Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby skoda była lepsza, to w Greenfield by ją wybrali a nie:

 

http://www.policemag...ru-wrx-sti.aspx

 

:P :P :P

jestem gotow sie zalozyc, ze w roznych krajach Skoda ma o wieeeeele wiecej aut policyjnych niz Subaru ;):D

 

4498540962_4500e76046_z.jpg

 

skoda320.jpg

 

%C5%A0koda%20Octavia%20new2.jpeg

 

6341352240_3882049b53_z.jpg

 

etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda ma o wieeeeele wiecej aut policyjnych niz Subaru
Nie chodzi o ilość ale o jakość ;)

Pewnie że Skód jast więcej w służbach bo to auto budżetowe, o znacznie niższych kosztach eksploatacyjnych.

Tu chodzi o kraje i miejsca na świecie gdzie mimo wyższej ceny/kosztów Subaru jest wybierane jako samochód służbowy ze względu na trakcję, pewny napęd. A to właśnie dowodzi przewagę Subaru jeżeli na poziomie administracyjnym danego miasta czy państwa podejmuje się decyzję o zakupie Subaraków pomijając kryterium czysto ekonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem gotow sie zalozyc, ze w roznych krajach Skoda ma o wieeeeele wiecej aut policyjnych niz Subaru ;):D

 

 

Oj tam, oj tam. Ale nie w krainie kowboi ;)

 

Swoją drogą chciałbym zobaczyć ich minę, jak podczas pościgu seryjne 2,5 robi kabum po 300 kilometrach z pedałem w podłodze po autostradzie :biglol:

Edytowane przez yoink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to właśnie dowodzi przewagę Subaru jeżeli na poziomie administracyjnym danego miasta czy państwa podejmuje się decyzję o zakupie Subaraków pomijając kryterium czysto ekonomiczne.

to wlasnie dowodzi glupoty wladz administracyjnych, jezeli do wykonania konkretnych celow kupuje auto drozsze zamiast tanszego (zakladajac, ze oba auta spelnia stawiane zadania jednakowo dobrze)

 

uzytkownik "prywatny" moze kierowac sie jaki chce wzgledami / emocjami przy zakupie auta, natomiast uzytkownik "publiczny" musi kierowac sie zuplenie czyms innym niz emocje... ;)

i jak dowodzi praktyka, w Europie, gdzie mozna kupic Skode, to Skoda bije Subaru na leb w dziedzinie aut "publicznych" (szkoda, ze Skoda nie jest dostepna w US :D )

 

 

 

p.s. "biednych" Anglikow nie stac na Subaru, to kupuja policjantom Skody :biglol:

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to właśnie dowodzi przewagę Subaru jeżeli na poziomie administracyjnym danego miasta czy państwa podejmuje się decyzję o zakupie Subaraków pomijając kryterium czysto ekonomiczne.

 

Bodaj w afrykańskiej Rwandzie albo Tanzanii z Subaru (konkretnie z Outbacka) korzysta nawet ochrona prezydenta ;) Widać to było w jednym z odcinków Top Geara (końcówka 19. sezonu - Africa Special).

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... "Fiat i Ford g...wort"

A Niemce tak rozwijają skrót Fiat → Fehler in allen Teilen, co znaczy "wady (dosł. braki) we wszystkich częściach". :)

 

... a w Wielkiej Brytanii Fiat to Fix It Again Tony :-)

 

Co do Seata, bo przewinął się temat nowego Toledo. Niestety nie jest to Leon sedan jak było to kiedyś. Teraz Toledo to jak Ibiza sedan czyli jak kiedyś Cordoba. Niestety jest to klon Rapida z innymi znaczkami :-( Seat na moje oko ma kryzys tożsamości i VAG nie bardzo wie co z nim zrobić dlatego Skoda go przeskoczyła jakościowo wewnątrz na moje oko. Jedynie tą markę może obronić nowy Leon Cupra R.

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeeeeeeee już mi zastopować tu z Fiatem! :D

 

Nie jeden Fiat przejechał więcej niż te super hiper Subaru :biglol:

 

A poważnie... to średnio rozumiem te nabijanie się z Fiata. Marka z wielkimi tradycjami, ogromny koncern - właściciel Alfy, Lancii, Ferrari, Maserati, Jeep i Chlysler, opatentowali wiele nowinek technicznych, wyprodukowali sporo słynacych z bezawaryjności silników - diesle JTD, wszystkie benzyny FIRE, 1.6, 1.4 16v, 5 cylindrowe turbo...

 

W naszym kraju pokutuje chyba jeszcze to, że Maluch i Kant nazywały się "Fiatami". W czasach kiedy powstawały 130 konne Abarthy, piękne kabriolety, nowoczesne (jak na tamte czasy) sedany u nas były przestarzałe pudełka.

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się nabijać z Fiata, ale daj Boże aby FHI robiło silniki Diesla takie jak Fiat :)

Ale żeby nie brzmiały tak jak te z Fiata. Dziś objeżdzałem nową Giuliette znajomego - w dieslu. W portównaniu z dźwiękiem SBD to naprawdę traktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się nabijać z Fiata, ale daj Boże aby FHI robiło silniki Diesla takie jak Fiat :)

Ale żeby nie brzmiały tak jak te z Fiata. Dziś objeżdzałem nową Giuliette znajomego - w dieslu. W portównaniu z dźwiękiem SBD to naprawdę traktor.

 

No najlepiej w subaru dizel brzmi luz osiowy walu :) Co by nie mowic JTD fiata naprawde dobre silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita dyskusja....może czas już na jakieś podsumowania ? :P Np. Jeździłem Subaru, jeżdżę Subaru, będę jeździł Subaru po kres swoich dni ? :rolleyes:

 

To może ja spróbuję.

 

Jeździłem Subaru, jeżdżę Subaru, moja żona jeździła Subaru, a teraz jeździ Skodą Yeti. Ja też czasami nią jeżdżę i to z dużą przyjemnością. W stosunku do forka 2,5 xt drugiej generacji, Yeti 1,8 tsi ma dużo zalet, ma też i wady. To zupełnie inne samochody i trudno je bezpośrednio porównywać.

Na pewno nie można powiedzieć, że skoda jest złym samochodem. Najbardziej pozytywnie jestem zaskoczony napędem - w codziennej dynamicznej jeździe po luźnej, czy też mokrej nawierzchni nie odczuwam żadnej różnicy w porównaniu do forka i OBK.

Czy mój kolejny samochód to będzie Subaru? Jeśli producent wprowadzi do sprzedaży mocną turbo benzynę w OBK, to pewnie tak, jeśli nie, być może będzie to skoda Octavia Scout, albo inny koreańczyk ;). Pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita dyskusja....może czas już na jakieś podsumowania ? :P Np. Jeździłem Subaru, jeżdżę Subaru, będę jeździł Subaru po kres swoich dni ? :rolleyes:

 

To może ja spróbuję.

 

Jeździłem Subaru, jeżdżę Subaru, moja żona jeździła Subaru, a teraz jeździ Skodą Yeti. Ja też czasami nią jeżdżę i to z dużą przyjemnością. W stosunku do forka 2,5 xt drugiej generacji, Yeti 1,8 tsi ma dużo zalet, ma też i wady. To zupełnie inne samochody i trudno je bezpośrednio porównywać.

Na pewno nie można powiedzieć, że skoda jest złym samochodem. Najbardziej pozytywnie jestem zaskoczony napędem - w codziennej dynamicznej jeździe po luźnej, czy też mokrej nawierzchni nie odczuwam żadnej różnicy w porównaniu do forka i OBK.

Czy mój kolejny samochód to będzie Subaru? Jeśli producent wprowadzi do sprzedaży mocną turbo benzynę w OBK, to pewnie tak, jeśli nie, być może będzie to skoda Octavia Scout, albo inny koreańczyk ;). Pożyjemy, zobaczymy.

 

Yeti akurat mi się nie podoba. ;) Poluję obecnie na OBK, bo Forek jednak trochę ciasny. Dla porównania - jeżdżę też Swiftem - samochód większy w środku niż niejeden kompakt, fajny ale stajnia trochę słabowita :) na miasto - super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby nie brzmiały tak jak te z Fiata. Dziś objeżdzałem nową Giuliette znajomego - w dieslu. W portównaniu z dźwiękiem SBD to naprawdę traktor.

To ciekawe o tyle, że w Giulietcie kuzyna brzmi to mniej więcej tak: http://www.youtube.c...ST2OX36HbI#t=87 a na zewnątrz charczenia dieslowskiego nie stwierdziłem. Dźwięk brzmi całkiem przyzwoicie. Bądź co bądź mnie się podoba i nadal jestem pod sporym wrażeniem.

 

S - snobistyczne U - urojenie B - bycia A - awangardowym, R - raczej U - utopiczne

Screwed Up Beyond All Repair Usually - taka wariacja na temat wojskowego FUBAR. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się nabijać z Fiata, ale daj Boże aby FHI robiło silniki Diesla takie jak Fiat :)

Ale żeby nie brzmiały tak jak te z Fiata. Dziś objeżdzałem nową Giuliette znajomego - w dieslu. W portównaniu z dźwiękiem SBD to naprawdę traktor.

 

A potem spojrzałeś na Alfę, potem na Subaru, potem znów na Alfę... miałeś już łzy w oczach. Wsiadłeś do Alfy, potem do Subaru, potem znów do Alfy i rozpłakałeś się jak dziecko? :biglol:

 

Sorry, ale musiałem... jestem AlfoZboczeńcem. Jaka Alfa by nie była, zawsze się za nią obejrze :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...