Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

Hogi,

ja swój wydech odkupiłem od kolegi Malutkiego, Jako słyszał efekt i może, jak oczywiście pamięta, opowiedzieć Ci o nich. Nawet Dzanek ocenił, że wydech jest bardzo w porządku. Proponuję kontakt z Malutkim, on z całą pewnością pomoże. Cena porównywalna z Elteciem.

 

I jeszcze jedna sprawa - o ile się nie mylę w Twoim Forku siedzi już prekat i dwie lambdy - w przypadku wydechów Elteca checkengine raczej nieunikniony (Az mi kiedyś tłumaczył, jak można starać się wyeliminować checka ale pewności nigdy nie ma). Oczywiście, wystarczy podjechać do Mapteka i check zniknie...ale podjechać trzeba.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi kiedys rozmawialem z malutkim o jego wydechu i ladnie brzmial - szukalem do siebie, wiecv mozesz go zagadac skad ma. W Twoim forku sa juz 2 lambdy i cale 7 kuni wiecej wiec bedziesz musial oszukac checka. Ja chyba sie zdecyduje na elteca- ale to dopiero w grudniu- jak zrobisz u siebi to chetnie poslucham bo mamy takie same oczekiwania widze- nie za glosny- mrukliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w 2.0XT(05) jest taki sam silnik jak w Sturbo 177KM, tez myslę o wydechu szybszym....

Ten sam.

 

z Twojego GTka nie podejdzie?

W Gtku miałem z katami.

I chyba jest większe turbo.... pomyślę... :mrgreen:

 

Wydech lepiej zrobić, natomiast turbo?...może się ostało, choć jego osłona była pogięta o podszybie. Jeżeli się ostało to może być baza na 230-40 kobyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
a wydech supersprinta caly niejest dobry??daje cos wiecej KM?? cena tylko zwala z nóg... :???:

Można gdzieś tego posłuchać ? mp3/video?

Interesuje mnie taki wydech który naprawdę delikatnie podkreśli dźwięk boksera, tak aby w trasie nie było to męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalista jakiś zamontował mi jakiś tłumik końcowy samoróbkę.. dzisiaj zmierzyłem średnicę i nie podoba mi się to - fabrycznie forester ma rurki 2,5".. a mój tłumik ma rurki 2". Jest wyraźne przejście na spawie z 2,5" na 2", dalej do puszki tłumika i z tłumika też wychodzi 2". Czy to może wpłynąć negatywnie na dynamikę pracy silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam cichy przelotowy robiony w eltecu, jeśli ktoś chce posłuchać to zapraszam

 

Możesz wrzucić jakiś filmik jak głośno to działa bo widzę że jest więcej takich co oczekują czegos podobnego. Sam bym się może załapał :mrgreen: . Jakieś różnice w osiągach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmik mogę zrobić tylko nie wiem jak go zamieścić,

ale dodam, że ja mam zamontowane 2 tłumiki przelotowe - ma być cicho

po samej wymianie tłumików różnicy nie było, ale po powtórnym mapowaniu już tak :)

pierwsze mapowanie było z wymianą up i down rurki oraz turba

a później po wymianie reszty wydechu i pompy paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

batalia z wydechem zakończona, mam Prodrive 2,5" z owalną końcówką który jeździł wcześniej w imprezie STI i do niej miał też haki przystosowane. Trochę jest schowany przez to pod zderzakiem , co mi się bardzo podoba. Pół godziny dłubaniny i tłumikarza i gotowe :) zamierzony efekt osiągnięty, forester ma czym oddychać i dźwięk jest znakomity, subtelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można rozwinąć wątek o propozycje wydechu do wolnossącego Forka MY2006?

 

[ Dodano: Wto Kwi 01, 2008 3:44 pm ]

batalia z wydechem zakończona, mam Prodrive 2,5" z owalną końcówką który jeździł wcześniej w imprezie STI i do niej miał też haki przystosowane. Trochę jest schowany przez to pod zderzakiem , co mi się bardzo podoba. Pół godziny dłubaniny i tłumikarza i gotowe :) zamierzony efekt osiągnięty, forester ma czym oddychać i dźwięk jest znakomity, subtelny.

 

A możesz jakąś fotkę zapodać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...