Jump to content
Sign in to follow this  
TomekNN

Nowy XV e-boxer 2019

Recommended Posts

Zakładam nowy temat i od razu przedstawię pewne teoretyczne przemyślenia. Przy jazdach testowych XV 2.0 wyszedłem z założenia, że mam za mało czasu nauczyć się, wyczuć CVT. Dlatego przy umyślnie wyszukanych manewrach wyprzedzania od razu przechodziłem w tryb manualny - redukowałem bieg do minimum 4000 obr. silnika, 'rura' do 5000 i dopiero wrzucałem następny wirtualny bieg i było dość dobrze.

Przy XV e-boxer mamy o około 60 Nm więcej w zakresie 0-3000 obr. silnika... jak po raz drugi posłuchałem Petryna nawet do 3500 obr. Przejście na manetki w tej sytuacji daje pewnie identyczne odczucia jak w 2.0. Ciekawi mnie jak w praktyce można wykorzystać owe dodatkowe 60 Nm, ze startu, toczenia się sprawa jest prosta, Aflinta opisał wrażenia wgniatania w fotel. 

Ale... teraz teoretyzuje, jedziemy 60, 80 czy 100 km/h tak żeby obroty silnika były w okolicach 2000 i ostro dajemy gazu. Teoretycznie będzie można uzyskać lepszego kopa do 3500 obr. przy manewrach wyprzedzania. Tyle teorii, a w praktyce się okaże ;)

Ps. ehhh najbardziej tragiczne jest to, że XV e-boxer będzie dopiero po zimie, marzec/kwiecień 2020, a od maja to ja głownie na motorze pomykam;)

Edited by TomekNN

14 minut temu, TomekNN napisał:

Aflinta opisał wrażenia wgniatania w fotel

Wciskania, wgniatanie bym zostawił STI i mocniejszym :D

23 minuty temu, aflinta napisał:

Wciskania, wgniatanie bym zostawił STI i mocniejszym :D

Szukałem, ale nie znalazłem tego wpisu,  było coś o wciskaniu w fotel do 50 km/h. Karta stół, słowo się rzekło... napisało :biglol:

Edited by TomekNN

Jest w wątku o e-boxer na głównym :)

... a mi przez myśl przeszło ile musiałbym dopłacić przy zamianie na e-boxera. 

Wyprzedzając złośliwości fanów vag’a, z obecnego XV jestem bardzo zadowolony, ale możliwe, że z e-boxera byłbym jeszcze bardziej B)

• Like 1

@Blixten w pełni rozumiem, też podobne myśli nawiedzają moją głowę. Prawde powiedziawszy nie mogę się doczekać aby nim pojeździć i porównać do swojego 2.0 ;) 

• Like 1

A to nie jest już odgrzany kotlet? albo próba sprzedaży w EU tego co jest w US od 2013. 

XV Hybrid miało 2.0i 150KM + 13KM eletrycznego (65Nm). Równiez to działa jako wspomaganie podczas przyspieszania.

Bardziej ciekawą opcją wydaje się XV Plug in któy jest w US.:)

• Upvote 1

5 godzin temu, bombelllooo napisał:

A to nie jest już odgrzany kotlet?

Oczywiście, że jest - być może z jakimiś drobnymi udoskonaleniami, ale koncepcja taka sama. 

5 godzin temu, bombelllooo napisał:

Bardziej ciekawą opcją wydaje się XV Plug in któy jest w US.:)

To zależy czy jesteś gotów poświęcić bagażnik na większe akumulatory.