Skocz do zawartości

Jak ktoś o Subaru pisze to my poczytać lubimy.


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

9 hours ago, Karenz said:

Guziki do grzania foteli to komedia , jak wsiadłem do tego XV to pomyślałem że to disain rodem z FSO

Ktoś kiedyś napisał, że Subaru zamówiło setki tysięcy (a może i miliony) tych przełączników i muszą być wszystkie wykorzystane.

 

Swoją drogą to urocze jak niektórzy japońscy producenci trzymają się tradycji (np. Toyota z ich zegarkami stylem Casio z lat 80-tych, czy Subaru z przełącznikami, choć pewien postęp jest, bo szmatki już nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, marhof said:

Polska videorecenzja nowej imprezy, niestety spory zgrzyt pod koniec materiału... :/

 

 

Pierwszy raz oglądałem rzekomy test tego pana. I napewno ostatni. Poza tym, że nic nowego się nie dowiedziałem na temat samochodu, to oglądanie tego ględzenia to straszna męczarnia. Za nim cokolwiek powie, wyrazi jakąś opinie, to mam wrażenie, że lata mijają. Na temat tego traktowania dziennikarzy tragedii bym nie widział. Widocznie ktoś jechał tym samochodem z Krakowa, trochę paliwa zużyło, i pogoda może była kiepska, więc trochę się ubrudził. Mógł ten ktoś dolać paliwa i umyć auto? Mógł, ale żeby robić z tego takiej "afery" i skreślać za to markę? Chyba trochę przesada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Topi napisał:

Pierwszy raz oglądałem rzekomy test tego pana. I napewno ostatni. Poza tym, że nic nowego się nie dowiedziałem na temat samochodu, to oglądanie tego ględzenia to straszna męczarnia. Za nim cokolwiek powie, wyrazi jakąś opinie, to mam wrażenie, że lata mijają. Na temat tego traktowania dziennikarzy tragedii bym nie widział. Widocznie ktoś jechał tym samochodem z Krakowa, trochę paliwa zużyło, i pogoda może była kiepska, więc trochę się ubrudził. Mógł ten ktoś dolać paliwa i umyć auto? Mógł, ale żeby robić z tego takiej "afery" i skreślać za to markę? Chyba trochę przesada. 

 

Styl tych recenzji mi nie odpowiada (kanał znałem już wcześniej) ale że recenzowane było Subaru to obejrzałem. Mam mieszane uczucia, bo z jednej strony widocznie ten Pan przyzwyczajony jest do innego stanu aut jakie dostaje do testów i na tym polu Subaru odstaje od 'średniej', z drugiej strony oczekiwania ma jakby był celebrytą (i niby po cholerę mu pełen bak do testów?) a jest zwyczajnym youtuberem...
Osobna kwestia, że jednak te >2tyś ludzi już to obejrzało (potencjalnych klientów) i wyrabia sobie jakąś tam opinię o marce.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, polak900 napisał:

Żenada Subaru , bardziej jakiegoś flejtuchem pracującego w tej firmie wychodzi tu przy okazji

 

Osobiście lubię testy tego gościa i nie jest on zwykłym testerem

No zwykłym testerem nie jest, zazwyczaj usypia oglądających monotonią swojej narracji i uroczą aparycją, którą uporczywie eksponuje tak gdzieś w 47 sekundzie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Topi napisał:

Polska videorecenzja nowej imprezy,

To teraz taki tępy spaślak z zanikiem mięśni recenzuje nowe modele Subaru ? Ktoś kto dał temu debilowi samochód do testów powinien zostać pozbawiony premii. Tak tak, bez wyjątku, panie Dyrekcjo :P

  • Super! 1
  • Lajk 2
  • Do kitu 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, polak900 napisał:

Pewnie lepiej posłuchać tych porąbanych celebrytów którzy p...... jak potłuczeni przez pół lub więcej minut

 

Wole jurora car of the year przynajmniej wie co mówi

"Porąbanych celebrytów"? Jakaś podpowiedź? Przepraszam, jeśli uraziłem Twoje uczucia wobec "niezwykłego testera". Pozwolisz mi jednak mieć inne zdanie? Dla mnie facet posiada poziom energii leniwca w okresie godowym, a pomysł z eksponowaniem swojej aparycji przez kilkanaście minut zalatuje co najmniej egocentryzmem. Ciekawe to jak lektura książki telefonicznej. I podobnie wartościowe :)

 

Edytowane przez Tsunetomo
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, polak900 napisał:

Może dla Ciebie

Tak, właśnie dla mnie. Przemęczyłem się te niemal 14 minut. Drapie się co chwila też jak leniwiec, próbujący pozbyć się pasożytów uporczywie bytujących w futrze :)

 Komentarz o tym, że "mam inne auta do testowania, a Skoda podstawia mi auta pod adres" potwierdzają tezę o wybujałym ego i wskazuje, na co stawia "pan juror konkursu car of the year". Zaprosisz go na dobry obiadek (a jak widać jeść zapewne lubi) i masz mega-recenzję i punkty w konkursie. No cóż, tak działa ta branża - płacisz to dostajesz...

Edytowane przez Tsunetomo
  • Super! 2
  • Haha 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, polak900 napisał:

Być może masz racje w tym co napisałeś , ale wszyscy Ci testujący auta tak postępują

Nie twierdzę, że jest inaczej... Każdy ma swoją cenę, która zapewne różni się w zależności od generowanego "zasięgu" .Na szczęście każdy ma swój rozum i podejmuje decyzje na podstawie własnych potrzeb i oczekiwań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu należałoby dwie rzeczy oddzielić. Jedna to wybujałe ego Pertyna - aczkolwiek i tak kiedyś chyba w każdym teście zaznaczał tą swoją licencje COTY i to nie raz :) . Druga to jednak jeśli oddaje się auto komuś do testów to należy pewne poziomy profesjonalizmu zachować. Brudne auto świadczy o marce. Testy YT to  jest też forma marketingu i docierania do potencjalnych kupujących, wiec jeśli się na taka formę decydujemy, to nie na odczep się.

 

A obrażanie kogoś, bo się nie zgadzamy z opinią to już w ogóle jest słabe...

  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiały Pertyna ciężko nazwać testami i nazwałbym to raczej jakimś wiedoblogiem bo ciężko znaleźć tam test jak materiał polega na nagrywaniu jazdy autem przez ileś tam minut i odczuciach "testera" z jazdy  testowej jaką pewnie wcześniej odbył.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, polak900 napisał:

Żenada Subaru , bardziej jakiegoś flejtucha pracującego w tej firmie wychodzi tu przy okazji

 

Osobiście lubię testy tego gościa i nie jest on zwykłym testerem youtube

 

 

Tak się składa, że będąc przez kilka lat dziennikarzem motoryzacyjnym (Szanowna Dyrekcja nawet pamięta...), spieszę poinformować, że brudne samochody do testów zdarzały się KAŻDEMU importerowi.

Po pierwsze: KAŻDEMU, po drugie: ZDARZAŁY. 

Czasy zmieniły się bardzo... Samochód od importera z siedzibą w Krakowie jest dostarczany niemalże pod wskazany adres przez Jutubera (przepraszam: Dziennikarza), i jedyne, co zauważa, to fakt, że zimą brudne auto dojechało.

Za moich czasów dymało się pociągiem do Poznania czy innego Krakowa z anteną od CB wystającą z plecaka... Po drodze powrotnej był czas na test zużycia paliwa, myjnię, fotki plenerowe.

 

Najwyraźnjej stary już jestem. :huh:

 

Zdrówka!

Luke

  • Super! 3
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dziennikarskiego światka motoryzacyjnego (pewnie nie tylko), to słyszałem z dobrze poinformowanego źródła, że co do zasady dziennikarzom nie zwraca się uwagi i nie prosi o sprostowania ewidentnie sknoconych tekstów. W sensie zawartych błędnych informacji merytorycznych. Bo w przyszłości taki „dziennikarz” mógłby wyrządzić więcej szkody - tym razem już z premedytacją a nie z niechlujstwa. 

Takie standardy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, spawalniczy napisał:

Co do dziennikarskiego światka motoryzacyjnego (pewnie nie tylko), to słyszałem z dobrze poinformowanego źródła, że co do zasady dziennikarzom nie zwraca się uwagi i nie prosi o sprostowania ewidentnie sknoconych tekstów. W sensie zawartych błędnych informacji merytorycznych. Bo w przyszłości taki „dziennikarz” mógłby wyrządzić więcej szkody - tym razem już z premedytacją a nie z niechlujstwa. 

Takie standardy...

No cóż, ciężko wierzyć w bezstronny obiektywizm. Jak "Dziennikarz" dostanie czyściutkie, zatankowane autko na weekend, do tego karton pełen fajnych gadżetów firmowych, kolacyjkę z przedstawicielem importera i bóg wie co jeszcze, jego "łaskawość" wobec auta wzrośnie. Czy to przeklada się na sprzedaż? To ludzie z branży być może mogliby powiedzieć, choć dokładane określenie jest raczej niemożliwe. 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Sebastian.R napisał:

No takim zwyczajny, youtuberem to nie jest :)


Ok, teraz już wiem, że jest jurorem COTY. Nie zmienia to jednak mojej oceny tego Pana jako youtubera - ma o sobie dość wysokie mniemanie. Do tego używanie wulgaryzmów w komentarzach na swoim własnym kanale jakoś mnie razi... Może już jestem za stary i nie rozumiem dziennikarstwa motoryzacyjnego... :(

 

 

Z innej beczki: 

Niedawno był news o wyjściu WRX'a STI z UK, a teraz niby z całej EU... :/

https://www.topgear.com/car-news/subaru-wrx-sti-leaving-europe 

Edytowane przez marhof
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, marhof said:

Z innej beczki: 

Niedawno był news o wyjściu WRX'a STI z UK, a teraz niby z całej EU... :/

https://www.topgear.com/car-news/subaru-wrx-sti-leaving-europe 

Gdzieś widziałem wytłumaczenie, że dlaczego STI musi skończyć. W połowie przyszłego roku wchodzi w życie nowa norma Euro 6C i STI silnik w obecnej formie mieści się w tych limitach. Widocznie Subaru nie opłaca się więcej inwestować w ten silnik w kolejne jego modyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...