Skocz do zawartości

Legacy - szybkie pytania


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, ewemarkam napisał:
29 minut temu, Bober1 napisał:
Siema, podpowie ktos co moge zmienic w ukladzie wydechowym bez utraty mocy ?? Legacy iv 3.0 h6.
 
Wyczytalem ze najlepiej koncowki i wstawic srodkowy nierownoodległoscoowy ?? Co wy na to cos polecicie ??
 

Kolektor w H6 zostaw. Taki zabieg działa przy 4 garkach. Kup jakieś H&S końcowe i nic więcej.

A gdzie moge kupic takie cudo ? Jakas strona sprawdzona czy cos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bober1 napisał:

A gdzie moge kupic takie cudo ? Jakas strona sprawdzona czy cos ?

 

Jak wymienisz końcowe + kolektor to dźwięk mniej więcej taki:

 

 

 

Ja planuje kolektor rapotra (zamawiam właście) + STI GENOME na koniec (już mam) i szukam speca który ogarnie a nie popsuje resztę.

Jak konćowe + rapotr + ktoś dobrze ogarnie resztę to tak to brzmi (od 6:58).

 

same kolektory do kupienia tutaj:
http://raptorsc.com.au/product/subaru-h6-headers/

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - pacjent Legacy 2.0 165 KM 2006 rok. Od pewnego czasu auto zaczyna dławić się przy 2000-3000 obrotach (mam wrażenie, że nasila się to teraz w deszczowe dni), generalnie stało się jeszcze bardziej leniwe niż było. Nie mam LPG, żadne błędy nie wyskakują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Dj Brabus napisał:

Szybkie pytanie - pacjent Legacy 2.0 165 KM 2006 rok. Od pewnego czasu auto zaczyna dławić się przy 2000-3000 obrotach (mam wrażenie, że nasila się to teraz w deszczowe dni), generalnie stało się jeszcze bardziej leniwe niż było. Nie mam LPG, żadne błędy nie wyskakują. 

 

To chyba standard w tych piecach. Czujnik spalania stukowego bodajże szaleje. Jest na to cały długi wątek na forum

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś takiego stosował, widać różnicę. Przy większych prędkościach moje legacy już tak pewnie się nie prowadzi, a wszystkie luzy w zawieszeniu zrobiłem

https://www.nie-ASO.pl/pl/mocowanie-przekladni-kierowniczej-whiteline-imprez,3,29808,15588

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Szymon Kuć napisał:

Ktoś coś takiego stosował, widać różnicę. Przy większych prędkościach moje legacy już tak pewnie się nie prowadzi, a wszystkie luzy w zawieszeniu zrobiłem

https://www.nie-ASO.pl/pl/mocowanie-przekladni-kierowniczej-whiteline-imprez,3,29808,15588

Ja w moim byłym BH zamieniłem właśnie mocowania magla (dwie tuleje/obejmy) na żółte poli, chyba z Olkusza i poprawa była znaczna. Wcześniej, na zużytych ori gumach miałem wrażenie, że kierownica swoje, a koła swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, euyot napisał:

Legacy 4. Kombi.

Słupek (ikea billy) 40x28x202 cm wejdzie do bagażnika po złożeniu siedzeń?

 

po złożeniu tylnych oparć wychodzi chyba 185cm do przedniego fotela. Musialbys  polozyc oparcie od przedniego fotela do tylu na maxa i wtedy powinno wejsc.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Danko napisał:

Mi wyszło 205cm długości, jak mierzyłem raz do mojego fotela. możliwe, że kawałek podsuwalem, ale nie pamiętam. Słupek to i między fotele można kawałek dać 

Wlazł billy 40x28x202 i micke 105x75x50 i krzesełko i dwie półki, lampa z sufitu...

"Sam nie wiem, co się w nim jeszcze mieści."

Pakowny skubaniec.

 

Bardzo lubie swoje auto:thumbup:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2020 o 21:57, euyot napisał:

Wlazł billy 40x28x202 i micke 105x75x50 i krzesełko i dwie półki, lampa z sufitu...

"Sam nie wiem, co się w nim jeszcze mieści."

Pakowny skubaniec.

 

Bardzo lubie swoje auto:thumbup:

Jak musiałem wymienić klapę w swoim to sprawdzałem, czy da się drugą włożyć do bagażnika, żeby zawieźć na wymianę... No i stwierdziłem, że nie da się. Po czym za kilka dni ktoś na forum wrzucił foto, że jednak się da i szczęka mi opadła, hehe. Bardzo pojemny wóz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, st981777 napisał:

(290). Od czego podpasują zaciski?

 

290 było jak mnie pamięć nie myli z tyłu przynajmniej w 4gen Legacy GT i H6, do tego WRX bug. Ale czy zacisk wejdzie bez adapterów to nie wiem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

290mm w BE jest fabrycznie, tylko niewentylowane, zaciski są takie same jak w imprezie GC/GD różnica w wielkości tarczy wynika z tarczy kotwicznej, nie zacisku. Ja natomiast chcę założyć tarcze wentylowane, które są o 8mm grubsze, dlatego muszę zmienić również jarzma i zaciski. Różnica jest taka sama jak w imprezie w przejściu na wentylowaną tarczę tył. Problem z tym, że nie mogę jednoznacznie ustalić w jakich wersjach były tarcze wentylowane, żeby dobrać dawcę zacisków, a nie chcę z tyłu dwutłoczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, st981777 napisał:

290mm w BE jest fabrycznie, tylko niewentylowane, zaciski są takie same jak w imprezie GC/GD różnica w wielkości tarczy wynika z tarczy kotwicznej, nie zacisku. Ja natomiast chcę założyć tarcze wentylowane, które są o 8mm grubsze, dlatego muszę zmienić również jarzma i zaciski. Różnica jest taka sama jak w imprezie w przejściu na wentylowaną tarczę tył. Problem z tym, że nie mogę jednoznacznie ustalić w jakich wersjach były tarcze wentylowane, żeby dobrać dawcę zacisków, a nie chcę z tyłu dwutłoczka.

 

Co prawda na bazie mojego GT, ale jak klikniesz w numery jarzma i zacisków to zobaczysz konkretnie które modele z gamy Subaru miały je w ogóle montowane:

 

http://opposedforces.com/parts/legacy/us_b13/type_12/brake_system/rear_brake/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2020 o 12:27, frisco napisał:

Co prawda na bazie mojego GT

Mogę Cie prosić o zdjęcie zacisków? Numery w połowie sprawę rozwiązują, ale na alledrogo nic nie dadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...