Skocz do zawartości

Akumulatory w subaru


FAZA666

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Jacocz napisał:

Oryginalne aku Panasonica są zwyczajnie kiepskie

To chyba nie tak. Te aku zostają na dzień dobry rozładowane do zera w transporcie. System start&stop i inteligentne (czyli przerywane w trakcie jazdy) ładowanie nie pomaga.  Ja rzadko jeżdżę (do miasta mam impreze), auto demonstracyjne (produkcja 2017, I rejestracja 12.2018)  akumulator w nienajlepszym stanie od kupna, ale po kuracji prstownikiem i dolaniu wody bez problemu odpalał nawet po tygodniu stania na mrozie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marol napisał:

 

ja u siebie miałem za licznikiem

Czyli żeby odłączyć isr trzeba wyjąć liczniki ? A może wystarczy odłączyć któryś przewód na akumulatorze ?

Edytowane przez lukikosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lukikosa napisał:

Czyli żeby odłączyć isr trzeba wyjąć liczniki ? A może wystarczy odłączyć któryś przewód na akumulatorze ?

Podczas demontażu isr przez przedstawiciela Keratronik'a licznik był wyjęty/odsuniety.

Moze ważne info: podobno co jakiś czas jest zmiana lokalizacji centralki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, marol napisał:

Podczas demontażu isr przez przedstawiciela Keratronik'a licznik był wyjęty/odsuniety.

Moze ważne info: podobno co jakiś czas jest zmiana lokalizacji centralki 

A też isr-a wyrzucałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TOMA52 napisał:

Myślę,  że jesli zależy Wam na ISRze, to warto zwrócić się z problemem do Keratronika, niech go rozwiąża, wszak nie świadczą usług za darmo.

Dla mnie to jest w ogóle dziwne że to jeszcze nie zostało rozwiązane jak problemy na forum już są zgłaszane od 2010 i 2013 roku.
Ja nie wiem jak ta firma jeszcze istnieje. Pewnie jak auto by jeździło codziennie nie było by problemu. Ale akurat od początku marca jest jak jest i samochód używany 2-3 razy w tygodniu i są problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lukikosa napisał:

Czyli żeby odłączyć isr trzeba wyjąć liczniki ? A może wystarczy odłączyć któryś przewód na akumulatorze ?

By licznik zdjąć, to odkręcasz dwa wkręty od spodu a reszta sama wychodzi i masz dostęp to tego co za licznikiem jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, owad napisał:

Xv 2014

W foresterze jest ponoć za zegarami. Pytanie czy trzeba cały isr wyjmować czy wystarczy jakiś bezpiecznik. Orientuje się ktoś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, owad napisał:

Ja wyciągnąłem wtyczke zasilania, ale jest też bezpiecznik taki na kablu. U mnie jest zaraz przy skrzyneczce isra.

A wtyczka zasilania jest przy isr czy akumulatorze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy isr. Pudełko ma wtyczki zasilania, anteny gsm i gps, panelu stetowania i mikrofonu. Wypinasz zasilanie, albo wyciagasz bezpiecznik i tyle. Z wyjęcidm zegarów to może 5 min roboty.

Po odlaczeniu zasilania bedzie dzialac jeszcze przez chwile bo ma wbudowaną batetie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, owad napisał:

Przy isr. Pudełko ma wtyczki zasilania, anteny gsm i gps, panelu stetowania i mikrofonu. Wypinasz zasilanie, albo wyciagasz bezpiecznik i tyle. Z wyjęcidm zegarów to może 5 min roboty.

Po odlaczeniu zasilania bedzie dzialac jeszcze przez chwile bo ma wbudowaną batetie.

 

Ok. Dzięki jutro będę działać. A ty tez odpinałeś isr? Miałeś problemy z tym?

Edytowane przez lukikosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o forestera XT My 18 to ja miałem zamontowane za schowkiem pasażera. Pół dnia szukania. Nikt nie wiedział gdzie może być. Nawet do ASO dzwoniłem i nic. Mówili że po lewej stronie kierowcy tam gdzie bezpieczniki.
 

IMG_2417.jpg

IMG_2418.jpg

Edytowane przez lukikosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego bateria nie miała styku z płytką puściły luty. Zostawiam to tu może ktoś też będzie miał taki problem

 

IMG_2420.jpg

Edytowane przez lukikosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
2 godziny temu, mio1 napisał:

Witam, powracam do tematu akumulatora Optima w Foresterze SJ wolnossaku, czy ktoś z forumowiczów zainstalował, jeśli tak to jaki i jak to zdaje egzamin. Foto mile widziane.

Nie wiem czy ta Optima nie będzie przerostem formy nad trescią. Jeździsz ostro offroad ?

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...