na własny użytek, lepiej się wstrzymać z zakupem.

To są moje luźne przemyślenia. Ciekawy jest przykład BTC, zaczyna się coś psuć. Była to próba inwestycji dla wielu osób. Tak samo jak mieszkania, zwłaszcza w dobie pandemii i dziwnej polityki monetarnej. Uważam że w jednym i drugim przypadku wywołało to bańkę spekulacyjną. Rynek nie reaguje racjonalnie tylko stadnie..

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rządowy program "Inflacja 5% PLUS" zacznie obowiązywać już od wakacji br. Szybka ścieżka wdrożenia programu była możliwa dzięki wytężonej pracy NBP w szczególności prezesa Glapińskiego. Premier Morawiecki, podziękował prezesowi za umożliwienie szybkiej dewaluacji pozostałych programów rządowych np. "500+" oraz oszczędności Polaków. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Morawieckich i innych obajtków podwyżka stóp się nie opłaca, oni są ustawieni, albo za chwile będą, jak pospłacają zobowiązania. Prezesi banków, członkowie zarządów tym bardziej rozumieją że za gotówkę kupować się nie opłaca.. Posłowie i ministrowie większość spłaca raty kredytów.. Przecież nie podetną sobie gałęzi na której siedzą, nie odejmą sobie miski od gęby. Czy gospodarka ich interesuje? ich interesuje własny portfel, własna rodzina a reszta mogłaby się utopić w rzece.
Ludzie nie brali kredytów by zakładać firmy w okresie Pandemii.. brali je by lokować kapitał. Nawet gdyby podnieść stopy 0.15p.p. to jest żadna wartość gdy realna inflacja może wynosić 10%. 
Jest super i wszyscy zadowoleni.

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś z Was śledzi ile kosztuje transport z Azji. W drugiej połowie roku niektóre produkty muszą zdrożeć 30-50% lub nawet wiecej, i to nie jest przesada. Jeśli chcecie kupić jakieś gabarytowe towary importowane, to może nie warto zwlekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donoszę że na rynku najmów powoli wraca normalność.

Mieszkanie, które w tamtym roku stało puste 2 miesiące i mimo obniżek wynajęło się dopiero po 2 miesiacach i dość tanio, teraz w czerwcu wynajęło się w 3 godziny od ukazania się ogłoszenia. 

Warszawa, centrum, standard lokalu jak to łaskawi forumowicze określili, "wczesny PRL".

 

Może to dowód anegdotyczny, ale jakiś obraz sytuacji daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

Mieszkania na obu rynkach - pierwotnym i wtórnym - schodzą na pniu i końca tego szaleństwa nie widać. 

 

Normalne zjawisko w ostatniej fazie hossy. Ciekawe, ile to jeszcze potrwa

 

2 godziny temu, Blixten napisał:

Chyba , że PiS jednak wprowadzi podatek katastralny - co o tym sądzicie ?

 

W tej kadencji to kompletnie nierealne, ale od czasu do czasu straszą tym w necie różni ludzie, bo to dobry clickbait  

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Blixten napisał:

Chyba , że PiS jednak wprowadzi podatek katastralny - co o tym sądzicie ?

 

Patrząc na ilości nieruchomości będących w posiadaniu prominentnych działaczy władzy to nie bardzo to widzę. 

 

 

Mogą wprowadzić jakieś ograniczenia w hurtowym kupowaniu mieszkań aby zapobiec sytuacjom jak to jakiś skandynawski fundusz, kupił 1000 mieszkań na wynajem. 

 

 

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O katastrze zaczyna się mówić.. Ja jestem akurat zwolennikiem.
Brakuje mi merytorycznego podejścia do tematu, ze strony rządu.. Sprawę trzeba przeanalizować, porównać jak to wygląda na zachodzie, jaki jest bilans zysków i strat.. Oni nie bo nie, bo emeryci, bo niesprawiedliwość..
Potem wyjeżdżają z oczywistością.. że podatek może być od drugiej albo trzeciej nieruchomości, albo od jakiejś wartości [chociaż czy na tę możliwość wpadli nie wiem].
Podatku nie wprowadzą, a ludzie będą im bić za to brawo.. Lepiej jest podnieść ceny za parkingi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chojny napisał:

Patrząc na ilości nieruchomości będących w posiadaniu prominentnych działaczy władzy to nie bardzo to widzę. 

 

Władza dla obecnych nie jest dana na wieczność, taki czynnik ryzyka. Jak do władzy dojdą jeszcze więksi socjaliści niż Ci obecnie to kto wie. Katastralny jak najbardziej możliwy.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, subleo napisał:

 

Władza dla obecnych nie jest dana na wieczność, taki czynnik ryzyka. Jak do władzy dojdą jeszcze więksi socjaliści niż Ci obecnie to kto wie. Katastralny jak najbardziej możliwy.


 

Ceny wynajmu w górę aby zrekompensować koszt i znowu elektorat zapłaci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, subleo napisał:

 

Władza dla obecnych nie jest dana na wieczność, taki czynnik ryzyka. Jak do władzy dojdą jeszcze więksi socjaliści niż Ci obecnie to kto wie. Katastralny jak najbardziej możliwy.

 

e tam, patrząc na kwotę wolną od podatku to możemy się domyślać że będą ulgi dla naszych wybitnych polityków

 

Godzinę temu, leto napisał:

O katastrze zaczyna się mówić.. Ja jestem akurat zwolennikiem.

 

zwolennikiem?

co wg Ciebie za tym przemawia żeby oddać w ciągu 30 czy 60 lat równowartość swojego domu/mieszkania, które defacto kupiłeś na własność

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, kubanow napisał:

co wg Ciebie za tym przemawia żeby oddać w ciągu 30 czy 60 lat równowartość swojego domu/mieszkania, które defacto kupiłeś na własność

 

 oraz za opodatkowane pieniądze, za które (nieruchomości) corocznie płacisz podatek od gruntu i budynków, tyle, że do gminy. Kataster do budżetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, kubanow napisał:

oddać w ciągu 30 czy 60 lat równowartość swojego domu/mieszkania

ja bym nie zapłacił nic, mam dwie działki, jedną chcę w krótce sprzedać. Przecież nikt nie jest na tyle głupi żeby wprowadzić kataster na pierwszą nieruchomość.. pisałem od 2 albo nawet 3, albo od wartości, np. 2+ miliona. Każdy płaci podatek od kapitału jeżeli ma pieniądze na koncie. Jeżeli ktoś zapłaci 1% bo ma parę inwestycyjnych mieszkań to krzywda mu się nie stanie. Ja [wielu płaci] płace 5% od oszczędności, i afery nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaźnik infalcji+ zerowe stopy procentowe.

"W Polsce mamy do czynienia z "podatkiem inflacyjnym". - Przez niego po pierwsze siła nabywcza naszych dochodów maleje, a po drugie zjada on nasze przeszłe dochody, bo nadwyżki gospodarstwa domowe odkładają przeważnie na depozytach. Milton Friedman mówił, że to ukryty, najbardziej zjadliwy podatek. Społeczeństwo nie wie, że jest on pobierany. A jest on powszechny i płaci go każdy. Zwłaszcza najbiedniejsze gospodarstwa domowe, bo bogatsi mogą zainwestować w mieszkania czy na giełdzie - mówił w programie "Money"

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

5 czy 19% ?

Podatek od zysków kapitałowych to 19% nie 5. A fanom nawet 1% polecam policzyć ile to jest od pierwszego lepszego mieszkania 50m2 w Warszawie wartego obecnie średnio ponad pół miliona złotych. Skromne 416zł miesięcznie (!), o które wzrośnie koszt wynajmu mieszkania. Bo jak ktoś myśli że zapłaci właściciel nie wynajmujący to gratuluję naiwności. A sam pomysł wręcz rewelacja, brawo! 

Edytowane przez skwaro
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...