Skocz do zawartości

Zlot Plejad 2020 !!!


guma

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, -=nikon=- napisał:

Jest to opcja chyba że organizator musi np wcześniej potwierdzić rezerwacje obiektu co zapewne wiąże się z kosztami. 

Dyrekcja napisała że przygotowania prawie ukończone. Myślę, że w obecnej sytuacji hotelarze liczą się z takimi sytuacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pianchi napisał:

Dyrekcja napisała że przygotowania prawie ukończone. Myślę, że w obecnej sytuacji hotelarze liczą się z takimi sytuacjami.

Więc tym bardziej na ich miejscu robiłbym wszystko, żeby kasy nie oddać, skoro wiem, że zaraz będę wbijał zęby w ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy, jak każdy wirus, i ten podda się przy wyższych temperaturach zewnętrznych. Ale rozumiem dylemat @Dyrekcja.
Rzeczywiście cieplejsze kraje mają mniej przypadków, ale dlaczego w Iranie, gdzie mamy powyżej 20st, jest tyłu zarażonych?



Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście cieplejsze kraje mają mniej przypadków, ale dlaczego w Iranie, gdzie mamy powyżej 20st, jest tyłu zarażonych?



Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Hmm moze dlatego:
https://www.google.com/amp/s/natemat.pl/amp/301133,koronawirus-w-iranie-ludzie-liza-sciany-swiatyni-bo-sie-nie-boja-film
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego akurat nie wiedziałem..... Masakra :/

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamień mi z serca spadł, że tam za nas czuwają. Bałem się że zostaniemy sami....



Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

a ponadto, w tym temacie lepiej nie żartować ... 

zwłaszcza, że pierwsza ofiara śmiertelna to Wielkopolska. 

 

@Dyrekcja musi mieć na uwadze nasze bezpieczeństwo. Nie tylko te na drodze  ale też i związane z tym co się aktualnie dzieje w związku z koronawirusem. 

Wyobraźcie sobie, że wpadamy po raz kolejny na świetne Plejady. Okazuje się, że doszło na nich do zarażenia. W efekcie ktoś zarażony trafia do szpitala i spełnia się ten najczarniejszy scenariusz.... 

 

Nie zazdroszczę decyzji, która ma być podjęta, bo jest zerojedynkowa i każdy z wyborów niesie za sobą trudne konsekwencje. 

 

Dlatego niezależnie od tego czy "w lewo czy w prawo" - uważam, że Dyrekcji należy się w tym mocne wsparcie i zrozumienie dla decyzji - jakakolwiek by nie była. To duża odpowiedzialność i bardzo trudny wybór.

  • Super! 3
  • Lajk 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym miesiącu lutym 2020r. było 800 tys zachorowań na grypę. Zmarły 23 osoby. Przeciwko grypie szczepi się 4% Polaków. Chodzimy do pracy z katarem i lekceważymy infekcje naszych dzieci. Jesteśmy skrajnie nieodpowiedzialni na co dzień. Nie panikujmy teraz przecież lubimy żyć ryzykowanie (ironia). Na przyszłość niech każdy z nas będzie odpowiedzialny za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Blixten napisał:

... i niech każdy z nas będzie odpowiedzialny żeby nie stanowić zagrożenia dla innych.  

Za dużo wymagasz - do tego jest potrzebne myślenie przyczynowo-skutkowe, nieobecne u dużej części populacji.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aflinta napisał:

Za dużo wymagasz - do tego jest potrzebne myślenie przyczynowo-skutkowe, nieobecne u dużej części populacji.

To niestety prawda wystarczy popatrzeć na ilość ludzi w centrach handlowych. Ale w odniesieniu do forumowiczów to aż tak źle nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do Polski ( nie, nie z Włoch ani Chin ).
Otóż aktualnie ( niestety ) wprowadzono zakaz imprez masowych.
Zlot w/g standardowych kryteriów do tej kategorii się zalicza.
Choć przygotowania są ( prawie ) zakończone to jest niestety wielce prawdopodobne, że po raz pierwszy od wielu lat Zlot nie odbędzie się w planowanym terminie.
 
Smutne to, ale musimy przestrzegać obowiązujących przepisów a jednocześnie chcemy dbać o Państwa bezpieczeństwo.
 
Finalne decyzje będę musiał podjąć już niebawem....
 
Pozdrowienia

Rozumiem obawy i czekam na rozwój sytuacji , ale może przełóżmy zapisy na dalszy termin i zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.
Jaka decyzję@Dyrekcja nie podejmie to się zgodzę z nią chodź wiemy wszyscy ze będzie to trudna decyzja.
Miejmy nadzieje ze będzie dobrze.
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Izotom napisał:

W samym miesiącu lutym 2020r. było 800 tys zachorowań na grypę. Zmarły 23 osoby. Przeciwko grypie szczepi się 4% Polaków. Chodzimy do pracy z katarem i lekceważymy infekcje naszych dzieci. Jesteśmy skrajnie nieodpowiedzialni na co dzień. Nie panikujmy teraz przecież lubimy żyć ryzykowanie (ironia). Na przyszłość niech każdy z nas będzie odpowiedzialny za siebie.

 

Ja jeszcze tydzień temu też używałem tego porównania, ale niestety mamy do czynienia z czymś jednak innym. Przede wszystkim, mając Covid-19, możesz kogoś tym poczęstować od samego początku, nie mając jeszcze objawów. I to jest zasadnicza różnica. Siejesz dookoła myśląc, że jesteś zdrowy. Tobie może nie zagrozić. Ale poczęstujesz osobę osłabioną, starszą i ona już będzie miała kłopoty.

  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Izotom napisał:

W samym miesiącu lutym 2020r. było 800 tys zachorowań na grypę. Zmarły 23 osoby. Przeciwko grypie szczepi się 4% Polaków. Chodzimy do pracy z katarem i lekceważymy infekcje naszych dzieci. Jesteśmy skrajnie nieodpowiedzialni na co dzień. Nie panikujmy teraz przecież lubimy żyć ryzykowanie (ironia). Na przyszłość niech każdy z nas będzie odpowiedzialny za siebie.

Niestety, okazuje się, że porównania do grypy mają się nijak. Patrząc na sytuację we Włoszech, gdzie pod respiratorami leżą 30-, 40-, czy 50-ciolatki z ostrą niewydolnością oddechową i widząc, że w tej chwili, przy tej skali szerzenia zarażeń, brakuje tam po prostu sprzętu i WYBIERA się kogo do repsiratora podłączyć (a osób powyżej 80 roku życia W OGÓLE NIE BIERZE SIĘ POD UWAGĘ), sugerowałbym jednak zmienić podejście. Tu nie chodzi o ograniczenie ognisk i liczby zarażonych, bo tego nikt nie jest w stanie kontrolować. Teraz jest walka o wydłużenie w czasie fali zachorowań, by zwyczajnie starczyło środków do ratowania ludzi. Jeśli naraz zachoruje 2 mln Polaków, to będzie zupełnie inna sytuacja, niż jak będzie chorować 250 tys. miesięcznie przez marzec, kwiecień, maj i czerwiec. Tymczasem galerie pełne, knajpy pełne, a zewsząd płyną żądania zamykania tylko i wyłącznie kościołów. 

 

  • Super! 4
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...