Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.05.2021 o 14:56, bikeman1 napisał:

Wpadła mi w oko ta klawiatura, ma podświetlenie, fajny podobno klik i ma przełączanie między urządzeniami w tym również Android. A często równolegle z komputerem korzystam również z Note'a

https://www.logitech.com/pl-pl/products/keyboards/mx-keys-wireless-keyboard.html?crid=27

 

Teraz kolejne pytanie, czy mysz z Bluetooth, również będzie miała przełączanie między PC a Androidem, aby swobodnie korzystać z tych dwóch urządzeń? 

 

* Ta myszka piszą że bez problemu łączy się z Androidem, ale kolor ma nieciekawy 

https://www.logitech.com/pl-pl/product/bluetooth-mouse-m535

 

* Ta natomiast jest super od strony designu, ma Bluetooth ale nic nie piszą o łączności z Androidem. Czy będzie można zaprogramować w niej łączność ze smartphonem? 

https://www.logitech.com/pl-pl/products/mice/m720-triathlon.910-004791.html?crid=7

 

 

Ja mam MX Vertical to swobodnie przepina się między urządzeniami komp, mac, ipad. Choć przestałem jej używać całkiem po przesiadce na Maca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam myszę MX Master 3, działa bez problemu z dwoma komputerami z różnym systemem operacyjnym. Na jednym jest wpięty fabryczny moduł Unifying, na drugim po BT. Komputery przełączasz przyciskiem pod myszką. Dla mnie idealna sprawa bo nie muszę mieć oddzielnych myszek do służbowego i prywatnego kompa. 

 

Jak masz możliwość na obu instalację softu Logitech (działa na Windows i MacOS) to nie musisz nawet przełączać, wystarczy że się przesuniesz na inny ekran i przełącza się sama. To samo jest z klawiaturą, da się sparować z myszką i wtedy też się sama przełącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rutra80 napisał:

Niektórzy winią za to kryptowalutę Chia... Ponoć jest na nią boom w Chinach. Wykańcza dysk SSD w kilkadziesiąt dni. Pozostaje nadzieja że nie skończy się jak z kartami graficznymi...

Swoją drogą, tą kryptowalutę się "hoduje" za pomocą "maszyn rolniczych" :D

No nie do końca:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam myszę MX Master 3, działa bez problemu z dwoma komputerami z różnym systemem operacyjnym. Na jednym jest wpięty fabryczny moduł Unifying, na drugim po BT. Komputery przełączasz przyciskiem pod myszką. Dla mnie idealna sprawa bo nie muszę mieć oddzielnych myszek do służbowego i prywatnego kompa. 
 
Jak masz możliwość na obu instalację softu Logitech (działa na Windows i MacOS) to nie musisz nawet przełączać, wystarczy że się przesuniesz na inny ekran i przełącza się sama. To samo jest z klawiaturą, da się sparować z myszką i wtedy też się sama przełącza.
Myślę o zestawie MX Master 3 i MX Keys już od dawna, niestety mój preferowany układ klawiatury jest w Europie nie do zdobycia :( Gdyby był to już dawno bym się skusił na ten zestaw. Jedyna nadzieja w znajomych z USA którzy mają w planach wpaść na wakacje do Polski...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy myszka może być w jednym momencie podłączona do dwóch urządzeń skoro chcesz pracować równolegle... Bo jeśli nie to będziesz potrzebował dwóch myszek. 
Może być podpięta nawet do 3 urządzeń jednocześnie. Używając softu Logitech mając zestaw MX można przesunąć kursor do krawędzi ekranu w pierwszym komputerze i automatycznie mysz i klawiatura przeskakuje do drugiego. Można więc płynnie działać na kilku urządzeniach jednocześnie. Dodatkowo o ile dobrze pamiętam można używać kombinacji "kopiuj wklej" pomiędzy urządzeniami.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem, jakich modeli podstawek chłodzących pod laptop używacie? tylko z wiatraczkami mnie interesują i takie, które subiektywnie co najmniej cos daja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, M_isza napisał:

czołem, jakich modeli podstawek chłodzących pod laptop używacie? tylko z wiatraczkami mnie interesują i takie, które subiektywnie co najmniej cos daja...

Miałem firmy Zalman, czarną z jednym wentylatorem dużym. Robiła robotę. Kosztowała coś +/- 100PLN. Obroty były regulowane i miała jeszcze dodatkowe porty USB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie komputerowcy, a poda mi kto jak na tym forum w treści wiadomości wrzucić obrazek naklikalny z odnośnikiem url? Kombinuję w php html bbc i nie idzie. Jak tylko link dodam to skrypt forumowy mi zaraz się wtrąca osadza, przekształca rozwalając cały wiersz kodu...

Za moich czasów było łatwiej :)

subaru-podpis-nalepy.pngsubaru-podpis-ciuchy.png

Edytowane przez eurojanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, eurojanek napisał:

Za moich czasów było łatwiej :)

bo kiedyś w ogóle się lepiej patrzyło na internet..  moim zdaniem to jest genialna strona, która ma minimum pieprzenia, maksimum treści

https://notepad-plus-plus.org/downloads/

ewentualnie strona o TLS

https://datatracker.ietf.org/doc/html/rfc5246

 

ostatnio chciałem coś sprawdzić do przepisu w sklepie, czego mi brakuje, odpaliłem internet w telefonie, jest tak nawalone reklam, że w końcu nie byłem w stanie sprawdzić, nie wytrzymałem nerwowo :D

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rutra80 napisał:

Ale jak laptok się przegrzewa to raczej należałoby się dostać do wentylatora i wyjąć kożuch kurzu.

chodzi o zapewnie optymanych warunkow dla dlugiego dzialania nowego... w kartonie, z kontenera nie mial sie kiedy zakurzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, M_isza napisał:

chodzi o zapewnie optymanych warunkow dla dlugiego dzialania nowego... w kartonie

Z ciekawości zapytam, czemu w kartonie? Sam karton też będzie musiał mieć otwory wentylacyjne. Może jakiś komputer przeznaczony do pracy w trudniejszych (nie ekstremalnych) warunkach by się spisał lepiej? Np. Intel NUC Rugged czy jakiś Advantech.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Z ciekawości zapytam, czemu w kartonie? Sam karton też będzie musiał mieć otwory wentylacyjne. Może jakiś komputer przeznaczony do pracy w trudniejszych (nie ekstremalnych) warunkach by się spisał lepiej? Np. Intel NUC Rugged czy jakiś Advantech.

 

doczytaj, cale moje zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, M_isza napisał:

doczytaj, cale moje zdanie...

Jak widać nie do końca precyzyjnie napisane zdanie da się zrozumieć nieco inaczej :)

Czy to jest jakiś wypasiony laptop z bardzo mocną grafiką i procesorem, że wymaga dodatkowego chłodzenia? Jeżeli nie, to ja bym sobie taką podstawką uwagi nie zaprzątał - fabryczne chłodzenie zazwyczaj w zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj niby wystarcza, ale u znajomego w jakimś nowym gamingowym Asusie intelowe wifi (chyba AX200 Intela) resetowało się przy normalnej pracy w zwykłym javowym IDE i przeglądarce. Korelacja z nagłymi chwilowymi skokami temperatury układu (monitorowanymi netdata) była zauważalna. Po dodaniu podkładki z wiatrakiem problem ustąpił (o tempora!).

 

Może wystarczyło oddać do serwisu, ale praca bez komputera bywa trudna. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie wrzuciłem taką podkładkę i uważam że coś tam daje

choć mój laptop łapie mocne temperatury i muszę zmienić pastę na cpu i termopady

ale u mnie sprzęt dostaję mocno w kość (generalnie jestem na etapie składania stacjonarki)

 

 

 

obraz.png.7e3c94671f42fe6803fb5e163c0700f7.png

 

obraz.thumb.png.c7ac9c58a90f6136c9f1b51966f9dc12.png

 

obraz.thumb.png.b2a8c79676110a03331375617bd6d31f.png

 

obraz.thumb.png.aa9f1f15d075db0bbb98106c500a50d3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystkie wiszą na osobnych uchwytach (foto masz wyżej)
przy czym uchwyty dla tego dolnego rzędu mam zamontowane do góry nogami, przez co mam biurko "czyste"
Fajnie masz to rozwiązane, ja jeszcze myślę, czy nie zrobię sobie sam biurka tak aby maksymalnie schować kable i sam komputer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...