Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jednak Subaru lepsze od Skody, bo... jednak zmieniłem na Subaru :-) Mam teraz Forestera 2.0
Gratki, gratki serdeczne! Pełnego zadowolenia z auta życzę! Może jakieś fotki? :)

 

ZTCW w nowym Forku IV też nie ma oświetlenia, ale schowek jest tak małych rozmiarów, że oświetlenie nie miałoby sensu (to praktycznie uchylna szufladka na drobiażdżki).

 

Dzięki! Fotki będą, są już w aparacie, tylko nie mam kiedy zgrać i opublikować :-( Wrzucę linka, gdy tylko zamieszczę.

Mnie sie schowek w Forku II podoba wielkościowo, większego nie potrzebuję. Nie widziałem, jaki jest w Forku IV - mniejszy czy taki sam jak w II gen.? Przyznaję, że w Fabii schowek był spory i "stały", tj. otwierała się klapa, a zawartość była wewnątrz, w Forku II klapa jest jednocześnie schowkiem, czyli wszystkie te duperele jeżdżą na niej :(

 

silnik Fabii wyzionął ducha! :cry: Nie ma połowy ciśnienia sprężania na jednym (z trzech) cylindrów. Ludzie, po 71 tys. km delikatnej (przysięgam, że tak właśnie jeżdżę) jazdy??? :blink:

 

Może za delikatnie jeździłeś? :P

Silnik też czasem porządnie popracować powinien (nie mówię o zarzynaniu).

 

Czy ciągła jazda "ekonomiczna" na niskich obrotach dla aktualnego biegu nie jest niezdrowa czasem dla silników na dłuższą metę?

 

Ależ wiem, wiem, Fabia była moim którymś tam autem, a i lata jeżdżenia też już liczę w diesiątkach :-) Pisząc "delikatnie" miałem na myśli, że nie był w żaden sposób męczony: ani ciśnięciem "do odcięcia", ani gazem do dechy przy obrotach 1000-2000, ani ściganiem się na światłach z piskiem opon, ani trasami zagranicznymi z trzymaniem na stałe obrotów 4000-4500, na zimnym silniku ostrożnie: bez wysokich obrotów i nadmiernych obciążeń na niskich. Za granicę pojechałem raz, ale na autostradach trzymałem 110 km/h, bo powyżej od wycia silnika i świstu powietrza nie słyszałem własnych myśli, że o Żonie nie wspomnę ;-) A nad morze nie jeżdżę autostradami, tylko "bokami", bo po drodze zwiedzamy Polskę :-) Żadne dotychczasowe auto nie żaliło się na takie traktowanie.

Swoją drogą ciekawe, jak moją jazdę będzie znosił Forek. Na razie mam wrażenie, że dziwnie się na mnie patrzą, bo jeżdżę zgodnie z ograniczeniami i chyba kilka razy chciano mnie sprowokować do "ścigania się", ale nie dam głowy, bo to dla mnie nowa sytuacja (wręcz dziewicza :blush: - kto by się chciał ścigać z Fabią???) i nie wiem, czy prawidłowo rozpoznaję zapędy innych kierowników ;-)

Edytowane przez Tichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tichy - gratulacje wyboru i czekam spokojnie aż zmienisz podejście do auta na bardziej emocjonalne... teraz to kwestia czasu ;)

dolaczam sie do gratulacji i bardzo polecam udzial w Plejadach, najlepiej w terenowej - sam kiedys na nowo zakochalem sie w Forku, kiedy zobaczylem, co potrafi poza asfaltem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakochalem sie w Forku, kiedy zobaczylem, co potrafi poza asfaltem
dlatego ja bardzo bym chciał by udało mi się wynegocjować w nowym rozdaniu samochodowym na wiosnę 2014, z moim kontraktem żeby nie kupować w jego ramach nowej/kolejnej Skody czy VW za 110 - 120 k PLN tylko Forestera za sporo mniej, ostatecznie Legacy kombi przyjmę również z wielką radością :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tichy - gratulacje wyboru i czekam spokojnie aż zmienisz podejście do auta na bardziej emocjonalne... teraz to kwestia czasu ;)

 

Ten proces chyba się już zaczął - czuję się, jakbym się cofnął do czasów Poloneza: ciągle myślę o tym, jak Forka dopieścić, co dokręcić czy sprawdzić, może jakiś lepszy olejek, luz na zaworkach sprawdzić (ile lat temu zapomniałem, co to ręczna regulacja luzów zaworowych! Nie sądziłem, że takie auta jeszcze robią... ;-) Dawno też nie spędzałem tyle przy otwartej masce auta :-) Tylko nie myślcie, że ja taki gieroj i się na tym wszystkim znam: jakąś tam wiedzę teoretyczną posiadam, ale moje umiejętności napraw skończyły się na etapie Fiata 126p i Poloneza, w dodatku tylko co łatwiejsze rzeczy. Ale mam super mechanika i jak coś się dzieje, to od razu do niego lecę.

Przyznaję, że coś w tym jest: do Skody (choć bardzo ją z Żoną lubiliśmy i łezka się w oku zakręciła, gdy odjeżdżała "do obcych") po prostu wsiadałem i jechałem, nawet oleju nie sprawdzałem, bo po co (nigdy nie ubywało). A tu jakoś tak więcej czasu tracę... Ale Skoda była nowa, a tu jednak używka, więc lepiej teraz dopieścić i zainwestować, żeby posłużyło w miarę bez awarii kilka lat - zresztą u nas musi odsłużyć 8-10 lat minimum, nie sądzę, żebym w obecnej sytuacji odłożył w krótszym czasie na kolejny kilkuletni samochód.

 

Tichy, tak poza tematem, czy twoj nick ma cos wspolnego z pracownia komputerowa na chemii UJ, tam chyba byl serwer o nazwie "tichy" jesli mnie pamiec nie myli.

 

Trochę tak, trochę nie, wspólne źródło - już wyjaśniam. Nie studiowałem na UJ, tylko na AGH, ale kumpel był na chemii na UJ i faktycznie coś kojarzę, że tam nazwy serwerów były zaczerpnięte z powieści Stanisława Lema (Trurl, Tichy itp.). Generalnie w tamtych latach wielu adminów czerpało z Lema i innych autorów s-f :-) Akurat tak się składa, że od najmłodszych lat zaczytuję się w Lemie, a jeden z bohaterów to Ijon Tichy i jakoś tak - może mało oryginalnie - zapożyczyłem nicka. Więc coś wspólnego z chemią na UJ jest, jak mówiłem :-)

 

kto by się chciał ścigać z Fabią???

Każdy, nie ma to jak skopać leżącego :yahoo:

 

Informuję, że ja - jeżdżąc Fabią - Was w ogóle nie zauważałem, tak szybko znikaliście mi przed przednią szybą :biglol: A na autostradzie, gdy wyduszałem te 110 km/h, przez pęd przelatujących Subaru ledwie mogłem utrzymać kierownicę - gorzej niż na koleinach :mrgreen:

 

Dobra, Koleżanki/Koledzy, oto jedna fotka przedstawiająca mojego Forka obok (już nie)mojej Fabii (Fabia to ta granatowa, gdyby ktoś nie wiedział). Przepraszam za niską jakość, ale zdjęcie było robione w nocy, przy świetle lamp ulicznych (tych pomarańczowych) - to był jedyny moment, kiedy miałem oba auta pod blokiem, bo wcześniej Forester był u mechanika na przeglądzie, a godzinę później Fabia odjechała :-( I tak jestem zaskoczony, jak w takich warunkach oświetleniowych wyszło całkiem niezłe zdjęcie! Zastanawia mnie zwłaszcza przyzwoita kolorystyka, w końcu widmo tych lamp ulicznych jest tragiczne... Jednak gabarytowo Subaru lepsze od Skody :P

https://skydrive.liv...ADmU5Dykt_uhLhA

 

Wrzuciłem też do tego katalogu fotki Fabii zaraz po zakupie (kiepska kolorystyka wynika z fatalnego aparatu, jaki wtedy miałem) - nowe auto to jednak nowe... Zapach i ten przebieg na liczniku... Tu akurat dla mnie (bo na nowe Subaru mnie nie stać) Skoda lepsza od Subaru...

 

Ktoś pytał o fotki zakupionego Forestera - właśnie zrzuciłem z aparatu, link poniżej.

Tak, wiem, że mam wgniecenie koło lampy z tyłu, wiem, że mam przykurzony silnik i że mam obsesję na punkcie prywatności (zamalowane tablice rej.), więc proszę mi o tym nie przypominać ;)

https://skydrive.liv...AGXxgiSQ8z4ImPc

Edytowane przez Tichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć, jedynie co mam to okładka Auto-moto, ale chyba warto i tak pokazać to auto:

http://i.iplsc.com/auto-moto-11-2013/0002JPYOX2JJ2QH7-C102.jpg

 

Jak Wam się podoba? Skoda Octavia RS Boneville - prawdopodobnie 2.0 TFSi, 300 KM, możliwy napęd na 4 koła (skoro wszystko z Golfa R). Teraz spójrzcie na zdjęcia nowego WRX. Jeszcze raz spójrzcie na Skode. A teraz spowrotem na Subaru. Które auto jest Waszym zdaniem bardziej Subarowe? W mojej skromnej opinii to Octavia bardziej przypomina nowy model STi, a nie to paskudztwo które można oglądać w innym temacie.

 

Zresza - Subaru już dawno powinno się uczyć od Skody projektowania ładnych aut (patrz nowa Octavia, Superb, czy nawet Yeti).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej skromnej opinii to Octavia bardziej przypomina nowy model STi, a nie to paskudztwo które można oglądać w innym temacie. Zresza - Subaru już dawno powinno się uczyć od Skody projektowania ładnych aut (patrz nowa Octavia, Superb, czy nawet Yeti).
Gdyby Subaru zaczeło robić ładne auta, to po kurniku i szybach w drzwiach bez ramek straciłoby kolejny charakterystyczny dla marki element :biglol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o fotki zakupionego Forestera - właśnie zrzuciłem z aparatu, link poniżej.
Ładne autko i dobrze utrzymane. :ok:
wiem, że mam przykurzony silnik
No tu to się czepiasz ;) , tak u mnie w Hondzie wygląda a uważam że jest czysty :P:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej przypomina nowy model STi

 

a gdzie widziałeś "prawdziwe" zdjęcia STI MY15. Pokazany był tylko WRX.

Odnośnie Skody to stylistyka bardzo ładna. Ciekawe ile z tego zostanie w wersji do sprzedaży.

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że mam wgniecenie koło lampy z tyłu, wiem, że mam przykurzony silnik i że mam obsesję na punkcie prywatności (zamalowane tablice rej.), więc proszę mi o tym nie przypominać ;)

https://skydrive.liv...AGXxgiSQ8z4ImPc

Aj tam...najważniejsze, ze serwisowany w porządnej firmie, jak dojrzałem na ramkach ... :) ... reszta to drobnostki ...

 

Gratulacje, niech się dzielnie spisuje, na tych wyprawach podmiejskich, działkowych :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej przypomina nowy model STi

 

a gdzie widziałeś "prawdziwe" zdjęcia STI MY15. Pokazany był tylko WRX.

Odnośnie Skody to stylistyka bardzo ładna. Ciekawe ile z tego zostanie w wersji do sprzedaży.

 

Wiem, że trochę pokrętnie, ale napisałem, że Octavia RS Boneville bardziej przypomina STi (w sensie całą game, styl i linie z historii) niż WRX my14.

 

 

W mojej skromnej opinii to Octavia bardziej przypomina nowy model STi, a nie to paskudztwo które można oglądać w innym temacie. Zresza - Subaru już dawno powinno się uczyć od Skody projektowania ładnych aut (patrz nowa Octavia, Superb, czy nawet Yeti).
Gdyby Subaru zaczeło robić ładne auta, to po kurniku i szybach w drzwiach bez ramek straciłoby kolejny charakterystyczny dla marki element :biglol:

 

No tak, jakoś trzeba sobie tłumaczyć to, że Subaru są po prostu paskudne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trochę pokrętnie, ale napisałem, że Octavia RS Boneville bardziej przypomina STi (w sensie całą game, styl i linie z historii) niż WRX my14.

 

Mi natomiast przypomina swojskiego Passacika z maską od Evo.

 

A co do WRXa my14, dziwi mnie to że wszyscy tak na niego siedli (oczywiście zdaję sobie sprawę że to już tradycja przy premierze nowego modelu), ale przecież absolutnie każda generacja Imprezy była projektowana w stylu przeciętnego nudnego Japończyka. Tak jest i tym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do WRXa my14, dziwi mnie to że wszyscy tak na niego siedli (oczywiście zdaję sobie sprawę że to już tradycja przy premierze nowego modelu), ale przecież absolutnie każda generacja Imprezy była projektowana w stylu przeciętnego nudnego Japończyka. Tak jest i tym razem.

Ale miały klimat a model obecny go nie ma i nie zapowiada się by MY14 zmienił ten trend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat Subaru to nie tylko wygląd zewnętrzny ale też cała masa innych czynników. Przyznaję, m. in. kurnik, szyby bez ramek, stosunkowo niewielka waga i bezkonkurencyjne osiągi w swojej kategorii cenowej...

 

 

 

 

 

Cholerka... masz rację :(

 

 

 

Ale bądźmy dobrej myśli co do my14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tichy gratulacje. Mnie z Forków ta właśnie generacja najbardziej się podoba. Jeszcze świniaki dokleisz i będzie już całkiem piękny ;)

 

Buuu, ale ja tak nie lubię nic na aucie kleić... :( Ten napis dealera Subaru z tylnej szyby też niebawem zniknie - przyda się IPA, w skrajnych przypadkach (np. w Fabii) musiałem użyć rozcieńczalnika uniwersalnego do pozbycia się resztek kleju :twisted:

 

Ładne autko i dobrze utrzymane. :ok: (...)

 

Dziękuję, cieszę się, że tak mówisz, bo w założeniu ma posłużyć wiele lat :-) Poprzedni właściciel, bardzo miły Pan, starszy ode mnie o pokolenie, inwestował w niego sporo pieniążków i nie oszczędzał na niczym, sądząc po stosie faktur i rachunków (widać nie tylko ja mam taką manię), które dostałem wraz z autem :thumbup: Niektóre pozycje nieco mnie przeraziły kwotowo :krecka_dostal: U mnie będzie Forkowi dobrze, zamęczany nie będzie, będę go dopieszczał, choć nie mam aż takich możliwości finansowych jak poprzedni kierownik :-)

 

Aj tam...najważniejsze, ze serwisowany w porządnej firmie, jak dojrzałem na ramkach ... :) ... reszta to drobnostki ... (...)

 

A tak, większość faktur jest od Carfita - wiedziałem, że ktoś zauważy :-) Przyznaję, że to mi się spodobało, bo jest to - wg Forumowiczów, bo osobiście nie miałem okazji sprawdzić - dobry zakład naprawiający Subaru.

 

A, ważne z powodu tematu tego wątku! Poprzedni właściciel twierdził (choć na razie chyba jeszcze nie kupił, ale bodajże zamówił), że kupuje Skodę Yeti, bez 4x4, za to z automatyczną skrzynią DSG. Czyżby jednak Skoda lepsza od Subaru? :question: Przyznaję, że zmiana biegów w manualu Subaru (nawet po manualnej Fabii, nie porównując już do DSG) to wyzwanie, tak pod względem kultury pracy skrzyni, jak i sprzęgła (wierzyć mi się nie chce, że ono jest hydrauliczne!).

Edytowane przez Tichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyzwanie,

 

bo Subaru jest dla prawdziwych facetów :)

przynajmniej u nas nowa Impreza (dostapena tylko z silnikiem 1.6i), ktora wlasnie debiutuje na naszym rynku, jest pozycjowana jako samochod typowo damski ;):D

wiec troszke sie zagalopowales (szczegolnie majac na uwadze milosc, jaka darza Subaru amerykanscy LGBT :biglol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...