Skocz do zawartości

Wyprzedaż Forestera 2018 w specyfikacji MY19 - ciekawe dodatki


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Zyzol napisał:

Również zerknąłem na filmik. Gość katował hondę hrv

Też widziałem. :D

Bardzo pozytywnie zakręceni. :) HRV były dwie niestety nie ukończyły rajdu. Jedna na OSie spaliła sprzęgło. Druga zdyskwalifikowana ze względu na zbyt późny przyjazd na metę.

Ale przyjechali się pobawić przecież. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mechanik napisał:

Bracia przyrodni ;)

Mam nadzieję że się lubią :D

 

DSC_0500.JPG

Super rodzeństwo, amerykańsko japońskie :D

Pewnie jak to chłopaki, rywalizują między sobą. ;)

 

Mój Forester ma małą siostrzyczkę też z Japonii, choć urodzoną w Europie. B)

 

 

IMG_20191012_132642.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michał W. napisał:

Pewnie jak to chłopaki, rywalizują między sobą. ;)

Myślę właśnie że Forek może wreszcie odpocząć i w terenie nie musi walczyć... chociaż to właśnie od niego zaczęła się nasza mała przygoda z offroad.

Tak naprawdę oba auta są super, każde w czymś jest trochę lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zyzol napisał:

Myślę, że po zmianie opon w Foresterze też możesz wbijać na imprezę :biglol:

Szkoda by mi było Forestera na taką imprezę, SUVy się do tego nie nadają. Zresztą nie mam jakiejś specjalnej melodii do off-road tylko zawsze w podróży gdzieś mnie zniesie z szosy do lasu czy nad rzekę no i góry też lubię pojechać. A że mieszkam w lesie to Forester jest akurat, gdy żyłem we Wrocławiu to Outback był moim faworytem. :)

Edytowane przez Michał W.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2019 o 08:58, Michał W. napisał:

Cześć @Meteor, ostatnio pojawiasz się bardziej jak kometa ;) a tak na poważnie to w sprawie Tesli to możesz sobie wypożyczyć i przetestować.

https://www.spidersweb.pl/2018/04/tesla-wynajem.html

 

 

...za dużo zajęć chyba i nawet jak wpadnę poczytac to nie zawsze cokolwiek piszę :) Ale jestem i czuwam :D:D:D   

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jozef1972 napisał:

No i teraz widać który to Prawdziwy Leśnik a który tylko udawany...

Jeden z tych braci to taki troche "na sterydach"! ;) Podobieństwo takie sobie ...ale może po różnych ojcach byli! :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Meteor napisał:

Jeden z tych braci to taki troche "na sterydach"! ;) Podobieństwo takie sobie ...ale może po różnych ojcach byli! :D 

Jeden Jankes a drugi Samurai, zdecydowanie różni ojcowie ale o kazdym z nich można powiedzieć, że był kuty na cztery łapy. :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, Zyzol napisał:

No jasne, jak mają fun niech się bawią :) Z drugiej strony jednak, czy nie lepiej zakupić sobie auto bardziej przystosowane do takiej jazdy (np. jakieś stare Suzuki), niż udowadniać światu, że Honda też potrafi? :) 

Też myślę, że na takie imprezy trzeba brać starą terenówkę bez zaawansowanej elektroniki a nie SUVa Hondy i nawet nie takiego ładnego Wranglera, którego bym wolał na bardziej turystyczne szlaki. :)

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Michał W. napisał:

Jeden Jankes a drugi Samurai, zdecydowanie różni ojcowie ale o kazdym z nich można powiedzieć, że był kuty na cztery łapy. :D

ważne, że matka może być tylko jedna! :D :D :D 

aha - tu wprawdzie same nowe bryczki ale jakby ktoś potrzebował ALUFELGI do swojego subaraka to moje ogłoszenie w dziale "części sprzedam" 

Edytowane przez Meteor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Meteor napisał:

aha - tu wprawdzie same nowe bryczki ale jakby ktoś potrzebował ALUFELGI do swojego subaraka to moje ogłoszenie w dziale "części sprzedam" 

Wypowiedź zawiera lokowanie produktu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zyzol napisał:

No jasne, jak mają fun niech się bawią :) Z drugiej strony jednak, czy nie lepiej zakupić sobie auto bardziej przystosowane do takiej jazdy (np. jakieś stare Suzuki), niż udowadniać światu, że Honda też potrafi? :) 

Z tym zaczyna być coraz trudniej bo tych aut jest coraz mniej. Np sprawdzicie sobie ceny 20 letnich patroli czy pajero - ich ceny zaczynają być wręcz astronomiczne jak na tak stare auta. Kupujesz takiego staruszka do offroadu i 2 tyle musisz w niego wpakować żeby to jakoś w tym terenie dawało rade. To nie jest tania pasja ale za to mega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał W. napisał:

 

Też myślę, że na takie imprezy trzeba brać starą terenówkę bez zaawansowanej elektroniki a nie SUVa Hondy i nawet nie takiego ładnego Wranglera, którego bym wolał na bardziej turystyczne szlaki. :)

 

Masz sporo racji. Wiem że na klasę EXTREM nie będę się nigdy starał tym autem :D

Natomiast TURYSTYK, czy TURYSTYK z wyciagarką to dla Wranglera bułka z masłem, zwłaszcza gdy jest lift. Autko jest fabrycznie bardzo silnie zabezpieczone. W tej klasie startuje sporo nowych aut. Wranglery, Land Cruisery, czy silne i zmotane w teren Pickupy. Bywają też auta nowe/prawie nowe sprowadzone prywatnie z innych rynków np Toyota FJ Cruiser.

Zaletą nówki jest możliwość komfortowych podróży, niemal jak w Suvie. Do klas Zmota/EXTREM transport na dłuższy dystans to praktycznie tylko laweta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Karas napisał:

Z tym zaczyna być coraz trudniej bo tych aut jest coraz mniej. Np sprawdzicie sobie ceny 20 letnich patroli czy pajero - ich ceny zaczynają być wręcz astronomiczne jak na tak stare auta

Ale można kupić Vitarkę za tysi kilka i wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem od zabijania Hondy, która się nadaje do forsowania krawężników

 

2469DC5B-EECC-4C90-BC15-0E31A39EF89D.jpeg

477D9781-E138-48B2-ACF6-40102F9F0561.jpeg

69F09FC4-4416-4703-8970-7F7C119D335B.jpeg

Edytowane przez Zyzol
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota pod znakiem wymiany opon. :)

Tradycyjnie już odkąd mam też Toyotę robię te usługi u nich, również  Subaru. Serwis przynajmniej w Kaliszu mają na wysokim poziomie, z dobrą kawą w miłej poczekalni i w cenie jak w zaufanym serwisie we Wrocławiu. ;)

Przy okazji obejrzałem sobie Lexusy i powiem szczerze, że w obecnych cenach promocyjnych są bardzo ciekawą opcją. Gdybym dziś kupował SUVa to kto wie czy nie sięgał bym głęboko do kieszeni by mieć NX. :thumbup:

UX też jest ładny ale to już zupełnie inny segment i za mały na moje potrzeby.

IMG_20191026_111250.jpg

IMG_20191026_111241.jpg

IMG_20191026_111222.jpg

IMG_20191026_111215.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zyzol napisał:

Ale można kupić Vitarkę za tysi kilka i wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem od zabijania Hondy, która się nadaje do forsowania krawężników

Nie wiem jak mocno się interesujesz tematem offroadu ale raczej w cenach które wkleiłeś kupisz trupka w którego musisz co najmniej drugie tyle władować... Niestety te auta są stare i aby się nadawały  do pokonywania większych bezdroży trzeba w nie zainwestować. To jest taka trochę studnia bez dna.

HRV ma tą zaletę że jest leciutka , napędy ma słabe chociaż film pokazuje że na zimówkach i mocno dociążonej tylnej osi w terenie dawała sobie rade całkiem całkiem. Niestety ma "papierowe" podzespoły napędowe zresztą podobnie jak nie zmotane Suzuki. Gdzieś na YT pokazywano nowe Suzuki samurai od spodu - wygląda to kiepsko nawet bardzo wszystko cieniutkie jak palec  z aluminium - szybko się podda w cięższym terenie. 

Niestety jak już pisałem to nie jest tanie hobby . Takie coroczne plejady to malutki pikuś w porównaniu z prawdziwymi rajdami

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester już pod domem na zimowych oponach, muszę przez najbliższe kilka ciepłych dni jeździć spokojnie.

A ja ponownie w Toyocie, czekam na Yarisa.

Takie cudo jak na zdjęciach też tu mają, kusi mnie by popytać o możliwość jazdy próbnej ale nie ma mojego handlowca i mój Yaris jakby nie bardzo mnie uwiarygodnia jako potencjalnego klienta. ;)

IMG_20191026_125836.jpg

IMG_20191026_125848.jpg

IMG_20191026_125937.jpg

IMG_20191026_130017.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karas napisał:

Nie wiem jak mocno się interesujesz tematem offroadu ale raczej w cenach które wkleiłeś kupisz trupka

Póki co to się nie interesuję, ale tak właśnie wyobrażam sobie wejście w tę zabawę. Wiem, że to stare trupy, studnia bez dna i wieczne inwestycje, które się nie zwrócą, ale takie to wygląda w większości motoryzacyjnych hobby.

 

3 godziny temu, Michał W. napisał:

Takie cudo jak na zdjęciach też tu mają, kusi mnie by popytać o możliwość jazdy próbnej ale nie ma mojego handlowca i mój Yaris jakby nie bardzo mnie uwiarygodnia jako potencjalnego klienta. ;)

 

IMG_20191026_125848.jpg

 

 

Maski nie potrafią domknąć, czy auto już po dzwonie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zyzol napisał:

Maski nie potrafią domknąć, czy auto już po dzwonie ;) 

Wiesz, że na żywo nie zauważyłem niczego podejrzanego i oglądając fotki na telefonie też nie ale teraz na kompie widzę to samo co Ty. Raczej ta maska jest domknięta bo na zdjęciu z drugiej strony doskonale przylega. 

Fatalnie naprawione lub złudzenie optyczne bo chyba nie jest to nowy standard montażu Toyoty. :facepalm:

Jak będę w pobliżu to chyba tam zajadę i sprawdzę bo łaziłem wkoło tej Supry i wydawała się idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...