Skocz do zawartości

Legacy - szybkie pytania


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Tinuviel napisał:

 

Pewnie nie jak wszystko OEM ale tak czy siak dobrze jest od czasu do czasu odżałować 100zł i podjechać na pełną geometrię żeby chociaż sprawdzić czy wszystko jest i rozruszać śruby.

Ustawiane było ze 2 miesiące temu. Chce wiedzieć bo jak trzeba ustawiać to oddam do mechanika jak nie to zrobie sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadam:

TAK i NIE

sprężyna z amortyzatorem jest przykręcona na 3 śrubach i wymiana nie powoduje zmiany jednak...

Wstawiając nowy amortyzator sprężynę jeśli będzie inna wysokość zawiasu to koła automatycznie inaczej będą dolegać do podłoża.

Każdy więc zrobi jak uważa za słuszne

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2020 o 21:40, SubaruLPG napisał:

odpowiadam:

TAK i NIE

sprężyna z amortyzatorem jest przykręcona na 3 śrubach i wymiana nie powoduje zmiany jednak...

Wstawiając nowy amortyzator sprężynę jeśli będzie inna wysokość zawiasu to koła automatycznie inaczej będą dolegać do podłoża.

Każdy więc zrobi jak uważa za słuszne

I to jest wyczerpująca odpowiedź. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, thomson0073 napisał:

Panowie mam pytanie. Da się założyć subwoofer do ori radia? (LEGACY 4) Radio polift.

W katalogu z akcesoriami  masz oemowy subwoofer ze wzmacniaczem. Rok temu jak szukałem to były jakoś po $100 na ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawidłowa praca MAF sensora, zły stan świec przewodów WN nieszczelność w dolocie będzie powodować oscylacje obrotów wolnych w samochodzie. jeśli możesz zdejmij sobie paski od osprzętu i zobacz czy problem delikatnego falowania występuje?

ps. jeśli jest to tylko falowanie obrotów to bym jakoś specjalnie sobie tym głowy nie zawracał. sprawdził czy silnik niema "poważniejszych problemów" jeśli wyjdzie że jest ok temat odpuścił

Edytowane przez SubaruLPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy V 

Czy to normalne ze wokol mocowan amortyzatorów jest jakieś uszczelnienie / gumolit?

Coś podobnego zaobserwowałem ogladajac jedno auto kombi na połączeniu dachu po obu stronach? Czy to nie jakies wspawane ćwiartki?


https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/files/eyJmbiI6InpzZGRubGkzYWtwbjMtT1RPTU9UT1BMIiwidyI6W3siZm4iOiJ3ZzRnbnFwNnkxZi1PVE9NT1RPUEwiLCJzIjoiMTYiLCJwIjoiMTAsLTEwIiwiYSI6IjAifV19.pFZXiSUnJtVHWORGZKoU26aPOdCU9BPJWPB45-i6xJ4/image;s=1080x720

Druga sprawa nie brakuje tu jednego zbiorniczka w podszybiu?

W innych ogloszeniach są dwa zastanawiam się od czego to

Edytowane przez fateofangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pany oddaje dziś auto na detailing. Po wgniotkach od gradu podobno już nie ma śladu, teraz korekta lakieru, naprawa ubytków i na koniec powłoka ochronna. I tutaj mam zgryz...
Mam do wyboru jakiś super wosk (nowość jakaś), albo ceramikę.

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od różnicy w cenie. Wosk a ceramika to dwa różne światy. Miałem na aucie kwarc, miałem na aucie wosk i mam ceramikę. Nie jest wcale tak, że ceramika ma jakieś cudowne właściwości. Trochę chroni przed odpryskami, nieco bardziej przed zarysowaniami leciutkimi + jest najdłużej hydrofobowa. Natomiast auto trzeba myć, na dwa wiadra i dalej je ręcznie pucować detailerami odpowiednimi, żeby wyglądało ładnie. 

 

Reasumując: zależy czego oczekujesz. Jak Cię stać, bierz ceramikę z korektą lakieru. Jak kasa ma znaczenie, bierz kwarc z korektą lakieru. Woskowanie to jest coś, co możesz zrobić sam.  

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ceramikę i nie muszę myć na 2 wiadra.

 

1. Mycie pianą od razu bez mycia wstępnego.

2. Wosk

3. Płukanie wodą demineralizowaną

 

Po tej operacji jest lustro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, thomson0073 napisał:

Pany oddaje dziś auto na detailing. Po wgniotkach od gradu podobno już nie ma śladu, teraz korekta lakieru, naprawa ubytków i na koniec powłoka ochronna. I tutaj mam zgryz...
Mam do wyboru jakiś super wosk (nowość jakaś), albo ceramikę.

Co radzicie?

 

Nakładałem ceramikę dwa lata temu na LGT i na początku byłem dość zadowolony, ale po czasie stwierdzam,że jak już zejdzie ta ceramika to przerzucę się na wosk, ale tylko dlatego że lubię auto ogarniać, mam na to czas i jest bardziej naturalny efekt. Największy plus ceramiki to w sumie to, że przy takiej powłoce na kilka lat masz dłużej efekt, spokój i oszczędność czasu.

 

Ceramika nadaje lakierowi takiej trochę sztuczności, po samej polerce kilkuetapowej z wykończeniem woskiem auto mi się bardziej podobało niż po nałożeniu ceramiki... Lustro lustrem, ale przy wosku jest po prostu bardziej naturalnie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kriskristoffers napisał:

Ja mam ceramikę i nie muszę myć na 2 wiadra.

 

1. Mycie pianą od razu bez mycia wstępnego.

2. Wosk

3. Płukanie wodą demineralizowaną

 

Po tej operacji jest lustro :)

 

Ja robię piana, spłukiwanie i quick detailer do powłok ceramicznych ze świadomością, że to nic dobrego dla lakieru. Powinieneś myć na dwa wiadra, a potem wosk zgodnie ze sztuką. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem na wosk, ma coś nowego i fajnego. No i korekta oczywiście.

Też lubię przy aucie coś porobić, doszedłem do wniosku, że wosk zawsze sobie mogę sam uzupełniać. Tym bardziej, że mam jeszcze pełny pojemniczek Fusso. 

Jak efekty będą słabe to oddam raz jeszcze na ceramike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bober1 napisał:

Siema, podpowie ktos co moge zmienic w ukladzie wydechowym bez utraty mocy ?? Legacy iv 3.0 h6.

 
Wyczytalem ze najlepiej koncowki i wstawic srodkowy nierownoodległoscoowy ?? Co wy na to cos polecicie ??

 

 

http://raptorsc.com.au/product/subaru-h6-headers/

 

trochę tutaj o tym (od 5:11):

 

 

Oczywiście nie trzeba targać z Australii - jak masz kogoś ogarniętego to to zrobi lokalnie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, podpowie ktos co moge zmienic w ukladzie wydechowym bez utraty mocy ?? Legacy iv 3.0 h6.
 
Wyczytalem ze najlepiej koncowki i wstawic srodkowy nierownoodległoscoowy ?? Co wy na to cos polecicie ??
 
Kolektor w H6 zostaw. Taki zabieg działa przy 4 garkach. Kup jakieś H&S końcowe i nic więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ewemarkam napisał:
22 minuty temu, Bober1 napisał:
Siema, podpowie ktos co moge zmienic w ukladzie wydechowym bez utraty mocy ?? Legacy iv 3.0 h6.
 
Wyczytalem ze najlepiej koncowki i wstawic srodkowy nierownoodległoscoowy ?? Co wy na to cos polecicie ??
 

Kolektor w H6 zostaw. Taki zabieg działa przy 4 garkach. Kup jakieś H&S końcowe i nic więcej.

 

Jak mówisz o bulgocie to tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...