Skocz do zawartości

Wyprzedaż Forestera 2018 w specyfikacji MY19 - ciekawe dodatki


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Zyzol napisał:

Widać, że nowa wersja ES próbuje korygować tor jazdy i utrzymać się na pasie zamiast odbijać się jak piłka. Jest postęp :) 

Szkoda tylko, że nie wystarczy nam mającym starszą wersję ES zrobić aktualizacji oprogramowania tak jak w Tesli i cieszyć się poprawkami oraz nowymi funkcjami.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał W. napisał:

Szkoda tylko, że nie wystarczy nam mającym starszą wersję ES zrobić aktualizacji oprogramowania tak jak w Tesli i cieszyć się poprawkami oraz nowymi funkcjami.

 

No cóż, trzeba kupić nowy model :biglol: tak za 5 lat :D

Edytowane przez Paweł J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paweł J. napisał:

Michał byłeś już sjs?

Kiedyś Outbackiem tak, teraz jeszcze nie.

Chciałbym poczekać do zimy ale jeszcze nie wiem co żona na to bo robimy zawsze razem.

No i chcę robić w Kielcach, w 2014 roku robiłem we Wrocławiu a tam tor jest mały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Paweł J. napisał:

 

Jestem bardzo zadowolony. Nawet z czasem przyjemność jazdy nie mija. Nic bym nie dodał oprócz tych 25-30 KM.  

W zasadzie to mam tak samo. Mocy mało ale auto zdecydowanie z tych fajnych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Michał W. napisał:

Rozwieją nasze wątpliwości lub i nie, sam jestem ciekaw. ;)


Chyba temat jest z kategorii tych „wrażliwych”. Załóż wątek w pytaniach do @DZIAŁ TECHNICZNY wtedy raczej doczekasz się odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, spawalniczy napisał:


Chyba temat jest z kategorii tych „wrażliwych”. Załóż wątek w pytaniach do @DZIAŁ TECHNICZNY wtedy raczej doczekasz się odpowiedzi.

Wrażliwe tamaty poruszę osobiście przy następnej wizycie bezpośrednio w ASO. Z tego co pamiętam to w pytaniach do @DZIAŁ TECHNICZNY też długo się czeka na reakcję bo już tam raz pytałem o gwarancję przy wygłuszaniu auta i o ile dobrze pamiętam trwało to parę tygodni zanim ktoś mi odpowiedział. Więc jest nadzieja, że za jakiś czas i tu ktoś zajrzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michał W. napisał:

Ciekawy film o AWD w Subaru, kiedyś i dziś.

 

Wyłączyłem po tym jak dowiedziałem się, że w Legacy przy ręcznej skrzyni napęd na tył w stosunku 50/50 przenosi sama wiskoza. Panu prowadzącemu umknął drobny szczegół, że jest tam jeszcze centralny mechanizm różnicowy. Dalej już nie oglądałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu moja wczorajsza średnia uzyskana na krótkim odcinku, jadąc bocznymi drogami przez wioski. Tempomat i momentami żeglowanie B)

 

Średnia spalania i prędkości. 

Mam takie wyniki jak się nigdzie nie spieszę, czyli bardzo rzadko. ;)

IMG_20191014_193157.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paweł J. napisał:

Jak Wam się podoba V w wersji sport? Może by tak zrobić naszą IV. 

Podoba mi się, SPORT dobrze też w białym wygląda. ;)

 

Myślę właśnie jak zrobić czarny mat z chromów na grillu.

Od początku chodzi mi to po głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2019 o 11:02, Michał W. napisał:

Rozwieją nasze wątpliwości lub i nie, sam jestem ciekaw. ;)

Być może szybciej uda mi się odwiedzić moje rodzinne miasto i przy okazji ASO by zapytać o to osobiście.


Na przeglądzie wlali mi 4 l, bo tyle oleju przywiozłem. Sprawdziłem w garażu po powrocie z ASO. Poziom to mniej więcej 4 mm poniżej max. 
Jestem ciekaw, gdzie się zmieściło „Twoje” 5,5l. 
Jaki poziom masz na miarce?

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, spawalniczy napisał:


Na przeglądzie wlali mi 4 l, bo tyle oleju przywiozłem. Sprawdziłem w garażu po powrocie z ASO. Poziom to mniej więcej 4 mm poniżej max. 
Jestem ciekaw, gdzie się zmieściło „Twoje” 5,5l. 
Jaki poziom masz na miarce?

U mnie po przeglądzie było kilka mm ponad max. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2019 o 20:29, Michał W. napisał:

Myślę właśnie jak zrobić czarny mat z chromów na grillu.

Od początku chodzi mi to po głowie.

Daj do oklejania. Nie ma co się zastanawiać. Może nawet całe auto, wówczas przy turystyce masz totalny luz jeśli chodzi o lakier. Widziałem w portfolio zakładu w którym oklejali mi Wranglera, Forestery z oklejoną ramką grila.

22 minuty temu, Michał W. napisał:

U mnie po przeglądzie było kilka mm ponad max. :(

 

Ja sam prosiłem, aby nalano nieco więcej oleju ponad max. Wolisz dolewać ten olej później? To absolutnie silnikowi nie zaszkodzi. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mechanik napisał:

Ja sam prosiłem, aby nalano nieco więcej oleju ponad max. Wolisz dolewać ten olej później?


Dla mnie to nie problem. A po przeglądach zdarzało się, że poziom był ponad max duuuużo więcej niż kilka mm. Wolę dolać niż odsysać.

A z kolegą @Michał W. zastanawiamy się nad tym, jakim cudem ASO skasowało go za 5,5 l oleju silnikowego na przeglądzie, mimo że nie jest kosmicznie przelane.

Edytowane przez spawalniczy
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mechanik napisał:

Daj do oklejania. Nie ma co się zastanawiać. Może nawet całe auto, wówczas przy turystyce masz totalny luz jeśli chodzi o lakier. Widziałem w portfolio zakładu w którym oklejali mi Wranglera, Forestery z oklejoną ramką grila.

Tak właśnie myślałem, że to najlepsza metoda na grilla i może na urodziny moje i autka coś z tym zrobię. :)

Oklejać całego Forka nie będę bo raz, że spore koszty a dwa, auto już nie jest nowe i trochę za późno.

Wybrałem na starcie ceramikę czego nie żałuję ale następne auto raczej już okleję. ;)

 

Godzinę temu, spawalniczy napisał:

A z kolegą @Michał W. zastanawiamy się nad tym, jakim cudem ASO skasowało go za 5,5 l oleju silnikowego na przeglądzie, mimo że nie jest kosmicznie przelane.

Szczerze to nie pamiętam ile tych mm było ponad max, spojrzałem że jest jak zwykle za dużo.

Tak czy owak moje zaufanie do ASO zostało nadszarpnięte. :(

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, spawalniczy napisał:


Ja oklejałem tylko te duże listwy na grillu czarną matową folią.

Drobiazg a robi efekt :)

Ja myślałem o całej ramce dookoła i tej listwie.

Sam kleiłeś czy fachowcy?

Rozumiem, że to były Forek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...