Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

no tak plastikowy i skrzypiacy Fokus. Mielismy w firmie takiego i na Autostradzie halas byl niemilosierny. Znajomy mial takiego i tyle razy mu sie popsul, ze kupil sobie A-Klasse   Ford i Opel to te samo badziewie.

 

Czy zauważyłeś, że ja pisałem o pierwszych Focusach, a więc o czasach schyłku tysiąclecia? Być może tych czasów nie pamiętasz i nawet nie wiesz jak wyglądały ówczesne Golfy.

 

A tak dla ciekawości. Czy wiesz jakich aut sprzedano na świecie najwięcej w 2013 roku? (danych z 2014 nie mam). Widocznie te głupie stereotypy o autach na F czy auto testy z Axel Springer działają tylko lokalnie...

 

http://www.forbes.com/pictures/mkk45jikj/1-ford-focus/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że w miarę wiarygodny jest ranking Warranty Direct, który jest oparty na konkretnych danych i poniesionych kosztach napraw.

awaryjnosc-aut-8914.jpg

Subaru, brakuje tu Subaru ;)

być może jest gdzieś pomiędzy tymi najlepszymi a najgorszymi czyli zdecydowanie niżej od FIAT-a (usterkowość 1/85) ale wyżej od Volkswagena (usterkowość 1/52)

 

Spokojnie, jest i Subaru, po sąsiedzku z parchowatym Audi :)

http://www.reliabilityindex.com/manufacturer/Engine

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

nie komentuje juz Pan poprzedniego artykulu?

Nie tyle skomentowalem, ile uzupelniłem informacje ( Pan był łaskaw zacytować elementy negatywne, ja uzupłeniłem o to, co Pan pominął ).  

 

 

nie udalo sie zdeskrydetowac Irlandzykow

Obawiam się, że nie rozumiem. W żadnym momencie nie pisałem negatywnie o Irlandczykach, skąd więc sam pomysł ?

Jeżeli natomiast ma Pan na myśli swój własny komentarz do mojego wpisu, brzmiący mniej więcej "widocznie czytaliśmy inny artykuł" , to jako nie zawierający żadnej zawartości merytorycznej na komentarz nie zasługuje. No być może tylko na małą uwagę - istotnie wygląda na to, że ja czytam, odnoszę się do całości, Pan wyłącznie do krytyki.

W konsekwencji Pańska wypowiedź :

 

to "podkopiemy sie" pod kolejny niezbyt pochlebny dla Subaru test?
nie ma logicznego sensu. Nie mówiąc już o tym, że nie był to "test", lecz opis zmian rocznika, przytoczenie danych statystycznych etc.

 

 

wiec nie bardzo rozumiem, po co ten sarkazm na temat roznic 2.5i vs 3.6R

Jaki "sarkazm" ??? Jeżeli nie wie Pan, jaka w tym roczniku była różnica pomiędzy systemem napędu 2.5i a 3.6 proszę zapytać - z przyjemnością odpowiem.  

Natomiast jeżeli nie zgadza się Pan ze mną co do podsterowności na nawierzchni oblodzonej, to sugeruję używanie argumentów - mówienie o "sarkastycznym" podejściu do tematu to nie argumentacja.

 

Dla mnie EOT, gdyż zaczyna to być - uwzględniając tytuł wątku  :offtopic:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no tak plastikowy i skrzypiacy Fokus. Mielismy w firmie takiego i na Autostradzie halas byl niemilosierny. Znajomy mial takiego i tyle razy mu sie popsul, ze kupil sobie A-Klasse   Ford i Opel to te samo badziewie.

 

Czy zauważyłeś, że ja pisałem o pierwszych Focusach, a więc o czasach schyłku tysiąclecia? Być może tych czasów nie pamiętasz i nawet nie wiesz jak wyglądały ówczesne Golfy.

 

A tak dla ciekawości. Czy wiesz jakich aut sprzedano na świecie najwięcej w 2013 roku? (danych z 2014 nie mam). Widocznie te głupie stereotypy o autach na F czy auto testy z Axel Springer działają tylko lokalnie...

 

http://www.forbes.com/pictures/mkk45jikj/1-ford-focus/

 

 

To nie sa stereotypy bo pare km zrobilem i Oplem i autem na F ;) i moje zdanie pozostaje to plastikowe nic nie warte buble. Najfajniejszym autem jekie mialem to Sigma 3.0 1998-2004. Golfa tez mialem 1995-1998. i dobrze wiem  wiem jakie byly auta z tego okresu do dzisiaj mamy mazde 323 F z 1997 roki i  ciagle nia jezdzimy po miescie. W tym aucie nic sie nie dzieje wiec po co sprzedawac (wyrzucac)  ?

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spokojnie, jest i Subaru, po sąsiedzku z parchowatym Audi
 

 

Myślę, że niepotrzebnie się trudziłeś. Przeczytaj moją dyskusję z Amstaffem23, gdzie doszliśmy do wspólnych wniosków dotyczących rankingów. Bez trudu mógłbym znaleźć rankingi, w których Subaru bije koncern VW na głowę. Nie jestem jednak jakimś talibem Subaru i w sumie przewidziałem co będzie:

 

 

 

Myślę, że w USA Subaru jest w ścisłej czołówce aut niezawodnych, ale w Europie gdzieś w środku obok Skody  . To wszystko przez diesla, bo ja jakoś w ten <1% nie do końca wierzę. Jakoś nie chce mi się szukać. Skoda miała takie szczęście, że dostawała starsze, a więc mniej "innowacyjne" silniki. Dzięki temu w rankingach niezawodności powinna być dużo wyżej niż VW czy Audi
 

 

 

To nie sa stereotypy bo pare km zrobilem i Oplem i autem na F i moje zdanie pozostaje to plastikowe nic nie warte buble. Najfajniejszym autem jekie mialem to Sigma 3.0 1998-2004. Golfa tez mialem 1995-1998. i dobrze wiem  wiem jakie byly auta z tego okresu do dzisiaj mamy mazde 323 F z 1997 roki i  ciagle nia jezdzimy po miescie. W tym aucie nic sie nie dzieje wiec po co sprzedawac (wyrzucac)  ?

 

To są Twoje subiektywne odczucia. Ja tam nie widzę niczego pozytywnego we wnętrzu i plastikach Golfa. Jest równie nudne i ponure co w Forku XT. W Focusie, którym jeździłem żadne plastiki nie trzeszczały, za to wnętrze było ciekawie zaprojektowane, chociaż potrzebowałem trochę czasu, by się do niego  przyzwyczaić. Za to zawieszenie było duuużo lepiej zestrojone niż w Golfie, dawał lepszą przyjemność z jazdy.

 

Tak więc musisz zrozumieć, że Twoje oceny nie są najlepsiejsze. Zostań więc przy swoich, ja zostanę przy swoich, amen.

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ton twojej wypowiedzi jest wyjątkowo upierdliwy wiec twój nick nie jest zapewne bez przyczyny.Pozwole Ci sie kolego wykazać i wymień mi proszę wszystkie awaryjne silniki koncernu VAG ktore sa w obecnej ofercie.Zobaczymy co uda ci sie wygooglowac.

 

 

Tak myślałem. Co ma mój nick do masowo sypiących się silniczków koncernów VW? Jak zwykle zero konkretów, żadnych MERYTORYCZNYCH argumentów. Zamiast tego jakieś żałosne ataki personalne, prymitywne prowokacje. Przyznam, że nie lubię frustratów.

 

Ja tam nie muszę niczego guglać. Subaru daje swoim klientom do dyspozycji niezawodne silniki H4 2.0, H6 3,6. Na 2,5 też jakoś amerykańscy klienci nie narzekają. Co więcej nowy 2,0 DIT przynajmniej do tej pory zapowiada się na trwały silnik.

 

Trzeba być całkowicie wyobcowanym z otoczenia, aby nie słyszeć o masowych narzekania klientów VW na awaryjne silniki benzynowe i diesle. Guglać mi się nie chce, bo to nie ja podawałem konkretne liczby (10%)..

 

Ja mogę podać swoją liczbę - np 85%  :biglol: 

 

" Z informacji jakie zebrałem od zaufanych ludzi z  ASO serwisów AUDI  wynika ,ze min. 85% nowych A5 wraca  na wymiany silników. ASO proponuje prawie  kapitalny  remont poprzez wymiane detali ale okazuje się,że problem nie znika . Jedynie wymiana silnika na nowy( poprawiony model ) załatwia problem.  Ale ASO  nie akceptuje tej metody. [/size]

 

http://www.a5klub.pl/index.php?PHPSESSID=9558b89659ffeeb68860d2f844f94ec1&topic=127.0[/size]

 

Kto jeszcze wierzy w puszczane co kilka miesięcy bajeczki przez managerów VW, że rzekomo już wszystko poprawili? Ile już lat te bajki słyszymy?

 

I to sa twoje konkrety przyklejony tekst z forum A5 rozsmieszyles mnie teraz do łez.

 

Powiadasz ze nie lubisz frustratów , podaj mi namiary na siebie chętnie sie stoba spotkam w realu i zobaczymy kto jest sfrustrowany i czy w realu tez jesteś tak wyszczekany i mocny w gębie jak zza monitora. Ach żebyś nie odczytał tego jako groźbę lube po prostu wiedzieć z kim rozmawiam.

 

Nie kłamią, ale problem nie jest na skalę jaką można wywnioskować z tego forum. Nie sądzę aby odsetek tych usterek był  większy niż w Szwecji w której importer opublikował statystyki i było to poniżej 1%: http://www.forum.sub...ecji/?p=1671389

 

 

No właśnie. To nie ja zacząłem podawać liczby z sufitu. Tak naprawdę, to koncerny strzegą takich danych jak oka w głowie. Podobno u nas jest gorsze paliwo, nie wiem jak z poziomem obsługi w ASO. Jesteśmy też czasami traktowani przez wielkie koncerny jak klienci z kraju kolonialnego. W Niemczech po cichu bezpłatnie awaryjny silnik wymienią, u nas trzeba o swoje walczyć, straszyć sądem czy Turbo kamerą. Tam awaryjność zamiata się pod dywan, u nas o tym głośno.

 

Wiele jest różnych rankingów awaryjności silników. Pomijając rankingi niemieckie, w pozostałych silniki niemieckich koncernów są w czołówce najbardziej awaryjnych a japońskie w czołówce niezawodności. Myślę, że w miarę wiarygodny jest ranking Warranty Direct, który jest oparty na konkretnych danych i poniesionych kosztach napraw.

 

awaryjnosc-aut-8914.jpg

Super tylko na ile przebadanych silników i na ile wyprodukowanych łącznie badanego typu w przeciwnym razie to kolejny słupek który nic nie mowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koszyku jest dwukrotnie więcej jabłek niż gruszek. Wiemy, że połowa gruszek jest przegniła, i że przegniłych jabłek jest

dwa razy więcej. Jakim samochodem były przewożone owoce:

A. Subaru Outback

B. Skoda Octawia

C. Skoda SuperB 

D. ten_Typ_tak_ma wygoogla namiar w realu

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super tylko na ile przebadanych silników i na ile wyprodukowanych łącznie badanego typu w przeciwnym razie to kolejny słupek który nic nie mowi.

 

 

I tutaj niestety nie masz racji,bo tabela pokazuje co który silnik się psuje,więc liczba wyprodukowanych silników przez koncern w tej statystyce nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Super tylko na ile przebadanych silników i na ile wyprodukowanych łącznie badanego typu w przeciwnym razie to kolejny słupek który nic nie mowi.

 

 

I tutaj niestety nie masz racji,bo tabela pokazuje co który silnik się psuje,więc liczba wyprodukowanych silników przez koncern w tej statystyce nie ma znaczenia.

 

Nie co który wyprodukowano tylko co który z tych objętych ubezpieczeniem. Ile wyprodukowano to chyba tylko fabryka wie. 

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zadymiło co niektórym z czaszek jeszcze bardziej wrzucam to: http://live.chronotec.pl/

 

Proszę kliknąć na Ranking i dalej Total.

 

Ja tu nie znalazłem żadnego VAGowskiego produktu. Ale ja jestem kiepski w łamigłówkach. Tu na pewno są lepsi więc coś wynajdą ;)

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. ciekawy w tej statystyce jest fakt ze połowa Samochodów audi jeździ z tymi samymi silnikami co VW produkowanymi w tych samych fabrykach wiec jak to możliwe ze w Audi maja dwa razy większa awaryjnosc.........

W koszyku jest dwukrotnie więcej jabłek niż gruszek. Wiemy, że połowa gruszek jest przegniła, i że przegniłych jabłek jest

dwa razy więcej. Jakim samochodem były przewożone owoce:

A. Subaru Outback

B. Skoda Octawia

C. Skoda SuperB 

D. ten_Typ_tak_ma wygoogla namiar w realu

Po tonie twoje wypowiedzi zaczynam wnioskować ze ty i TTTM to jedna i ta sama osoba.Jezeli tak jest to jest to żałosne...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To prawda. ciekawy w tej statystyce jest fakt ze połowa Samochodów audi jeździ z tymi samymi silnikami co VW produkowanymi w tych samych fabrykach wiec jak to możliwe ze w Audi maja dwa razy większa awaryjnosc.........

 

a Skoda....., w takim razie , jaką ma awaryjność..?.. :rolleyes:   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Żeby zadymiło co niektórym z czaszek jeszcze bardziej wrzucam to: http://live.chronotec.pl/ Proszę kliknąć na Ranking i dalej Total. Ja tu nie znalazłem żadnego VAGowskiego produktu. Ale ja jestem kiepski w łamigłówkach. Tu na pewno są lepsi więc coś wynajdą

 

To bardzo proste, całe te Bednary to jest tylko poligon doświadczalny dla różnej maści ścigantów i tunerów szukających niedoścignionych osiągów i radości z jazdy jakie daje każda służbowa Skoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To prawda. ciekawy w tej statystyce jest fakt ze połowa Samochodów audi jeździ z tymi samymi silnikami co VW produkowanymi w tych samych fabrykach wiec jak to możliwe ze w Audi maja dwa razy większa awaryjnosc.........

 

 

a Skoda....., w takim razie , jaką ma awaryjność..?.. :rolleyes:

Sluszna uwaga :)

Przyjrzał bym się tez seatowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To prawda. ciekawy w tej statystyce jest fakt ze połowa Samochodów audi jeździ z tymi samymi silnikami co VW produkowanymi w tych samych fabrykach wiec jak to możliwe ze w Audi maja dwa razy większa awaryjnosc.........

 

a Skoda....., w takim razie , jaką ma awaryjność..?.. :rolleyes:

Sluszna uwaga :)

Przyjrzał bym się tez seatowi ;)

 

 

A co, chesz kupić mojego bzyczka? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żeby zadymiło co niektórym z czaszek jeszcze bardziej wrzucam to: http://live.chronotec.pl/ Proszę kliknąć na Ranking i dalej Total. Ja tu nie znalazłem żadnego VAGowskiego produktu. Ale ja jestem kiepski w łamigłówkach. Tu na pewno są lepsi więc coś wynajdą

 

 

To bardzo proste, całe te Bednary to jest tylko poligon doświadczalny dla różnej maści ścigantów i tunerów szukających niedoścignionych osiągów i radości z jazdy jakie daje każda służbowa Skoda ;)

Małe sprostowanie tor Poznań.

A z tym tuningowaniem to, hm,... Skoda jest tak idealna, ze nie należy tego robić. Bo może się zepsuć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I to sa twoje konkrety przyklejony tekst z forum A5 rozsmieszyles mnie teraz do łez.
 

 

Z treści dalszej części Twojego postu wynika zupełnie odwrotnie. Jeszcze bardziej się sfrustrowałeś  :biglol: A tak dla ciekawości - kiedy wreszcie przestaniesz atakować innych Forumowiczów i podlinkujesz swoje KONKRETY? 

 

 

 

Powiadasz ze nie lubisz frustratów , podaj mi namiary na siebie chętnie sie stoba spotkam w realu i zobaczymy kto jest sfrustrowany i czy w realu tez jesteś tak wyszczekany i mocny w gębie jak zza monitora. Ach żebyś nie odczytał tego jako groźbę lube po prostu wiedzieć z kim rozmawiam.
 

:biglol:  :biglol:  :biglol:

 

To można byłoby podciągnąć pod groźbę karalną, ale nie martw się. Nie traktuję takich żałośnie naiwnych tekstów na poziomie 14-latka poważnie, poza tym nie mam w zwyczaju pisać donosów do Moderatorni. Oczywiście, nie zamierzam podawać publicznie swoich danych osobowych ani numerów kart kredytowych.

 

Mam dla Ciebie również dobrą (?) wiadomość. Wszystko na to wskazuje, że zawitam na Plejady'2016. Nie po to by kogoś bić, ale po to by miło spędzić czas z fajnymi ludźmi. Ja tam Ciebie szukał nie będę, by sobie humoru nie psuć. A co by było, gdybyś Ty się jednak uparł? Jak byś podniósł na mnie rękę, to ta ręka by uschła  :biglol:

 

Teraz napiszę coś od serca, po ojcowsku. Niedobrze jest z Tobą. Przecież to tylko forum. Nabierz człowieku dystansu do siebie, do forumowych dyskusji. Nie siedź cały dzień przed monitorem, ale wyjdź do ludzi, zajdź do pubu, wypij piwo, wyluzuj.

---------------------------------------

 

A teraz taka ciekawostka. Jak wiecie, wkleiłem link z przypadkowo wybranego forum Audi. Jakiś czas na The Forum nic się nie działo, więc z nudów zacząłem czytać forum Audi. Nagle patrzę...

... post użytkownika turdzi, Audi Maniak, postów 599.

http://www.a5klub.pl/index.php?topic=173.0

 

Oczywiście czytać jego postów nie zamierzam, ale zaczynam rozumieć skąd w nim tyle agresji, nienawiści, ataków personalnych na innych, chorej desperackiej gotowości by za wszelką cenę bronić wyrobów koncernu VW. To przecież tylko kolejny nieuleczalny fan audików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ta ciekawostka wnosi do tematu? To, że turdziGT jest na Forum Audi i posiada Audi???

 

Ale odkryłeś tajemnicę! :)

 

Myślę, że jego doświadczenia i obserwacje są o tyle ciekawe, bo ma doświadczenie PRAKTYCZNE! I to zarówno z Audi, jak i z Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...