Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie. Dzis do forestera 2.0xt 2003r zamontowalem ko.pletny orzelot ultera od imprezy wrx. Downpipe bez katow z miejscem na sonde w identtcznym miejscu jak oryginal w forku, center pusta rura, i koncowy przelotowy. Auto jezdzi nie swieci sie zaden check. Drze ryja bardzo fajnie wydaje sie ze troszke jest bardziej zwawy. Mam podpiety pod obd takie usteojstwo i aplikacje torque. Na seryjnym wydechu pokazywalo 0.6 bara. Teraz pompune 0.7   afr przy pedale w podlodze 11.95 , na jalowym 15.50 . Do sedna. Stroic ? Ile z tego silnika bezpiecznie moge wyciagnac mocy na seryjnej turbinie i reszcie osprzetu. Czy wogole bezpiecznie jest teraz jezdzic lub wogole dojechac na kolach na strojenie 35km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maciek12ss napisał:

Witam. Mam pytanie. Dzis do forestera 2.0xt 2003r zamontowalem ko.pletny orzelot ultera od imprezy wrx. Downpipe bez katow z miejscem na sonde w identtcznym miejscu jak oryginal w forku, center pusta rura, i koncowy przelotowy. Auto jezdzi nie swieci sie zaden check. Drze ryja bardzo fajnie wydaje sie ze troszke jest bardziej zwawy. Mam podpiety pod obd takie usteojstwo i aplikacje torque. Na seryjnym wydechu pokazywalo 0.6 bara. Teraz pompune 0.7   afr przy pedale w podlodze 11.95 , na jalowym 15.50 . Do sedna. Stroic ? Ile z tego silnika bezpiecznie moge wyciagnac mocy na seryjnej turbinie i reszcie osprzetu. Czy wogole bezpiecznie jest teraz jezdzic lub wogole dojechac na kolach na strojenie 35km ?

Oczywiście stroić. Na seryjnej turbinie może być 210-230KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rosaskc napisał:

Stroić. AFR to raczej powinien być w okolicach 11, a nie 12. 

35km na strojenie możesz jechać, tylko bardzo grzecznie ;)

Polatalem juz dzis troche niegrzecznie :) .. dobrze wiedziec, niedziela bez samochodu w poniedzialek na 9 rano lece stroic. Torque w moim przypadku prawde mowi o tym afr i doladowaniu ? Czy traktowac te dane bardziej jako ciekawostke ? No i jestem cieckaw dalej jaka moc moge uzyskac ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
6 minut temu, rosaskc napisał:

Mogę sprzedać sam catback. Natomiast jeśli chodzi Ci o dźwięk i co jest zrobione, to DP seryjny. Tylko catback wymieniłem.

Tak. Chodziło o dźwięk. Fajnie delikatnie burczy i na pewno z przelotowym DP będzie głośniej. Jakie tam są średnice rur? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jurando napisał:

Tak. Chodziło o dźwięk. Fajnie delikatnie burczy i na pewno z przelotowym DP będzie głośniej. Jakie tam są średnice rur? 

W miejscu łączenia za katem tyle, co seria. Zaraz za flanszą rozszerza się do 3 cali i tak do końca.

 

Edytowane przez rosaskc
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
44 minuty temu, Jędrzej Żeżyński napisał:

Hello. Potrzebuję wydechu do Subaru Forester sf turbo. Cały albo końcowy. Ma ktoś jakieś propozycje bądź sprawdzone pomysły nowych?

Pozdrawiam.

Niezmiennie polecam wydech od MGMotorsport do Forestera 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.04.2021 o 14:27, Kmltyr88 napisał:

Cvt na pewno nie pomaga, ale w Sj kolektor wydechowy ma inną budowę, więc instalacja innych wydechów nie będzie mała spektakularnego efektu. Tutaj jest to fajnie objaśnione:

 

 

i od tylu lat nikt nie wpadł na przerobienie kolektora ?? dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, luksp napisał:

 

i od tylu lat nikt nie wpadł na przerobienie kolektora ?? dziwne

Musiałbyś zrobić relokację turbiny, albo jakąś rzeźbę z kolektorem, za cenę utraty osiągów w dolnym i średnim zakresie. Bez sensu totalnie dla samego dźwięku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No dobra ludki, wbijam szpadel :D

UWsNkmZ.thumb.jpg.9d03bd5b90fa54c9892f8cd40be68f38.jpg

 

Mam u siebie do wymiany tłumik końcowy. Z racji, że nie chciałem iść w pół środki to szukałem końcowego tłumika z odcinkiem od flanszy. "Aniołek" podsłuchał mojego planu i pod choinką zostawił mi taki oto z MGM.

IMG_20221230_194018.thumb.jpg.2d259b870954b9eabdfc88efac059485.jpg

 

IMG_20221230_194042.thumb.jpg.293c90b9320485bcf434aa585351662c.jpg

 

IMG_20221230_194640.thumb.jpg.76743a5421e291b78067c1e2bd49a4a4.jpg

 

No bajka, cacy, klękajcie narody - tyle, że to nie bajka :biglol: bo teraz potrzebuję się dowiedzieć co mam z tym zrobić? :upside-down-face_1f643-small:

Na tle co zdążyłem się zorientować to center kończy się na 2", a to tutaj na blisko 2,5"

IMG-20221230-WA0007.thumb.jpg.fed17b3550b647c6541531cb0f43fbea.jpg

 

Niebieska kreska 113mm, fioletowa 95mm. Na chwilę obecną nie myślę o wstawianiu różnoodległościowego. Chcę, żeby mocowo było tak jak jest (2.0, 125km). Bardzo proszę niech mnie ktoś oświeci. Taka nierdzewka o tyle mi pasuje, bo już będę miał święty spokój przynajmniej z tą częścią wydechu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...
W dniu 25.09.2021 o 19:26, rosaskc napisał(a):

Co tam jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...