Jump to content

Legacy - szybkie pytania

Recommended Posts

Ma ktoś wymiary mieszków obu? I biegów i ręcznego? Ciężko dostać coś nietuzinkowego w PL, więc chyba będę szył sam.. Ale fajnie byłoby mieć wymiary i nie pruć starych 

• Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Chodzi Ci o rozstaw kół. Jak masz szpilki to kupujesz dłuższe szpilki lub felgi z mniejszym et.

Na pytanie co polecam.... Poleciłem płyn hamulcowy:) Bo taki się tam wlewa, czyli DOT4:) W niektórych samochodach jest on w osobnym zbiorniczku, a w innych ten sam zbiornik odpowiada za hamulce jak i

Wlazł billy 40x28x202 i micke 105x75x50 i krzesełko i dwie półki, lampa z sufitu... "Sam nie wiem, co się w nim jeszcze mieści." Pakowny skubaniec.   Bardzo lubie swoje auto

Posted Images

Posted (edited)
7 minut temu, Tinuviel napisał:

Jaka jest średnica piasty w Subaru Legacy 2004? 56.1?

Średnica calej piasty, czy otwór centrujący? Otwór centrujący to 56.1, to niemal we wszystkich subarkach chyba 

Edited by Danko
  • Thanks 1
2 minuty temu, Danko napisał:

Średnica calej piasty, czy otwór centrujący? Otwór centrujący to 56.1, to niemal we wszystkich subarkach chyba 

Otwór centrujący - sorry za brak precyzji :) Dzięki!

siema.

Oddałem swojego Legacy IV 2.5 wersja US (bez turbo) (2004) do mechanika na wymianę przewodów zapłonowych i jest problem bo nigdzie w hurtowni nie ma do takiej wersji.

Rozumiem, że miedzy wersja USA a EU jest kolosalna różnica i inne nie podejda?

Edited by edelwolf
3 godziny temu, edelwolf napisał:

siema.

Oddałem swojego Legacy IV 2.5 wersja US (bez turbo) (2004) do mechanika na wymianę przewodów zapłonowych i jest problem bo nigdzie w hurtowni nie ma do takiej wersji.

Rozumiem, że miedzy wersja USA a EU jest kolosalna różnica i inne nie podejda?

Nie mam pojęcia czy przewody z wersji EU podejdą, ale jak sprawdzam na opposed forces to numery części tam podane można spokojnie dostać w PL w popularnych sklepach subarowych, w ASO zapewne też (choć pewnie na zamówienie). Z rozpiski wynika, że te przewody faktycznie były montowane tylko w wersjach US

http://opposedforces.com/parts/legacy/us_b13/type_4/engine_electronic/spark_plug_and_high_tension_cord/illustration_2/

dziękuje za pomoc.
W takim razie szukam miejsca gdzie są dostępne i zamawiam.

Na biegu D podczas postoju troszkę mocniej trzęsie autem (najbardziej odczuwalne na kierownicy)  po wrzuceniu na N na postoju trzęsienie ustępuje. Co może być odpowiedzialne za to ? poduszki pod silnikiem czy konwerter od skrzyni automatycznej ?

A nie przypadkiem TTTM. Jak długo masz ten samochód? U mnie też wibruje, ale uznaje to za normalne. Chyba że kiedyś wibrowało mniej. Wtedy faktycznie mogą być problemem poduszki silnika i skrzyni.

Owszem wcześniej wibrował ale nie aż tak jak teraz, na karku ma już 25 lat i chyba nigdy te poduszki nie były dotykane a u mnie od 10 lat już jest.

Edited by ipsx82

Potrzebuję dokładne wymiary bocznej szyby bagażnika, ktoś zna? Z kątami najlepiej. Chodzi mi po głowie oklejenie jej (nie przyciemnienie) 

Witam ponownie.

Pytanie tym razem dotyczy Legacy III, 2.0 z 2002 roku, kombi, europejczyk.

Mam puste dziury w miejscu halogenów.

Z szybkiego rozeznania wychodzi, że do 3 są 2 rodzaje pewnie zależne od zderzaka?

Mam takie:
https://images.app.goo.gl/pRseL8EwT8YgbrsC9
i po przykladaniu, wychodzi, ze nie pasuja.

W dniu 23.07.2020 o 09:05, edelwolf napisał:

Witam ponownie.

Pytanie tym razem dotyczy Legacy III, 2.0 z 2002 roku, kombi, europejczyk.

Mam puste dziury w miejscu halogenów.

Z szybkiego rozeznania wychodzi, że do 3 są 2 rodzaje pewnie zależne od zderzaka?

Mam takie:
https://images.app.goo.gl/pRseL8EwT8YgbrsC9
i po przykladaniu, wychodzi, ze nie pasuja.

A pokaż jak wygląda Twój zderzak. Bo faktycznie są różne i mają inne halogeny.

Takie lampy jak w linku pasują do takiego zderzaka:

4.thumb.jpg.dcc1b43017bfc28f01dff4b43c117e88.jpg.0753a4bfc30548f3bcd78524d9a529d2.jpg

Ja miałem nieco inaczej wyrysowany:

DSC_0343.thumb.jpg.6e2984fdb502ec09d0ad29ea18e9f76b.jpg

I w nim są inne lampy - typu projektor z zaślepką/kratką.

Dzięki za odpowiedź.

Przez weekend trochę poszperałem w necie i wyszło, że potrzebuję takie jak na 2-gim zdjęciu, czyli takie jak Ty miałeś.

Póki co na portalach tego brak, ale na spokojnie będę monitorował temat.

30 minut temu, edelwolf napisał:

Dzięki za odpowiedź.

Przez weekend trochę poszperałem w necie i wyszło, że potrzebuję takie jak na 2-gim zdjęciu, czyli takie jak Ty miałeś.

Póki co na portalach tego brak, ale na spokojnie będę monitorował temat.

Tu masz foto jeszcze bez kratek:

yjTwQqL.jpg

Czemu każda generacja Legwana ma nawalone 40 wariantów zderzaka? :mrgreen: Inni robią przedlift, polift I ew pakiet sportowy. Subaru? Przedlift, polift, h6 przedlift, polift (chyba), b spec, gt i to chyba dalej nie wszystko :biglol:

• Haha 2
6 godzin temu, Danko napisał:

Czemu każda generacja Legwana ma nawalone 40 wariantów zderzaka? :mrgreen: Inni robią przedlift, polift I ew pakiet sportowy. Subaru? Przedlift, polift, h6 przedlift, polift (chyba), b spec, gt i to chyba dalej nie wszystko :biglol:

Zdecydowanie nie wszystko. :D

Są jeszcze: przedlift sedan, przedlift kombi, ver. US, OBK2 US, Blitzen, STi GeNome. OBK2 EU się nie liczy, bo ma inny profil po bokach i nie pasuje do błotników Legacy, ale ich też są dwa rodzaje. ;)

• Haha 1
10 godzin temu, Danko napisał:

Po to żebyś miał wybór! :D

• Like 1
  • 2 weeks later...

Jak łatwo/ciężko wyjmuje się zegary z Legacy IV? Trzeba rozbierać deskę czy są śrubki z zewnątrz gdzieś tak żeby zegary wysunąć przodem?