Skocz do zawartości

Wyprzedaż Forestera 2018 w specyfikacji MY19 - ciekawe dodatki


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

 

2 minuty temu, mechanik napisał:

Według mnie niepotrzebnie urósł, zwiększył się zwis przedni. Do tego deficyt mocy i momentu w wersji na EU.

Z "lajtowym offroadem" też tylko gorzej - dźwigać ze sobą baterie a zapasu brak. 

Dłuższy zwis bym przebolał, w końcu to tylko SUV ale co do reszty to niestety masz sporo racji. Brak zapasu, pomniejszony bak i większa masa. Być może wagę rekompensuję te 70 Nm z elektryka. Ci co testowali twierdzą, że jest dobrze.

Szkoda, że nie można sobie wyskoczyć do Rosji, kupić tam wersję 2.5 i bez komplikacji i kosztów u nas zarejestrować.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Michał W. napisał:

 

Być może wagę rekompensuję te 70 Nm z elektryka. Ci co testowali twierdzą, że jest dobrze.

 

A tam dobrze. Zależy do czego bo do turlania się po mieście tak ale w trasę zwłaszcza po drogach krajowych bardzo słabo i to mówię o odczuciach jadąc w dwie osoby i bez bagażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kukson napisał:

A tam dobrze. Zależy do czego bo do turlania się po mieście tak ale w trasę zwłaszcza po drogach krajowych bardzo słabo i to mówię o odczuciach jadąc w dwie osoby i bez bagażu.

Rozumiem, że testowałeś w trasie?

Ale tu akurat chodziło o dodatkowy moment przy lekkim offroad, czy wespnie się wyżej niż zwykły wolnossący. Do XT nie ma raczej sensu go porównywać bo jest cięższy a mocy ma o 60% mocy mniej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Michał W. napisał:

Rozumiem, że testowałeś w trasie?

Ale tu akurat chodziło o dodatkowy moment przy lekkim offroad, czy wespnie się wyżej niż zwykły wolnossący. Do XT nie ma raczej sensu go porównywać bo jest cięższy a mocy ma o 60% mocy mniej. ;)

Jeździłem tym po trasie i powyżej 100km/h jest bardzo słabo. Wątpię aby ktoś tym bawił się w off road. Są na yt filmiki z Rosji jak przez zwiększone zwisy z przodu nowy Forek nie daje rady tam gdzie 4 generacja spokojnie wjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Kukson napisał:

Jeździłem tym po trasie i powyżej 100km/h jest bardzo słabo.

Szkoda, jakoś liczyłem że czuć choć trochę ten dodatkowy moment obrotowy i nie tylko po starcie.

Mimo to ciekaw jestem jeszcze opinii osób jeżdżących wolnossącym Forkiem jak wypada porównanie. Być może ktoś kto codziennie ma pod stopą jedynie 150 KM w niezbyt lekkim aucie może lepiej wyłapie te drobne różnice na plus. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michał W. napisał:

Szkoda, że nie można sobie wyskoczyć do Rosji, kupić tam wersję 2.5 i bez komplikacji i kosztów u nas zarejestrować.

 

Witam, też bym tak chciał. Taki silnik 2,5 i 175-182 KM chętnie bym w naszym forku:)

Edytowane przez Paweł J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu narzekaniach na coraz słabsze nowe modele od Subaru chciałbym zwrócić uwagę na coś o czym nie tak często się wspomina a świadczy o imponującym postępie marki w ostatnich latach. Mianowicie na wykończenie kabiny samochodu.

Oto wnętrza mojego Outbacka kupionego w lutym 2013 roku. Tapicerką się nie sugerujcie, robiłem ja na zamowienie.

 

AD1D1ECB-6F02-4438-B10A-2BB5B2EEDD42.jpeg

A932BBBD-CE00-4E35-AEC8-A0F1190A9171.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku tego roku przesiadłem się do Forestera SJ, model stojący niżej w hierarchii marki przez co liczyłem się z możliwością pogorszenia jakości wykończenia a tu miła niespodzianka. Nic nie trzeszczy (w Outbacku hałasował schowek na okulary, wiele czasu upłynęło zanim zlokalizowałem źródło dźwięku), materiały zdecydowanie lepsze a minęło raptem kilka lat.

Moim zdaniem poprawę widać gołym okiem.

B4928BF1-7E91-4754-82C0-586FA07578B9.jpeg

054B0A36-0C66-48D6-8C12-4CDBBDBF7B8E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

Michal W., 6 lat to kawal czasu, wiele sie zmienilo w ciagu tych lat, inni producenci tez zrobili spory postep - np. Mazda czy Kia

 

Owszem czas leci i wszyscy gnają do przodu ale na tym forum skupmy się na Subaru. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Michał W. napisał:

Owszem czas leci i wszyscy gnają do przodu ale na tym forum skupmy się na Subaru. ;)

 

imho Subaru nie gra na rynku, gdzie brak konkurencji (chociaz probowano twierdzic, ze Subaru to nisza sama w sonie i de facto z nikim nie konkuruje, a jezeli juz, to z autami premium ;) )

dlatego, sila rzeczy, porownania z innymi markami sa nieuniknione...

 

 

 

p.s. wczesniej glownym forumowym porownaniem bylo STI vs EVO, teraz - no coz - jest Subaru vs Skoda (czasy sie zmieniaja :biglol: )

Edytowane przez eddie_gt4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Michał W. napisał:

Po wielu narzekaniach na coraz słabsze nowe modele od Subaru chciałbym zwrócić uwagę na coś o czym nie tak często się wspomina a świadczy o imponującym postępie marki w ostatnich latach. Mianowicie na wykończenie kabiny samochodu.

 

Wreszcie doszusowało mniej więcej do poziomu konkurencji. Przynajmniej pod względem wyglądu - bo tym co pod spodem - czyli wygłuszeniem moim zdaniem dalej kuleje.

Zachwycać się będziemy, jak przegoni konkurencję.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, eddie_gt4 napisał:

 

imho Subaru nie gra na rynku, gdzie brak konkurencji (chociaz probowano twierdzic, ze Subaru to nisza sama w sonie i de facto z nikim nie konkuruje, a jezeli juz, to z autami premium ;) )

dlatego, sila rzeczy, porownania z innymi markami sa nieuniknione...

 

p.s. wczesniej glownym forumowym porownaniem bylo STI vs EVO, teraz - no coz - jest Subaru vs Skoda (czasy sie zmieniaja :biglol: )

 

Wiadomo na rynku jest mnóstwo aut i nie ma potrzeby ograniczać się tylko do Subaru. 

Lubię czasem tak z przekory w dobie narzekań na markę z Plejadą ją trochę pochwalić. ;)

Pewnie gdyby wszyscy nagle temu ulegli i każdy by wyliczał zalety marki ja pewnie bym zaczął na nią utyskiwać. Nie wiem skąd mi się to bierze, nie ułatwia to życia ale lubię płynąc pod prąd. Ale za to lubię właśnie Subaru bo jest wyraziste a Skoda no cóż, można ją chwalić za brak wad lub narzekać na brak zalet i jak tu stanąć okoniem. :o

 

p.s. 

Ciężko porównywać STI, którego nie ma w Europie z EVO którego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michał W. napisał:

nie ułatwia to życia ale lubię płynąc pod prąd.

Ma to swoje zalety, jak skończysz płynąć pod prąd w rzece to dalej wychodzisz na brzeg w tym samym miejscu :D

Ja ogólnie się cieszę, że nie jeżdżę autem popularnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eddie_gt4 napisał:

 

p.s. wczesniej glownym forumowym porownaniem bylo STI vs EVO, teraz - no coz - jest Subaru vs Skoda (czasy sie zmieniaja :biglol: )

Skoda odjeżdża albo już odjechała to z kim teraz będzie porównanie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Drizzt napisał:

Bez szans emoji52.png Przy porównywalnych osiągach za jednego Forestera możesz mieć dwa Dustery emoji3577.png

W 2018 roku i na początku 2019 to chyba za najprostszego Forestera mogłeś kupić trzy podstawowe Dustery. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aflinta napisał:

Ja ogólnie się cieszę, że nie jeżdżę autem popularnym. 

Ja też, ale znam wielu takich co akurat mają odwrotnie i cieszą się, że jeżdżą autami popularnymi. :)

 

3 godziny temu, Kukson napisał:

Skoda odjeżdża albo już odjechała to z kim teraz będzie porównanie? :D

Gdyby forumowicze tak myśleli to w opisach posiadanych samochodów często byśmy widywali właśnie Skody a ja jakoś nie zaobserwowałem takiej tendencji. 

Ciekawe, może administratorzy są w stanie ustalić jak często wpisujemy Skodę jako nasze auto? ;)

Edytowane przez Michał W.
Głupi ale efektowny błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admini siedzą nad morzem? ;) nie chodzi mi o to ile osób z forum przesiada się do Skody ale o to, że Skoda kiedyś kojarząca(mnie to dalej się kojarzy mimo wszystko) się z emerytami i kapeluszami ma auta które osiągami biją markę która zawsze była kojarzona ze sportem, rajdami i mocą i jeszcze wmawia się że więcej niż 1.6 115 koni nie jest nam potrzebne :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnetrze forka sj to wnetrze zaprojektowane przed 2012 rokiem. Tozsame z wnetrzem xv czy levorga . Czy to taka rewelacja - raczej nie. Napisalbym ze jest slabo i to bardzo. Owszem jak auto bylo nowe bylo znosnie. Obecnie 5 rok uzytkowania i nie jest fajnie . Stuki puki  mocno widoczne rysy ...     Natomiast auto broni sie dosc mocno niezawodnoscia. Jest to auto ktorym bez obaw mozna pojechac na drugi koniec europy bez obaw . Slabe paliwo mu straszne . Slaby olej pewnie tez. Jezeli nowy forek taki bedzie to moze sie okazac calkiem fajnym wozidlem. Nie jest mocny nie jest szybki pewnie nawet dynamiczny ale pewnie bedzie bezproblemowy

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...