Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych co szukają końcowego: kupcie dedykowany do imprezy z nierdzewki, wieszaki przerobić, ewentualnie przedłużyć końcówkę tak, żeby wystawała poza zderzak i w drogę. Tłumiki dedykowane do forka to naprawdę rzadki towar i możecie się nie doczekać :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat u siebie. Założyłem końcowy H&S dedykowany do imprezy. Trzeba było jedynie wieszaki trochę "poustawiać" pod forka, mam kanał więc nie było problemu.

Końcówka się fajnie schowała, ze zderzakiem nie ma problemu. Zrobię zdjęcie i wrzucę jak to wygląda.

 

WP_20161119_12_15_02_Pro.jpg

WP_20161119_12_15_22_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ostrzeżenie. Ja mam jasny lakier. Do tego będzie odświeżany za miesiąc więc tym bardziej szkoda.  Jak dojdę do kasy to kupię BB dedykowany albo z przedłużoną pod Forka końcówką. Albo Imprezowy i dam przedłużyć. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, KamilP napisał:

To nie jest do konca fajne, bo w samochodzie jest sporo glosniej, a jasny lakier na zderzaku zolknie. 

Wiem, przerabialem obydwie wersje. 

 

Sporo głośniej jest w stosunku do takiego samego tłumika końcowego dedykowanego do forka? U mnie po wymianie jest delikatnie podkreślony dźwięk ale nie powiedziałbym że jest głośno. Żonie w trasie kompletnie nie przeszkadza :)

Przyglądałem sie też lakierowi na zderzaku bo mnie zastanowiło co napisałeś i nie zauważyłem przebarwień ale ja w sumie takie rozwiązanie mam dopiero rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kokos napisał:

Niedługo nadejdzie mój termin montażu cat back w Mgmotosport. Ciekawy jestem efektów. Czy 2.0DIT może brzmieć lepiej.

O tym to lepiej w nielegalu, chyba że to nie SIP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kokos napisał:

SIP ale montuję cat back I to nie wpływa na gwarancję.

A to ciekawe, ale może faktycznie - u mnie leasing się nie zgodził :(

Jak założysz, to bym podjechał posłuchać, o ile to nie jest za daleko od szosy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam końcowy nie wpływa na gwarancje. Ktoś chyba już robił w MG i nawet wstawiał filmik na forum ale jakiś mega rewelacji nie ma co się spodziewać. Mimo wszystko czekamy na jakiś filmik po montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Guliwer napisał:

A to ciekawe, ale może faktycznie - u mnie leasing się nie zgodził :(

Jak założysz, to bym podjechał posłuchać, o ile to nie jest za daleko od szosy :D 

Leasig w moim przypadku odpowiedział, że nie widzi przeszkód jeżeli to nie wpływa na gwarancję, a dealer przesłał informację e-mail, że montaż układu typu cat beck nie powoduje utraty gwarancji - (montaż za katalizatorem).

Sądząc po twoim kodzie pocztowym masz blisko około 30 km :)

 

57 minut temu, Kukson napisał:

Sam końcowy nie wpływa na gwarancje. Ktoś chyba już robił w MG i nawet wstawiał filmik na forum ale jakiś mega rewelacji nie ma co się spodziewać. Mimo wszystko czekamy na jakiś filmik po montażu.

Filmik będzie jak tylko będzie zamontowane :)

Edytowane przez kokos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kokos napisał:

Sądząc po twoim kodzie pocztowym masz blisko około 30 km :)

Czyżby biały widywany między Krosnem a Potokiem? Czekam na prywatnego spota :)

p.s. Zasada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Guliwer napisał:

Czyżby biały widywany między Krosnem a Potokiem? Czekam na prywatnego spota :)

p.s. Zasada?

Napiszę jak tylko będzie zamontowany. Kolor - grafit ;)

P.S. Nie to nie Zasada. 

Edytowane przez kokos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie.

 

Mam Forestera 2.5XT z backboxem prodrive i przelotowym Downpipem. Podejrzanie cicho jest na niskich obrotach i raczej burczy, zamiast bulgotać. Lepiej, jak się depnie na biegu - odzywa się takim trochę V6-V8 bardziej, niż boxerem.

 

Potrzebuję wstawić katalizator (ekologia, spaliny etc. - nie podlega dyskusji), ale zastanawiam się nad wariantem:

 

- wstawić seryjny downpipe + centerpipe prodrive od imprezy

- wstawić downpipe + centerpipe prodrive od imprezy

- wstawić downpipe prodrive i zostawić seryjny centerpipe z środkowym tłumikiem

Po tym oczywiście remap.

 

Który wariant jak brzmi? Chodzi mi zarówno o buldog, jak i głośność - nie chcę by na jałowym już wzywał niebieskich z pomiarem dB z połowy miasta, ale trochę głośniej, jak np. S-turbo z prodrive backbox i reszta seria (był prawie 2x głośniejszy, niż ten mój).

Edytowane przez Olleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olle, u mnie w 2.0XT bardzo fajnie sie sprawdzalo takie kombo: seryjny DP + H&S center-pipe + H&S back-box

 

bylo rasowo i nie za glosno, imho

 

moja rada: zakladaj seryjny DP, zostaw posiadana puszke, a zmien tylko center na cos bardziej przelotowego

 

 

Edytowane przez eddie_gt4
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale "szału nie ma". Moim zdaniem wydech jest dosyć głośny na niskich obrotach silnika. (skrzynia CVT w trybie inteligent utrzymuje niskie obroty szczególnie w miejskim ruchu) Problem znika jeżeli zmieni się tryb na S lub S#. Plusem jest to, że przy prędkościach autostradowych brak różnicy pomiędzy oryginalnym wydechem. Jakość wykonania super. Ogólnie efekt jest taki sobie. Nie jest to absolutnie bulgot subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kokos napisał:

Tak, ale "szału nie ma". Moim zdaniem wydech jest dosyć głośny na niskich obrotach silnika. (skrzynia CVT w trybie inteligent utrzymuje niskie obroty szczególnie w miejskim ruchu) Problem znika jeżeli zmieni się tryb na S lub S#. Plusem jest to, że przy prędkościach autostradowych brak różnicy pomiędzy oryginalnym wydechem. Jakość wykonania super. Ogólnie efekt jest taki sobie. Nie jest to absolutnie bulgot subaru.

Nie strasz mnie, bo mnie montują we wtorek ;) w sumie wszystko co mówisz mi pasuje. Bulgotu się nie spodziewam, bo nie ma kolektora roznoodleglosciowego :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...