Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

Prawy na sprzedaż? Uchwyty podejdą, czy trzebaby przerabiać? Sama flansza ucięta czy z kawałkiem rurki? Końcówka skośna jeżeli dobrze widzę i krawędzie na wylocie końcówki owalne czy ostre? Jaka cenaB)?

Chyba tylko flansza potrzebna do standardowych central pipe, zmierzę ile jest rury od tłumika.

Wydech jest imprezowy więc standardowo tylny wieszak trzeba przedlużyć, ale z racji że jest leciutki nigdy tego nie robiłem, reszta pasuje na standard wieszaki forka i jest równo ze zderzakiem.

Końcówka ścięta na skos, w komplecie db killer na ew przeglądy

Cena 4 stówy z wysyłką w cenie.

 

Taptane Tapatalkiem

 

 

0e78606f25d18310f6a6807daa87322a.jpg8a94f2b0211aa9218b403d999a8891a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Obiecałem dać znać jak paczka dotrze. Zestaw prezentuje się rewelacyjnie. Jak brzmi to się chyba już nie dowiem :(

Wydech będzie na sprzedaż z forekiem lub osobno.

W garażu jest tylko 1-dno miejsce i tak się "nieszczęśliwie" zdarzyło że XT MY03 zastąpi XT MY15 :P

 

01.jpg.bf6869d41182240153b846ee881b2e8f.jpg

 

down pipe

 

02.jpg.4f239607fddfc85b2fcb091b22364eab.jpg03.jpg.8a9f36e1650f79d537dd24e88020eee9.jpg

 

katalizator (100 cell high flow metallic cat)

 

04.jpg.57331507136138b4031f63659f5d5f1c.jpg

05.jpg.2512b1ff9d51a0107edbd261a6583dd2.jpg

 

tłumik końcowy :)

 

06.jpg.3b0121d53462303c457ce6d511f2aac9.jpg07.jpg.cd8a964ead553d1a5f052ef01a52cafe.jpg

 

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Od kilku dni jesteśmy (razem z moją lepszą połówką) posiadaczami Forestera S Turbo z 1999r. Po wstępnym ogarnięciu najpilniejszych potrzeb (łożysko przód, zastany zacisk hamucowy itp) patrzę na kolejne elementy, które w niedalekiej przyszłości będą wymagać interwencji. To co rzuciło mi się w oczy to "kończący" się tłumik końcowy. Przez chwilę zajawkowo myślałem o pełnym przelocie, strojeniu i ogólnie zabawach w podnoszenie mocy, ale jak wczoraj/dziś doczytałem w naszym przypadku strojenie do worek cebulionów, więc raczej sobie darujemy. Nie mniej wydobycie z wydechu nieco "jadu boxera" przy okazji zmiany tłumika jest mocno pożądane. Poświeciłem sporo czasu i przeczytałem ponad 50% wątku i ... można dostać świra po takiej ilości infomacji.

 

Z lektury wychodzi mi, iż powinniśmy się zainteresować Prodrive'm lub H&K, ale jak wpisuję sobie takowe na ogólnie znanych portalach "handlowych" to cicho i głucho ... NIe wiem czy trzeba polować czy powiniśmy brać pod uwagę jakieś, bardziej dostępne rozwiązanie? Cel - uwolnienie "bulgotu", ALE nie ponad jakieś rozsądne poziomy głośności. Auto do jazdy na codzień, czasem z dziećmi, czasem w trasę - głowa po 300km nie powinna puchąć :)

 

Dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, YAQB21 napisał:

Witam.

 

Od kilku dni jesteśmy (razem z moją lepszą połówką) posiadaczami Forestera S Turbo z 1999r. Po wstępnym ogarnięciu najpilniejszych potrzeb (łożysko przód, zastany zacisk hamucowy itp) patrzę na kolejne elementy, które w niedalekiej przyszłości będą wymagać interwencji. To co rzuciło mi się w oczy to "kończący" się tłumik końcowy. Przez chwilę zajawkowo myślałem o pełnym przelocie, strojeniu i ogólnie zabawach w podnoszenie mocy, ale jak wczoraj/dziś doczytałem w naszym przypadku strojenie do worek cebulionów, więc raczej sobie darujemy. Nie mniej wydobycie z wydechu nieco "jadu boxera" przy okazji zmiany tłumika jest mocno pożądane. Poświeciłem sporo czasu i przeczytałem ponad 50% wątku i ... można dostać świra po takiej ilości infomacji.

 

Z lektury wychodzi mi, iż powinniśmy się zainteresować Prodrive'm lub H&K, ale jak wpisuję sobie takowe na ogólnie znanych portalach "handlowych" to cicho i głucho ... NIe wiem czy trzeba polować czy powiniśmy brać pod uwagę jakieś, bardziej dostępne rozwiązanie? Cel - uwolnienie "bulgotu", ALE nie ponad jakieś rozsądne poziomy głośności. Auto do jazdy na codzień, czasem z dziećmi, czasem w trasę - głowa po 300km nie powinna puchąć :)

 

Dziękuję za porady.

Ja do swojego SG 2.0 n/a kupiłem ostatnio przelotową peśle dedykowaną do 2.5 turbo za 260zl z wysyłką. Do SF też mają  https://allegro.pl/oferta/tlumik-koncowy-subaru-forester-2-0-s-turbo-rasowy-9666116961?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Trochę trzeba było naciągnąć tłumik ale obyło się bez spawania i cięcia. Co do głośności to u mnie jest ok. Z tym że ja mam bagażnik i wnęki nadkola oraz pod tylną kanapą wygłuszone matami i pianką wygładzającą. Przy wolnej jeździe jest fajny bulgodzik, trochę głośniej jest przy 3tyś obr., Przy 3.5tyś jest ciszej.

 

 

IMG_20200825_114006.jpg

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, yaroz napisał:

Ja do swojego SG 2.0 n/a kupiłem ostatnio przelotową peśle dedykowaną do 2.5 turbo za 260zl z wysyłką.

Dziękuję za odpowiedź. Jednocześnie na szybko przeszukałem wątek pod kątem hasła "pesla" i przebijają się głównie wypowiedzi, że to seryjny, komorowy wydech. To chyba nie do końca o taki chodzi ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, YAQB21 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Jednocześnie na szybko przeszukałem wątek pod kątem hasła "pesla" i przebijają się głównie wypowiedzi, że to seryjny, komorowy wydech. To chyba nie do końca o taki chodzi ... ?

Jak kupisz komorowy to tak(zwykle, komorowe też mają za 140zł), ja mam przelotową peśle z 2.5T. Jaki jest ten co ci podesłałem linka to nie wiem, możesz się zapytać u sprzedawcy czy jest przelotowy. A jak pasuje do SF ten co ja mam to zakładaj go, nie wiem czy mocowania są takie same jak w SG.

Zapytaj właściciela z filmiku jaką ma peśle?

 

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, yaroz napisał:

Jak kupisz komorowy to tak(zwykle, komorowe też mają za 140zł), ja mam przelotową peśle z 2.5T. Jaki jest ten co ci podesłałem linka to nie wiem, możesz się zapytać u sprzedawcy czy jest przelotowy. A jak pasuje do SF ten co ja mam to zakładaj go, nie wiem czy mocowania są takie same jak w SG.

Czyli rozumiem, że mają w 2-ch wersjach - przelot i komorowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.09.2020 o 16:12, YAQB21 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Jednocześnie na szybko przeszukałem wątek pod kątem hasła "pesla" i przebijają się głównie wypowiedzi, że to seryjny, komorowy wydech. To chyba nie do końca o taki chodzi ... ?

Tez noszę się z zamiarem zmiany. Byłaby szansa abyś nagrał jak on gada u Ciebie na 2.0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kosamkpl napisał:

Dzięki, w takim razie chyba też na początek spróbuję z tą Peślą. 

Tylko trochę  trzeba ją ponaciągać na wieszakach żeby  ja skręcić  z resztą układu wydechowego, flansza jest trochę  przestawiona, ale nie wiem czy to wina Peśli czy reszty mojego układu. Ja kupiłem przelotową  od silnika 2.5 na alledrogo za 260zł.

 

https://allegro.pl/oferta/tlumik-koncowy-subaru-forester-sg-2-5-bulgoczacy-9957889196?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 23:30, yaroz napisał:

Tylko trochę  trzeba ją ponaciągać na wieszakach żeby  ja skręcić  z resztą układu wydechowego, flansza jest trochę  przestawiona, ale nie wiem czy to wina Peśli czy reszty mojego układu. Ja kupiłem przelotową  od silnika 2.5 na alledrogo za 260zł.

 

https://allegro.pl/oferta/tlumik-koncowy-subaru-forester-sg-2-5-bulgoczacy-9957889196?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Najwyżej chłopaki ponaciągają, chociaż jeżeli jest on pod konkretny model to niby powinien pasować p&p, zamawiam i niech się dzieje wola nieba :D Dam znać jak wyszło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Testował może ktoś poniższą puszkę? Albo miał możliwość usłyszenia na żywo?

Wygląda trochę jak Peśla Premium :) 

Jest niby nagranie, ale dźwięk nie powala. Nie wiem, czy to kwestia jakości nagrania, czy samego tłumika. 

 

https://www.olx.pl/oferta/tlumik-koncowy-subaru-impreza-forester-basowy-bulgot-inox-CID5-IDFeOgB.html#6c47116398

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...