Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Szukasz po aukcjach, tam nigdy tego nie powiedzą... trzeba poszukać po marketplace, offerup itd. Szukałem aut od tesli P90D po Chargera hellcata, scatpacka tu nie ma okazji (auta są zaniedbane w większości, a jak ktoś ma przeciętne lub wyższe zarobki to nowe auto spłaca od roku do 2 lat, dlatego nie szanują aut bo za chwilę je zmienią).

Co do aut, altima to taka primera :) auto proste do bólu. Komfort nieznacznie lepszy w camry (altima jest delikatnie sztywniejsza). 2.5 V6 w obu autach i około 33mile na galon(nissan czasem potrafi i do 38 zejść). Lepsza skrzynia jest w nissanie. Oba auta trochę plastikowe.

20211020_083626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, niebieski708 napisał:

Szukasz po aukcjach, tam nigdy tego nie powiedzą... trzeba poszukać po marketplace, offerup itd.

 

Jak nikt w USA nie chce kupować aut od VAG bo są po UPG to na logikę trafiają na aukcję ;). Nikt nie będzie trzymał aut na placu aut których i tak nikt nie kupi. 

 

Oglądam programy z USA i sorry nowy silnik, skrzynia, dyfer auto całkowicie odrestaurowane i na zimnym niedotartym silniku palą gumę od przecznicy do przecznicy to żadna marka nie wytrzyma ;). Jak tak dbają o auta to pewnie o wymianie czy dolewaniu oleju też nie pamiętają a co dopiero sprawdzić ilość płynu chłodzącego, pewnie kontrolki na desce rozdzielczej też mają gdzieś ;).

 

- Zapaliła mi się czerwona kontrolka z konewką.

- To olej 

...

W drodze do serwisu na lawecie:

..

-To olałam(em)

 

 

2 godziny temu, niebieski708 napisał:

Co do aut, altima to taka primera :) auto proste do bólu. Komfort nieznacznie lepszy w camry (altima jest delikatnie sztywniejsza). 2.5 V6 w obu autach i około 33mile na galon(nissan czasem potrafi i do 38 zejść). Lepsza skrzynia jest w nissanie. Oba auta trochę plastikowe.

 

W Polsce Camry oferowane jest z rzędowym cztero cylindrowym silnikiem 2.5 więc do V6 co nie co brakuje ;).

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, niebieski708 napisał:

Co do aut, altima to taka primera :) auto proste do bólu. Komfort nieznacznie lepszy w camry (altima jest delikatnie sztywniejsza). 2.5 V6 w obu autach i około 33mile na galon(nissan czasem potrafi i do 38 zejść). Lepsza skrzynia jest w nissanie. Oba auta trochę plastikowe.

Chyba masz na myśli 3.5V6, bazowe 2.5 w obu autach to rzędowe czwórki.

Zresztą widzę, że nowa altima już nie ma V6, tylko wolnossące 2.5 i 2.0 turbo, obie rzędowe czwórki. Maxima ostała się z 3.5V6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kowalesik napisał:

Chyba masz na myśli 3.5V6, bazowe 2.5 w obu autach to rzędowe czwórki.

Zresztą widzę, że nowa altima już nie ma V6, tylko wolnossące 2.5 i 2.0 turbo, obie rzędowe czwórki. Maxima ostała się z 3.5V6

Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Do ani jednego nie zaglądałem nawet pod maskę. Tak tam są rzędówki... mój błąd.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypową prośbę - pytanie:

- Czy ktoś się orientuje jaką ma szerokość wraz z rozłożonymi lusterkami Jeep Grand Cherokee IV (2010-2020r) Pytam bo poważnie myślę o tym aucie, a  mój garaż ma wjazd szeroki na 235 cm. 

A nie uśmiecha mi się (ewentualnie...)  każdorazowo składać lusterka i wjeżdżać do garażu "na kamerę.."

Tym bardziej że częściej robi to żona.., i tu ryzyko ewentualnej  "przycierki" już mocno wzrasta..;)

W ogólnych info dostępnych w necie niestety nie znalazłem informacji że dane te dotyczą tylko bryły czy są to wymiary podane już z lusterkami..:mellow:

Będę wdzięczny za wszelką pomoc w temacie..

Edytowane przez Cougar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, llkuba napisał:

@Cougar @mechanik może pomoże ;)

 

6 minut temu, llkuba napisał:

@Cougar @mechanik może pomoże ;)

Szerokość auta z lusterkami 2154 mm

Szerokość auta bez lusterek 19 37 mm

 

Link

https://www.allpar.com/threads/2014-2016-jeep-grand-cherokee-features-specifications-and-dimensions.229847/

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, niebieski708 napisał:

Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Do ani jednego nie zaglądałem nawet pod maskę. Tak tam są rzędówki... mój błąd.

 

:biglol: jeździsz autami i nawet nie zajrzałeś pod maskę heheheh, Ameryką przesiąkasz :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, llkuba napisał:

 

:biglol: jeździsz autami i nawet nie zajrzałeś pod maskę heheheh, Ameryką przesiąkasz :biglol:.

Raz zaglądałem, żeby olej sprawdzić (takie przyzwyczajenie z subaru :D). Te auta są dosłownie nie do zajechania. Camry jechala bez problemu nawet w temp powietrza 50 stopni celcjusza. Żadnego vag-a ani innego niemieckiego auta nie widziałem. Tylko hamerykanskie, koreanskie i japońskie auta. Toyota tu ma renomę jak vw w polsce. Chcesz niezawodne auto kup toyote lub nissana. Vag jest czymś jak alfa u nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, niebieski708 napisał:

Raz zaglądałem, żeby olej sprawdzić (takie przyzwyczajenie z subaru :D). Te auta są dosłownie nie do zajechania. Camry jechala bez problemu nawet w temp powietrza 50 stopni celcjusza. Żadnego vag-a ani innego niemieckiego auta nie widziałem. Tylko hamerykanskie, koreanskie i japońskie auta. Toyota tu ma renomę jak vw w polsce. Chcesz niezawodne auto kup toyote lub nissana. Vag jest czymś jak alfa u nas...

 

A u nas Camry wywołuje uśmiech na twarzy :biglol:. Toyota w Polsce jest bardzo ceniona poczytaj sobie temat o Yarisie GR ;):

 

 

A tak szczerze to często jak ktoś odwiedzi mnie z nową (używaną) furą to przeważnie sprawdzam płyny eksploatacyjne ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, llkuba napisał:

 

A u nas Camry wywołuje uśmiech na twarzy :biglol:. Toyota w Polsce jest bardzo ceniona poczytaj sobie temat o Yarisie GR ;):

 

 

A tak szczerze to często jak ktoś odwiedzi mnie z nową (używaną) furą to przeważnie sprawdzam płyny eksploatacyjne ;).

 

Wiem że camry to u nas dziadkowozy:D tu jest trochę inaczej. 

Jak wrócę do Polski to znów zacznę rytuał sprawdzania płynów w moich autach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, niebieski708 napisał:

Jechałem z kolegą na zmianę. Dokładnie 23 godziny jazdy nonstop (trasa Oklahoma - Nowy Jork). Po USA tak się normalnie jeździ... byla roczna toyota miała  najechane około 100 tyś km... od niedawna jest nissan altima tez 2021r i ma juz 60 tyś km. 

 

Naprawdę taki kryzys w USA, że ludziska jeżdżą po 1500 mil, 23 godziny bez przerwy na dwóch kierowców zamiast polecieć jak cywilizowany człowiek samolotem? Poważnie pytam, bo to jakby ktoś w Europie jechał Camry z Warszawy do Barcelony. Nigdy nie słyszałem o takim przypadku. Poważnie pytam. 

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była potrzeba to się pojechało :) ja nie widzę problemu. Do tego nie lubię latać samolotem, chyba że muszę bo nie mam czasu. Kryzysu nie ma paliwo po 2,7 za litr wychodzi. Do Nowego Jorku latałem już 400-500usd za bilet wychodzi więc nie ma też problemu...

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, niebieski708 napisał:

Była potrzeba to się pojechało :) ja nie widzę problemu. Do tego nie lubię latać samolotem, chyba że muszę bo nie mam czasu. Kryzysu nie ma paliwo po 2,7 za litr wychodzi. 

Luz. Nie rozumiem, ale szanuje. 23 godziny z kumplem w Camry. Bezcenne. 

Aż pozwolę sobie dopytać, inni Amerykanie tez nie lubią latać i tak normalnie po 23 godziny i 1500 mil bez przerwy jeżdżą?

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę macie niezle wtłoczone z ta octavia ze trudno wam sie przyznac ze scala jest octavia w innek bryle. Fotel w scali jest identyczny jak w octavi i nie tylko miejsca tez tyle samo. 

https://autogaleria.pl/mala-octavia-czy-nowy-rapid-gdzie-miesci-sie-skoda-scala

 

Ok moze nie jest octavia co wynika z powyzszego artykulu, ale nie jest tez fabia, blizej tak czy inaczej do octavi. 

 

A co do wikipediz camry to segment duzych sedanow który właściwie wymarl, maximy nie ma u nas, Scorpio to tez byl kawal samochódu. Trudno zeby te samochody sprostały ubogim gustom tutejszych skodziarzy. A mazda 6 to tez nie ta mazda z 1986 roku...

Zresztą mi moja toyoya odpowiada niezaleznie od subiektywnych opinii i nawet. 

A te testy na youtube sa śmieszne. Ten caly zachar rok temu sie zachwycal a teraz neguje. Najlepszy po teście "łosia " po którym bylo widać ze calkiem spoko a on za bardzo nie widział co powiedzieć bo caly czas nawijał jaki to kanapowiec. Test nastawiony zeby zrobic dziadkowoz. To wsiądźmy sobie do amg i tez jedzmy spokojnie i powiemy no stateczne auto. Wszystko zalezy od stylu jazdy i  camry w agresywnym stylu prowadzenia naprawde pomaga. Lepszy test  z caroseri.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tsunetomo napisał:

Luz. Nie rozumiem, ale szanuje. 23 godziny z kumplem w Camry. Bezcenne. 

Aż pozwolę sobie dopytać, inni Amerykanie tez nie lubią latać i tak normalnie po 23 godziny i 1500 mil bez przerwy jeżdżą?

Różnie. Czasem nie zabierzesz ze sobą do samolotu większych gabarytów. Wtedy zostaje auto. Np mam kolegę z pracy który do rodziców jedzie 2 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tsunetomo napisał:

Luz. Nie rozumiem, ale szanuje. 23 godziny z kumplem w Camry. Bezcenne. 

Aż pozwolę sobie dopytać, inni Amerykanie tez nie lubią latać i tak normalnie po 23 godziny i 1500 mil bez przerwy jeżdżą?

znam takich dwóch co jechali samochodem (w dodatku sporo Subaru) z Atlanty do Los Angeles.

ale oni mieli jeszcze psa:mrgreen:

 

duedate1.jpg

Edytowane przez radekk
  • Super! 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MateuszWwa napisał:

Naprawdę macie niezle wtłoczone z ta octavia ze trudno wam sie przyznac ze scala jest octavia w innek bryle. Fotel w scali jest identyczny jak w octavi i nie tylko miejsca tez tyle samo. 

https://autogaleria.pl/mala-octavia-czy-nowy-rapid-gdzie-miesci-sie-skoda-scala

 

Ok moze nie jest octavia co wynika z powyzszego artykulu, ale nie jest tez fabia, blizej tak czy inaczej do octavi. 

 

No dobzie, dobzie... fajna masz Scale, taka prawie Octavia. :coffee:

 

10 godzin temu, MateuszWwa napisał:

Zresztą mi moja toyoya odpowiada niezaleznie od subiektywnych opinii i nawet. 

A te testy na youtube sa śmieszne. Ten caly zachar rok temu sie zachwycal a teraz neguje. Najlepszy po teście "łosia " po którym bylo widać ze calkiem spoko a on za bardzo nie widział co powiedzieć bo caly czas nawijał jaki to kanapowiec. Test nastawiony zeby zrobic dziadkowoz. To wsiądźmy sobie do amg i tez jedzmy spokojnie i powiemy no stateczne auto. Wszystko zalezy od stylu jazdy i  camry w agresywnym stylu prowadzenia naprawde pomaga. Lepszy test  z caroseri.

 

Znowu wszyscy się mylą i nie mają racji... no co za ludzie, co za świat. :krecka_dostal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tsunetomo napisał:

Luz. Nie rozumiem, ale szanuje. 23 godziny z kumplem w Camry. Bezcenne. 

Aż pozwolę sobie dopytać, inni Amerykanie tez nie lubią latać i tak normalnie po 23 godziny i 1500 mil bez przerwy jeżdżą?

 

Kiedyś z kumplami z New Jersey pojechaliśmy nad Niagarę, jakieś 1600km w dwie strony... tak nam się spodobało że w drodze powrotnej ruszyliśmy na południe i dojechaliśmy.... do Key West a potem wróciliśmy do NY na samolot. 

 

Wyszło około 6000km i epicka podróż. :thumbup:

 

 

 

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...