Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

hej !!!

 

Chce kupić nowe felgi BRAID Winrace A do STI 2002 na duże / złote brembo - rozstaw 5x100

 

potrzebuje się upewnić - jakie ET, jaki otwór centrujący i szerokość felgi potrzebuje na oponę 225 ?? niby ma być zimowa ale rozważam założenie felg też ew na lato.

 

Mam w głowie też ew w przyszłości może założyć dystanse po 10mm na stronę + dłuższe szpilki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej !!!

 

Chce kupić nowe felgi BRAID Winrace A do STI 2002 na duże / złote brembo - rozstaw 5x100

 

potrzebuje się upewnić - jakie ET, jaki otwór centrujący i szerokość felgi potrzebuje na oponę 225 ?? niby ma być zimowa ale rozważam założenie felg też ew na lato.

 

Mam w głowie też ew w przyszłości może założyć dystanse po 10mm na stronę + dłuższe szpilki

Zajebiste felgi. Chodzą za mną :)

 

Otwór centrujący do Subaru to 56,1mm

Szerokość felgi na oponę 225 to 8 lub 7,5cala. Przy 7.5 może być delikatny naciąg, choć niekoniecznie.

ET do Imprezy myślę, że min. 48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki rozmiar felgi polecacie pod zimówkę do Imprezy GH? Letnie jeżdzą 17" ATS DTM i opona 225/45/17. Szukać "zimy" na te felgi czy jednak 16" ? A może 15" - ma to w ogóle sens? 

 

zalezy po jakich drogach jezdzisz

 

do Lanosa WRX'a, sadze, optymalny wybor to oryginalne 16" felgi z GT'eka + zimowki 205/55-16

 

jezeli bardzo kiepskie/sliskie drogi, to wtedy mozna myslec o 195/65(60)-15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki rozmiar felgi polecacie pod zimówkę do Imprezy GH? Letnie jeżdzą 17" ATS DTM i opona 225/45/17. Szukać "zimy" na te felgi czy jednak 16" ? A może 15" - ma to w ogóle sens? 

16 z oponami 205/55/16 mają sens, ale 15 to już trochę słabo. Pierwszą zimę przejeździłem moim Legacy na 15 (dostałem razem z autem stalówki z oponami zimowymi), drugą już na 16. Jeśli nie jeździsz w miejscach gdzie długo leży śnieg, to według mnie 16 są lepszym wyborem - komfort jazdy jest podobny, natomiast prowadzenie po suchym/mokrym lepsze na 16, na 15 było lepiej tylko przy dużej ilości śniegu lub błota pośniegowego.  

Edytowane przez Slawskip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie subaru jest do "cywilnej" jazdy, oczywiscie jesli bedzie bialo to pewnie bede chcial kilka wieczorow sie poslizgac ale z zalozenia ma sobie poradzic tez w drodze do cioci na imieniny wiec i na mokrej autostradzie i na drodze z blotem posniegowym - uniwersal :)

 

Mysle, ze 16" bedzie sensowniejszym rozwiazaniem jadnak. A ta opona 205/55/16 to jest "typowy" rozmiar zimowki w 16" czy jakis odpowiednik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem guma 205 moze dawac troche za malo trakcji w WRXie. Chyba nie przez przypadek seryjnie jest tam 225. Ja rozumiem, ze w kopnym sniegu wezsza opona sprawdzi sie lepiej ale przez zdecydowana wiekszosc czasu bedzie ona miala kontakt z mokrym asfaltem i blotem posniegowym a tam trakcja sie przyda. Jesli sie myle to wyprowadzcie mnie z bledu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaka szerokość i ET do Forestera SF? Chcę 18-stki z oponami 225/40. Myślałem nad szerokością 8", ale czy nie lepsze będą 8.5"? Co do ET, jestem kompletnie zielony.

Do sprawdzenia jak się mają felgi, które zamierzasz założyć, w stosunku do seryjnych, skorzystaj z tego:

http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

Na górze wpisujesz parametry obecnej felgi, na dole tej którą chcesz założyć.

Np: seryjne stalówki z Forka SF mają parametry 15x6 ET 48 i aby zewnętrzna krawędź nowej felgi pokrywała się z oryginałem to przy 8" feldze, ET powinno wynosić 73 mm ;), ale wtedy wewnętrzny rant felgi będzie przesunięty mocno do wewnątrz auta i o ile istnieje felga o takich parametrach to może ocierać o amortyzator :P

Jeżeli przy 8" zastosujesz ET 40 mm to nowa felga będzie wysunięta na zewnątrz bardziej o 33 mm względem serii, co może powodować ocieranie opony o rant błotnika przy mocniejszym ugięciu zawiasu.

Najlepiej sprawdź wymiary obecnych felg, wjedź na jakąś nierówność tak żeby maksymalnie skompresować zawias i zobacz o ile bardziej mogłaby wystawać na zewnątrz nowa felga, aby nadal pozostało trochę luzu między oponą, a rantem błotnika i pobaw się suwakami z linka, który podałem.

Jeżeli chodzi o opony, to przy rozmiarze 225/40/18, zewnętrzna średnica takiej opony będzie prawie o 3 cm mniejsza niż oryginału, czyli o ponad 4%, co przełoży się na właściwości jezdne, wskazania licznika i gdzieś słyszałem, że w razie wypadku ubezpieczalnia może mieć jakieś "ale" z tytułu tej różnicy w rozmiarze, ale tego nie jestem pewien.

Rozmiar opon sprawdź tu:

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Dobrze wpisz parametry, a wszystko stanie się jasne :)

 

W związku z tym, że planuję kupić do Forka felgi z golfa to mam prośbę o pomoc w wyborze koloru ;)

Jako, że jestem wzrokowcem to musiałem sobie zrobić wizualizacje, ale nadal nic nie wiem:

1) Srebrne, jak to srebrne. nie wyglądają źle, ale są nijakie tak jak i to auto :P

Speedline%20srebro_zpsojsgkazs.jpg

2) Złote... No sam nie wiem. Sam kolor felg ok, ale przy srebrnym aucie?

Speedline%20zoto_zpsycalntpw.jpg

3) No i taki powiedzmy ciemny grafit w macie pod kolor plastików.

Speedline%20grafit_zpslf4ayjdx.jpg

Ten ostatni to mój faworyt, ale sercem jestem przy złocie ;)

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super, dzięki za załącznik ;)faza20 masz naklejke na słupku lub instrukcje ? Co tam w ogóle producent zaleca do lanosa na zimę? :) (u mnie naklejki brak a instrukcji w języku ojczystym pomimo poszukiwań jeszcze nie posiadam..)

 

Aktualnie nie mam dostępu do auta więc tabliczki nie mogę podejrzeć.
Ja mam zimówki 225/45 17 na OEMowych felgach.
 
Serwisówke mam od WRXa 2008 więc 230KM a tam podają:
17 inch X 7 JJ 10-Spoke Aluminum Alloy Wheels with 205/50 R17 tire
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaka szerokość i ET do Forestera SF? Chcę 18-stki z oponami 225/40. Myślałem nad szerokością 8", ale czy nie lepsze będą 8.5"? Co do ET, jestem kompletnie zielony.

Do sprawdzenia jak się mają felgi, które zamierzasz założyć, w stosunku do seryjnych, skorzystaj z tego:

http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

Na górze wpisujesz parametry obecnej felgi, na dole tej którą chcesz założyć.

Np: seryjne stalówki z Forka SF mają parametry 15x6 ET 48 i aby zewnętrzna krawędź nowej felgi pokrywała się z oryginałem to przy 8" feldze, ET powinno wynosić 73 mm ;), ale wtedy wewnętrzny rant felgi będzie przesunięty mocno do wewnątrz auta i o ile istnieje felga o takich parametrach to może ocierać o amortyzator

Jeżeli przy 8" zastosujesz ET 40 mm to nowa felga będzie wysunięta na zewnątrz bardziej o 33 mm względem serii, co może powodować ocieranie opony o rant błotnika przy mocniejszym ugięciu zawiasu.

Najlepiej sprawdź wymiary obecnych felg, wjedź na jakąś nierówność tak żeby maksymalnie skompresować zawias i zobacz o ile bardziej mogłaby wystawać na zewnątrz nowa felga, aby nadal pozostało trochę luzu między oponą, a rantem błotnika i pobaw się suwakami z linka, który podałem.

Jeżeli chodzi o opony, to przy rozmiarze 225/40/18, zewnętrzna średnica takiej opony będzie prawie o 3 cm mniejsza niż oryginału, czyli o ponad 4%, co przełoży się na właściwości jezdne, wskazania licznika i gdzieś słyszałem, że w razie wypadku ubezpieczalnia może mieć jakieś "ale" z tytułu tej różnicy w rozmiarze, ale tego nie jestem pewien.

Rozmiar opon sprawdź tu:

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Dobrze wpisz parametry, a wszystko stanie się jasne :)

 

W związku z tym, że planuję kupić do Forka felgi z golfa to mam prośbę o pomoc w wyborze koloru ;)

Jako, że jestem wzrokowcem to musiałem sobie zrobić wizualizacje, ale nadal nic nie wiem:

1) Srebrne, jak to srebrne. nie wyglądają źle, ale są nijakie tak jak i to auto

Speedline%20srebro_zpsojsgkazs.jpg

2) Złote... No sam nie wiem. Sam kolor felg ok, ale przy srebrnym aucie?

Speedline%20zoto_zpsycalntpw.jpg

3) No i taki powiedzmy ciemny grafit w macie pod kolor plastików.

Speedline%20grafit_zpslf4ayjdx.jpg

Ten ostatni to mój faworyt, ale sercem jestem przy złocie ;)

Co Wy na to?

Tylko 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dla mnie tylko opcja 3 w tym przypadku :)

 

Faza20 dzieki za informacje :)


Poleci ktoś jakiś sprawdzony kalkulator na jakiej www żeby sprawdzić alternatywne rozmiary dla oryginału.. Chodzi mi przede wszystkim o całkowitą wysokość koła..

Czyli mamy przykładowo 205/55/16 i odpowiednio ile bedzie ???/??/15 zeby zachować tę samą wysokość całkowitą/ ew. alternatywną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dla mnie tylko opcja 3 w tym przypadku :)

 

Faza20 dzieki za informacje :)

 

Poleci ktoś jakiś sprawdzony kalkulator na jakiej www żeby sprawdzić alternatywne rozmiary dla oryginału.. Chodzi mi przede wszystkim o całkowitą wysokość koła..

Czyli mamy przykładowo 205/55/16 i odpowiednio ile bedzie ???/??/15 zeby zachować tę samą wysokość całkowitą/ ew. alternatywną :)

Tu mozesz sprawdzic

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki za udzial w ankiecie ;)

Mozliwe, ze prysne je na zloto jakby mialy wyladowac w imprezie, a gdy zaloze je do forka to poloze na nich grafitowy plasti dip czy jakas taka powloke, ktora da sie latwo sciagnac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...