Skocz do zawartości

Jak ktoś o Subaru pisze to my poczytać lubimy.


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, ppmarian said:

Moze nie bezpośrednio o subaru ale moze bedzie miec wpływ ta informacja na cene aut z pod znaku plejad


http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/producenci/news-japonskie-samochody-beda-tansze,nId,2476183

wysłane z tel.
 

Niestety, tak szybko to nie nastąpi. Według Komisji Europejskiej, wejście w życie umowy przewidywane jest pod koniec kadencji obecnej Komisji, czyli w 2019 r.

 

http://europa.eu/rapid/press-release_IP-17-5142_pl.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2017 o 15:23, Boryster napisał:

W najnowszym numerze (50)  tendencyjnego czasopisma auto świat opócz kilku stron reklam telewizorów jest też artykuł o XV.

 

 

4196D6FD-3420-47F1-9E1B-5B35B0CC5D0D.png

I to całkiem pozytywny, jak na niemieckie czasopismo.

W dniu 12.12.2017 o 16:40, Dyrekcja napisał:

Cieszy to, że autor potwierdza ocenę części Forumowiczów, iż XV bliżej do suwa niż do crossovera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, FanSub napisał:

I to całkiem pozytywny, jak na niemieckie czasopismo.

 

Na to slizgające sie oparcie - jest sposób. Zdjąć zimową kurtke :P

Też mam tą przypadłość w imprezie, latam po całym aucie dobrze ze pas trzyma. Fotele wyglądają obłędnie i widać, że trzymania boczne są - ale dość miekkie. Jak ktoś jest grubasem to spokojnie na nim usiądzie (ma to swoje plusy bo przynajmniej nie uwiera) i pokona jego opór. A pod plecami - poprostu wystarczy zdjąć kurtke. 

Albo kupić opcje bez skóry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć tzw. Road map Subaru na najbliższe lata. Na ile to prawdziwa informacja, nie wiem, ale jeśli się sprawdzi, to może być ciekawie. 

 

http://www.chubu-jihan.com/subaru/news_list.php?page=contents&id=168&fref=gc

 

Najważniejsze silniki, będą dwa nowe 1.8 i 1.5 oba z turbo doładowaniem oczywiście. 1.8 zastąpi 1.6DIT, 2.0DIT i 2.5i.

1.5 zastąpi 1.6i, 2.0i.

Jako pierwszy pokaże się 1.8 w nowym Levorgu w 2019. 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Giresse said:

Nie wydaje mi się żeby ten artykuł był aktualny. Chcą wycofać się z NA, a w nowej imprezie i xv montują całkiem nową konstrukcję wolnossącą.

 

Obecny 2.0i w imprezie i XV nie są całkiem nową konstrukcją. 80% przepracowany silnik (o ile dobrze pamiętam).

Te nowe silniki mają być dla kolejnych generacji modeli według tego artykułu. 

Edytowane przez Topi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Turbo napisał:

O ile w ich przypadku można mówić o całkiem nowej konstrukcji czegokolwiek...

Niby wymienili 80% części, zmienili wtrysk na bezpośredni, i doszło 6 (słownie: sześć KM).

 

Edytowane przez Giresse
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, Czarne_Koronkowe said:

Ciężko mi uwierzyć, ze 2.0 DIT miałby być tak szybko wyparty

Mi się trochę dziwne wydaje, że Subaru dalej brnie w downsizing. Nie od dziś wiadomo, że to się sprawdza tylko na papierze i już nawet według nowej normy mierzenia zużycia paliwa jest wyższe przy małych pojemnościach. Renault już zastępuje 1.2 nową jednostką 1.3, Toyota już oferuje 1.5 zamiast 1.3 jednostki w Yaris.

Ostatnio Niemcy porównali spalanie i głównie CO2 u nowego UP GTI i według nowej normy produkuje chyba 20% więcej CO2 niż według starej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawy ten artykuł, sporo informacji - dzieki @Topi! poza wymienionymi informacjami miedzy innymi:

- założenie, że całkowita eliminacja silników benzynowych nastąpi do 2050.

- Subaru pracuje samodzielnie nad elektrykiem, który pozwoli maksymalnie zachować charakter marki (obniżony środek ciężkości + AWD)

- N/A niebawem całkowicie wypadną (raczej po 2020, wraz z kolejną generacją Imprezy) 

- marka postawi na bezpośredni wtrysk w silnikach turbo, co poprawi moc i zmniejszy spalanie

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Coś na temat IIHS :

https://moto.wp.pl/iihs-wskazal-najbezpieczniejsze-auta-2017-roku-sa-niespodzianki-6197249065031297g

 

Można zauważyć, że XV ma w Europie standardowo światła LED ( w USA nie ).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2017 o 17:30, Giresse napisał:

Niby wymienili 80% części, zmienili wtrysk na bezpośredni, i doszło 6 (słownie: sześć KM).

 

A inni co aż takiego ciągle zmieniają?  Żona jeździ VW up!,  silniczek 3.cylindrowy. I trzask prask - dodaje się turbosprężarkę i już mamy nową jednostkę do golfa, t-rock i innych pojazdów grupy volkswagena. A ile firm kupuje gotowe układy napędowe w innych koncernach, a cała modernizacja to pokrywa plastikowa silnika z logo danej marki.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guziki do grzania foteli to komedia , jak wsiadłem do tego XV to pomyślałem że to disain rodem z FSO

Co do wszelkiej maści expertów z youtuba niech zaczną najpewniej poprawnie trzymać kierownice. Ciekawe że nie ma dziennikarzy motoryzacyjnych którzy mielili by konkretna wiedzę techniczną.

Wtedy taki materiał niósł by ze sobą jakąś wartość a nie oklepywanie katalogów. 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...